Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.

emptyline   Big Milk Straciatella
22 lipca 2014 20:14
Heval, kłaniam się do stóp.
Siedzę z algami z Biedry na twarzy. Śmierdzą zdechłą rybą na kilometr. Spirulina przy tym to perfumy, bleh.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 sierpnia 2014 12:09
z Biedry? Ile kosztuja i co robia?

fajny filmik o promieniowaniu UV 🙂
Na którymś z blogów kosmetycznych widziałam, że robią koszmarne uczulenie. U mnie się te algi już nie ostały, może to i lepiej że w porę się natknęłam na ten wpis na blogu, bo byłabym się skusiła na nie. Z moją wrażliwą cerą uczulenie bym miała jak w banku. 🤣
fruity_jelly, też widziałam ten post. Tylko ta jedna dziewczyna miała taki problem, a to na pewno dlatego, że dodała do tych alg SOK ALOESOWY (który generalnie jest uczulający sam w sobie). Moje znajome i inni komentujący chwalili. To tylko mieszanka 3 alg. Ja jestem okropnym wrażliwcem, a bardzo mi uspokoiły cerę (tak samo jak czysta spirulina dobrze na mnie działa).

http://brokatwspreju.blogspot.com/2014/07/algo-czyli-algi-morskie-z-biedronki.html

Ps. Teraz patrzę, że te Algo mają w składzie spirulinę. Ona część osób może uczulać, ale to się baaardzo rzadko zdarza. Moim zdaniem- wina aloesu. Zarówno ja, moja mama i znajome jesteśmy zadowolone. Teraz zdaje się są na promocji, bo 10zł na pewno nie płaciłam za nie.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 sierpnia 2014 15:54
Rozpoczęłam walkę z moja cerą i rozpoczęłam olejowanie twarzy, ma może któraś z was doświadczenie w tych zabiegach, po jakim czasie mogą być widoczne efekty jakieś skutki uboczne?
Kupiłam olejki: lniany, z modli indyjskiej i rycynowy plus hydrolat lawendowy, stosuje od tygodnia, niby krótko ale mam wrażenie że może robię coś źle bo nic się nie ruszyło.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 sierpnia 2014 16:06
Biczowa, a jaką masz cerę? smarujesz olejem tylko, czy myjesz OCM?
na mojej tłustej tydzień to optymalny czas żeby przywrócić ją do dobrego stanu. mniej się przetłuszcza, skórek coraz mniej, nie pojawiają się nowe zaskórniki, a stare zaczynają znikać. nie kładę nic na twarz, masuję olejem i potem robię krótką parówkę, ścieram ręcznikiem papierowym i powtarzam trzy razy
plus efekt-po-jednym-razie to poczucie oczyszczenia przy braku ściągnięcia czy podrażnienia skóry. I rano jak wstaję po wieczornym normalnym myciu żelem czy płynem, to mam tłustą, a po OCM normalną, taką promienną nawet 🙂
tyle, że ja na studencki budżet, olej to oliwa z oliwek albo z pestek winogron, innych nie używałam.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 sierpnia 2014 20:12
Mam cerę tłustą z tendencjami do trądziku i zapaleń mieszków włosowych ale zdecydowanie nie delikatną plus gigantyczne problemy z cerą przed okresem.
Zmywam makijaż chusteczkami do demakijażu, potem szarym mydłem, potem otwieram pory okładami z gorącego ręcznika, wmasowuje olejek, potem parówka, ścieram olejek, nakładam nowy znowu parówka zmywam olejek zimną wodą, potem chwila okładów z zimnej wody i smaruje twarz hydrolatem z lodówki. Podstawą u mniej jest olej z pestek winogron. Owszem skóra jest bardziej nawilżona ,przyjemnie czysta i jest mniej ściągnięta,  nieco mniej tłusta w ciągu dnia ale kurcze cera jak była zmęczona i szara tak jest i wciąż mam wrażenie że zbyt słabo nawilżona, ciekawa też jestem jak sobie olejki poradzą z moją przed okresową tragedią. Chyba pora też zainwestować w jakiś krem przeciwzmarszczkowy i liftingujący 🙁 ale strasznie trudno znaleźć odpowiadający mi krem.
Biczowa, oleje to natłuszczenie. Pamiętaj o nawilżeniu. Kup kwas hialuronowy 1,5% na ZSK i używaj pod olej na hydrolat
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 sierpnia 2014 20:35
Wypróbuję dzięki 🙂 można go dostać gdzieś stacjonarnie czy internetowo trzeba zamawiać?
Może być taki: KLIK czy raczej innego poszukać, no i jak bardzo jest wydajny?
Edit: znalazłam ten 1,5% zamówię po wypłacie 😀
A co zrobić z nieznikającymi, czerwonymi plamkami po wypryskach? Wysuszać maścią z antybiotykiem (normaclin/betnovate), peelingować i nawilżać i tak w kółko, aż zbledną? Kompletnie brak mi już pomysłu, a mam takie g**** w 3 miejscach na policzkach po tym jak mnie wysypało gdy brałam antybiotyk od dermatologa. Czyli dawno... Bez dwóch warstw korektora ani rusz. W dodatku zrobiły mi się chyba pierwszy raz w życiu wągry podskórne po obu stronach nosa, grrrr....
ps. Mam cere dość suchą. Używam hydrolat różany, peeling ze skały wulkanicznej i krem oliwkowy ziaja, a zmywam makijaż żelem z Biedry bo jest dla mnie najbardziej neutralny. Nie wiem co z tym fantem zrobić dalej. Pomocy 🙁
Dziewczyny, jakiś lekki nawilżający krem pod oczy w ramach prewencji przeciwzmarszczkowej? Nie mam problemu z cieniami ani workami pod oczami, ot takiego zwykłego nawilżającego kremiku mi potrzeba.
Polecicie coś na widoczne naczynka? Zrobiło mi się tak po obu stronach nosa od smarkania kiedyś, nie wiem jak się tego pozbyć teraz.
na zaskórniki i lekko rozszerzone pory lepszy effaclar duo czy k? Jest w końcu promocja w superpharm na LRP, ale nie wiem co będzie lepsze, różne opinie są w internecie  👀
Ja mam duo i nie spotkałam lepszego dermokosmetyku na trądzik zaskórnikowy  😉 K był dla mnie za słaby
Evson, a co ten duo robi? Zaskórniki to takie czarne pod skórą czy bezbarwne syfy pod skórą 😉?
zonk, ile ten duo kosztuje w promocji w superpharm? myślicie, że da sobie radę ze zwykłymi zaskórnikami na policzkach tak jak z pryszczami? używam teraz eucerin nawilżającego i zaskórników jest duuuuużo mniej, bo nie zapycha, ale to jeszcze nie to co bym chciała 🙁
Chłopu chyba też kupie bo ma co chwilę jakieś miejsze lub większe niespodzianki na twarzy
wg gazetki kosztuje 40 zł, a też jest jakaś druga promocja na LRP, że druga rzecz -50%.

