Hipoterapia

witam
mam pytanie apropo kursów: na stronie Warszawskiej PTHip pisza że licencja jest wydawana na 5 lat i zostaje przedłuzowa tylko w przypadku udokumentowanej pracy w zawodzie minimum 2 lata oraz odbycia 3 dodatkowych szkoleń. Rozumiem że dotyczy to wszystkich organizowanych kursów?
gdzie najlepiej zrobić kurs? Myslałam o Krakowie bo najbliżej. Toporzysko, Fundacja Hipoterapia - Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Krakowie czy jednak Warszawa? Bydgoszcz? lub Kielce/
Dąbrówka Mała organizowane przez Green Way?
Czy jest tu ktos kto prowadzi wlasną działalnosc jako hipoterapeuta lub własny ośrodek z hipoterapią? Byłabym wdzieczna za kontakt tu lub PW
Może ktoś się zastanawia nad kursem hipoterapii w Bydgoszczy, który ma się rozpocząć w lutym. Do 20 stycznia zbierają zapisy. Póki co nie mogą skompletować grupy. Zainteresowani do boju 😉 Brakuje 6 osób
A masz moze informacje ilu-dniowe są zjazdy i ile czasu trwa obowiązkowa praktyka?
Dokładne informacje z całym harmonogramem są dostępne na stronie  http://www.pthip.org.pl/
Zjazdy są weekendowe (sobota-niedziela) a praktyki 2 tygodnie (80 godzin)

Termin kursu został zmieniony, z powodu małej frekwencji.
Czy jest tu ktoś kto zajmuje się felinoterapią i onoterapią?
Przepraszam, że post pod postem  :kwiatek:

poszukuje książki B. Teichmann – Engel, "Terapeutyczna jazda konna II. Strategie rehabilitacji" czy ktoś z Was ma tą książkę i chciałby mi pożyczyć? Z góry dziękuje
Poszukuję osoby, która prowadzi hipoterapię w małopolsce, okolice Tarnowa/Krakowa. Mój chłopak pisze pracę licencjacką na temat hipoterapii przy MPD, szuka osób, które pomagały/pomagają dzieciom z takimi problemami. Chciałby z nimi porozmawiać, jeśli istnieje taka możliwość to również poobserwować/pomóc przy pracy, szczytem marzeń byłoby dla niego przeprowadzenie studium przypadku. Czy jest ktoś, kto w jakiś sposób mógłby pomóc?  :kwiatek:
U nas w Lublińcu (śląskie) jest hipoterapia: http://kj-hipoterapia.webrobi.pl/  🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 marca 2014 20:18
MissTake, Ikarion. polecam.
Jak najbardziej w Ikarionie hipoterapia jest prowadzona i dużo osób z niej korzysta, z tym, że to okolice Oświęcimia, więc od Krakowa kawałek. Ale zapraszamy jak coś🙂

edit: Wiem, że w Krakowie w KKJK chyba jakaś hipoterapia jest ale nie mam pojęcia na jakim poziomie itd.
Ośrodek Rekreacji i Rehabilitacji Konnej „Tabun”, Kraków Olszanica.
Chyba nie można lepiej. Kiedyś "hipoterapia polska" miała dwa serca: Warszawę i Kraków. Potem nastąpił rozłam, ale widzę, że od pewnego czasu nastąpiło ocieplenie stosunków. Polecam.
W imieniu D. bardzo dziękuję za odzew  :kwiatek:
Witam, czy ktoś z forumowiczów może wypowiedzieć się na temat kursów IRR spec. hipoterapia organizowanych przez EFiB? http://efib.pl/index.php/kursy_instruktorskie/szczegoly 
Może ktoś coś słyszał o tych kursach? Interesują mnie przede wszystkim opinie, których w sieci jest znikoma ilość.
Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź 🙂
Dziewczyny pod jakim PKD jest hipoterapia?
Z tego co się orientuję to na hipoterapię nie ma osobnego PKD, tylko podlega ona pod fizjoterapię.
dokładnie tak 86.90 A - usługi fizjoterapeutyczne
Dziękuję za odpowiedź. Można jeszcze podciągnąć hipo po 86.90 E
witam!
czy ktoś orientuje się gdzie w Poznaniu można zrobić kurs hipoterapii ?
I jak to wygląda cenowo ?
dzięki za odp😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
12 lipca 2014 13:53
Szukam kursu instruktora hipoterapii (nie w zjazdach weekendowych, tylko w jednym ciągu), który by się odbywał jesienią. Jakby ktoś coś wiedział, byłabym wdzięczna za informacje  :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
12 lipca 2014 20:50
jestemzlasu- Dzięki  :kwiatek: Kurczę, dojazd fatalny (z Mazur)...
Jakby ktoś jeszcze gdzieś widział ogłoszenie o kursie, byłoby super. Jak nie, to będzie trzeba pisać do Toporzyska...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
30 lipca 2014 11:23
Trochę czasu minęło więc dlatego piszę post pod postem.

