Daw-Mag

A kto jeszcze poleca? (skoro TAKŻE polecasz?)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 sierpnia 2014 02:29
także = a zatem/a więc
tak(,) że = a zatem / więc
także = też, również

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10620
Ja już zasadniczo dałam spokój. Z tym błędem się nie wygra 🙁 Na tym tle "na prawdę" i "napewno" to małe pikusie. Tu zareagowałam, bo... te peany pochwalne ni z tego, ni z owego wrzucone zabrzmiały mi mało wiarygodnie. Tak, że - to "także" mnie ruszyło. Bo nie przypominam sobie innej osoby, która równie gorąco zachwalałby... Huberta DM. Na tym forum.
Wracając do tematu..dzisiaj miałam okazje jeździć w MK i jestem miło zaskoczona. Bardzo wygodne. Dla niestety za małe poduszki kolanowe..ale co kto lubi 😉
Pomocy potrzebuje 😉
Czy ma/mial ktos z Was siodlo Daw-Maga w dwoch odcieniach brazu? Chce zamowic u nich GP, mysle o polaczeniu kolorow london i ciemny braz lub london i burgund (uzywany w siodlach MK).
Czy moge kogod poprosic o przerobke zdjecia :



z takim :


i takim:


kolorem na poduszkach kolanowych i siedzisku? Bede baaardzo wdzieczna  :kwiatek:
Angeel, mam wiśniowego MK i uważam, że przy tym odcieniu brązu london będzie wyglądał koszmarnie
edit. lepsze foto

edit2. ono bardzo bardzo ściemniało przez półtora roku.
shade a jesteś pewna że siedziałaś w M - pytam, bo po przeróbkach numerki nie są przebijane - przykladowo ja mialam M i 1/2 okazała się za wąska na paszteta, poszerzyliśmy (już nie pamiętam czy do L czy L i 1/2) a na tybince nadal M i pół 😉


Po niespełna 2 tygodniach siodło jest w już przyjemnie miękkie (jazda 3-4/tydz). Zdecydowanie polecam jednak olejkiem smarować - smar nie dawał takiego efektu, olej ładniej się wchłania, szybciej zmiękcza. Wiadomo - jeszcze odrobinę mu brakuje do miękkości mojego starego DM Huberta - ale na pocieszenie wszystkim , którzy cierpliwie odkładali grosik żeby kupić nowe siodło a potem byli załamani dyskomfortem jazdy - myślę ze po miesiącu regularnego smarowania ( raz dziennie!) będzie lux 😉

Minerwa powiem Ci ze mnie zaskoczyłaś  🤔 Rozmiar M 1/2? DM Hubert który posiadam ma wyraźnie obok M-ki przebitą L-kę, widziałam tez w ogłoszeniach właśnie tego typu przeróbki gdzie obok starego rozmiaru łęku był nowy, po poszerzeniu. Mam dwa siodła GP, obydwie M  bez przebić, muszę chyba dziś wrzucić na młodą i porównać te starsze do mojej i poprosić dziewczyny o opinie. 😉 Przy przymiarce starszej M-ki pożyczanej, dwójka trenerów powiedziała ze leży dobrze, ja mam do tego słabe oko.
Najwyżej będę poszerzać.. 🙁  To można o połówkę poszerzyć?
Ktoś się orientuje ile bloczki kolanowe kosztują w daw-mag?
Możecie polecić pośrednika z Wawy u którego warto zamówić daw- magowe siodło? Chodzi mi o to żeby ktoś przyjechał, zmierzył mi kobyłę i doradził jaki rozmiar będzie na nią najlepszy. A że jest dość krótka i ma ma płaski grzbiet zależy mi żeby ktoś to zrobił dobrze..
shade - daw mag jest firmą, która zrobi Ci praktycznie co tam sobie zażyczysz 🙂. Poszerzają też o 1/2 rozmiaru.
U mnie nie przebijali rozmiarówki po poszerzeniu.

