telefony komórkowe

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
27 sierpnia 2014 23:13
Jaki polecacie używany telefon do 200zł? 😉
JAk przenieść listę kontaktów z jednej lumii na drugą, kontakty są "na telefonie" nie da się ich przerzucić na kartę  😤
No masakra!
Proszę, no błagam o pomoc!
pokemon  Ja eksportowałam wszystkoe kontakty jako wizytówkę, zrzucałam na kompa i pobierałam przez usb na nowy telefon.

Ile kosztuje czyszczenie zalanego telefonu ? Wyświetlacz działa, ekran dotykowy też, mikrofony i reszta też - ale na wyswietlaczu są smugi i zacieki...
co może być przyczyną, że co któryś sms ode mnie nie dociera do odbiorcy?
raczej sieć czy sam telefon?  🙄
kolebka, dopiero co pytałam u mnie w serwisie w Warszawie czyszczenie ekranu to koszt 120zł. Ja tam już się pogodziłam z tymi smugami (utopił się w butelce Finlandii), dziwnie by mi było z czystym 😉
zulu   późne rokokoko
01 września 2014 20:44
Ma ktoś xperię Z2 ?? Jakies opinie ?


Ja używam od dwóch miesięcy, poprzednio miałam Z1 (ideał, który sięgnął bruku 🙂 dosłownie - upadł kilka razy i poszedł panel dotykowy). Duża, ładna, czytelna, świetny aparat, bateria da się lubić. Jest dość ciężka (tylny panel zrobiony ze szkła), ale za to nie sprawia wrażenia plastikowej tandety. Nadal szybka, mimore ton śmiecia który testuje. Ni zaliczyłam żadnych crashy, jedyne co szwankuje czasami to telefonia - potrafi zawiesić się przy odbieraniu rozmowy lub rozlaczaniu się. Ale zdarza się to rzadko i przechodzi po kilkunastu sekundach. Następna wersja softu do Z2 będzie jeszcze w tym roku i mam nadzieje ze to poprawia.
Dzionka  Jak Ci się udało utopić telefon w butelce  😂 ? Spoko, ja na swój wylałam plyn do demakijażu oczu... 😉 Ale widzę, ze koszt do przeżycia... Dowiem sie jutro w punkcie.
kolebka, cóż, szalony Sylwester i te sprawy :wyśmiewa: Nie no, rozbiła mi się litrowa butelka Finlandii w torbie po tym, jak ktoś zrzucił moją torebkę z blatu 🙁 Co ciekawe smartfon przeżył to świetnie, poza tym ekranikiem ze smugami. Kilka lat temu utopiłam za to nową Nokię w kubku świeżo zalanej wrzącej kawy - niestety, zgon na miejscu i nie do uratowania, echh 😉 Daj znać jak ci wycenili.
pokemon, z lumii na lumie to akurat bardzo proste.

w aplikacjach maż ikonkę "przenieś moje dane" albo "transfer kontaktów" czy jakoś tak. Klikasz to w NOWYM telefonie i automatycznie ściąga ci wszystko ze starego - wszystko jedno, czy to lumia, czy nie.

ale jak z lumii przerzucić kontakty np na kompa... to już wyższa szkoła jazdy 🙂
Mam taki problem, kiedyś wysyłałam zdjęcia smsem normalnie i od razu się komuś pojawiały w konwersacji, teraz wysyłam zdjęcia i odbiorca dostaje komunikat, że wysłałam, ale musi pobrać. Czasem te zdjęcia nie chcą się pobrać i tyle z tego jest.
Może coś zepsułam, że nie mogę normalnie zdjęcia wysłać? Mam Lumię 920, jeśli to w czymś może pomóc.
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
03 września 2014 09:28
Ja tak dostawałam, gdy nie skonfigurowałam telefonu na orange.pl.
bianca, dzięki za pomysł, ale to już robiłam 🙁 poza tym najpierw wszystko działało i nagle przestało :/
Heval, a może to kwestia ustawień telefonu odbiorcy?
kaskal94, poszukam u mamy w telefonie, ale też wydaje mi się, że nic nie zmieniała :/ Ale posprawdzam, a ostatecznie najwyżej wybiorę się do operatora i zapytam.
Heval, a niezawodny sposób na naprawienie urządzenia - wyłączenie i włączenie?  😁 posprawdzaj, może zapytaj wujka Google? on często pomaga w takich sytuacjach 😉
pokemon, z lumii na lumie to akurat bardzo proste.

