KOTY

Bischa   TAFC Polska :)
06 września 2014 23:29
Ja bym zrobiła jedno i drugie, jeśli nie masz pewności który.
equum   Niech koń będzie z tobą.
07 września 2014 08:19
Loluś ma się dobrze dziś nie wymiotuje zjadł całą michę jedzenia, bo wczoraj jak tylko oprzytomniał to poszedł zobaczyć czy w misce jest jedzenie ale niestety 😀
Bardzo długo dochodził do siebie bo ok 1 w nocy dopiero wszystko z niego zeszło i zachowywał się normalnie, upodobał sobie ręcznik na ziemi i się z niego nie rusza a nigdy nie spał na podłodze 🙂

trzynastka   In love with the ordinary
07 września 2014 11:38
Z Wacikiem jest lepiej.
Wczoraj byłyśmy na kontroli u Weta, skutki uboczne ustąpiły powoli, została tylko ospałość.
Mam nadzieję, że dzisiaj już przywita mnie miauczeniem i biegiem w moją stronę, a nie spoglądaniem z parapetu. 😉
  😍
[trochę mnie to ośmiesza ale co tam! Wacik ! 🙂 ]

Co można dać kotu oprócz karmy?
Polecicie jakieś smakołyki domowej roboty lub kupne?
Chciałabym ją rozpuścić, a nie wiem jak !  😁
ok melduje, ze kot Lucy opanowal do perfekcji podawanie obu lap oraz przybijanie  "piatki"  😀  Mam nadzieje, ze na dniach uda mi sie ponagrywac kilka filmikow i skleic je w calosc 😀
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
07 września 2014 13:55
nine, mogą być podroby (np serca drobiowe, wątróbki, nerki (te tylko po sparzeniu) - jednak nie można ich dawać za często). Moje szaleją za wątróbką drobiową, ale ich nie daję za dużo, bo mają dużo witamin i związków mineralnych. Istnieje teoria, że jak kot nie ma niedoborów to nie tknie podrobów sam z siebie. 😉

Dobre są mieszanki gulaszowe (wołowe, drobiowe). Jak nie chcesz się bawić w całościowego barfa to można dosuplementować mięcho Felini Complete. Chociaż to poprzerastane, z tłuszczykiem jest najlepsze i najbardziej wartościowe.

Ruda np uwielbia kukurydzę i oliwki. Nie dostaje często, ale potrafi za jednym posiedzeniem zjeść ze 3 oliwki i garść kukurydzy z puszki 😁

http://felins.pl/?p=119 tutaj masz dodatkowo przepis na domowe żarełko pt: domowa saszetka z kuraka 🙂
Kot, który kończy 7 lat jest seniorem, zmniejsza swoja aktywność fizyczna, potrzebuje więcej snu i odpoczynku,
7-letni kot jest seniorem, a powyżej 12 roku życia to już podeszły wiek.


O proszę, to musiałam trafić na długowieczne koty: kocur (8lat) w dalszym ciągu ma w głowie trociny, jak widzi piórko to dostaje kociokwiku  😁  A kotka w wieku lat 14 co wieczór goni za piłeczką ping-pongową, poluje na myszy (chociaż nie zjada, bo nie ma zębów) i mało kto wierzy, że to stateczna pani 🙂 

Chociaż dla mnie koty i tak żyją za krótko...
Moje poprzednie koty miały jeden 20 drugi 19 lat. wcześniej rodzice mieli kotkę, która żyła 18. Znam wiele kotów, które dożywają podobnego wieku. Czemu 7 letni kot miałby być seniorem?? Moje to seniorkami pod względem aktywności to się zrobiły jak miały jakieś 15..
Branka - lubie to!

Glitne BOS, jedziemy do domu z Wrocka
branka Dla mnie wiek kociego seniora to sprawa mocno indywidualna - ciagle wyglądam takich symptomów u mojej 14stki  😉 a znam koty które mocno posypały się po 10 roku życia...
wistra, o byłaś na wystawie? Kurcze a chciałam na nią zajrzeć, ale w końcu nie poszłam. Widziałam tylko przez szybę pare kotów, najbardziej mnie rozwalił kot śpiący na hamaku  😁 zawsze mi się wydawało, że koty na wystawach się meczą, ale widziałam, że większosć smacznie spała i miała błogi wyraz twarzy 🙂
Zauważyłam, że kotka (prawie 10 lat) potrzebuje więcej snu, a co za tym idzie i mniej szaleje. Aczkolwiek ma jeszcze dni, że znowu ma 'kogiel mogiel' w głowie. Pozytywnie. Tyle że, mniej poluje i rzadziej się zdobyczą chwali.
czy kastracja 5 miesięcznego kota to za wcześnie? :/ generalnie zalecany jest wiek około 9 miesięcy....
znowu dziś się zlał do łóżka. poszedł jeść, ja w tym czasie czyściłam kuwetę. nie zdążyłam z nią wrócić. :/
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 września 2014 10:34
Kahlan, Nie, 5 miesięcy to w sam raz. 🙂
cudownie! no to w tym tygodniu idziemy.
Mój ma 6 miesięcy i też w tym tyg idziemy 🙂 Starszy też był kastrowany w tym wieku i też dlatego, że pare razy gdzieś nasikał, po kastracji przestał.

