M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

deksterowa, co do transportu pianina - my jak zamawialiśmy ekipę przeprowadzkową, to zaznaczaliśmy, że do przetransportowania jest również pianino. Ekipa przyjechała ze specjalnymi pasami i bez problemu znieśli z 3 piętra, zabezpieczyli instrument na czas transportu i wnieśli do domu.
Są też firmy specjalizujące się w przewozie instrumentów - kiedyś googlałam i znalazłam nawet szczegółowy cennik: ile za zniesienie, drogę, wniesienie, dopłaty w przypadku "trudnych warunków". Mnie koszty póki co przerastają, taniej będzie w końcu coś kupić na miejscu, ale to ponad 300 km :-)
Dworcika, ale cudne! Ale koty goń, szkoda politury!
Opowiem po pracy.Nas ta impreza wyniosla 200zl - samochod mial do przejechania ok.130km (w 2 str.).
koty tego nie podrapia 🙂
nerechta, czemu? skoro są w stanie auto podrapać?
Miłka nam nigdy mebli nie poniszczyła. Ale Tomek pewnie i tak będzie ją gonić, bo pianino to jedno z oczek w Jego głowie 😉 Druga sprawa, że jak będą tam uparcie wchodzić to trzeba będzie pomyśleć raczej jak je zabezpieczyć. Bo w respektowane zakazy nie wierzę 😁
Jak się koty uprą, to nic nie możesz 😉. Inna sprawa, że jak nie będą się po nim gonić, to raczej trudno, żeby podrapały - normalnie kot nie  używa pazurów przy chodzeniu. Dopiero jak mu się grunt "osuwa" to wyciąga. Samochodów też nie drapią zazwyczaj - tylko właśnie jak się osuwają / próbują łapać "podłoże" 😉.
kota nie miałam, ale podrapane auto przez kota tak
Auta się w ogóle łatwo drapią - klar na samochodach jest wyjątkowo łatwy do uszkodzenia takimi ostrymi rzeczami. No i powierzchnia ogólnie śliska - jak kot nie łapie przyczepności to wyciąga pazury.
Dworcika jak logistycznie rozwiązaliście przewóz pianina? mnie zimą (tzn około grudnia, może zimy nie będzie:P ) czeka przewiezienie 70 km pianina


No to jestem.
My przewoziliśmy na podobnej odległości. Załatwiliśmy sobie zgraję kolegów do pomocy, dogadaliśmy się z człowiekiem, który ma busa i... w sumie to tyle.
Chłopacy załadowali pianino do busa (we 4 spokojnie dali radę, ale w tę stronę było łatwo, bo sprzęt stał na parterze domu jednorodzinnego, nie trzeba było pokonywać żadnych schodów i wąskich korytarzy etc.), przypięliśmy je pasem (pod nim były koce, żeby nie zniszczyć) i w drogę.
Na miejscu chłopaków było łącznie 6. Wniesienie na drugie piętro zajęło im z 10-15 minut? Początkowo nieśli na pasach, ale uznali, że niewygodnie, więc złapali tradycyjnie i do góry. No i tak mamy pianino 😁

Transport ogólnie nawalił nam 3 razy. To było 4 podejście, trzy poprzednie skończyły się klęską, bo wszystkie samochody po kolei doznały awarii przed transportem 😉
Finalnie pianino przewoził nam kurier Siódemki, ale całkowicie prywatnie 🙂 Kosztowało nas to 200zł.

Edit.
Wcześniej szukaliśmy innych możliwości transportu. Koszt przewiezienia przez firmę, która wynosi i wnosi, w naszym przypadku został oszacowany na 400-500zł. Jedna, ale jakaś taka... dziwna, zaproponowała taką akcję za 300zł.
Na szczęście mamy sporo fajnych kumpli, którzy zgodzili się pomóc, bo u nas okazało się, że całe targanie do i z samochodu było całkiem bezproblemowe. Mamy szeroką klatkę schodową, więc nie było problemów z zakręcaniem, a 6 chłopaków spokojnie wystarczyło, żeby sobie z tym poradzić (trochę się nawet podmieniali).
Wpadam po pomoc🙂  Czy malował ktos pokój na granatowo? Szukam ładnego odcieniu takiego głębokiego granatu, może nawet bardziej wpadającego w niebieski. Nie chcę by był zbliżony do czarnego taki ponury możecie coś polecić? Bo wiadomo jak to na papierze w próbnikach wygląda a potem na ścianie zawsze nieco inaczej.

