Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

dziewczyny, a co wiecie o stajni Fino w Kiekrzu? bardzo mi się podoba ich oferta na stronie internetowej, może któraś z Was tam stoi/jeździ i może mi coś powiedzieć na ten temat? :kwiatek:


ja byłam w Fino kilka razy - jeszcze za czasów kiedy była to stajnia tzw. wywózka do Włoch oraz jakiś czas temu
Stajnia przede wszystkim stoi hmmm, w centrum miasteczka, przy ruchliwej drodze głównej jadącej przez owo miasteczko, gdzie ruch jest wg. mnie bardzo duży
obok Biedronka (zresztą chyba sprzedano część gruntu pod właśnie ową Biedrę)i inne budynki.
Nie wiem czy jadąc w teren trzeba przejść przez tą ulicę? czy jest jakiś wyjazd na zewnątrz?
No i wybiegi - też ponoć są - ale właśnie po drugiej stronie tej drogi (dodam że ruchliwej, gęsto zabudowanej) więc nie wiem jak się tam konie odprowadza i jakie są ogrodzenia
ja stoję w Fino od samego początku "rewolucji" po śmierci poprzedniego właściciela. Owszem, stajnia położona jest przy ulicy, jednak odczuwa się to tylko podczas wyjazdu w teren, kiedy rzeczywiście trzeba przejechać kawałek uczestnicząc w ruchu drogowym. Dla osób namiętnie jeżdżących w tereny lub mających nerwowe konie może być to bardzo duże utrudnienie. Raz po raz nawet sama jadę na plac nad samym jeziorem, który jest do dyspozycji jeźdźców z Fino. W tej chwili bezpośrednio przy stajni jest 8 padoków + tzw. kółko na terenie stajni, które służy również do lonżowania. Większość padoków zaopatrzonych jest w wanny z wodą 🙂, a na zupełnie piaszczystych padokach jest siano. Padoki, o których pisała Dodofon to łączka, na której znajdują się 3 kwatery, ogrodzona jest płotem przy samej drodze, a kilka metrów od niego jest też pastuch. Konie wychodzą tam w tej chwili 3 razy w tygodniu. W ciągu 3 lat nigdy nie doszło do żadnego wypadku na ulicy, nigdy żaden koń nie uciekł, ani nie został kontuzjowany.
W stajni nie ma luksusów, ale jest wszystko, czego koniom potrzeba - mój koń w tej stajni czuje się bardzo dobrze, odżył, jest dobrze traktowany. Gnój wywalany jest raz w tygodniu, karmienie 3 razy dziennie. Jest jedna "standardowa" stajnia na 10 koni oraz angielka również na 10 koni z korytarzem wewnętrznym i myjką wewnętrzną. Hala o wymiarach mniej więcej 18x38 ze schowkiem na przeszkody, podłoże jeżeli jest regularnie równane nie sprawia problemów. Plac zewnętrzny jest większy niż na zdjęciach na stronie, podłoże bardzo przyzwoite dopóki nie wyschnie na wiór, bo niestety nie jest podlewane, ale stajnia cały czas się rozwija i być może w przyszłym sezonie będzie już możliwość zraszania placu.
Dojazd do Kiekrza też jest bardzo łatwy, ponieważ autobusy odjeżdżają z Ogrodów mniej więcej co 20 min, jedzie się ok. 30 min, a z przystanku do samej stajni jest kawałeczek (200m ul. Sanatoryjną lub skrótem przez halę 🙂 ).

Mając pieniądze łatwo jest stworzyć ośrodek marzeń, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Kiekrz rozwija się powoli, ale cały czas widać zmiany, na lepsze 🙂. Osobiście wolę uzbroić się w cierpliwość i przebywać w fajnej atmosferze oraz mieć stajnię na wyciągnięcie ręki, niż mieć super warunki i nie mieć się do kogo odezwać oraz w razie wypadku jechać do stajni godzinę.
nejna69, dzięki wielkie! z Twojej opinii wnioskuję, że jest tam całkiem w porządku. czy mogłabyś jeszcze napisać ile kosztuje pensjonat, oraz, co najważniejsze, czy macie wolne boksy? 🙂
Wolne boksy to pojęcie względne, ponieważ właściciel stajni posiada swoje konie, które w razie konieczności przestawia do boksów o niższym standardzie, wiem też, że ktoś się już interesował wstawieniem u nas konia. Ale odpowiadając konkretniej to tak, są wolne boksy, tylko wymagane byłoby przestawienie koni 🙂.
Cena pensjonatu jest zależna od wymagań (koń-emeryt będzie kosztował znacznie mniej niż koń zarabiający na siebie na treningach) i waha się od 700 do 900/1000 zł.
Oczywiście jeżeli ktoś oczekuje idealnej czystości i idealnego podłoża to raczej nie tutaj, ale ja nie narzekam, mój koń również nie, a nawet przeciwnie 🙂 coś za coś, za to stajnia położona jest w Poznaniu i posiada świetny dojazd, można się również wierzchem rypnąć na zawody na Wolę 😉 Stajenni są bardzo myślący, szanują konie i wykonują swoje prace sumiennie.
mam ochotę się rozpłakać, bo odpowiada mi wszystko bardzo bardzo, wszystko poza ceną... nie wyrobię finansowo 🙁
To łzom nie będzie końca, bo to są normalne ceny w  Poznaniu za stajnię z halą ....  🙁

