Odznaki PZJ

Mam dwa pytania. Czy na brązie siodlamy swoje konie do oceny czy stajenne? Czy w SKJ Poland Park jest trudno i ostrzy sedziowie czy przeciwnie?

Mam pytanie, czy wie ktoś gdzie na stronie PZJ znajdę formularz na przetwarzanie danych osobowych?
Kori, jest w wielokrotnie wspominanym pliku pdf "Zasady szkolenia".
halo dziękuję, już znalazłam 😉
Czy w najbliższym czasie (wrzesień/październik) w Warszawie/okolicach jest organizowana odznaka z możliwością wypożyczenia konia? Pytam o terminy poza kalendarzem wmzj, ktoś coś wie? 🙂
gdzie w okolicy poznania bedzie odznaka wylanczajac gruszczyn (niestety)
ddd niestety kawałek od Poznania, ale polecam KJ Jeziorki koło Leszna. 12.09 będzie odznaka
Czy przy podchodzeniu do egzaminu na brąz wymagany jest jakiś ogólny formularz np. do pobrania ze strony PZJ, czy to zależy od stajni?
wszelkie formularze załatwia już organizator egzaminu, ty musisz się tylko na tym egzaminie stawić i uiścić za niego opłatę. 🙂
Dzięki za informacje 🙂
Macie jakieś info o odznakach w woj. łódzkim? Nawet sąsiednie woj tylko odległość do 80 km od Łęczycy.  🙇
dywizja, ja planowałam jechać na jutrzejszy egzamin do KJ Pony do Poznania, ale angina mnie dopadła w połowie tygodnia... A jestem ze Zduńskiej Woli. ŁKJ robi ze 2-3 razy w roku, ale ja tam niestety jestem "spalona". No ale to faktycznie może być dla Ciebie zbyt daleko, w końcu prawie 180 km...
Ja się pokuszę chyba o Wolicę. Robią dosyć często. Ty będziesz miała ok. 90-paru kilometrów.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
04 października 2014 15:58
revoltowiczka teraz 12.10 masz odznaki w Huzarze i tam jak najbardziej możesz jechać na ich koniach.
Coraz częściej egzaminy na odznaki organizuje Stajnia Victoria Bierzewice/Gostynin. Mazowieckie, ale blisko, to z 60? km od Łodzi. Z tego co wiem, mają być i zimą - bo jest hala.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 października 2014 17:42
Czy ktoś robił może odznakę w Stragonie? Nie znalazłam informacji, kto tam egzaminuje a jest mi to potrzebne.
Oposowa   gnojorzut- ugniatam gówno na równo :)
05 października 2014 18:28
18 października odbędzie się egzamin na odznaki pzj (brąz i srebro) w Stowarzyszeniu Jeździeckim 'Szarża' pod Pruszkowem.
Hej 🙂
Którą stajnie  bardziej polecacie do zdawania odznaki?
OJ Zbrosławice czy Rancho pod Olszyną? 🙂
A której?
Rancza nie znam, w Zbrosławicach brąz zdaje właściwie każdy kto przeżyje czworobok i ukończy parkur.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
10 października 2014 19:42
Czy ujezdzenie na srebro trzeba jechac w siodle ujezdzeniowym koniecznie? :kwiatek:
sakura, nie trzeba 😉
Czy jakiś  Geriavit oprócz mnie planuje robić brązową odznakę w sezonie 2015?  🏇
Czy jest tu ktoś kto jechał już złotą odznakę. Planuje w styczniu pojechać w Nowym Ciechocinku. Chciałabym dowiedzieć się co było najgorsze. Głównie próba ujeżdżeniowa zawsze była dla mnie koszmarem, ale tylko na odznace na zawodach nigdy  😉
A właśnie 😀 Może jest ktoś kto się zna (jest egzaminatorem) albo był świadkiem... Co jest w przypadku przypuśćmy gdy jest wyłamanie? Można normalnie jak według zasad skokowych poprawić, jechać dalej i przy pozytywnej kontynuacji parkuru i zatrzymania przed wyznaczonym miejscem zdać odznakę?
Nie zdarzyło mi się jeszcze na odznakach z moimi ludźmi - i mam nadzieję, że mi się nie zdarzy ale się zastanawiam jak to jest... Tak samo ze zrzutkami?
Jedno wyłamanie jest dopuszczalne, wiadomo, że obniża ocenę, ale jeśli cały przejazd jest na dobrym poziomie, to jak najbardziej można zdać.
Zrzutki w zasadzie nie mają znaczenia, chyba, że są ewidentnie spowodowane błędami jeźdźca (wtedy i tak na ocenę wpływają te błędy, a nie zrzutki same w sobie). Raz widziałam przejazd, który był w miarę poprawny, ale koń pozdejmował chyba wszystkie przeszkody i to nie puknięciami, ale praktycznie ignorował najwyższe drągi  😉 Jeździec zdał, ale ocenę obniżono.
Tak myślałam, dzięki bardzo jestemzlasu  :kwiatek:
A ja chcę zdać odznakę na wiosnę. I żeby za dużo mnie to nie kosztowało to zastanawiam się czy są gdzieś w powiecie wolominskim stajnie,  które egzaminy na tą odznakę prowadzą albo chociaż które są najbliższe.
Kojarzę, że Wierzbowy Gaj się przeniósł bliżej Wołomina ale nie wiem czy w nowej lokalizacji będą prowadzone egzaminy.
Czy ktoś zdawał w okolicach egzamin?
Czy jest tu ktoś kto jechał już złotą odznakę. Planuje w styczniu pojechać w Nowym Ciechocinku. Chciałabym dowiedzieć się co było najgorsze. Głównie próba ujeżdżeniowa zawsze była dla mnie koszmarem, ale tylko na odznace na zawodach nigdy  😉


