Młode Konie

to ile ta klacz w końcu ma lat? 1.5 czy 3?


Dokładnie tak jak piszą inni. 1,5 roczny koń jest iskierkowej a ta klacz co jest trenowana w galopie ma 3 lata  😉 
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
15 sierpnia 2014 12:09
chodziło mi o tą siwą, której zdjęcia tu są ale temat rozpoczął się od postu The wuni o 3 letniej klaczy. Już wiem wszystko 😉
To ja sie przywitam z moja mlodzieza🙂
Wracamy powoli do formy... po wyrywaniu wilczakow musze praktycznie od zera pracowac nad kontaktem, bo mlodej sie skojarzylo ze wedzidlo=bolaca paszcza... no ale idzie ku lepszemu powoli, jest jeszcze sztywnawa i nieregularna, ale sa juz fajne momenty, takze mysle, ze bedzie dobrze 🙂
Manti oczywiscie oo, skonczone 5 lat w tym miesiacu 🙂

Odnośnie właściciela trzyletniej arabki to wydaje mi się, że dałoby się przeprowadzić rzeczową dyskusję (nie wiem z jakim skutkiem, ale z tego co widzę na fb, to ten Pan jest otwarty na dyskusję).
Bronze   "Born to chase and flee.."
15 sierpnia 2014 19:29
Breakaway - no właśnie po przeczytaniu jego komentarzy śmiem wątpić w rzeczową dyskusję ..... jak grochem o ścianę.
My po pierwszych poważnych, dwudniowych wyjazdowych zawodach. Szarak jest świetny. Transport zniósł świetnie, na miejscu był zaciekawiony nowym miejscem, ale bez nerwów. Kondycyjnie dał radę. W sobotę w LL mieliśmy ładny czas, czysto na przeszkodach, tylko za przejście do kłusa w zakręcie dostaliśmy punkty karne. W L skakał świetnie, odważnie. A stało dobre L, z podmurówkami. Jedna przeszkoda nas pokonała, wyłamał w linii z szeregiem, gdzie wejście w szereg było okserem równo 100cm, ciężkim optycznie (wiele koni tam kończyło swoją przygodę z parkurem). Przy drugim podejściu skoczył. W niedzielę byliśmy 4 w LL, w L niestraszne mu już były podmurówki (nawet mocno dziwne i nigdzie indziej nie spotykane 😉), tylko ja dałam się ponieść wizji i podyktowałam taki skok na ostatniej przeszkodzie, że nie mógł przeskoczyć jej na czysto. Wiem, że ja mam spory problem w parkurze ze sobą, za mocną chcę go kontrolować i jadę na za mocnym kontakcie. To muszę przepracować. natomiast koń złoto 😀
I puchnę z dumy, bo mimo sporego strachu przed wodą, wlazł w miarę sprawnie do jeziora i wyjątkowo spodobało mu się brodzenie. Ba, gdyby nie moja czujność, najchętniej zanurkowałby całą głową 😉
[img]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10299170_721254717935691_1662802116074411138_n.jpg?oh=f5e5cf81e56b97030b9ffb69b4189826&oe=54797AFF[/img]
Tak spacerowaliśmy wieczorem po startach:
[img]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/14918_721829401211556_4916058614035556162_n.jpg?oh=52e06480fcf4ec8381ff7789e0f30ba9&oe=54648F9D[/img]
LL:


I film z L (nie ma momentu wyłamania, bo akurat w tym momencie ktoś zaparkował konia przed kamerzystą i miałam nagranego tegoż konia).  
Bronze teraz to i ja widzę... Kolejna perełka na ich funpage'u się pojawiła  🤔
Filmik z lonży jako reklama pracy z koniem, na pewno grona wielbicieli nie przyniesie...
Uhuhu, lecą groźby w odpowiedzi na niewygodny komentarz  😎
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
22 sierpnia 2014 17:00
"bo jeszcze trochę i Ci coś zrobię" ?  🤔wirek:
No zaczęłam się obawiać o swoje bezpieczeństwo  😁
Dziewczyny, ja rozumiem, ze to jest dla wlasciciela przykry przypadek, ale serio te wszystkie komentarze musza dziac sie w tym watku?
To jest fajny temat, na temat pracy z mlodymi konmi, ja go np bardzo lubie czytac i przyswajac jak pracuja z mlodziakami inni bo sama mam mloda kobylke pod siodlem.
Sadze, ze wielu z nas wolaloby zeby tak bylo nadal...
Ależ oczywiście że wątek jest miły i warto pisać tutaj o postępach w pracy z młodziakami 😉. Ale uważam również, że jeżeli widzimy, że coś dzieje się nie tak, to warto zwrócić na to uwagę, a nie przejść obojętnie, bo 'to taki miły wątek'...
Ewidentnie młodym koniom dzieje się krzywda, ten przypadek pokazuje nieodpowiednią pracę (o ile w ogóle można nazwać to pracą). Uważam, że takie przypadki też warto pokazywać i reagować. Ta sytuacja, moim zdaniem, idealnie pasuje do wątku, bo przecież to wątek o młodych koniach 😉. Dziewczyna przyszła tu z zapytaniem o to, czy taki rodzaj wysiłku jest odpowiedni dla młodych koni. Warto pokazać, że coś takiego nie jest powszechnie akceptowane. 😉
Pokazac to jedno, ale emocjonowac sie komentarzami na fejsie przez kilkanascie postow i omawiac kazda riposte?
Jeżeli to tak mocno przeszkadza to się przecież mogę wyłączyć bez problemu 😉. Tylko nie rozumiem trochę pretensji, bo nie widzę kilkunastu postów z komentowaniem każdej riposty, no ale EOT 😉
Gdy nasza młoda jechała w pierwszy teren, zabraliśmy ze sobą starszego konia, żeby ją w to wprowadzić. Skończyło się na tym, że młoda prowadziła starucha , bo się płoszył, a ona nic  😂.
iskierkowa, nie wiem kiedy ten koń do Was przyjechał, bo nie jestem w tym wątku na bieżąco, ale na zdjęciu, które wstawiłaś ten źrebak nadal jest chudy. Gdyby to zdjęcie było zrobione zimą to pomyślałabym, że zmarniał, bo zima, bo może siano nienajlepsze, no i ogólnie pora zimowa a co za tym idzie często ograniczona możliwość ruchu bywają niekiedy powodem tego, że konie wyglądają gorzej. Ale tu jest zdjęcie zrobione latem, na pastwisku, a żebra nadal są widoczne, szyja jest kiepściutka i grzbiet też nie wygląda dobrze. Na tym zdjęciu koń wygląda na a) albo zarobaczonego b) albo na niedożywionego. Duża głowa (co zasugerowała Monia) nie ma tu nic do rzeczy. To, że koń nie jest jakiś rasowy też nie ma większego znaczenia. W ogóle nie bardzo wiem co ma do rzeczy to czy koń jest rasowy czy NN  🤔wirek: Tzn, że NNek może być chudy i niezdrowo wyglądać, bo jest NNkiem???

Monia, mój komentarz nie był ani złosliwy ani niegrzeczny, więc nie wiem co w nim mogło być nieprzyjemnego dla oka. Wyraziłam tylko swoje zdanie na temat konia widocznego na zdjęciu. Według Ciebie ten koń może wyglądać normalnie a według mnie tak nie wygląda. I nie widzę nic złego w tym co napisałam. Tym bardziej, że jak widać nie jestem odosobniona w swojej opinii.
Maria89 Ile koni wyhodowałaś ? 


