Stajnie w Lublinie

Cześć wszystkim 🙂 Czy ktoś może coś powiedzieć o stajni GROS w Lublinie ? Jak tam jest ? Warto wstawiać tam konia ? Jacy ludzie tam stoją ? Pozdrawiam ! 😀
troleklolek bogaci ludzie!  🤣
mam zamiar jechać w tą sobotę na zawody do Warki i szukam towarzysza dla Espusia, a żeby na pusto nie jechać? Ktoś ma ochotę się wybrać na jeden dzień? 😉
Szukam osób zajeżdżajacych konie najchętniej gdzieś na zachód od Lublina, ewentualnie w samym Lublinie, możecie kogoś polecić?
Dziewczyny ma któraś mapę poleskiego szlaku konnego? Ważne!!!
Przepraszam, że tu, ale w ogłoszeniach nikt tego nie znajdzie.
[quote author=kasia-pala link=topic=80.msg2167771#msg2167771 date=1408991488]
Dziewczyny ma któraś mapę poleskiego szlaku konnego? Ważne!!!
Przepraszam, że tu, ale w ogłoszeniach nikt tego nie znajdzie.
[/quote]

Ja gdzies mialam w wersji papierowej - zaraz poszukam i jesli znajde to dam znac 😉


edit: MAM! znalazłam :P przetrząsnęłam cały dom i samochód, ale znalazłam! 🙂 jak coś to masz do mnie kontakt 😉
Dziękuję Any  :kwiatek:
Na UP istnieje jeszcze sekcja jeździecka dla osób studiujących na innych kierunkach, niż hodowla koni?
Od dawna chyba nie ma już w ogóle żadnej sekcji. Są jazdy w ramach zajęć dla studentów, jeśli o to Ci chodzi.
Sisisa, jest coś takiego jak wf na koniach. A przynajmniej było, nie wiem jak w tym semestrze będzie.
Ja próbowałam kombinowac żeby mieć konie zamiast, wf ale się nie dało. Ale koleżance z innego kierunku się udało, nie wiem od czego to zależy.
a jaka cena pensjoantu w dakarze i jak to wyglada z dojazdami?
" ps . szukam osób chetnych do wspoldzierzawy wiecej na priv 😉
Wpadam z kolejnym pytaniem - był ktoś na kursie instruktorskim w stajni Dębina?
ja byłam i bardzo polecam  🙂
jak masz jakieś pytania to zapraszam na priv, z chęcią odpowiem
Sisisa od tamtego roku na UP z zamiany wf na jazdę konną mogą korzystać jedynie studenci hodowli koni i jeździectwa.

edit: literówka
Ja chodziłam na jazdy zamiast wf i szczerze nie polecam, strata czasu no chyba, że Ktoś bardzo potrzebuje kontaktu z końmi a nie ma innej możliwości. 😉
Dzięki dziewczyny za info o UP 🙂.
Sisisa do zajeżdżania polecam Piotrka Kowalskiego 🙂
Ja również chodziłam na jazdę konną w ramach wf-u i bardzo bardzo polecam. Wszystko zależy na kogo się trafi, ja akuart miałam duże szczęście i świetnego profesora z genialnym podejściem do koni.  😀
Są wolne boksy w Bystrzejowicach. Dobra opcja dla ludzi ze Świdnika i "świdnickiej" strony Lublina.

http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/34105?q=&kategoria=5&lokalizacja=&widok=0&strona=
jak  z dojazdem
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
28 sierpnia 2014 16:36
Jakiś czas temu na UP studenci z konnych kierunków nie mogli korzystać z jazdy w ramach w-fu
Dojazd do Bystrzejowic rewelacyjny- jeśli masz samochód. Jak nie ma korków w 25min dojeżdżam z LSM. Bez auta gorzej- trzeba jechać busem na Zamość/Chełm, a potem piechotą 1km.
Biczowa, bo to się zmienia w zależności od ilości studentów UP w ogólnej liczbie, od ilości zajęć, od ilości wykładowców. I jest często odgórnie narzucane Katedrze HK.
jazda konna zamiast wf jest tylko i wyłącznie dla studentów nie związanych z kierunkiem Hipologia. Wszystkie inne kierunki mogą mieć zamiast wf jazdy tylko jest mała liczba miejsc ;/
A jak z wypuszczaniem koni w Bystrzejowicach? Są codziennie padokowane?  👀
W Bystrzejowicach konie wychodzą codziennie, chyba że pogoda nie sprzyja. Zostają w stajni kiedy pada lub jest bardzo zimno/gorąco. Oczywiście można sobie zażyczyć, żeby koń wychodził w każdą pogodę. Jeśli idzie o derkowanie koni trzeba negocjować ze stajennymi- ogólnie nie mają tego obowiązku, ale mogą zrobić grzeczność. W sezonie letnim konie wychodzą 2x dziennie po 3-4h, w sezonie zimowym tylko do południa, ale jest szansa, że to się zmieni. Wybieg dla koni pensjonatowych póki co jest piaszczysty, ale na dniach mają powiększać wybieg o część zieloną. Nie ma w zwyczaju zakładać ochraniaczy na wybiegi.
Na wybiegach nie ma żadnego badziewia typu maszyny rolnicze czy coś w tym guście. Jest poidło z wanny w którym teoretycznie cały czas jest woda. Ogrodzenie wybiegu to pastuch na drewnianych słupkach. Można wynegocjować wypuszczanie konia osobno- jest gdzie (to wybiegi ogrodzone metalowym ogrodzeniem).
Z racji, że mi się trochę nagle plany pozmieniały wygląda na to, że zawitam do Lublina w październiku w związku z tym mam sporo pytań, czy ktos zorientowany w temacie i tamtejszych rejonach zgłosi się na ochotnika? Pomęcz wtedy na pw🙂

Głównie chodzi mi o AKJ czy mógłby ktoś więcej napisać na jakiej zasadzie to tam wszystko działa jazdy są w zamian za wachty i tą syboliczną składkę na semestr tak? A orientuje się może ktoś jak wyglądałaby sprawa gdyby na analogicznych warunkach chciałoby się tam swojego konia wstawić, czy jest opcja jakiejś zniżki na pensjonat itd?

Gdzir prowadzone są jazdt w ramach wf dla studentów UP?

Z góry dzięki za pomoc🙂
kiedyś jak się dowiadywałam o pensjonat w AKJ-cie to powiedzieli, że koń musiałby chodzić pod kursantami, więc o resztę już nie dopytywałam. Było to jakieś 4-5 lat temu więc może coś się pozmieniało 🙂

jazdy dla studentów w ramach wf prowadzone są w uczelnianym ośrodku na Felinie przy ul. Doświadczalnej
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się