w aplikacjach maż ikonkę "przenieś moje dane" albo "transfer kontaktów" czy jakoś tak. Klikasz to w NOWYM telefonie i automatycznie ściąga ci wszystko ze starego - wszystko jedno, czy to lumia, czy nie.

ale jak z lumii przerzucić kontakty np na kompa... to już wyższa szkoła jazdy 🙂


Gdyby to było takie proste, to byłoby fajnie. Niestety lumie mają jedną beznadziejną cechę - nie łączą się bluetoothem...
kaskal94, włącz wyłącz nie działa :p a w google próbuję, ale nie do końca wiem, jak wpisać, żeby coś sensownego wyszło. Dobra tam, jakoś znajdę odpowiedź, dzięki 🙂
Hevaljeżeli odbiorca Twojego smsa ma smartfona (z tych nowszych) i nie ma włączonych danych komórkowych to nie odbierze mmsa. W starych telefonach tego nie było,  teraz niestety coś takiego jest. A wiele osób wyłącza te dane komórkowe (a bo to baterie żre, a bo przez przypadek można wejść w neta a nie każdy ma pakiet czy lte).
a jak zgrać filmik z komputera na iphona 4? kombinuje i kombinuje,ale nic z tego kombinowania nie wychodzi
Przez iTunes próbowałaś?
Ja to robiłam ostatnio, zaraz Ci naskrobię pw  😉
alnama, dzięki, sprawdzę u mamy w telefonie, jak ma ustawienia 🙂
Gillian   four letter word
07 września 2014 12:03
Mam Samsunga Core w Play'u. Kiedyś się wchodziło w jakiś odnośnik i tam pobierało gierki. Niestety dziecior się wziął za "porządki" i powywalał większość ikonek :/ i teraz nie umiem nic sobie ściągnąć, nie pamiętam jak to się robiło... wiem że piszę jak potłuczona ale może ktoś będzie kojarzył w czym problem i jak go rozwiązać 🙁
Gillian, Sklep Play?
Gillian   four letter word
07 września 2014 12:22
no... coś w ten deseń jakby. Nie pamiętam. Zawsze było a teraz nie ma  😁
Gillian, ja mam taką ikonkę "Gry" i tam się wchodzi w sklep sieci Play z grami. O to chodzi? Samego skrótu (ikonki) u mnie nie da się usunąć, można jedynie ikonki ukryć. Może spróbuj tak? W moim LG po wejście w menu aplikacje przez ten przycisk zmiany ustawień (te takie 3 kreseczki 🤣 ) można wybrać "Ukryj/pokaż aplikacje". Jeśli jest coś takiego u Ciebie, poszukaj tam.
Gillian   four letter word
07 września 2014 12:39
Nie ma. Przewaliłam cały telefon i nic. Takiej ikonki gry też nie ma. Wywalił wszystko  🙄
Gilian, miałam okazję usunąć sobie przez przypadek ikonkę Sklepu Play.. 😉 pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu.
Gillian   four letter word
07 września 2014 12:43
ok, a jak wrócę te ustawienia to wszystko mi się na tel pokasuje? tak wiem, pytanie roku 😉 ale nigdy tego nie robiłam.
tak, będziesz miała takie ustawienia, jak przy nowości. jakbyś dopiero co odebrała telefon z salonu 😉
[nie mówię o rzeczach, które masz zapisane na karcie pamięci itp.]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się