Moje młode z pierwszego terenu, trzy godziny w trasie . Stwierdziłam, że mam świetne konie  😜  Były super i nawet motory co jeździły koło nas nie były problemem .
Szykowałam się na horror z młodym, bo dopiero co zrobiony a on szedł jak profesor . Super reagował, nie biegł za końmi tylko słuchał mnie. Mogłam nim odjechać i sobie dogalopować do innych .
Jestem w szoku do teraz  😜  

O Rudym nie mam co pisać, pisałam już, że on za dużo umie .

edit. foty
monia konie super, to im chociaż te meksykany dopasuj.  😉
Puma Każdy jeździec odpowiada za konia.
monia super! Tylko pozazdrościć tak ogarniętego koniska!  😜
monia
Roczniaki są często brzydkie, ale ten ze wspomnianego zdjęcia wygląda jakby był a) niewybiegany b) źle odżywiony/zarobaczony.
W maju byłam u sporego niemieckiego hodowcy w sezonie letnim tj od kwietnia do końca paździenrnika młodzież chodzi pod "chmurką" - roczniaki i dwulatki wyglądają jak brysie - a mają różne pochodzenie 😉 Jeden jest niższy drugi wyższy, jeden drobniejszy drugi mocniejszy, ale wszystkie wyglądały super - mimo grzywy do pasa i zabłoconych nóg (akurat było mokro). A jadły "tylko" trawę miały do dyspozycji stado i sporo przestrzeni.
armara można było zwrócić delikatniej uwagę. Nigdy nie wiadomo co z danym koniem było, kiedy został zakupiony albo czy nie jest po leczeniu . Dlatego się zapytałam z ciekawości ile koń ma lat  😉 


breakawayy Ogarnięta była praca, koń sam się nauczył . Mam nadzieje, że nowy właściciel będzie zadowolony z białej dupy. Jak na razie tylko jedna osoba mi się spodobała z klientów .
Zobaczymy jak wyjdzie ze sprzedażą.

edit. foty
Małe sprostowanie-zdjęcie było zrobione 2-3 dni po przyjeździe konia do mnie,co za tym idzie to za mało na efekty pastwiskowania,odrobaczenia i zdrowej ilości ruchu. W poprzedniej stajni nie był głodzony,jednak raczej siano przeważało nad trawą.Podobno gdy klacze miały ruje to stał w boksie a co za tym idzie-być może był niewybiegany.  Myślę,że to wiele wyjaśnia. Wczoraj minął mu równy miesiąc u nas,pastwisko od rana do wieczora,nie ma jakiejkolwiek potrzeby izolowania go. Robali nie zauważyłam,mimo wszystko został odrobaczony bo chociaż okiem niczego nie wypatrzyłam,to wiele rzeczy wskazuje na to,że je miał-co z resztą sami zauważyliście.
Ja już widzę progres,poczekam jeszcze troszkę i ponownie wstawię zdjęcia 😉
iskierkowa Będzie dobrze  😉 
Katharina   "Be patient and trust in the process"
26 sierpnia 2014 20:54
Taki bardzo fajny Młody  😜  😍 ( tak wiem - za brak kasku powinno być  🤬 ale go zwyczajnie ze sobą nie miałam, a wsiadłam na chwilę z doskoku).

Katharina Młode fajne, ale grubas  😉


Moje rude z dziś, trochę buntów było, więc trzeba było łosia trzymać  😜   Chłopak się zbuntował, jak to może być, że inne biegają na łące a on w robocie .
edit. foty
Idziesz jak burza w pracy z młodymi. :-)
Ależ mnie tutaj dawno nie było , a się dzieje 😉
MY z młodym rzeźbimy dalej dzielnie, fajnie oparł się na kontakcie, nie ma problemu  z chodzeniem w niższym ustawieniu. Jedyny problem, a może nawet nie problem tylko element do doszlifowania to zagalopowania  i  puszczenie w galopie . Poza tym bardzo pozytywnie mi się  na nim jeździ , jak jeszcze na żadnym koniu. Rozważam też opcję wysłania go w trening gdzieś, bo ja za niedługo nie będę mogła na nim tyle jeździć 🙁
monia w temacie kontaktu, nie za wysoko młodziaka jeździsz?
Katharina   "Be patient and trust in the process"
27 sierpnia 2014 09:06
monia na pewno nie grubas - jest idealny  🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się