PSY

Martwię się o jamNikę. Spryciula wykorzystała moją wyprowadzkę na swoją "korzyść" - chodzi po domu, płacze i tym płaczem wymantacza od mojej mamy smakołyki. Mama oczywiście w swojej pasji karmienia coraz się poddaje, utwierdzając sukę w słuszności postępowania. A Nika coraz krąglejsza. 🙁  I tak nie jest okazem zdrowia przez tendencje nowotworowe (nie ma już śledziony), a dodatkowy ciężar na pewno nie będzie jej służył.
Czy są jakieś smakołyki typu "light"? Coś naprawdę nisko kalorycznego?
I jeszcze pytanko o pastę do zębów, wymieniałyście jakiś czas temu nazwę, ale nie mogę znaleźć... chyba coś na O... ?
Ascaia, zależy czy masz żartego psa, czy nie bardzo. 😉 Moja suka zje chyba wszystko więc jak już ktoś koniecznie musi jej coś dać, to dostaje do podzielenia się z psem marchewkę, ogórka czy inne warzywa.
Jamnik czyli maszyna do jedzenia, odkurzacz, itd. 😉
Marchewkę dostaje codziennie, bo wyjojkuje podczas obierania do zupy kilka plasterków. Ale nauczyła się "pokazywać" co chce (czyli słoiczek ze smakołykami na lodówce) i tam zaciąga swoim płaczem. Staje i wystawia słoiczek.  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 sierpnia 2014 20:22
Ascaia, to w słoik wsadź suszone jabłka, seler, pietruszkę i marchew 😉

A pasta to Orozyme.


edit:

Dźwiedziowe stopy  😍

fot. Marta Goch


jeju mam tyle pięknych zdjęć psiaków  😜
Masza to raczej foczysko nie niedźwiedź  😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 sierpnia 2014 21:20
Niestety i wciaz tyje 🙁
badałaś tarczycę?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
26 sierpnia 2014 21:31
Zima idzie ...  🙄

edit: Masza tak wygląda, że mam wielką ochotę wtulić się w to futro  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 sierpnia 2014 21:45
Tarczyca, kortyzol, watroba.. co pół roku. Wszystko w normie do tej pory bylo.. Tzn akurat dzisiaj byla znow na badaniach krwi wlasnie w kierunku tej otyłości. Jutro powinny byc wyniki.
Dawki żywieniowej juz bardziej obciąć nie mogę, bo i tak dostaje jeść jak 18kg pies (19kg wazyla kiedy ja adoptowalam, byla to sama skora i kosci, jej idealna waga to 22kg, dzis wazy 30kg 🙁 ) Brala nawet tabletki na odchudzanie, poszlam z nia na odchudzanie, ale babeczka mi powiedziała, że muszę szukać problemu w jej zdrowiu, bo to mega aktywny pies, który przy swojej aktywności powinien być chudy, przy tym jak sie nakreca powinna sie spalac. A ona powoli wciaz tyje.
Jestem juz tak zdesperowa, ze lapie sie wszystkiego. 🙁 weci i rehabilitancji konsultuja ja dalej gdzie tylko moga.

edit


Dźwiedź naprawdę ma słodkie nóżki, psie śtópki to mój fetysz, chyba na równi z pupkami  😜

Ostatnio jakoś więcej zdjęć robię, wybaczcie nadaktywność.... Dziunia z pobratymcami rasowymi  😉

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 sierpnia 2014 09:07
Blow, a uszy wąchasz? 😁
Krótkowłosy jednak jest najładniejszy  😍
uszy i łapy pachną najlepiej!!

JARA ogromnie zazdroszczę tych psich fotek z Nowogrodźca, też bym chciała żeby suki takie miały, ale ich mało anielska 'uroda'  😁 raczej by się nie wkomponowała 😉
uszy i łapy pachną najlepiej!!

Uff, czyli jednak jestem normalna 😎
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 sierpnia 2014 09:32
uszy i łapy pachną najlepiej!!

JARA ogromnie zazdroszczę tych psich fotek z Nowogrodźca, też bym chciała żeby suki takie miały, ale ich mało anielska 'uroda'  😁 raczej by się nie wkomponowała 😉


Kochana to dobry fotograf robi robotę 😎 Ja nie mam ładnych psów, to po prostu są ładne zdjęcia. 😉


fot. Paparazzi-Baffinka 😁
Krótkowłosy jednak jest najładniejszy  😍


Też tak sądzę, malinois i tylko malinois  😉

Mi uszy śmierdzą, za to łapkami się sztacham, owszem  🤣
Dziękuję re-volto! 🙇 Ja myślałam, że to ze mną jest coś nie tak, w kwestii zapachu psich łap 😁
Dopisuję się... Uffff jest nas więcej!    🏇

Mój psiak jeszcze pachnie szczeniaczkiem  😜
Katharina   "Be patient and trust in the process"
27 sierpnia 2014 10:48
Jak ostrzycie ostrza w maszynkach? Zanosicie gdzieś czy może same?
JARA molestuje też stopy Szajby  🤣

Demony:
maleństwo   I'll love you till the end of time...
27 sierpnia 2014 13:27
dziewczynka, prawie jak Ying i Yang 🙂

[quote author=escada link=topic=32.msg2168917#msg2168917 date=1409127086]
uszy i łapy pachną najlepiej!!