Wybiera się ktoś na wrześniowy kurs instruktora hipoterapii do Lalina?
Witam
Wiem, że zaraz polecą na mnie gromy z jasnego nieba o durne pytania - bo nikt nie udziela instrukcji przez int jednak spróbuję zapytać.
Będę pomagać osobie chorej na SM jeszcze jest w pełni sprawna i kompletnie nic jej nie przeszkadza, jednak lekarz kazał jej dużo chodzić pływać i polecił hipoterapie.
Jako że mam możliwość darmowego po-oprowadzania na koniu a osoba owa jest na razie w pełni sprawna i krzywdy jej nie wyrządzę chciała bym się was poradzić jakie mogę jej ćwiczenia do wykonywania zaproponować.
Z tego co zrozumiałam hipoterapia w obecnym stanie ma na celu wzmocnienie mięśni i rozbudowę nowych połączeń nerwowych w mózgu na zasadzie jak stare obwody wysiądą mogą je zastąpić nowe.
Jakieś pomysły ?? Podpowie ktoś coś??
Radeczek Dlaczego sądzisz, że pytanie jest durne i że polecą na ciebie gromy? Chyba po to jest to forum żeby pytać i pomagać sobie wzajemnie prawda? SN to bardzo złożony problem, który leczony jest głównie farmakologicznie. Fizjoterapia może pomóc funkcjonować choremu, ale nie wyleczy. W przypadku formy rehabilitacji jaka jest hipoterapia, nawet zwykła rekreacyjna jazda konna, bez specjalnych ćwiczeń zadziała, pomagając choremu uwierzyć w własne siły, poprawiając sprawność ruchową, koordynację i równowagę. Jest fajny artykuł na necie ,,Postępowanie rehabilitacyjne w stwardnieniu rozsianym, autor Marek Woszczak" Tam jest wszystko super wytłumaczone, nie ma sensu się rozpisywać 🙂


Wybiera się ktoś na wrześniowy kurs instruktora hipoterapii do Lalina?


Ja się wybieram. Czyżbym nie była sama  re-volty?
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
11 września 2014 14:43
Szukam dla znajomych dobrego ośrodka prowadzącego hipoterapię w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego. Czy ktoś zna ❓
Ja nie z tamtych okolic zupełnie. Będę wdzięczna za namiary.
Słuchajcie, mam pytanie do osób pracujących jako hipoterapeuci w państwowych ośrodkach, lub osób zorientowanych w temacie.
Mam możliwość zatrudnienia się na podstawie własnej działalności w takim właśnie ośrodku. Dyrektor kazał mi zaproponować cenę wynagrodzenia miesięcznego. Praca na pełen etat - hipoterapeuci pracują tam max. 7 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. Nie mam pojęcia co zaproponować. Jakie jest na ogół wynagrodzenie hipoterapeuty w ośrodkach? Orientujecie się może? Nie chciała bym przegiąć z ceną, ale z drugiej strony nie chciała bym też pracować na same paliwo i miesięczne koszty działalności.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Dementek, w listopadzie był kurs u Robsona w Dąbrówce, organizowany przez firmę Green Way.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 grudnia 2014 20:34
kosteczka- Robiłam kurs we wrześniu w Lalinie. Też był organizowany przez tą firmę.

Arya- Dopiero zobaczyłam, że był ktoś z re-volty  😉

Czy ktoś robił kurs hipoterapii na Nowoursynowskiej? Rozważam rozpoczęcie tego szkolenia w tym roku. Chciałabym się dowiedzieć, jakie są Wasze opinie o tym kursie? Jak wygląda zdawalność egzaminów? Czy dużo ludzi oblewa i finalnie nie dostaje licencji? Kurs jest dość drogi, jak dla mnie i wymaga przeorganizowania pracy, obowiązków rodzinnych, etc.

Jak wyglądają egzaminy? Jeździecki, jak piszą, jest na poziomie srebrnej odznaki. Wg nie to dość wysoko... Jak wygląda w rzeczywistości?
Czy wykłady dobrze przygotowują do egzaminów tesowego i ustnego? Jaka panuje atmosfera na tym kursie? Czy praktyki w tym ośrodku można robić w dowolnym czasie (np. w miesiącach wakacyjnych), czy jest to wyznaczone odgórnie? Na odbycie 80 godzin (2tyg) przeznaczone jest kilka miesięcy, jak wynika z ogłoszenia na stronie.

Wiem, że potem trzeba udowodnić pracę w zawodzie by po pięciu latach nie stracić licencji. Jak się to wykazuje?

Będę bardzo wdzięczna za informacje od osób, które zrobiły ten kurs i praktykują.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się