Pokój niewielki ale jasny, jedna ściana to okna więc może być ciemniej i najprawdopodobniej i tak połączę go z zielenią na jednej ścianie.

I pytanie nr 2 o farbę tablicową znowu o granat - ktoś używał i ma może zdjęcia jak wyszło? Słyszałam, że farbą tablicową maluje się trudniej. Jeśli mam obecnie pomalowaną ścianę to jak należałoby ją przygotować przed malowaniem tablicową? Muszę się zastanowić czy chce mi się w to bawić🙂
Ale kicha. Panele nam nie wejdą na grubość. Drzwi nie możemy obcinać, ani zrywać tych obleśnych płytek... Zastanawiam się nad wyłożeniem dużego pokoju i korytarza linoleum, ale nie wiem, czy to nie będzie walić tandetą... Plus dywaniki pod sofę. Jak to by mogło wyglądać?
Magdzior, ja własnie przemalowałam salon. Farba Flugger, kolor Deep Sea na bazie Flutex 7S. Farba winylowa.
Kolor wyszedł piękny, głęboki. Jest ciemny ale z połyskiem więc pomieszczenie nie sprawia wrażenia jaskini. Minusem jest to, że widać różnice w miejscach, gdzie było kute i położono inny tynk. Warto pod tę farbę wyrównać powierzchnię.
Na zdjęciu kolor i faktura - wg. mojego monitora kolor jest dość dobrze oddany (ale robione komórką więc bierz na to poprawkę).

Jutro mogę zrobić zdjęcie normalnym aparatem, z oddaniem kolorów ścian i podłogi bo telefonem takie niestety nie wychodzi.
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
09 września 2014 12:08
my już na swoim. jeszcze sporo układania i sprzątania, no ale na swoim  😍

Dworcika, zazdroszczę pianina, nawet jako samego elementu wnętrza!
kujka   new better life mode: on
09 września 2014 12:36
dobra, WIEM ze mnie juz hejtujecie za ten wieczny poslizg ze zdjeciami. niestety wciaz ich nie mam, bo mialam robic przed impreza a wyszlo tak, ze impreza sie sama wbila zanim wszystko ogarnelam tak, jak chcialam. Mam wiec na razie jedno zdjecie z wciaz pustego hmm szumnie nazwijmy to pomieszczenie salonem :P

[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10668522_721320974589219_2021453229_n.jpg?oh=aac30dcff8e20b2ddf1e896c2396a5cc&oe=54113164&__gda__=1410423748_c435271b31594459daab02f93e1ae816[/img]

fotele normalnie stoją na balkonie czyli w strefie czilautu 😉 biała szafeczka za stołem jest do wyautowania, jak tylko wjadą docelowe meble (przy takim tempie i poziomie absurdalnych śsciem stolarza, zapowiada się więc, że nigdy). kolorów ścian nie widać, nic nie widać. oczami za mnie tym razem świecą koty.

obiecuję, że jak ta farsa ze stolarzem się skończy i będę miała meble, to wszystko obfocę i powrzucam.
kujka, haha, pomijając wszystko  - ty kociarz jesteś 😉 (to ja już wiele rozumiem) 😉
Dziewczyny, wkrótce w Lidlu będą do kupienia trzy rodzaje nietypowych wieszaków. http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=21140 Któraś z Was pytała o ten z dziurkami po tym jak wstawiałam zdjęcia, więc daję znać. 🙂
kujka zapowiada się ciekawie, ja sobie poczekam żeby zobaczyć, to mieszkanie czy dom?
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
12 września 2014 07:41
Mam problem z urządzeniem. Nie tyle mieszkania, co pomieszczenia pubowego.
Pomożecie? 😉

Obecnie jest pomarańczowo  🙄 no i nie ukrywajmy, że mało pubowo. Cegły również pomalowane są pomarańczową farbę (od razu zaznaczam, że nie mam pojęcia jak wyglądają w oryginale), nad czym mocno ubolewam. Zbieram zatem opinie jak zmienić żeby było fajnie. Tematem powinno nawiązywać do stacji, peronów, kolei.
Stoły chcę potraktować ciemnym lakierem, krzesła też, choć ich wymianę planuje na drewniane ławki i sofy.

