Witaminy, minerały

Znalazłam sporo takich tematów, jednak żadna z odpowiedzi nie była dla mnie satysfakcjonująca, więc może spróbuję indywidualnie 🙂

Poszukuję jakichś dobrych, sprawdzonych witamin/minerałów dla konia niebędącego w konkretnej pracy, chodzącego z 2-3 razy w tygodniu w tereny dla czystej przyjemności. Koń przez półtorej roku stał po kilka h dziennie na pastwiskach, a teraz po zmianie stajni dostęp ma jedynie do piaszczystego padoku. Chciałabym kupić mu jakieś dodatki/suplementy paszowe by uzupełnić brak zielonki, jednocześnie nie podając mu witamin powiedzmy ,,energetycznych" gdyż koń jak już wspomniałam nie wykonuje żadnej większej pracy. Kolejnym kryterium jest smak i zapach - moje wybredne konisko odrzuciło mi kilkakrotnie niektóre dodatki z powodu smaku czy zapachu, więc albo wysypywał proszek na dno i zjadał tylko owies z góry albo po namoczeniu w ogóle nie chciał jeść paszy. Skuteczne były witaminy o zapachu powiedzmy jabłkowym. No i oczywiście przydałoby się, aby witaminy nie naruszały mojego skromnego studenckiego budżetu... 😉

Polecacie coś? 🙂
wątek zamknięty
Po wpisaniu w wyszukiwarkę "witaminy", drugi wątek
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,78.0.html
wątek zamknięty
Nadal niestety nie widzę tam odpowiedzi na moje pytanie - suplementu pasującego do moich kryteriów 🙂
wątek zamknięty
Zatem zgodnie z regulaminem forum - zadaj pytanie w odpowiednim wątku zamiast zakładać nowy
Swoją drogą witaminy nie dodają energii...
wątek zamknięty
Kup marchewke 😉 naturalna, łatwo przyswajalna, chetnie zjadana i idealna dla rekreanta  😎
wątek zamknięty
_Gaga - czytaj dokładnie, mówię o suplementach diety, dodatkach paszowych, które oprócz witamin czy minerałów posiadają dodatki dla tzw koni w treningu co zwykle ma się do tego, że dodają koniowi ,,siły" 🙂 jeśli znasz specyfik, który posiada tylko i wyłącznie witaminy to napisz mi jego nazwę i będziesz pomocna 🙂
wątek zamknięty
Ogromnie mi przykro, że dodany przeze mnie post wywołał takie oburzenie, jednak z tego co mi wiadomo sama usunąć go nie mogę.
wątek zamknięty
Szanowna wwolodio, oburzenie wynika z faktu złamania przez Ciebie jednego z punktów regulaminu. Oznacza również, że regulaminu forum nie czytałaś wcale - szczere polecam lekturę.

Temat ma tytuł witaminy, minerały - ani jedne ani drugie nie są energetycznym skłądnikiem diety (końskiej, ludzkiej, czy nawet mysiej). Mieszanek witaminowych na rynku jest pełno - od Chevinal Plus, poprzez Horse Vital Plus, Marstall Force, Pavo Vital Complete, Dodson & Horrell Ultimate Balancer, Mühldorfer Multi Vital, ............... sporo tego





wątek zamknięty
Kup marchewke 😉 naturalna, łatwo przyswajalna, chetnie zjadana i idealna dla rekreanta  😎
I niedroga.
wątek zamknięty
Majowa, droższa od niejednych witamin jeśli chce się dawać systamatycznie...
wątek zamknięty
Ja w sezonie niepastwiskowym płacę 30-40 groszy za kilogram ale niestety myć musze sama. Fakt, jak policzyć to może wyjsc drożej jak tanie witaminy.
wątek zamknięty
Po wpisaniu w wyszukiwarkę "witaminy", drugi wątek
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,78.0.html

wwolodia, a co Ci w tym wątku nie pasowało, aby zadać w nim pytanie i nie dublować tematów?
przeczytaj regulamin.
swoją drogą z regulaminu można by zrobić jakiś quiz, aby tylko po zaliczeniu odpowiedzi system dopuszczał do uzytkowania forum 😉
W trakcie rejestracji odpowiedzieć np na 5 pytań 😉

marchew wychodzi drogo względem innych witamin (ja w zimowym place 30 groszy a daje ze 3 kg) ale jak koń wybredny, to po co marnowac witaminy w proszku, jak te na 100% zje?
wwolodia - do witamin kup odpiaszczacz (odpiaszczanie też ma swój osobny wątek)
wątek zamknięty
Megane, witaminy są w proszkach, granulatach, płynie...

ale nie mo co ciągnąć dubla...
wątek zamknięty
Zamykam, bo to dubel. Wszystkie informacje można znaleźć w podlinkowanym wątku.
wątek zamknięty
Ok, mimo wszystko tym, którzy nie ,,najechali" dziękuję za odpowiedzi 🙂
wątek zamknięty
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 września 2014 12:33
[quote author=_Gaga link=topic=95924.msg2173032#msg2173032 date=1409638524]
Majowa, droższa od niejednych witamin jeśli chce się dawać systamatycznie...
[/quote]

20kg za 8zł, żadna wybitnie mi wysoka cena 😉
wątek zamknięty
JARA, dziś może marchew jest w tej cenie, ale za 2-3 miesiace będzie sporo droższa
Przechowywanie marchwi też nie jest proste
Osobiście daję i marchew i witaminy z założeniem, ze marchew raczej jako smakołyk niż paszę (czyli do 1 kg dziennie max)

Quanta coś Ci się "nie zamkło"  😁
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.