Mnie i mojej współlokatorce udało się wyczaić, że to młodszy zacząć teraz sikać. Zmierzyłam mu na wszelki wypadek temperature, jest ok, ma apetyt, nie rzyga, więc wydaje mi się, że zaczął znaczyć...ale jeszcze wet przed zabiegiem oceni 🙂
jest jeszcze opcja, że sikał bo ja 2 tyg mieszkałam u rodziców (zajmowałam się ich zwierzyńcem na czas ich urlopu) i moje koty siedzialy tylko z moją współlokatorką. Lubią ją, ale mogły tęsknić, bo jak wczoraj na noc wróciłam to mnie okupowały jak szalone i całą noc spały przy mojej głowie 🙂  ale jednak stawiam na dojrzewanie rudzielca.
trzynastka   In love with the ordinary
08 września 2014 16:03
nine, ale słodziak! bardzo fajna ostatnia fotka 🙂
Nine, Wacik jest przesliczna a od zdjec nie mozna oczu odrewac  😎
trzynastka   In love with the ordinary
08 września 2014 18:48
Dziękujemy, Wacik... no kłócić się nie będę.
Jest nadkotem 😉 <3

Ostatni portrecik, obiecuję.
[img]https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/p480x480/10671259_775173555858775_8985063728720906269_n.jpg?oh=674df4b933612e1d236efb0fbbc3a0bc&oe=548AA1B0[/img]
Ona jest łaciata?  😀
trzynastka   In love with the ordinary
08 września 2014 19:01
Tak to szylkret 🙂
Nine, jak juz tylko przedstawilas nam Wacika, to mialam nadzieje, ze bedziesz nas zasypywac pieknymi zdjeciami, wiec prosze, nie pisz takich rzeczy, ze to ostatni portrecik..
Macie Glitne celebrytkę 😉

Podejrzewam, że ten temat wielokrotnie się przewinął w tym wątku, mam jednak nadzieję, że mi pomożecie  :kwiatek:
Szukam karmy, dla kastrata 14-letniego, persa, już zdrowie nie to, jesteśmy znowu po zapaleniu płuc, nerki prawdopodobnie(jeszcze nie było badań)też nienajlepsze, bardzo bym prosiła o sugestie dotyczące karmy, zarówno tych ze średniej półki jak i wyższej  :kwiatek: Do tej pory był na purinie, o różnych profilach
nine ona jest przepiękna  😍 sama szykuję się na dwa brytyjki, więc proszę! zalewaj nas pięknymi Wacikowymi zdjęciami  😍
Wistra, Glitne jest rewelacyjna!
Elle, jesli podejrzewasz, ze nerki nie pracuja tak jak nalezy to nie trac ani jednego dnia i lec na badania, jesli potwierdzi sie, to juz tylko i pewnie wylacznie,  karma zalecana przezz weta dla nerkowcow, np Renal. Z nerkami nie ma zartow, kot dlugo nie pokazuje, ze nerki siadaja, ale jak juz pokaze, to czesto jest duzo za pozno...
sanna może źle się wyraziłam, pani weterynarz powiedziała nam, że persy są szczególnie narażone na problemy z nerkami, a mój ma 14 lat,  żadnych objawów z tym związanych póki co(oby w ogóle)nie ma
Elle, a co wetka radzi z jedzeniem? Ja bym zapytala a poki co na pewno 14 latkowi podawalabym karme dla seniorow - nie obciazajaca nerek plus dla kotow dlugowlosych aby sie nie przytkal. Ale tu chyba jednak pasty odklaczajace lepiej sie sprawdzaja niz karma dedykowana dlugowlosym/persom.
sanna szczerze, nie pytałam, mimo, że to bardzo zaufani weterynarze, to w środku(gdzieś na półkach, nie pamiętam dokładnie)jest rc, wiem, że ich karmy weterynaryjne są bardzo dobre, a te drugie podejrzewam, że jak u psów - syf. A poza tym - nie pomyślałam  😡 zawsze jadę tam jak coś się dzieje i po prostu zapominam o tym
trzynastka   In love with the ordinary
09 września 2014 16:56
Dziękujemy 🙂  :kwiatek:
Ja w kwestii zdjęć nie straszę, stwierdzam bardziej, bo nic godnego pokazania już nie mam 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się