kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

montana, jakies przyćmienie  😡 pod gniadym mógł być kary  😡
Świnia świni nie równa, może są takie bardziej agresywne?
Nic nie zmyślam. Podam później zdjecia i rodowody koni 😉 wyszedł kary jak smoła źrebak 🙂
Pytanko.
Czy podczas stępa początkowego wjazdy i zjazdy z piaszczystych górek nie są zbyt dużym obciążeniem na start?
Pytam, bo jak wyjeżdżam w teren, by rozgrzać konia, to po ok 10 minutach dojeżdżamy do fajnych górek i zawsze się waham czy jechać.
Na zakończenie jazdy nie mamy już takich dylematów 😉
NieznanyRumak Proszę bardzo oto dowód na 4 karych nóżkach 😉 (wystarczy kliknąć w imiona rodziców i tam jest napisana maść)


http://www.bazakoni.pl/scarto-palermo-synteza
Mila to zależy jakie górki i jak bardzo piaszczyste.
Mam problem, a mianowicie nie potrafię odpowiednio dać łydki, niekontrolowanie dźgam piętami. Macie jakieś sposoby by się tego oduczyć?
Z góry dzięki 🙂😉
bazzylia, ciągnąć piętę w dół. Innego wyjścia nie ma.
Czy to prawda, że konie i świnie się "nie lubią" i nie można ich trzymać razem na jednym gospodarstwie?

Po mojemu 😉 konie "nie lubią" dużego stężenia amoniaku, to co dla świń jest jeszcze znośne, dla koni nie koniecznie, szczególnie jeśli chodzi o hodowle.
Mówię o przemysłowej ilości świń a nie o parze wietnamek
Libeerte, niekoniecznie z tą piętą. Bo pchanie jej w dół, zapieranie się na strzemieniu też nie jest odpowiednim stanem.
Problem może być gdzieś wyżej.

edit: co do moich górek, to ciężko mi je określić. Może jutro jakieś fotki zrobię 🙂
U mnie problem dźgania piętami wynika z braku rotacji uda. Jak noga jest zrotowana na zewnątrz to siłą rzeczy się dziuga piętą. Na początku jak rotowałam udo nie umiałam przyłożyć łydki wcale.
ogurek, dzięki 😉 myślałam, że może jeszcze chodzić o jakieś choroby, o to, że nie powinno się ich razem trzymać, bo świnie lepiej sobie radzą np. z jakimś wirusem, niż konie

Libeerte, ale żeś jej mądrą radę dała, że ja cię kręcę.
bazzylia, tutaj by się jednak przydał dobry instruktor, który by ci pokazał, jak prawidłowo zrotowac udo. Przez internet ciężko to pokazać i wyjaśnić. Nie wymuszaj zginania pięty, czy też kolana, bo niepotrzebnie się tylko usztywnisz i tylko pogorszysz swój dosiad. Najlepiej, jak będziesz w siodle, wyciagnij nogę ze strzemienia, odchyl nogę do tyłu właśnie używając samego stawu biodrowego. Kolano powinno być wyprostowane. Jak będziesz miała już ją tak przygotowaną, kręć nogą kółka, używając do tego samego biodra, nie pomagaj sobie kolanem 😉 jak już zrobisz to ćwiczenie parę razy, spróbuj wykręcić nogę do środka, używając samego biodra. Pięta powinna sama się wykręcić nieco na zewnątrz.
Ale, tak, jak mówiłam - przydałby się instruktor, który pokazał by, jak ogarnąć to wszystko, również w czasie jazdy
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 sierpnia 2014 12:24
bazzyli, wyjście hardkorowe i takie nie na serio 😉 załóż ostrogi i wsiądź na wydelikaconego konia, w pięć minut Ci przejdzie przykładanie pięty  😁
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
18 sierpnia 2014 12:28
bazzyli, wyjście hardkorowe i takie nie na serio 😉 załóż ostrogi i wsiądź na wydelikaconego konia, w pięć minut Ci przejdzie przykładanie pięty  😁

heh wiem na własnej skórze, że to działa, jednak do końca bezpieczne to to nie jest...
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 sierpnia 2014 12:30
Dlatego piszę - nie na serio 😉
[quote author=-bibi22- link=topic=1412.msg2162807#msg2162807 date=1408361306]
bazzyli, wyjście hardkorowe i takie nie na serio 😉 załóż ostrogi i wsiądź na wydelikaconego konia, w pięć minut Ci przejdzie przykładanie pięty  😁

heh wiem na własnej skórze, że to działa, jednak do końca bezpieczne to to nie jest...
[/quote][quote author=-bibi22- link=topic=1412.msg2162807#msg2162807 date=1408361306]
bazzyli, wyjście hardkorowe i takie nie na serio 😉 załóż ostrogi i wsiądź na wydelikaconego konia, w pięć minut Ci przejdzie przykładanie pięty  😁

heh wiem na własnej skórze, że to działa, jednak do końca bezpieczne to to nie jest...
[/quote]

Mnie tak posadzili na konia bardzo do przodu na padoku wielkości czworoboku i w mig ogarnęłam nogę  😁. Teraz już się pilnuję 🙂.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi  :kwiatek:
Wydaje mi się, że to może być to o czym napisała nagana, ponieważ mam też problem z prawidłowym przyłożeniem kolana do siodła.
ikarina na pewno wypróbuję ćwiczenia 🙂
Pytanko.
Czy podczas stępa początkowego wjazdy i zjazdy z piaszczystych górek nie są zbyt dużym obciążeniem na start?
Pytam, bo jak wyjeżdżam w teren, by rozgrzać konia, to po ok 10 minutach dojeżdżamy do fajnych górek i zawsze się waham czy jechać.

Ponawiam tym razem już z kilkoma zdjęciami  :kwiatek:
Piach jest sypki, nie jest zbyt grząski. Górek jest więcej, ale wszystkie są mniej więcej takie same.
Po 10 minutach stępa? Spokooojnie.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
19 sierpnia 2014 20:30
Jedź spokojnie, tym bardziej po 10 min stępa.
Kaloszki zapina się rzepem u góry, nie?
ushia   It's a kind o'magic
20 sierpnia 2014 11:33
zapina tak, co się z nimi dzieje w czasie jazdy to juz inna historia 😉
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
20 sierpnia 2014 11:36
Kaloszki zapina się rzepem u góry, nie?

Tak u góry.
Dziękuję  :kwiatek:.
Poszukuję pomysłu jak przechytrzyć wybrednego konia i jednak nakarmić go ziołami...
corralline, Jakimi ziołami? Na co dokładnie?
Sankaritarina zioła na sarkoidy, korzeń łopianu, czepota puszysta, jeżówka purpurowa, eleuterokok, psianka słodkogórz, lapacho, tysiącznik.
Czy ktoś wie czy mogę sobie pojechać 4 latki w anglezowanym? Wydaje mi sie ze tak ale nie mogę znaleźć tego nigdzie
nikinga, W anglesowanym na pewno nie. 😉

corralline, a to delikwent ma sarkoidy? I koniecznie musi dostawać te zioła? Bo jeśli nie musi, to... po co, skoro i tak nie chce. A jeśli musi... można spróbować w meszu/siemieniu, w otrębach, z tartą marchwią, w wysłodkach buraczanych podanych z otrębami...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 sierpnia 2014 09:41
Jaką funkcję spełnia pasek krzyżowy?  😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się