Pomoc naukowa (zadania, tłumaczenia itp.)

Pomoze ktos/wytlumaczy a raczej dotlumaczy czego nie rozumiem, z rozszerzonej matematyki na poziomie I tech./LO ? Dział funkcje. Mam cala mase ćwiczeń a kiepsko mi idzie  😕

/przepraszam za brak polskich znakow w wiekszosci,ale pisze z tel.
Byłabym baardzo wdzięczna!
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 marca 2014 21:47
[s]Napiszę tutaj, może większy odbiór będzie 😀
Dziewczęta i chłopcy związani z biotechnologią/medycyną/biologią/biochemią i innymi pochodnymi kierunkami. Piszę sprawozdanie i kieruję do Was pytanko co mogę jeszcze dopisać we wnioskach? :kwiatek: Mam wrażenie, że jakieś takie niepełne jest 🙁
Izolacja chromosomalnego DNA bakteryjnego.
1. Przebieg ćwiczeń:
Zwirowano odpowiednią ilość bakterii z hodowli E. coli w próbówce Eppendorfa. Otrzymany osad przemyto NaCl w celu chemicznej degradacji komórek i zwirowano. Otrzymany osad zawieszono w buforze SET zawierającym m.in. EDTA (w odpowiednim pH), który zapobiega degradacji DNA przez DNazy poprzez ich dezaktywację oraz wymieszano. Następnie dodano detergentu SDS i lizozymu w celu wytrącenia białek, po czym inkubowano w temperaturze 370 przez 25 min. Kolejno dodano NaCl i wymieszano oraz chloroformu (w celu dalszego wytrącenia białek) i inkubowano przez 25 min. Dodano sterylnej wody, wymieszano i odwirowano. Następnie zebrano górna warstwę do nowej próbówki Eppendorfa i odlano równa objętość izopropanolu w celu wytrącenia DNA oraz odwirowano. Zlano supernatant a osad przemyto etanolem ( w celu wytrącenia pozostałego DNA) i odwirowano ponownie. Następnie zlano supernatant a osad osuszono oraz zawieszono w wodzie destylowanej.
Dla danej próby zmierzono absorbancję światła dla długości fali:
λmax=260 0,113
λ=min230     0,042
λ=min280     0,203
Obliczenia:
Stężenie dwuniciowego DNA dla λ260 = 0,113* 50 μg/ml = 5,6550 μg/ml

Wyniki: Otrzymane wartości różnią się od wartości tablicowych, ponieważ prawdopodobnie są zanieczyszczone.

Wnioski: otrzymane wyniki wskazują na niedokładne wykonywanie ćwiczenia.[/s]

Otrzymałam już pomoc :kwiatek:
Może nie do końca pomoc w nauce, ale prośba o wypełnienie ankiety potrzebnej mi do doktoratu 🙂

http://www.ankietka.pl/ankieta/142156/blogi-politykow-badanie-opinii.html Bardzo proszę Was o pomoc 🙂.  Z góry dziękuję 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
14 kwietnia 2014 19:44
Если фото
Простит кто-то,
Значит, оно кому-нибудь нужно!

Co tam jest napisane? 🙂
Gdy o foto
Prosi kto to
Czyli - ktoś go potrzebuje!
Bischa   TAFC Polska :)
14 kwietnia 2014 21:12
Dzięki :kwiatek:
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
27 kwietnia 2014 20:55
Czy pisał ktoś  może jakąś pracę zaliczeniową o kulturze organizacji? Imoże chciałby się podzielić? PILNE
Ktoś pomoże?
"Napisz wypracowanie na temat "Urządzenie, bez którego nie mogę żyć."
Po angielsku. Na teraz, pomoże ktoś?  😡
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 maja 2014 20:02
pomoże, w sensie napisze za Ciebie, czy co?
Ja mogę podrzucić temat: Respirator
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 maja 2014 23:21
Albo telefon komórkowy: komunikacja ze światem, odbieranie info, rozrywka, Internet - każda funkcja w nowym akapicie i po 2-3 zdania do niej. Początek: nowadays many people can't even imagine their lives without mobile phones. A potem już z górki 😉
Mam prośbę wielką, muszę do szkoły technik wet -zaoczny -( taki pic na wodę), napisać pracę po angielsku, a uczyłam się go dawno dawno temu i poza podstawowymi zwrotami nic nie pamiętam   😵
Pomoże ktoś przetłumaczyć tekst na pół strony o postępowaniu w przypadku kolki?