Za wszelkie pomysły, wizualizację "jak pokolorować" będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:



Cenciakos, to jest ogólnie długie, stosunkowo wąskie pomieszczenie... może udałoby się z jakiegoś kolejowego szrotu dorwać kanapy z pociągów i z nimi pokombinować? Czy to tylko peron ma być? 🙂
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
12 września 2014 08:05
Nie musi być peron. Ale musi być kolejowo 😉
O kanapach z pociągów myślałam, ale ciężko znaleźć. Podzwoniłam po PKP ale nic nie mają. Mogę po złomach szukać, ale trafienie takiej kanapy byłoby niewątpliwym szczęściem 😉
Cenciakos, zobacz sobie jak np wyglądają tunele metra w Sztokholmie
https://www.google.pl/search?q=metro+sztokholm&espv=2&biw=1366&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=CJoSVL-9I6SuygPckYCgCw&ved=0CAcQ_AUoAg

moze cię zainspiruje

a ja chciałam powiedzieć, że huśtawka na środku salonu to świetny wynalazek, nie tylko dla dzieciatych

tu więcej http://www.folkmyself.pl/wiejsko-sielsko/po-co-komu-haki-w-suficie-na-srodku-salonu/
Cenciakos, w Poznaniu powstaje?
Jest jedna kawiarnia, stacja cafe, między kostkę brukową wcisnęli szyny 😉 Ciekawie to wygląda!
Cieniakos, ja bym pomalowana wszystko na jasny szary, dodała granatowe elementy, dodała dużo obrazów - zdjec dużych w antyramach o tematyce kolejowej - np zdjecia pociągów, parowozów itd.
Pozbierała rożne bilety - tez oprawila w ramy, są takie firanki PKP - trzeba zobaczyć kto je produkuje - i np. Z tych firanek zrobić elementy zdobne.  Mozna tez pokombinować jak wyglądały stare salonki...  Czy zrobić boxy jak przedziały i w każdej dać stół i krzesła.
Są tez takie elementy z dworców jak np. Specyficzne zegary - tez mozna taki design kupic...

Wiesz co??? Na koncu na tej ścianie dać wielka fototapete - ze niby pociąg wyjeżdża z tunelu!!! A te cegły to tunel!
Taki pędzący stary pociąg wyjeżdżający na wprost w tunelu na tej ścianie byłby super!
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
12 września 2014 09:32
Właśnie ten szary + granat bardzo mi się spodobał na zdjęciach tych tuneli w Sztokholmie, które podpowiedziała Sznurka. I chyba właśnie w taką kolorystykę uderzę. Bo właśnie z kolorystyką miałam największy problem.

Duża ilość zdjęć będzie. Gadżety kolejowe będą. Jak na razie udało mi się upolować starą tablicę opóźnień pociągów 🙂. Stary zegar kolejowy też już jest. Na weekend jadę do Łodzi na Motoweterana, więc będę buszować i szukać perełek 😉
Boksy jak przedziały też w są w planach, ale to chyba będę robiła na raty. Cena zrobienia wszystkiego jako boksy kanapowe jest powalająca.

Z tym pociągiem nie pomyślałam! Świetny pomysł! Ja myślałam tam o fototapecie jakiegoś wjazdu do tunelu czy torów kolejowych pośrodku niczego, ale "wjeżdżający" pociąg będzie robił efekt bardziej WOW. Dzięki  :kwiatek:
Wiesz, fajńie byłoby podciągnąć prąd i w miejscu gdzie pociąg ma lampy (przedńie oświetlenie) dać wbudowane halogeny - 🙂 zeby naturalnie świeciły
Dodo super pomysł, chętnie bym sobie taką lokomotywę walnęła w mieszkaniu 🙂
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
12 września 2014 09:54
Dodofon za genialne pomysły odwdzięczę się w drinkach! 😉
Cenciakos, we Wrocławiu chyba w Zielonej Latarni pod sufitem umocowane były tory dla pociągu-zabawki i pociąg jeździł 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się