Kącik Ujeżdżenia

hej 😲 Jestem na początku drogi ze swoim gniewnym rudym :P. MA do Was wielką prośbę czy ktoś wytłumaczyłby mi jak poprawnie koń powinien ustępować od łydki. Wiem że przy ścianie troszke inaczej to wygląda niz jak się wykonuje do środka ujeżdżalni??? Mile mile widziane schematy zdjęcia. Czy kon w utępowaniu powinien być prosty w szyi czy nie ?  JAk pomoce powinny być używane na koniu który się uczy ustępowania ?

Ala
Hala124, polecam lekturę: klik i wyszukiwarkę, bo na forum jest cały osobny wątek poświęcony ustępowaniu: klik 😉
Kto moze mi pomóc ułożyć muzykę do kura ?
vissenna   Turecki niewolnik
04 września 2014 16:08
Ktoś się szykuje na mistrzostwa Kuj-Pom w Solcu Kujawskim 14 września?  👀
ja będę, ale nie w konkursach mistrzowskich, może za rok :-)  jadę L, P i N
Pragnę się upewnić 🙂
Program N3.
Jadę na lewo. Pomiędzy V, a K jest napisane galopem zebranym. Po czym od A do X serpentyna o dwóch łukach, z czego pierwszy ma być w kontrgalopie. Ergo, zagalopowanie muszę zrobić na prawą nogę, tak?
Czy może zagalopowanie na lewą nogę i wtedy wyjdzie mi tak jakby serpentyna o 3 łukach do X?
No bo zawsze uczono mnie, że ten pierwszy zakręt rozpoczynający serpentynę już liczy się jako pierwszy łuk. Pogubiłam się w tym N3.
Hmm dalej jest jeszcze lepiej:
18. X Zwykła zmiana nogi z kontrgalopu do kontrgalopu 
Skoro trzeba coś zmienić z kontrgalopu, to on wcześniej musiał być, czyli jest jakiś błąd w programie.
Wg mnie ten błąd polega na tym, że pierwszy łuk ma być w galopie, a drugi w kontrgalopie.
Będzie ktoś w Bobrowym Stawie?  :kwiatek:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
05 września 2014 15:23
Mileńka - ja i znajoma wet się wybieramy jako redakcyjny team KZJ
Ja jadę ze Światem Koni - chyba jako "stój-za-kamer" albo inszy pomagier🙂 Jeszcze nie wiem. Ale cieszę się , że mi się wreszcie uda wyrwać w koński świat poza własną stodołę...  😅
Fajnie , to może wreszcie kogoś poznam!  :kwiatek:
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
05 września 2014 15:40
Czyli rozumiem , że o 11 w ndz widzimy się na konferencji prasowej?
😀
[quote author=milenka_falbana link=topic=11.msg2175441#msg2175441 date=1409926783]
Będzie ktoś w Bobrowym Stawie?  :kwiatek:
[/quote]
Zajrzyj do Kącika odwiedzin, wygląda na to, że będzie całkiem spora ekipa 😉
Hmm dalej jest jeszcze lepiej:
18. X Zwykła zmiana nogi z kontrgalopu do kontrgalopu 
Skoro trzeba coś zmienić z kontrgalopu, to on wcześniej musiał być, czyli jest jakiś błąd w programie.
Wg mnie ten błąd polega na tym, że pierwszy łuk ma być w galopie, a drugi w kontrgalopie.


Dzięki! Oby to był właśnie ten błąd. Oni to N3 chyba co roku zmieniają. W zeszłym też to jechałam i nie było tak zagmatwanego opisu...

edit: Jeszcze jedna wątpliwość odnośnie programu L8. Jest AFXHC stęp pośredni. Nie powinien być swobodny? Nigdzie indziej później go nie ma, a chyba w takim programie powinien być? Może się mylę.
Sumire - dzięki🙂 Nawet nie wiedziałam, że jest taki kącik...  😡
Mam takie zapytanie, czy na poziomie zawodów regionalnych, dozwolone jest używanie wędzidła smakowego? Czy ona zalicza się pod kiełzno wykonane z "twardego tworzywa"? Ktoś, coś może podpowiedzieć?
tak,nie ma problemu-jest dozwolone 🙂
DressageLife, dziękuję bardzo  :kwiatek:
Jupi, jupi, nawet Skwary się załapał 😀
Dziewczyny, orientujecie się czy jeszcze pod koniec września będą jakieś zawody ujeżdzeniowe w rejonie wielkopolska, kujawsko pomorskie? Teraz w weekend jest Solec Kujawski, a później?  z góry dzięki za  :kwiatek:odpowiedz
Quanta - Skwarek w Galerii Świata Koni też jest🙂
Galeria

Facella   Dawna re-volto wróć!
08 września 2014 11:21
O rany, to MPS już były? A nie miały być w ten weekend w Książu?
Facella, nie, nie miały być... Zmiana w kalendarzu była od dawna...
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 września 2014 11:29
Nie wiedziałam  😡 w kalendarzu DZJ wciąż jest Książ, a strona PZJ coś mi się załadować nie chce.
robakt   Liczy się jutro.
09 września 2014 09:48
Czy ktoś wybiera się do Arabki 27, 28 września?
Obejrzałam galerię zalinkowaną przez disco.Przepraszam z góry za laickie pytanie ale... powiedzcie mi proszę czy mi się wydaje czy najładniejszą sylwetkę, najlepiej podstawioną prezentuje koń pani Żanety Skowrońskiej , uczennicy pana Sałackiego?  [s](dziewczyna w mundurze, przepraszam, zapomniałam nazwiska...)[/s]
:kwiatek:

robakt   Liczy się jutro.
09 września 2014 10:07
Żaneta Skowrońska
Dziękuję  :kwiatek:

Przepraszam - ja z tym pytaniem pójdę do żółtodziobów  :kwiatek:
sluchajcie pobralam program p1 i p2 ze strony dreasage i pokazuje date 2013.patrze na.peopozycje zawodow  i pisze obowoazuja programy edycja 2012 o co kaman gdzie to znajde
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się