Uff, czyli jednak jestem normalna 😎
[/quote]

Nie wiem, czy normalna, ale jest nas więcej 😉 Nawet ostatnio dziecku klarowałam, że "sorry, ale stopy to Lilaczowi ładniej pachną", mimo, że noworodek raczej też jest z tych pachnących, a nie śmierdzących 😉

JARA, fota łóżkowa wymiata!
Właśnie odetchnęłam z ulgą  😁
Bischa   TAFC Polska :)
27 sierpnia 2014 15:23
Czy 8 letniego jamnika (większość ludzi mających jamniki, lub takich które kiedyś miały, uważają, że na świecie są psy i jamniki :hihi🙂 da się nauczyć jeszcze rozróżniania gdzie jest chodnik, a gdzie jezdnia, czy stoję na straconej pozycji? Ostatnio trochę zaczęłam spuszczać Bezę, którą się zajmuję ze smyczy, w bezpiecznych miejscach, ale w parku się boję bo zaraz obok bardzo ruchliwa ulica jest. Generalnie słucha się mnie, jak zawołam to przystaje i czeka na mnie, nie ucieka gdy chcę ją zapiąć. Niestety potrafi mi na smyczy wyrwać do ulubionego psa, nie ważne, że po drodze jezdnia... A widać, że spuszczanie ze smyczy sprawia jej przyjemność.

Jak się da nauczyć, to jak to zrobić?
Bischa ja bym nie spuszczała przy ruchliwej ulicy. W ogóle jeśli chodzi o psy to mam podejście jak do koni, innych kierowców na ulicy, zasada ograniczonego zaufania. Mojego jamnika (tego którego zastąpiła Milka) nie spuściłabym ze smyczy z czystej miłości i troski bo bym do końca życia nie wybaczyła sobie gdyby nagle coś mu odpaliło mimo, że był to najbardziej słuchający się pies świata, nigdy nie zignorował nawet najgłupszej komendy, jednak to tylko pies i do tego z wyostrzonym instynktem łowieckim  😎  nigdy nie wiesz co mu do głowy uderzy, może lepiej znaleźć jakąś polanę.

rtk ja karmię Britem Premium Lamb&Rice. Milka jadła już wcześniej, jamniczka przestawiona i wszystko jest ok.
        Chociaż zauważyłam jedną rzecz, ale nie jestem pewna czy to nie kwestia psa, nawet minimalne zmniejszenie karmy powoduje dość szybki spadek wagi u blondynki... Przez pierwszy miesiąc ładnie nabrała i wyglądała po prostu super, zmniejszyłam jej dawkę do takiej, przy której powinna trzymać wagę i po kilku dniach znowu zapadł jej się brzuch  🤔  a nie było o drastyczne zmniejszenie, wieczorem dostawała tak samo, a rano około 1/4 szklanki mniej... Teraz już wagę trzyma i jest w porządku.

Z kolei przechodzi teraz szczyt rozpieszczenia, usprawiedliwiam się tylko tym, że za miesiąc wyjeżdżam na studia i będę ją widywała co miesiąc  😕
Typowy NIE amstaff heheh, jest tak urocza, że nie mogę się od niej odkleić  😁 

pytanie do Was  :kwiatek:
pies owczarkowaty, długi włos z dysplazją, je aktualnie purine pro plan, warto przestawić na husse optimal giant ? teoretycznie, bo w opisie producenta jest podane: "glukozamina i chondroityna zapewniają prawidłowe funkcjonowanie stawów" co niejako powinno wspomóc jego chore biodra.
Ja podczepię się pod pytanie na temat karmy, niedługo kończy mi się Brit, a że nie ma promocji zastanawiam się nad Brit Care.
  Brit Premium: Mięso jagnięce (31%), ryż, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami), ryż białka, olej z łososia.
  Brit Care: Jagnięca mączka mięsna, mielony ryż, tłuszcz drobiowy (konserwowany tokoferolem), olej łososiowy, aromaty naturalne, otręby ryżowe, suszona pulpa buraczana, drożdże browarniane, suszone jajka, wyciąg z juki Schidigera, suszone jabłka, minerały, chlorowodorek glukozaminy, siarczan chondroityny

W premium nic nie ma o tej mączce, czy to ściema jakaś? Ta mączka w Care brzmi niesmacznie(pomimo, że karma droższa i niby wydawało by się, że to ich lepszy produkt)  😎
Wróciłam z bikejoringu z moją, widziałam tam flaciaka, szczeniak piesek 😀 Jej ale był cudownosłodkoprzymilnoprzytulaśny  😜 A zdawało mi się, że wołają na niego Bandos xD Ale chyba jednak jakoś inaczej, a zwyczajnie nie dosłyszałam i skojarzyłam z "naszą" Bandos  😉 Czarny. Jakoś nie pytałam skąd jest, psy się pobawiły chwilę, ale ja jestem zbyt nieśmiała na rozmowy  🙄 K_cian poszedł jakiś od Ciebie na Śląsk?

Trochę wody i ile zabawy  🤣 - Klik 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 sierpnia 2014 17:06
elle, w karmach sa za male ilości aby mialo to pomagac.
agnesix, w Bricie Premium jest swieze mieso co oznacza, ze po obrobce termicznej zostaje go bardzo malo.
Nareszcie moge dolaczyc do watku. Od niedzieli zamieszkala z nami 3 letnia sunia border collie 🙂
Bella

Pierwszy raz ze mna w pracy 🙂
ami - Oo, fajna! Coś więcej?  👀 Jakbym miała mieć psa rasowego to byłby to border  🙂
Bischa   TAFC Polska :)
27 sierpnia 2014 18:04
agnesix, w sumie do ruchliwej jezdni jest jakieś 50-100 metrów (raz węższy, raz szerszy trawnik), no ale strach zawsze jest. Szkoda mi trochę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się