Poznań zaczyna się od 500 zł i idzie w górę.
niestety wiem, dlatego chyba pora przygotować się na powódź...
Szukam hotelu w okolicach rogalina, rogalinka ale tylko z fajnym właścicielem stoję w Rogalinku i właściciel to kretyn jakich malo
agaj a gdzie w Rogalinku trzymasz konia dokładnie? Chociaż chyba się domyślam 😉
Jeśli chodzi o Rogalinek i Rogalin, to dużego wyboru tam nie ma. Pytanie jak dalekie okolice Cię interesują.
agaj zapytaj w Majątku Rogalin, wiem, że prezes ma raczej nie za ciekawą opinię delikatnie mówiąc, ale ze sprawdzonego źródła wiem, że dziewczyna która prowadzi stajnię jest w porządku.
belle, Konia a możecie opisać te stajnie? Jakie warunki, ocena stajni, a jaka cena?
ich strony www są chyba ciut zakurzone 😉
Dziewczyny, a stajnia Fer w Więckowicach? Jak wpisałam w wyszukiwarce na forum to wyskoczyło mi tylko, że mają boksy angielskie i kopne podłoże... Ktoś może coś więcej wie? 🙂
Dziewczyny, a stajnia Fer w Więckowicach? Jak wpisałam w wyszukiwarce na forum to wyskoczyło mi tylko, że mają boksy angielskie i kopne podłoże... Ktoś może coś więcej wie? 🙂


Ja tam stałam dosłownie 4 dni.
Wynosiłam się w tempie ekspresowym, w zeszłym roku...
Edit. Ze zwrotem gotówki nadpłaconej nie było żadnego problemu - to też plus 😉

Opiszę:
Stajnia ciemna, nie wiem czy w ogóle coś sprzątali przez te 4 dni, ale po wejściu do boksu zastawało mnie tam chulp chulp!.
Niezamykające się drzwi do WC,
prysznic w pomieszczeniu do siedzenia (przy kanapach, szafkach)
mnóstwo much w kabinie (zdechłych)
stajenny sypiący do żłobu w trakcie mojego wyjścia z koniem na jazdę owies (bez zalecanych do podawania suplementów).
Małe szafki w siodlarni, ścisk.
Wilgotno.
Drogo, jak na takie warunki (chyba 700pln płaciłam, plus dodatkowe 50pln za wypuszczanie konia na trawę.)

Z plusów: hala zaraz obok stajni, można przejść nie moknąc w deszczu.



Thymos, dzięki wielkie 🙂 nasze spotkanie w Łopuchowie zbliża się wielkimi krokami 🙂

EDIT. A stajnia Michałówka? Wygląda całkiem spoko?
Znajoma znajomej stoi i sobie chwalą bardzo. Jest hala 😉
chociaż jedna dobra wiadomość. a może ktoś jeszcze ma jakieś informacje na temat tej stajni? 🙂
Cztery lata temu stałam w Więckowicach około rok, niestety w cenie nie ma wypuszczania. Plusem jest solarium i karuzela (przeżyły do dzisiaj 😉?). Padoki w szczerym polu, jak zresztą cała stajnia, więc przed słońcem nie uciekniesz. Hala całkiem wymiarowa, plac też całkiem duży, ale nie wiem jak w tej chwili z podłożem, słyszałam, że bardzo kiepsko. Stajnia angielska bardzo przyjemna, fajna siodlarnia z dużymi pakami zamykanymi na klucz, niestety socjal bardzo nieprzyjemny, zimą ze stajni wynosiłam sie bardzo szybko 🙁. Stajnia byłaby całkiem fajna, ale niestety jest bardzo zaniedbana. Cena na dziś to chyba 750 zł.

