Wady budowy, ocena eksterieru

Murat-Gazon, zawartość niedostępna 🙁
Burza, szyja jest i żaden jeleń. Prosta. Jest skręcona i przez to wydaje się krótsza. Wysoko osadzona. Tylko właśnie jest "wciśnięta w kłąb". Chętnie zobaczyłabym konia od przodu, bo coś w tej obręczy barkowej jest nie tak 🤔 "Mięśnie oporu" to skrót. Koń sztywno unosi głowę to i się rysują. Tylko dlaczego luźno stojący koń nie wypuścił tej szyi łukiem? Tylko "niechęć modela", moment nietrafiony? Może.
halo - dziękuję  :kwiatek:. Może i masz rację ale marzy mi się właśnie wysoko-nożny potomek. W sumie, wiem, że nie tędy najszybsza do tego droga natomiast klacz ma duży pozytywnych cech które chciałabym jednak przekazać. Czy możesz rozwinąć to niepoprawne połączenie głowy z szyją (chodzi o dolną część?) - w przeszłość faktycznie miałam problem z postawieniem jej na wędzidło.. obecnie przy poprawie z mojej strony nie stanowi to większego problemu i koń chodzi na kontakcie. Jakie jeszcze są minusy takiego połączenia? No i z tym kłębem to wydawało mi się, że ona ma raczej poprawny. Możesz rozwinąć? Mnie najbardziej martwiła długość grzbietu i ogólne proporcje.
falabana, zasadniczo dobrze kombinujesz. "Połączenie głowy z szyją" - u klaczy masywna, krótka potylica, szyja szeroka przy głowie, dobrze, że ganasz niewielki - bo kłopot mógłby być większy. Popatrz nie tylko pod kątem "kompensacji", ale żeby uniknąć "koszmaru" - gdyby "zebrały" się te cechy, których nie chcesz. Jakby tak po mamusi źrebak wziął długość kłody, a po tatusiu marny kłąb? 🙂
Murat-Gazon, zawartość niedostępna 🙁
Burza, szyja jest i żaden jeleń. Prosta. Jest skręcona i przez to wydaje się krótsza. Wysoko osadzona. Tylko właśnie jest "wciśnięta w kłąb". Chętnie zobaczyłabym konia od przodu, bo coś w tej obręczy barkowej jest nie tak 🤔 "Mięśnie oporu" to skrót. Koń sztywno unosi głowę to i się rysują. Tylko dlaczego luźno stojący koń nie wypuścił tej szyi łukiem? Tylko "niechęć modela", moment nietrafiony? Może.


Halo koń był w obcym dla siebie miejscu, rozglądał się, nasłuchiwał, stąd uniesiona głowa. Powiem szczerze że też się zdziwiłam tym mięśniem oporu, ale nie będę się kłócić bo się na tyle nie znam, a co do jelenia to się zgodzę, mamy delikatnego, nawet kupując młodego kiedy pojechałam z osobą "towarzyszącą" oglądac konie usłyszałam "jelenia szyja"

Całkiem na wprost zdjęc niestety nie posiadam jedyne co mam to wstawiam i zdjęcie w ruchu- być może pomoże w ocenie obręczy barkowej.
Potrzebuje oceny tego wałacha 5 letniego. Niestety posiadam jedynie tylko takie zdjęcie (na razie) ale może uda się coś 'wylapać'. Potrzebuje ocen i plusowych i minusowych.
Retna   nic nie zmieniać
12 sierpnia 2014 09:53
flosia, ja też potrzebuję oceny mojego konia, niestety posiadam tylko takie zdjęcie:
Ktoś coś? 🙄
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 sierpnia 2014 10:31
Retna, bardzo ładny. 10/10, buziaczek <3
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
12 sierpnia 2014 10:33
Retna, jak dla mnie: widzę przykurcz ścięgien w przodach i tyłach, zbyt nisko osadzona szyja
no nie wiem czy coś z tego będzie...
😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 sierpnia 2014 10:34
Rudzik, i brak przedniego kopyta.
za to ładnie wysoko osadzony ogon! 😉
Tylko długie wodze musisz kupić Retna, skoro koń tak nisko głowę nosi!  🏇
Retna, oceniam, ze siwy. Po leżakowaniu nawet 🤣
kujka   new better life mode: on
12 sierpnia 2014 11:25
ja mysle ze jest bardzo smutny. tak glowke spuscil 🙁
Retna   nic nie zmieniać
12 sierpnia 2014 11:39
Strzyga, hihi, bo mój *o* :3
Rudzik, a to może do ujeżdżania lekkiego się nada, jak ma nisko osadzoną szyję? Albo do westernu? One tak chodzą, to przykurczu nie będzie widać!
Fokusowa, spoko leszcza, już są.
quantanamera, a to źle czy dobrze?
kujka, a Ty byś nie była smutna, jakbyś przykurcz miała?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
12 sierpnia 2014 11:41
O! Tak, tak zdecydowanie do westu!

