Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Oczywiście, że do Wro!  😉 Nigdzie indziej
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 sierpnia 2014 20:09
[quote author=JARA link=topic=35683.msg2168518#msg2168518 date=1409072024]
abre, ja moge o ile klisza nie peknie :P zwlaszcza ze Ty gadasz do ludzi co maja robic :P

Jak gada, to ja też mogę pyska użyczyć.
[/quote]

Oczywiście, że gada, przecież to Abre na plenerze ustawiała modeli  😂
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 sierpnia 2014 20:13
Ale i tak największy przestój był przez wenę juliadny, która kazała tej biednej dziewczynie galopować brzegiem jeziora  👍
Tym samym - jeśli ktoś z Warszawy lub Poznania (ewentualnie miejscowości po drodze)
a pamiętasz, że miałyście dojechać do nas 😉
to już zupełnie oficjalne, że cycki pokazuję ja. i największa ekipa jest jak zwykle we wro, więc cel podróży abre jest zupełnie jasny
.
ogurek, już dwa razy sie z Baffinką umawiałam i dwa razy coś mi pokrzyżowało plany. Mam nadzieję, że w październiku wreszcie się uda 🙂 I znowu bedą te piękne kolory!
Doszło studio:



Ale mamy problem, koty mega ruchliwe  😂
To zdjęcie było robione w dzień, w normalnym pokoju (jasne ściany), czas ekspozycji 80s, ISO-200, ogniskowa 35mm, maksymalna przysłona 1.6


Następne robione na tych ustawieniach w innym pokoju, w nocy, w pokoju ściany w kolorze czekolady, albo mega ciemne, albo rozmazane.
Zmienienie ustawień na ISO 400, i czasie 320s wychodziły takie:



Dużo nauki przed nami 😉
Aparat Nikon D3000, obiektyw nikkor 35mm 1.8 (z silnikiem).
Tło polipropylenowe białe, lampy: 4x400W, po 2 na statyw. Parasolki srebrne
Katija  😜 😜 😍
m.indira   508... kucyków
27 sierpnia 2014 14:23
dla mnie to nadal za daleko na te plenery, ech ale wam zazdraszczam 😉
ale, wróciłam na stare śmiecie stajenne i do fotografowania znowu araby i piachu pełno, więc tylko słonka trzeba teraz ....

tak czy inaczej, pomysły z tymi sesjami genialne, ludziska dyskutują, można podpatrzeć i nauczyć się czegoś, zawsze to inaczej jak się błądzi samemu po omacku
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
31 sierpnia 2014 12:19
Ja bardzo, bardzo rzadko mam szansę skorzystać z aparatu, ale wczoraj miałam takową okazję i wyszło coś takiego 🙂
po tych wypasach ostatnio to strach coś wstawić. oceni ktoś takie gówienko?
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 sierpnia 2014 18:03
Isabelle, szkoda tła, ale pewnie nie miałaś na nie wpływu. Wg mnie i u Ciebie, i u eterowej jest za duży kontrast. Na Twoim zdjęciu koń jest pozbawiony szczegółów (np. nogi zlewają się w ciemną całość, oko wtapia w głowę), a tło - niebo - jest za jasne. Pewnie zdjęcie robione w ostrym słońcu, jeśli masz możliwość, to go unikaj. Ja wiem, że czasem nie ma i trzeba takie zdjęcia ratować później w programie.
Z kolei u eterowej ciemniejsze elementy konia, np. uszy, grzywa, zlewają się zupełnie z tłem, a jasne, np. pysk, świecą. To co najważniejsze - oko - jest czarną plamą, przez co nie ma charakteru na zdjęciu. I podejrzewam tutaj ogniskową 50mm lub mniej, bo są pewne odkształcenia - ogromny łeb.
Facella,  tło to już jest po wielkim boju 😉 było eee... gorzej 😉 no przynajmniej dla mnie gorzej 😉

prosto z aparatu:

mogłabym pewnie jeszcze pomazać tło, ale póki co i tak widzę masę niedoróbek, których już nie umiem poprawić, więc dalej już nie wojowałam. W jednej wersji jeszcze poprawiłam dach po prawej, ale wygladało to jeszcze gorzej, więc wycofałam. Dzięki za uwagę o kontraście. Faktycznie, było mocno słonecznie, ale ja też popełniłam to przy obróbce. Mocno wyciągałam czernie, bo wydawało mi się blade. Wielkie dzięki! I tak jestem tak trochę dumna, bo pierwsze "zawody" z aparatem 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 sierpnia 2014 19:50
Nie zauważyłam, że było mazane 😉 Tło faktycznie wygląda lepiej niż oryginalne. Trochę szaro było, fakt, ale aż tak mocno bym nie podciągała czerni, raczej zmniejszyła lekko highlights (wybacz, mam LR po angielsku i nie przychodzi mi teraz polski odpowiednik do głowy), podciągnęła cienie i minimalnie czerń. Ewentualnie też pobawiła się gradientem na niebie.
Facella,  nie pomyślałam o gradiencie!

highlights to w polskim LR "światła".