Ettma, dla mnie najgorsze było ponowne wsiadanie (po skończonym ujeżdżeniu)... Zwierzak koniecznie chciał poprzytulać się do komisji i zerknąć w protokoły 🙂. A tak na poważnie, to nie są wymagania jakoś dramatycznie przekraczające poziom na srebrną. Jeśli boisz się ujeżdżenia to pamiętaj jedno: masz pokazać pewne elementy w trakcie całego czasu przejazdu, tzn. nie musisz ich wykonać w ściśle określonym momencie czy literze. Daj sobie trochę czasu, żeby przygotować konia do wydłużenia (kłus pośredni) czy kontrgalopu. Poza tym, wymienione w wymaganiach rzeczy masz zaprezentować, a nie pojechać je na 10. Więc nie ma potrzeby np. ostro kręcić koniem w kontrgalopie, bo jak zmieni nogę to krecha, a jak pokażesz go choćby delikatnie - to przecież w zupełności wystarczy.
Nie denerwuj się, jak egzaminator każe Ci coś powtórzyć - po prostu pomyśl przez chwilę, odetchnij, przygotuj i jazda.
Co do części skokowej, to też nie jest nie wiadomo co. Pilnować najazdów, ładnie wyglądać w dystansach, nie wyprzedzać i nie zostawać w siodle. Ze mnie w sumie skoczek jak z koziej .... trąba, a jakoś dałem radę, co oznacza, że wszyscy pozostali jeźdźcy w tym kraju nie mogą mieć problemów!
Co do części stajennej - trudno mi cos powiedzieć, w każdej stajni trochę inaczej się do tego podchodzi, ale wymagania przecież też nie są specjalnie inne niż na srebrną, prowadzenie konia do przeglądu też da się wykonać.
Teoria - Żółta Biblia i tyle...
powodzenia, podziel się wrażeniami!
dar nowa stajnia nazywa się Heartland i będą starania o certyfikat i na wiosne na pewno już jakieś odznaki będą 🙂
I właśnie na wiosnę planowalabym odznakę pojechać 😉
Super się składa 😉 dziękuję za odpowiedź 🙂
mark11 dziękuje za odpowiedź  💘

Jak zdam to od razu napiszę, żeby się pochwalić. Wezmę wszystko co napisałaś pod uwagę, jak na razie mam problem z jednym najazdem na przeszkodę w programie na złotą, ale damy rade  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się