lece po czipsiki
sotniax, chyba chodzi o to, że łopatki zwężają się silnie u góry, u góry koń jest wąski - i jakby nie ma miejsca na takie "pełne" osadzenie szyi, szyja jest węższa u nasady niż pośrodku, jakby nieco brakło tam miejsca. Ale dużo lepiej wygląda na tym pierwszym z drugiej serii. Nadal nie widzę jelenia. "Wcięcie siekiery" przed kłębem - tak. Mięsień u dołu pewne rozwinął się ze względu na wąską nasadę szyi - coś głowę nosić musi. Wydaje mi się, że można znacznie poprawić tę szyją pilnując, aby zawsze była solidnie wypuszczona z kłębu. Dopóki jeździsz w dole - nie powinno być problemu, ale trzeba na to uważać na etapie skracania sylwetki konia i wyższego ustawienia. To nie jest takie proste: ustawić konia wysoko na dłuugiej szyi 🙂 Ale warto to osiągnąć.
Dziewczyny ,  znalazłam zdjęcie konia na sprzedaż , na każdym zdjęciu koń ma jakby ,,wcięcie" w okolicy bioder , co to jest?
Nigdy czegoś takiego nie widziałam.
[s]To może to być znamie nazwane palcem Mahometa
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,2794.0.html
ale słabo na tym zdjęciu widać[/s]

edit: nie doczytałam, że chodzi o biodro. Myślałam, ze o łopatkę  😵
Halo dziękuje bardzo za ocenę  :kwiatek: widzisz, a ja odkąd mam tego konia ciągle wmawiam sobie że ma jelenia  🤔
Na szczęście jazda w niskim ustawieniu idzie nam coraz lepiej, na razie nie próbuję go w ogóle podnosić bo to jeszcze na to nie czas.
Ostatnio były właściciel konia widząc go po dłuższej przerwie stwierdził że w klacie się mega rozbudował więc jak bardzo wąski musiał być w momencie zakupu  🙇
Będę zatem obserwować czy w miarę upływu czasu i jazdy w dole  szyja nabierze "normalnego" kształtu.
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
21 sierpnia 2014 22:33
poproszę o ocenę  :kwiatek:  chyba, że zdjęcia kategorycznie się do tego nie nadają  👀



ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
22 sierpnia 2014 21:40
wybaczcie post pod postem , ale może jednak ktoś coś?  :kwiatek:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
01 września 2014 16:37
Pamiętacie mój problem z ruchem konia i lewym tyłem? [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,4885.msg1792667/topicseen.html#msg1792667]Klik[/url]. Konia cały czas diagnozuje i w zasadzie nic z tego nie wynika noga czysta, wszyscy weci (a kilku już oglądało) są zgodni że coś nie tak z kolanem ale anatomicznie wszystko jest w najlepszym porządku (zrobiłam już wszystkie możliwe badania). Koń mi kuleje w stępie a w zasadzie znaczy, momentem niedokracza, w kłusie i galopie jest czysty, nogi tylko śmigają. I tak sobie myślę czy ten problem nie jest związany z faktem że ten lewy tył bardzo mu ucieka do środka powiedziała bym że mu ucieka dość mocno, może ten nieprawidłowy ruch tym lewym tyłem powoduje złe ustawienie nogi i skracanie. Przy jego ruchu mam wrażenie że kolano ucieka mu na zewnątrz, podczas kiedy noga leci do środka, koń jest pod stałym nadzorem weterynarza. Zalecona mam pracę i rozbudowę mięśni w tej nodze ale cały czas się zastanawiam co powoduje znaczenie w zupełnie zdrowej i poprawnej nodze.
Biczowa, sprawdzalas czy kon ma rowne nogi? znam dwa przypadki (w tym jeden z naszego pensjonatu), ktore byly diagnozowane bardzo dlugo i okazalo sie ze winna jest.. jedna z no,  bo roznila sie 1cm dlugosci w stosunku do pozostalych.

edit. kto ci robi kopyta?
Biczowa, jeszcze pytanie czy oglądał go kiedykolwiek chiropraktyk. U pewnej kobyły zaczęło się dziwne skracanie jednym tyłem, wykręcanie go, obniżona po jednej stronie miednica. Problemem okazał się zablokowany nerw kulszowy - po odblokowaniu inny koń - chodzi prosto, nogi stawia prosto, przestał wykręcać kopyto itp.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
01 września 2014 18:07
Chiropraktyk nie, coś pokombinuje w tym kierunku. On nie wykręca kopyt on całą nogą od kolana zawija do wewnątrz.

galopada tylne nogi ma równe, kopyta ma poprawne z przodami walczymy bo z powodu problemów behawioralnych ciężko mu zrobić przody.
Biczowa, ja też nie sądzę, żeby ta kobyła wykręcała kopyto - ona od samej miednicy skręcała nogę 😉. To był tylko hmm, najbardziej widoczny skutek - skrzywione kopyto 😉.
Czy ktoś byłby chętny ocenić tego konia  :kwiatek:.
Wałach małopolski, na zdjęciach ma 10 lat. Od walewickiej klaczy Fatsja (po Boliwar), po og.Safian (po Afront).
Dziękuję  🙂





ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
02 września 2014 08:00
Po ocenie konia ajstaf może jednak ktoś mógłby zerknąć na siwka, którego wrzucałam kilka postów wyżej?  :kwiatek:
Nikt się nie pokusi o ocenę mojego konia i konia ceffyl ?  :kwiatek:
Biczowa my mamy ten sam problem. Jak cos tam znajdziesz to daj prosze znac bo ja juz nie mam weny
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się