Ja generalnie mam jakieś niewiadomoco na twarzy, cera naczynkowa, strefa T tłusta z zaskórnikami a reszta sucha, i każda kosmetyczka mi poleca inne kremy/peelingi/żele/mleczka, więc generalnie nie wiem co kupować  😂

Dzionka, zaskórniki mogą byc otwarte to te czarne i zamknięte to taka "kaszka"
Graba.   je ne sais pas
21 września 2014 17:53
czyli polecacie spróbować ten duo na zaskórniki zamknięte?
Zakupiłam, razem z żelem LRP, bo też w promocji  😁 Teraz tylko takie pytanie, stosować bezpośrednio na umytą twarz, czy mogę krem nawilżający i na to effaclar? Bo bez nawilżającego to boję się, że mi się przesuszy skóra 🤔
zonk zależy od skóry, ciężko mi odpowiedziec bo ja mam tłustą (chociaz bardzo naczynkową) i przesusz mi się nie wydarzył. ALe rozne historie czytałam. Początki mogą byc nieciekawe, ja przed pierwszym stosowaniem miałam wzglednie uspokojoną cere a i tak po 2 tyg od pierwszego zastosowania wywaliło mi "kasze" na policzkach, na czole. Nie było dramatu ale dosyc nieładnie. Późnej było już tylko lepiej.
Dzionka mi chodzi o takie podskórne bezbarwne lub  lekko czerwone, których miałam pełno i z których chetnie robiły sie pryszcze. Teraz jest ich z 80% mniej i jest to mój ulubiony kosmetyk, a lecze twarz ok ok 10ciu lat u dermatologów i mało co dało takie efekty akurat na zaskórniki- bo ropnych pryszczy juz nie miewam.
Aczkolwiek wierze ze co cera to inna reakcja, nie jest to jakis mega łagodny środek wiec roznie moze byc.( Sigma, Graba tyle moge powiedziec)
A to trafiłam, od niedawna sama zastanawiam się nad effaclar duo. Boję się jednak czy nie będzie zbyt agresywny dla mojej skóry, do tej pory jechałam głównie na olejach czy Sylveco. Muszę chyba jednak zastosować jakąś cięższą artylerię bo jak wcześniej nie miałam większych problemów z cerą tak po odstawieniu tabletek jest jakaś masakra. A jak wypada przy LRP Pharmaceris T z kwasem migdałowym ? Macie może jakieś porównanie ?
Dla mojej cery zawsze był lepszy Pharmaceris z kwasem. Ale skóra mi się lubi przyzwyczajać 😉 dobry jest jeszcze Triacneal Avene - chyba najbardziej mi spasował. Terazm (chyba?) nowe Duo z retinolem, a na zimę planuję kurację Redermic R.
jest jakiś zamiennik maści Acne Derm? Bo chyba przestali ją produkować a ona jako tako jako jedyna pomagała mi na wągry
Są,są. Wpisz sobie kwas azelainowy ( o ile nie przekręciłam), ale acne derm jest chyba najtańszy i ma wysokie stężenie.

Edit: Np. Hascoderm i inne są jeszcze jakieś.
Dziewczyny help. W skutek pracy na dworze (latem troche sie przysmażyłam, ale nie bardzo,) moje naczynka sie rozszalały. Teraz jak stoje cały dzien na wietrze a poźniej w domu zjem coś ciepłego to płoooooooone dobre kilka godzin. Jakies kremy, sposoby, maseczki??  🙇
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 września 2014 19:38
Evson, przede wszystkim dobry krem ochronny im (naczynkom) kup (ja używałam Flos leku winter care i był super). i witamina C do suplementacji.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 września 2014 20:21
Kleik, stosowałaś? jak efekty?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się