kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Obejmuje na pewno, bo poprzedni sezon startowałam z zaświadczeniem ze szkoły i było wszystko ok. A w tym sezonie nie startowałam ani razu i teraz mam problem, bo zaświadczenia nie zorganizuje do niedzieli, bo jeszcze wakacje.
Ale sekretariat może być czynny mimo wszystko😉 No chyba, że już sprawdzałaś.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 sierpnia 2014 07:29
Czy konie mogą dostawać drożdże browarnicze?
kaszmirowa2302 z tego co pamiętam chodzisz do mojego byłego liceum. Sekretariat na pewno jest otwarty, ale tam Ci tego nie wydadzą. Jest taka opcja, że jak tam pójdziesz to bedzie Waldek. Jest juz prawie rozpoczęcie, więc może się tam kręcić. Spróbuj.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
28 sierpnia 2014 11:01
Ulalala ale lecąc centymetrem po siedzisku czy w powietrzu bo kurcze dwa różne wymiary wychodzą. lecąc w powietrzu wychodzi 15 cali a po siedzisku 16,5, siodło małe i oba wymiary są możliwe, wiem że powinnam znać wymiar własnego siodła ale kupowałam je za małolata zasadniczo na szybko bo było mi potrzebne i nie na własnego konia.
famka   hrabia Monte Kopytko
28 sierpnia 2014 11:04
JARA, to takie same drożdze jak piwne, mój koń takie dostaje 😉

http://www.marcmedic.pl/drozdze-piwowarskie.phtml
kaszmirowa2302, można wykupić jednodniowe ubezpieczenie NNW z rozszerzeniem o sport (jeździectwo), w Warcie kosztowało mnie 10zł, w PZU bodajże 14zł.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 sierpnia 2014 11:06
famka, a ile płacisz za te drodże?

Bo mam dostęp do świeżutkich i najwyższej jakości z przeznaczeniem dla ludzi i zwierząt. Podaje je psom i zastanawiam się czy koń też może coś takiego spożywać.
Pachną jak świeżo upieczony chleb 😍
I cena to ok 11zł/kg.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 sierpnia 2014 11:14
Biczowa, a nie masz tego gdzieś na tybince nabitego?
Biczowa, Słyszałam że w powietrzu. Sprawdzając jeszcze w internecie taki obrazek znalazłam na potwierdzenie:
Biczowa, najbezpieczniej jest zrobić kreski w paincie i podać wymiary w cm chyba 😉
famka   hrabia Monte Kopytko
28 sierpnia 2014 11:23
JARA, za worek 5kg trzeba zapłacić około 45-50 zł, więc porównywalnie 😉
ja dawałam sporą porcję jak koń miał mięśniochwat porażenny, teraz daję drożdże piwne na bebechy 😉
Nirv, agaa84, _Gaga dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek: Taniej chyba mi wyjdzie wykupić jednodniowe niż dojazd pociągiem i komunikacją do szkoły bez gwarancji, że świstek dostanę.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 sierpnia 2014 12:24
famka, dziękuję :kwiatek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
28 sierpnia 2014 14:03
Dzięki dziewczyny za pomoc 😀
Jak powinno się wymawiać słowo kür w spolszczeniu? Kiur, kur, kir?
Chcę kupić bryczesy przez internet, ale się zastanawiam, bo mam do wyboru rozmiar 38 i 76(38 przedlużane) i się zastanawiam ile one są przedłużane? Ktoś wie 🙂?
Moje były o kilka cm. No, ale one nie były kupowane przez internet 😉
Ja mam długie nogi, więc może taki by były lepsze 🙂 Tylko też nie chcę się w nich utopić 😀
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
28 sierpnia 2014 16:07
To może poproś o dokładne wymiary bryczesów.
-bibi22-, tzn ja i tak je przymierze, bo odbiór jest osobisty i płatność też w sklepie, więc bardziej z ciekawości pytam no i żeby bez sensu nie jeździć 2x do sklepu, bo innych rozmiarów tego akurat wzoru mogą obecnie nie mieć na stanie w sklepie 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 sierpnia 2014 17:12
Jak powinno się wymawiać słowo kür w spolszczeniu? Kiur, kur, kir?

Ja się najczęściej spotykałam z "kir", przez takie nieco przeciągnięte "i".
JARA ja także daje drożdże paszowe 🙂

Tutaj jest całkiem niezła cena: http://market.chp-pasze.pl/product.php?id_product=241
Gdzie znajdę TAKIE zamki do siodła ( z takimi jakby otworkami na dole ) sprawa pilna bo jeden pękł i nie ma jak jeździć,kupiłam nowe okazało się że nie pasują...  😵 ktoś,coś ?
Djarumm, jakiej firmy jest siodło? Szukałabym u dystrybutora danego producenta.
Czemu siodlo podczas jazdy wydaje odglosy/trzeszczy?  Wintec. W miejscu przylozenia lydki. Za kazdym krokiem gdzie lydka, noga porusza mi sie amortyzujac, slysze odglos i na dluzsza mete jest to meczace .
Ulalala, nasmaruj dobrze oficerki smarem do skóry a siodło przestanie trzeszczeć (najprawdopodobniej) 🙂
_Gaga, Dzięki😀 Po napisaniu postu zaczęłam się zastanawiać czy to przypadkiem nie buty jednak:P
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
29 sierpnia 2014 08:11
Ulalala jeśli masz skórzane to mogą wydawać dźwięki, po nasmarowaniu powinny zniknąć.
Co to znaczy, że koń jest wpisany w kwadrat?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się