Hekate1, pan Łągiewka ze sklepu Cwał
Hekate1, pan Łągiewka ze sklepu Cwał


no nie żartuj  🤔 jest to ostatnia osoba, która umie w ogóle dopasować jakiekolwiek siodło.
Na pewno nie ostatnia, jest ok IMO. Maciek bez szału, ale ok.
Na pewno nie ostatnia, jest ok IMO. Maciek bez szału, ale ok.


ja twierdzę, że nie znam się na dobieraniu siodeł, ale przerobiłam już kilku saddlefitterów z profesjonalnych firm (min Prestige i Stubben) i  coś tam liznęłam. ten Pan chyba nigdy nawet nie był na kiepskim kursie. u mnie w stajni dobrał 4 letniej kobyłce 150cm, która nawet nie ma dobrej równowagi mega ciężkie siodło (jakiegoś Siodlarza) terenowe, które po 1. blokuje jej łopatke, po 2. po prostu jest na nią za wielkie, po 3. podczas jazdy podskakuje w górę jak piłeczka.
jak to widzę to ręce załamuje, nie wiem jak można było wcisnąć coś takiego, nic nie świadomym właścicielom. dla tego pana stanowcze NIE.
Ja dla odmiany jak słyszę o pasowaniu Prestige w Pl to pękam ze śmiechu, pokażcie chociaż kilka spasowanych... chociaż podobno Equishop ostatnio daje radę...
Ja doświadczenia z p. Łągiewką mam same pozytywne, widzi co się dzieje z siodłem, proponuje dobre rozwiązania sprawdzające się w czasie.
Ja dla odmiany jak słyszę o pasowaniu Prestige w Pl to pękam ze śmiechu, pokażcie chociaż kilka spasowanych... chociaż podobno Equishop ostatnio daje radę...


zapraszam do mnie 😉 mam min. dopasowanego Prestige.
Przez kogo? Pokaż to pogadamy.
Przez kogo? Pokaż to pogadamy.


przez Equishop, i to już kilka lat wstecz. a pasowanie pana Łągiewki też pokazać?
naprawdę, ale nie mam ochoty prowadzić na ten temat dyskusji. ponadto nie za bardzo rozumiem - od kiedy Gidle leżą w okolicy Warszawy?  🤔
Maciek jeździ po Warszawie i okolicach też. Widziałam dużo dobrze i sporo źle dopasowanych siodeł przez różnych ludzi, akurat Łągiewka wychodzi w tym bilansie na plus.
hmm.. czyli tak na 100% nikogo nie polecicie? lepiej mieć jakiegoś zaufanowgo "pasowacza" przy sobie w momencie mierzenia konia?
a w którym sklepie najlepiej w Wawie zamówić?
Podpowie ktoś co to za daw-mag? Jest tabliczka. Numerów i innych oznaczeń brak.
😉
Siwaa prv🙂
Rozmawiałam z p.Sebastianem z X-horse ( ktoś polecał ten sklep w wątku siodła skokowe).

Mam nadzieję, że uda nam się dopasować siodło do konicy, tym bardziej że p.Sebastian powiedział że na zamówienie skrócą mi panele tak żeby pasowało na krótkiego konia.
Czekam na testówkę i na pomiar konia.
Angeel, mam wiśniowego MK i uważam, że przy tym odcieniu brązu london będzie wyglądał koszmarnie
edit. lepsze foto

edit2. ono bardzo bardzo ściemniało przez półtora roku.



Masz jakies lepsze zdjecia tego siodla? Caly czas zastanawiam sie nad kolorem jaki wybrac  🤔
Angeel, jutro Ci zrobię :kwiatek:
Mam pytanie odnośnie GP. Na stronie jest wersja z klasycznymi poduszkami bądź z profesjalnymi. Czym to się różni?  😲
Lula727, klockami kolanowymi. profesjonalne mają 3,5 cm? a klasyczne 5cm.
Które wybrać? Jestem na poziomie P klasy, N-ki zaczynam zimną. Może już te profesjonalne?
Lula727, jakie Ci pasują. Ja mam klasyczne, ale to dlatego, że jeszcze nie potrafiłam wysiedzieć mojego konia na skoku, jak je zamawiałam 😁 i miało mnie trochę "trzymać przy koniu"
Teraz jeżdżę Nki, a w domu do 140 i nie przeszkadza mi, jeśli Ci to pomoże.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się