ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Do kogo wnosi się skargę na działanie sędziego WMZJ?Do szefa WMZJ czy można ją złożyć do PZJ?
DressageLife, zalezy na jakie działanie
Jeśli związane z konkretnymi zawodami (wynik, itp.) to sieto zgłasza do SG na zawodach jako oficjalny protest , płacąc określoną stawkę. Kopię można przekazać do KS WMZJ

Jeśli ogólna działalność sędziego - do KS WMZJ

Jeśli sprawa dotyczy zawodów ogólnopolskich do KS PZJ
Taki cytat z propozycji:
Open ( MOP): 100cm, 100cm, 105cm- zawodnicy z licencją W oraz B3

Co to jest licencja W ?

Edit : znalazłam już  🤬  to licencja wstępna czyli do L1  😎
Jak to teraz wygląda z licencjami? Kiedyś miałam zrobioną licencję III (chyba w 2006 r) czyli uprawniającą do startów w P i N. To jeszcze jest ważne? Jak to się ma do odznak - któraś odznaka temu odpowiada?

Pytam bo patrzę na ubezpieczenie PZJ i nie wiem czy podlegam pod kategorie "jeździec bez zweryfikowanych umiejętności jeździeckich" czy jaką..
branka, nadal masz prawo do III licencji (po wykupieniu 🙂😉. Nie obejmuje cię system odznak. "Umiejętnościowo" III lic. mieści się pomiędzy srebrem (od 2007 koniecznym do III) a złotem.
Mam pytanie. Koń miał zrobioną licecnję, przez 2 lata nie startowal, jak teraz powinnam załatwić sprawę w OZJ, czy wiąże się to z opłatami. Proszę o link bądź podpowiedź.
halo, dzięki za informacje 🙂
poprostuja, koniowi nie robi się licencji, a się ją wykupuje
Skoro był już zarejestrowany, wystarczy wykupić ją na kolejny sezon.
_Gaga dziękuję.
ktoś poleca jakąś firmę z przystępnym ubezpieczeniem sportowym?
Gazellasta, zobacz ofertę PZJ- Hestia.
z tego co czytałam na stronie PZJ -
Jak można się ubezpieczyć?

Z oferty można skorzystać na kilka sposobów.

Oto one:

Przy składaniu wniosku o wydanie licencji krajowej PZJ na rok 2014 (dotyczy wszystkich typów licencji)

W tym celu należy podpisać zgodę na objęcie ochroną ubezpieczeniową (znajdującą się na dole wniosku o wydanie licencji) i opłacić składkę na konto PZJ (jedną wpłatą – jednocześnie razem z opłatą za licencję i za ubezpieczenie) albo

W biurze PZJ w Warszawie – osobiście składając podpisany wniosek wraz ze składką

Korespondencyjnie – należy pobrać ze strony (link do wniosku) odpowiedni wniosek, wypełnić go, podpisać, a następnie wysłać na adres biura PZJ w Warszawie wraz z dowodem opłacenia składki.


to tyczy się tylko osób posiadających licencję? Czy jako osoba nie posiadająca jej, a chcąca się ubezpieczyć, też muszę w ten sposób to załatwiać? Nie mogę po prostu osobiście w hestii?
W przypadku, gdy zgubiłam protokół z Lki licencyjnej, mogę wydrukować nowy i po okazaniu wyników zawodów sędzia może mi podpisać ten nowy?
Witam,jeszcze mam pytanie...
Jak długo czeka sie na licencje konia?(pierwszy raz rejestrowany,oraz jak dłuo na licencje zawodnika(jestem w systemie,ale zmienic barwy musze)
Takie pytanie, co to jest RD na ogólnopolskich ?
Jest MR zwykła i MR RD ??
http://www.hipodrom.sopot.pl/files/Zawody_i_wyscigi/WKKW/WKKW_10_2014/Sopot_HZO-B2_14-16_11_2014.pdf

Klami, runda dzieci.
Zapytam tutaj: wie ktoś gdzie może być najbliższy egzamin licencyjny w centrum? (Łódź, W-wa, Włocławek, Toruń...)
Hej, ja mam takie pytanie gdzie na stronie PZJ można znaleźć wykaz zawodników z II klasą sportową w skokach, bo nie wiem czy wpisali mi już klasę czy nie 🙄 Szukam i szukam i nie mogę znaleźć 🤔 Będę wdzięczna za pomoc :kwiatek:
Netti, w zestawieniach zawodników będziesz mieć II licencję: http://artemor.pzj.pl/Overview/Athletes
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
19 października 2014 15:40
anai mnie tam jeszcze nie wpisali mojej klasy, jakoś to dłuuuugo u nich trwa. Jak wszystko zresztą 😉
To trzeba się upomnieć, maila do p. Lidii napisać.
Mam pytanko do kogos kto jezdzi czesto do Zbrosławic na zawody. Znajdzie się ktos taki?  :kwiatek:
Zaraz pewnie mnie ktoś za to pobiję, ale uprzedzam, jestem w tym całkowicie zielona, a wiem, że są nowe przepisy i się gubię (pojedyncze odpowiedzi znalezione w wyszukiwarce do mnie nie przemawiają i nie ułatwiają sprawy :c ).
Chciałabym wystartować w grudniu w skokach w klasie LL, ew. L. Mam zrobione badania lekarskie, oraz brązową odznakę. Mój koń ma tylko paszport i aktualne szczepienia. Co jeszcze potrzebujemy? Czy muszę coś wykupić, jeśli tak to wyjdzie? Znając życie muszę zrobić licencje, ale słyszałam o jakimś ubezpieczeniu, które muszę wykupić  😲 . Mój koń potrzebuje jakiś jeszcze dodatkowych badań? Proszę pomóżcie  🙇
Behemotowa, do towarzyskiego LL nic więcej nie potrzebujesz. Do L jeśli będzie regionalna, licencję i ubezpieczenie. Nie opłaca się na jedne zawody kupować ubezpieczenia i licencji 😉 Jedź LL 2 razy, a L zostaw sobie na nowy rok.
LL w Kwidzyniu, to sa wtedy towarzyskie? Te 13-14 grudnia.
Behemotowa, patrząc na propozycje tych najbliższych kwidzynskich zawodów, LL jest towarzyski (zresztą to ostatnio norma 😉) propozycje
anai dziękuję bardzo 🙂😉 ratujesz mi portfel  :kwiatek:
Behemotowa, niestety w zawodach / konkursach towarzyskich zgodnie z przepisami obowiązuje również badanie lekarskie (ważne), oraz ubezpieczenie. Ubezpieczyć się możesz równie dobrze na 1 weekend , lub wykupić polisę na rok - aby obejmowała kolejny sezon.
_Gaga badania zrobiłam dzisiaj, więc mam aktualne 🙂 Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków? W sumie to może się przydać, tak czy siak miałam się jakoś ubezpieczyć, a teraz mam pretekst. Dziękuję bardzo  :kwiatek:
Jaka jest aktualna interpretacja przepisów dyscypliny skoków. Konkursy z jokerem liczą sie do oczek, czy nie ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się