Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

warta, najlepiej, żebyś wpadła już teraz do pozka i zrobiła sobie sama objazdówkę. Ja na przykład żadnej stajni wymienionej przez Dodofon nie polecę, ale to moje subiektywne odczucia.
Bo każdy preferuje coś innego 🙂
warta, najlepiej, żebyś wpadła już teraz do pozka i zrobiła sobie sama objazdówkę. Ja na przykład żadnej stajni wymienionej przez Dodofon nie polecę, ale to moje subiektywne odczucia.
Bo każdy preferuje coś innego 🙂



napisałam też Łopuchowo - też nie polecisz?
[quote author=Thymos link=topic=208.msg2165735#msg2165735 date=1408701549]
warta, najlepiej, żebyś wpadła już teraz do pozka i zrobiła sobie sama objazdówkę. Ja na przykład żadnej stajni wymienionej przez Dodofon nie polecę, ale to moje subiektywne odczucia.
Bo każdy preferuje coś innego 🙂



napisałam też Łopuchowo - też nie polecisz?
[/quote]

Napisałam to w odniesieniu do opcji mieszkania na Grunwaldzie, taki nieładny skrót, wzrokowo mi umsknęły pierwsze stajnie z Twojego posta.
A Krygiera, Morasko - nie mam opinii bo nie byłam i nie stałam z koniem.
warta, jak się zgramy to mogę Cie do kilku stajni zawieźć i pokazać
oo, dzięki wielkie Dziewczyny za odzew!
Dodofon, chętnie bym się z Tobą do kilku zabrała, tylko nie bardzo mam połączenie z Poznaniem, tj. pociągi bezpośrednie i takie, że między nimi dam radę coś zrobić w Poznaniu mam tylko od piątku do poniedziałku...
jak sie spasujemy - to mogę wyjść z pracy (pracuję u siebie) - tylko dopiero we wrześniu - po 2 połowie raczej i objeździć
wiem jak to trudno - sama przeprowadzając sie do Krakowa byłam sama z problemem konnym...
super, we wrześniu będzie idealnie! 🙂 trudno, zwłaszcza jak się kompletnie nie zna stajni w okolicy...
Chętnie przyłączyłabym się do oglądania  😡, ponieważ najprawdopodobniej też będę od października w Poznaniu. Mam też inne pytanie co do wymienionych wyżej stajni. Czy w którejś z nich jest sensowny trener do pracy z młodym koniem?
Ja polecam Dominante Kicin jest nowy dzierżawca więc warunki zmieniły się na lepsze 🙂
Powiedzcie mi proszę jak w Atrium wygląda sprawa padoków? Konie mogę wychodzić codziennie/2 razy dziennie? Piach, trawa?
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

23 sierpnia 2014 10:42
Jest pięć piaszczystych wybiegów, za wyprowadzanie konia na dwór musisz dopłacić 50 zł do ceny pensjonatu. Osobiście nie widuję tam zbyt wiele koni na dworze. Bywamy tam na weekendy czy zawody, nasze konie śpią na jednym z piaszczystych wybiegów, widziałam tylko niewielką grupę koni spacereujących na dworze do obiadu.
Szukasz czegoś z tej strony Poznania? Fajna stajnia jest w Górze za Sarbinowem.
Ja polecam Dominante Kicin jest nowy dzierżawca więc warunki zmieniły się na lepsze 🙂


Znów się zmienił?
Teli, ja nie szukam. Możliwe że mój koń będzie tam stał (dzierżawa), dlatego chciałam się dowiedzieć coś więcej o tej stajni.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

24 sierpnia 2014 15:42
Stajnia w porządku, dbają o konie. Jeśli dzierżawca dopłaci 50 zł, to koń bedzie wychodził. A jak nie, to sam będzie musiał sobie wypuszczać. Trawa do poskubania też się znajdzie.
Teli, dzięki 😉
warta Kiekrz ma bardzo dobry dojazd komunikacją miejską, jak i samochodem z Grunwaldu 🙂
Chyba jestem ślepa, ale nie znalazłam odpowiedzi w wątku ani na stronie. W temacie Kiekrza jaka jest tam teraz cena? I to jest ta stajnia Kaliński Fino-Poznań? Kurde mnie też czeka przeprowadzka z kuniem, a sama nie wiem czego szukam, więc gorzej być nie może...
[quote author=el_infierno link=topic=208.msg2167365#msg2167365 date=1408956857]
Chyba jestem ślepa, ale nie znalazłam odpowiedzi w wątku ani na stronie. W temacie Kiekrza jaka jest tam teraz cena? I to jest ta stajnia Kaliński Fino-Poznań? Kurde mnie też czeka przeprowadzka z kuniem, a sama nie wiem czego szukam, więc gorzej być nie może...
[/quote]

Tak, to ta sama stajnia.
Dopóki sama nie staniesz z koniem to możesz się zastanawiać 😉
Każdy ma inne postrzeganie problemów, dla jednego kopne podłoże jest nie do przyjęcia, inny pensjonariusz nie wie co to znaczy 😎
[quote author=el_infierno link=topic=208.msg2167365#msg2167365 date=1408956857]
Chyba jestem ślepa, ale nie znalazłam odpowiedzi w wątku ani na stronie. W temacie Kiekrza jaka jest tam teraz cena? I to jest ta stajnia Kaliński Fino-Poznań? Kurde mnie też czeka przeprowadzka z kuniem, a sama nie wiem czego szukam, więc gorzej być nie może...
[/quote]

