Ogłowia

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 września 2014 23:39
Gazellasta mi się wydaje, że szerokie nachrapniki optycznie skracają pyski.
Dla przykładu Krowa w cieńszym i grubszym nachrapniku
Constantia Dziękuję  :kwiatek:
kujka   new better life mode: on
09 września 2014 14:31
Wrzucam zdjecie horze vienna na Gilsonie.
Rozmiar cob. Skora bardzo fajna, naczolek sliczny. Skorzane wodze w komplecie (eleganckie, porzadne). Za ta cene naprawde rewela!

edit: no i wyglada duzo lepiej niz na zdjeciu katalogowym:
http://animalia.pl/produkt,29118,horze-oglowie-munsztukowe-vienna.html
lusia722 dzięki  :kwiatek: też miałam takie wrażenie, ale właśnie szukam poparcie w jakiś zdjęciach.
A ja bardziej z żółtodziobowym pytaniem.
Oprócz względów wizualnych, to szeroki nachrapnik ma jakieś zalety/wady w porównaniu do cienkiego?
Poszukuję opinii na temat firmy Kerbl 😉 Na wcześniejszych stronach ktoś dobrze się wypowiadał o jednym modelu, ale tym najtańszym. Mnie urzekło to ogłowie:
http://sklep.bergo.pl/p/70/4680/kerbl-silverado-oglowie-oglowia-tranzelki-oglowia-wodze-dla-konia.html
I zastanawiam się czy wraz z ceną rośnie jakość  😁
malinowaa, quantanamera, jeszcze raz wielkie dzięki, po solidnym spłukaniu ogłowia parę razy koń przestał się obcierać! jednak mydło!
Słuchajcie, na tego Pana,
Roma brązowa http://hypostore.nl/premiera-rome-bruin-rondgenaaid-stang-trens-hoofdstel-met-wit-onderlegde-lak-neusriem-gouden-fournituren.html
czy jednak czarny??
Gdyby się ktoś pokusił o przeróbkę to by było miło 🙂
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
13 września 2014 12:12
Jak dla mnie w brązach mu lepiej. 😉
Czy ktoś z was ma może takie ogłowie? Ciekawi mnie jak wypada w użytkowaniu. Ogłowie Solibel galmour

A do mnie w czwartek doszło zamówione Premiere i jestem w nim szczerze zakochana  💘
Skóra mięciutka, podszycie jeszcze delikatniejsze. Ładnie się układa i dopasowało się do głowy Bony a co najlepsze naczółek jednak lekko opada ! Siwe jak się okazuje nie ma dużego czoła  😅
Za jakiś czas dam znać czy efekt wow się utrzymuje 😉
I mam oczywiście zdjecia robione kalkulatorem więc wybaczcie jakość. Jak tylko się wreszcie rozpogodzi to cyknę coś lepszego na dworze 🙂



Hej, lepsze było by to Premiere Orleans czy Kieffer Katharina? Bardzo proszę o szybko odpowiedź 😀 i czy wgl Premier występuje w brązowym kolorze? Albo czy polecacie coś ładnego w okolicach 250 zł?
Sarenka, wyslalam 2 posty wyżej zapytanie czy lepiej wziąć premier brąz czy czarny.... Także tak, wystepuje, i to w 2 rodziajach brązu. Ale one sa takie tanie?
wabankowa,tylko ciaśniej zapnij nachrapnik.
Kieffer używany znalazłam ale w świetnym stanie dlatego pytam które ogólnie byłoby lepsze 😉 Więc?
Sarenka, Kieffer.
Na pewno? Bo słyszałam że w tych nowych skóra taka sobie ale z resztą to  ogłowie ma być tylko na wyjazdy, tak to w czarnym sobie będę hasać :P
Dla mnie to w ogóle nie dylemat, napisałam co uważam. Nie widziałam jeszcze kieffera słabej jakości poza jednym modelem z dziwnym nachrapnikiem.
Ok, więc dzięki myślę że wezmę tego kieffera, może jakieś fotki nawet wrzucę 😉
wabankowa,tylko ciaśniej zapnij nachrapnik.


Zdjęcie robione po jeździe, więc zapięty tylko tak o, żeby było 😉
Kobyła lekko kaszle więc na rozstępowanie zawsze nachrapnik odpinam.
Rudzielec ogłowia Solibel są bardzo fajne, skóra i wykonanie vs cena bardzo na plus. Kryształki z naczółka się nie sypią, ładnie błyszczą, nie są plastikowe.
Burza - a ja za to tak, mój Kieffer rósł... skóra super miękka rzeczywiście, ale rozciągał się niemożebnie, po 3 dorobionej dziurce w nachrapniku się poddałam i kupiłam nowe ogłowie 😉 Choć fakt faktem, rok z hakiem niesmarowane jest i dalej ładna, elastyczna skóra, ino musiało zlądować jako zapas, bo zbyt rozciągniete.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
15 września 2014 09:31
Mam kilka Kiefferów i wszystkie się świetnie sprawują, skóra fajna. Nie zauważyłam, by się rozciągały. Smarowane raz na ruski rok dalej wyglądają ok.
Fakt, faktem mają już kilka lat, nie wiem jaką skórę dają do obecnych modeli, ale nie sądzę, by się coś zmieniło. To dobra firma, ceniona wśród koniarzy.
keirashara, no właśnie a ja jednego znałam, który rwał się jak papier ale to jeden model. Bywa i tak, nawet w najlepszych firmach.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
15 września 2014 09:40
Zawsze może się trafić gorszy model, ale nie sądzę, by był to standard.
Poszukuje hanowera jak najtaniej... Ktoś cos może polecić?
Najlepszy byłby sam nachrapnik, ale musiałby miec sprzączki na paskach z obu stron, a nic takiego nie moge znaleźć.
Nikas,  masz chociazby BR za 65 zl, drugi wynik w googlach po wpisaniu 'nachrapnik hanowerski symetryczny' 😉
O! I tego oto słowa mi zabrakło w szukaniu "symetryczny"- nie wiedziałam jak to nazwać. Dziękuje pięknie  :kwiatek:
skibonify - widziałam, "macałam" jak dla mnie mogłoby być lepsze jak za te cene. Żaden szał. Na pierwszy rzut nawet ładne.

edit: plusem jest świetna regulacja zapięcia nachrapnika.
Ja się pochwalę:
Odys i ogłowie siodlarz pleszew:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się