Michałówka również jest w polu, przeraża mnie podłoże na padokach, placu, wszędzie...sprawia wrażenie mieszanki błota z kupami :/. Halę mają bardzo fajną, nie wiem jak z nowymi boksami, ale starsza stajnia bardzo ciemna i niska. Nie podoba mi się również słabo ogrodzony "stawek" tuż przy wyjściu ze stajni, nie wiem do czego do służy, ale bezpiecznie nie wygląda. Stajnia jest bardzo daleko od Poznania, ode mnie 28 km, a mieszkam na zachodnim skraju Poznania.
belle, Konia a możecie opisać te stajnie? Jakie warunki, ocena stajni, a jaka cena?
ich strony www są chyba ciut zakurzone 😉


Thymos jeśli to do mnie również było to ja w Rogalinku znam tylko Mustanga, Stajnie za Rzeką i Stajnię nad Wartą i o tych wypowiedzieć się mogę, bo w nich z koniem stałam. O Majątku Rogalin słyszałam, ale jak tam jest pojęcia nie mam, nie byłam.
Niestety szczegółów nie znam, wiem tylko od członka rady nadzorczej majątku, że dziewczyna prowadzi to z głową i ludzie sobie chwalą. Ale skoro agaj stoi obecnie w Rogalinu to ma tam żabi skok żeby sprawdzić.
Tak majątek  rogalin jutro sprawdzę to dam znac
Michałówka wydaje się spoko. Hala jest bardzo fajna z dobrym podłożem. Plac mały i wybiegi też, do tego bardzo grząsko jak popada, ale miał powstać jakiś nowy plac. Nowe boksy powstały, są drewniane i przestronne. Komplet przeszkód i lonżownik.  Nie wiem jak z codziennym obrządkiem, bo z koniem tam nie stałam.  Z tego co wiem, to dojeżdza tam trochę terenów, dużo się dzieje (zawody), stajnia głównie nastawiona na skoki.

Niedaleko Michałówki jest jeszcze Wadera za 550 z małą halą ze słupami i krytym lonżownikiem. Również w szczerym polu, ale za to z ogromnym placem do jazdy i kompletem przeszkód.Konie codziennie na 3 kwaterach (siano) od rana do zmierzchu, w niedzielę na trawie. Socjal bardzo przyjemny, siodlarnia oraz stajnia też. Dojazd autobusem podmiejskim. Stajnia utrzymana w bardzo dużym porządku, przyjemna dla oka 🙂

Myślę, ze obie stajnie warte rozpatrzenia.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

29 sierpnia 2014 17:48
Natalia z majątku w Rogalinie trenowała mnie i mojego dziadka, i jeśli tak prowadzi stajnie, jak trenuje, to musi tam być ten porządnie 😉
Wszystko w rozmowie ok, tylko hali tam nie maja (majatek Rogalin).
Witam ! Ja mam fajną stajnie zaraz pod Poznaniem 🙂 Niestety nie mam hali , dlatego dużo osób przenosi się na zimę w inne miejsca . W trosce o swoje konie mogę udostępnić boksy w bardzo przystępnej cenie . Boję się że będzie im za zimno w największe mrozy...  Szczegóły na PRV ! Pozdrawiam
Polecam Kicinland u doginthefog696. Napiszę coś więcej odnośnie ogółu, niekoniecznie tylko zimowego wstawienia konia 🙂 - stajnia niedawno postawiona, wewnętrzna myjka z ciepłą wodą, duże wybiegi. Dobry dojazd z Poznania (Śródka -2busy/do wyboru/i kawałek pieszo), zawsze ktoś autem może zabrać. Świetna lokalizacja dla miłośników wyjazdów w teren.  Miejsce do jazdy to duży trawiasty plac, jest czworobok. Przeszkody i drągi też. Przyjazna atmosfera, zawsze ktoś ma na oku konie, stajenny mieszka nad stajnią. Pomocna dłoń odnośnie jazd i treningów też na miejscu.  Niedługo będą boksy angielskie. Przyjazna, kameralna atmosfera, sami swoi! Niedługo powstanie fanpage, zdjęcia dla zainteresowanych 🙂
czy ktoś wie jakim autobusem dojadę do Michałówki? szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć...
Weerka a cena? myślę, że to zainteresuje potencjalnych klientów 😉
Stała cena to ok 750zł, na zimę dużo taniej, do dogadania w zależności od konia, im mniejszy i mniej wymagający paszowo tym lepiej dla Was 😉 Wszelkich innych informacji udziela doginthefog696 , nie bać się, nie gryzie 🙂
A czy któraś z Was zna jakąś niekoniecznie dużą stajnię,okolice Swarzędza,dla konia w podeszłym wieku ? najważniejsze to aby miał gdzie wyjść na pastwisko i był dobrze traktowany...hali nie musi być,ewentualnie oświetlony plac do jazdy ? może to być stajnia w stronę na Gniezno,lub na kostrzyn...
Przepraszam,ale nie doczytałam postów które jakiś czas temu zostały przez Was napisane w odpowiedzi na moje zapytanie..a czy ktoś coś więcej wie o Stajni w Pobiedziskach i o Rybnie wielkim ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się