Spróbowałam coś tam zmienić. Tylko... pracowałam w ten sposób : najpierw ogólna edycja "kontrastów" i przycięcie/poziomowanie w LR, potem przesiadka do PSa z wymazywaniem i rozmyciem gaussowskim a teraz to co już miałam po PS zedytowałam w LR. więc wyszły jakieś kwiatki dziwnawe, ale cóż. Nie mam zdrowia mazać od totalnego zera  😁

teraz mi się jakoś to niebo nie podoba, ale może mi sie wydaje. "niebieskie" chmury jakoś mi nie leżą  👀 i jakieś resztki "mazania" wyszły na wierzch. Ale to tak na szybko, żeby ocenić czy taki efekt lepszy, w wolnej chwili może pomalujędokładniej.


Nie zauważyłam, że było mazane  Tło faktycznie wygląda lepiej niż oryginalne.

😜  😅 😅 😅

madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 sierpnia 2014 20:07
Isabelle, czadowe! (ostatnia wersja)
ostatnia wersja super!!!!
Kilka z Bella Skyway 😉





Mi najbardziej podoba się ostatnie, wszystkie po LR, nic specjalnego moim zdaniem, ale proszę o opinie :kwiatek:
To ja po pierwszych dwóch tygodniach z Tamronem mogę się wypowiedzieć 🙂
Używam go z poczciwym Nikonem D40, więc szału nie ma, ale nie narzekam. AF bywa niecelny, ale liczyłam się z tym kupując go. Zdjęcia jasne, ostre już od pełnej dziury, zależnie od warunków. Zdecydowanie lepiej robić zdjęcia na 200 niż 70, ostatnio właśnie przez 70 zepsułam kilka zdjęć.  🤬


prześliczne 1 foto
Weerka,  pierwsze jest absolutnie obłędne!
który to Tamron?

madmaddie, Cierp1enie, bardzo bardzo jestem Wam wdzięczna! aż mam ochotę przejrzeć zdjęcia pozostałe, bo wcześniej je olałam z myślą "łe, fatalne wszystko".

Libeerte, ostatnie  mi się podoba. ale pomazałabym te "górne" postaci, jakoś mi rozpraszają wzrok i odciągają od tych "głównych".
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 września 2014 11:06
Weerka, na 3 focie według mnie koń niekorzystnie wyszedł 😉
JARA fakt, mała głowa długa zawinięta szyja!
Isabelle Tamron w sensie obiektyw, sorry, my fault!

Weerka, No właśnie pytam który to Tamron 🙂 o obiektyw pytam 🙂
Haha chyba dzisiaj nie do końca kontaktuje! TAMRON 70-200 mm f/2.8 Di LD
fb-kowcy już pewnie widzieli, więc pochwale się tutaj tez moją wypocinką
Isabelle mi się to niebo nie podoba - bardzo sztucznie wygląda, widać, że przerabiane. musisz ogarnąć tło na miejscu przed zrobieniem zdjęcia. zapomnij o tym, że masz możliwość mazania, komponuj obraz z tego co widzisz. czasem śmieci w tle nie da się uniknąć, ale czasem też można je wykorzystać do zbudowania klimatu. na zawodach czy wystawach łatwo przewiedzieć gdzie w danej chwili będzie koń i można się ustawić - choć ten akurat się trochę wyłamał 😁

Libeerte mi się też ostatnie najbardziej podoba. jak bokserzy obserwowani przez tłum dziennikarzy 🤣

jesień idzie



vynter, ustawiać mogą się fotografowie 😉 Szaraki muszą się wpychać na widownię i liczyć na cud. starałam się "manewrować" tym co mam na żywo, np na tych zdjęciach:




na nich nic nie mazałam , choć usunę kilka elementów, np wiadro między nogami konia na jednym.

na tym to raczej polega, żeby się uczyć 🙂 staram się, zeby moje zdjęcia były lepsze, najchętniej miałabym we wszystkich jasne i przejrzyste tło, ale jeszcze tego nie umiem. Liczę, że z Waszą pomocą kiedyś się nauczę 🙂
Weerka - już zachwycałam się tym 1 zdj na pb, cudeńko koń tło i wszystko piękne  😜 💘 💘
Time - kucyk jest piękny, a na zdjęcia sama nie mogę się napatrzeć! Trudno ustawić aparat tak żeby nie prześwietlał grzywy, ale chyba mi się to udało!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się