edition  😉 już sobie poradziłam
Szukam kogoś, kto w miarę ogarnia język rosyjski.. Niestety zadanie domowe mnie przerosło.. 😤
mils   ig: milen.ju
04 czerwca 2014 21:31
Były ktoś w stanie to przeczytać i streścić mi (na PW może być) o co chodzi, co ilustrują obrazki etc. w tym artykule?
darolga   L'amore è cieco
01 września 2014 18:42
Hop hooop, mamy tu na pewno jakiś absolwentów zoo techniki,  prawda?  :-)
Czy jakaś dobra duszyczka zechciałaby pomóc mojej przyjaciółce w zadaniach z żywienia (te tabele/normy żywieniowe)? Od tego zależy jej być albo nie być... Stawiamy flaszkę, smakołyki dla konia - whatever!  🙇  🙇  🙇
darolga, co konkretnie koleżanka potrzebuje w związku z tymi normami żywieniowymi? Ja co prawda z żywienia jestem trochę noga (no dobra, jeszcze zależy, jakiego gatunku), ale a nuż akurat potrzebuje coś, co wiem. 😉
czy potrafiłby ktoś rozwiązać zadanie z inżynierii procesowej?
rurociągiem ma płynąć przegrzana para wodna w ilości 200kg/h w temp. 250 stopni C pod ciśnieniem 4 bary (gęstość= 1,65kg/m3) należy dobrać odpowiednią średnicę rurociągu wiedząc, że dopuszczalna maksymalna prędkość pary wynosi 50m/s. Należy uwzględnić możliwość zwiększenia obciążenia para o 40%. Zależy mi na tym żeby wiedzieć skąd dane obliczenia się wzięły o co generalnie chodzi w tym zadaniu, z góry bardzo dziękuje  :kwiatek: :kwiatek:
LOVELY, 200kg/h trzeba przeliczyć na m3/h a potem m3/s. Podzielić na m/s - wyjdzie powierzchnia otworu w m2, wyliczyć promień/średnicę. Powtórzyć dla 240kg/h (40%) więcej.
Możliwe, że tam trzeba coś zoptymalizować, możliwe, że jeszcze uwzględnić jakieś tempa przepływu ('przyczepność" ścian) z tabel. Ale ogólnie o to chodzi.
Mamy tutaj kogoś kto ogarnia statystykę i testy statystyczne? Błagam o pomoc! :kwiatek:
Poszukuję osób ogarniających chemię rolną z gleboznawstwem

EDIT: już coś kombinuję sama
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
04 grudnia 2014 13:06
Proszę, przetłumaczcie mi to na angielski, z którego jestem kompletną nogą...:

Słownik został stworzony w celu naukowo-zaliczeniowym. Obejmuje on słownictwo specjalistyczne z zakresu zarządzania. Zawiera 395 haseł, które według mnie są najczęściej wykorzystywane podczas komunikacji w firmie.
Bischa   TAFC Polska :)
09 stycznia 2015 14:31
wir sind der Veranstalter des Konzerts.
Es gibt noch ganz, ganz wenige Einzelkarten.
Wir haben nun Abendkassenhinterlegungen eingerichtet, die Sie über eventim bestellen können. D.h. sie bezahlen die Karte per Rechnung und sie wird vor Ort für sie hinterlegt.

Sie können sich ja kurz rückmelden, wenn es mit der Bestellung geklappt hat.


Mógłby mi to ktoś na polski przetłumaczyć? Częściowo zrozumiałam, resztę do translatora wrzuciłam, ale wyszedł jakiś koszmarek, którego ni w ząb nie rozumiem... Pilne!
Jesteśmy organizatorami koncertu. Zostały jeszcze bardzo, bardzo nieliczne bilety.
Dalszą część ciężko mi przetłumaczyć dosłownie, ale z tego co zrozumiałam - uruchomili opcję sprzedaży, gdzie kupuje się bilet przez Eventim i w momencie zakupu bilet zostaje dla Ciebie odłożony. I że możesz do nich napisać, jak już Ci się uda złożyć zamówienie.
Potrzebny mi angielski skrót metra kwadratowego.
Który to będzie:

sq m
sqm
sq.m.

?
Teodora sq. m
Dzięki.
Hej, jest tu ktoś, kto ogarnia testy statystyczne? Chodzi mi o małą pomoc w postaci wskazaniu, jakiego testu użyć przy konkretnym zadaniu. Część roku ma zajęcia z inną kobietą, część z inną i ich sposoby rozwiązywania zadań są czasami sprzeczne.
Czy mamy na forum kogoś, kto potrafiłby przetłumaczyć mi mały artykulik (a w sumie to dosłownie kilka zdań) z języka francuskiego?  :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 kwietnia 2015 15:48
Ratunku  🙇 Czy ktoś mógłby mi przetłumaczyć z matematycznego na nasze o co chodzi w punkcie A, tzn jak to policzyć? Pogubiłam się  😡

We plant 10 seeds of given vegetable. Consider the successfulness of seeds is 80%.
a)
What is the likeliest number of sound seeds? What is the probability that we
grow this number of seeds?
b)
Compute the probability that we grow at lest 5 plants, most highly 9 plants,
between 4 and 8 plants?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się