musisz sobie postawić w punktach priorytety czego szukasz - czy musisz mieć np. halę - tak czy nie, czy musisz mieć dojazd komunikacją tak czy nie itd.  no i gdzie będziesz mieszkać - bo wg. mnie to też istotne. /+ trener, pastwiska, wybiegi, komplet przeszkód, tereny itd/
Dodofon No właśnie wiem, że będę musiała oddać go we współdzierżawę i to jest nieuniknione niestety(kuń musi chodzić właściwie codziennie), ma chodzić czyli hala byłaby miłym dodatkiem. Nie mam też samochodu, więc dojazd komunikacją również by się przydał, teraz dojeżdżam jakieś 1,5h więc nie jest mi to straszne, zakładam, że będę mieszkała gdzieś w okolicach starego miasta, bo tam łatwo coś wynająć. Padoki być muszą, ale wystarczą piaskowe jeśli stajnia ma dobrej jakości siano, łąk i tak pewnie nie znajdę w okolicy. Trener nie jest priorytetem, komplet przeszkód również nieszczególnie, terenami nie gardzę, pola czy lasy obojętne.Ważne też dla mnie, aby nie było problemem podawanie musli i innych dodatków.  Istotną kwestią jest cena, bo wiadomo jak będę musiała płacić sama bez współdzierżawcy to wtedy odpuszczam wszystko i szukam stajni przydomowej, najtaniej, ale jeśli bym miała kogoś, to wtedy myśle, że do 1000 zł chyba znajdę coś w Waszych okolicach? Nie mam możliwości przyjechania i pooglądania osobiście, bo jeden dzień to mało, a nie mam gdzie się przenocować za bardzo. Tak więc w całości zdam się na ten wątek i ludzi :kwiatek:
Może zagadaj z Wartą, ja też bym sumie  była chętna na takie pokazowe objeżdżanie stajni 😎
za 700 spokojnie coś znajdziesz z dobrymi warunkami 😉 Poznań ma w miarę dobrą sieć połączeń, więc jeśli Ci nie straszne 45 minut w pociągu z centrum pod stajnię, to zapraszam do siebie.
Thymos dziękuje  :kwiatek: napiszę na PW, bo chętnie poznam szczegóły, bo dobrze rozumiem, że prowadzisz stajnię? 🙂 Do Warty też się odezwę, strasznie mi się podoba ten pomysł.
A orientuje się ktoś z Was co się dzieje z Lusowem teraz? Widziałam ogłoszenie o dzierżawie i zastanawia mnie co i jak,a to w sumie dla mnie stajnia idealne jak patrząc na ich zdjęcia, chociaż szczegółów nie znam 🙂
el_infierno: Thymos stoi ze mną w Łopuchowie, o którym wszyscy wypowiadamy się 'nasza/moja stajnia' bo dla większości to trochę 2 dom 😉 dojazd komunikacją podmiejską jest, hala, pastwiska, miły socjal no i przednia atmosfera, a ceny bardzo przyzwoite. Jaki kierunek studiów, że się spytam już off-topowo?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
25 sierpnia 2014 11:32
Lusowo jest do dzierżawy.Konia wstawiać też nie polecam-zero wypuszczania,syfiaste żarcie,gnój w boksach..byłam tam "gościnnie" kilka razy i w życiu bym się ze swoim koniem nie zbliżyła tam 😉 jedyny pozytyw to hala w sumie.
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
25 sierpnia 2014 11:38
Też wybrałabym się na objazdówkę!  :kwiatek:

Pytanie z nieco innej beczki - w sobotę mają być ZR na Woli - gdzie można szukać list startowych? 🙂
el_infierno: Thymos stoi ze mną w Łopuchowie, o którym wszyscy wypowiadamy się 'nasza/moja stajnia' bo dla większości to trochę 2 dom 😉 dojazd komunikacją podmiejską jest, hala, pastwiska, miły socjal no i przednia atmosfera, a ceny bardzo przyzwoite. Jaki kierunek studiów, że się spytam już off-topowo?


No i marzenia o własnej stajni pękły niczym bańka mydlana  😁
Lusowo jest do dzierżawy.Konia wstawiać też nie polecam-zero wypuszczania,syfiaste żarcie,gnój w boksach..byłam tam "gościnnie" kilka razy i w życiu bym się ze swoim koniem nie zbliżyła tam 😉 jedyny pozytyw to hala w sumie.


może jakby to ktoś sensowny wydzierżawił to i warunki (te które mogą) by się zmieniły (czyli czystość, lepsze żarcie i wypuszczanie chociażby na zmiany)

BTW - za objazdówkę z warta - po Poznaniu odpowiadam ja - bo ja to zaproponowałam i będę wozić,
ale we wrześniu dopiero - ja się podporządkuję pod przyjazd warty - mogę oprócz niej wziąć jeszcze 2 osoby
zakładam, że trip będzie prowadził przez: Wola, Krygier, Rancho, Swadzim, Lusowo, Więckowice
a później Morasko, Biedrusko, Łopuchowo
dodofan w takim razie przepraszam, pokrecilam osoby. Chcialabys mnie przygarnac na obiazdowke? :kwiatek:
otimo, mecze Thymson na pw wlasnie o tej stajni :p iberystyka, albo taki jest plan 🙂
lacna dziekuje za informacje, licze ze znajdzie sie ogarniety dzierzawca w lusowie🙂
Za brak polskich znakow przepraszam, pisze z telefonu
Podobno jakiś już się znalazł  😉
dziewczyny, a co wiecie o stajni Fino w Kiekrzu? bardzo mi się podoba ich oferta na stronie internetowej, może któraś z Was tam stoi/jeździ i może mi coś powiedzieć na ten temat? :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się