Ochraniacze

Wielki minus dla HH Gand Pix ( tych wyglądających jak Veredusy Evo) Zamówiłam coby na przód i fulle na tył - najpierw przyszły przody, okazało się, że za małe więc odesłałam i wymieniłam na fulle. Wczoraj przyszedł komplet na przody i tyły w rozmiarze full. O ile przody na mojego konia są Ok - ale dosłownie na styk, to tyły niestety za  małe z każdej strony tzn zarówno w obwodzie jak i na wysokość ;/ dodam, że mój koń na raczej suchej, szlachetnej nodze plus knypek - 166 w kłębie ;/ Jestem strasznie rozczarowana, bo ochraniacze są piękne i wyglądają na prawdę wspaniale zwłaszcza jak za tę cenę - teraz przeszukuję Internet w poszukiwaniu pasujących tyłów z nadzieję, że będę mogła zostawić przody. Nie wiem dla kogo oni robią te ochraniacze jeśli mają być niby dresażowe, a przeciętny koni ujeżdżeniowy to raczej nie jest malutki koniczek 155 w kłębie....
Co sądzicie o tych ochraniaczach? Miał ktoś?
Ja mam poniakowe od paru miesiecy, na razie spoko😉
Ja się poddaję! na HH Grand Prix czekałam prawie pół roku! Kupiłam i ręce mi opadły! za małe!!! na przody ledwo zapięłam a tyły o zapięciu mogłam pomarzyć...a takie piękne i siwy wyglądał bosko! Nie mówiąc już o ich funkcjonalności. Myślałam, że chwyciłam Pana Boga za nogi, ale niestety....teraz zdecydowałam się na york sportivy na przody. Wynik? znów za małe! albo ja mam konia mutanta, albo skurczył się rozmiar full .... 🤔wirek: 
no to się wygadałam.....
nefryt, wow, no Sportive to takie klasyczne L Veredusowe.
Burza nieźle mnie siwy urządził! obawiam się, że musze zbierać do skarpety na veredusy i brać w pracy nadgodziny  🤔
nefryt, na szybko masz porównanie Sportive i Veredus- L


Są zbliżone rozmiarem.
A to jak mój niepodkuty kon zmasakrował dzisiaj Veredusa 😉 to jakby ktoś gołym koniem do lasu chodził 😉
Burza bardzo zdolny ten Twój koń  😲 dzięki za zdjęcia  :kwiatek:  widzę w tych yorkach, że  masz nawet zapas "kołkowy". My ledwo mogliśmy dopiąć na ostatni kołek....miałam wrażenie, że odcięłam mu dopływ krwi  🤔 a tu jeszcze przyjdzie zimą grubsza okrywa i w ogóle byłaby kicha...a te veredusy fajne. Czy te rzepy mocno trzymają? Nie prują się?
nefryt, puściłam je dalej, zsuwały się nawet zapięte na maksa, a ja nie chcę zaciskać ochraniaczy na nodze aż żyłka na czole koniowi wychodzi. Dla nas jednak przydałaby się Mki Yorka.
Veredusy są niezniszczalne ( dziwnie brzmi w stosunku do tej foty, ale 😉, poprzednią parę miałam dobre 4 lata i delikatnie się luzowały rzepy ale nigdy się nie rozpięły. Sprzedałam, myślałam że znajdę coś lepszego. Po roku znowu kupiłam identyczne, bo za rozsądną kasę nie ma nic do wyboru co da radę w terenie. A tu- owszem zryłam je jakimś badylem na maksa ale przynajmniej nie nogę.
Bardzo je polecam ale z rzepem to już tylko z drugiej ręki.
Czy ktoś może polecić jakieś dobre ochraniacze tylne - najlepiej pełne do 200-220 zł dla konia który ich nie szanuje...
Mam takie na przód full czarne http://www.globalhorse.pl/oglowia-wytokiwodze/1210-ochraniacze-harry-s-horse-eliter-grandprix.html niestety na tył są dużo za małe :/ a nie ma rozmiaru xfull

LatentPony   Pretty Little Pony :)
08 września 2014 11:30
Czy ktoś z posiadaczy Veredus Pro Jump (chodzi mi o te wysokie tyły) byłby w stanie je zmierzyć? Chodzi mi o wysokość  :kwiatek: Wiem, że są w rozmiarze M i L. Kupiłam w ciemno na allegro, dziewczyna nie wiedziała jaki ma rozmiar i próbuję teraz odgadnąć 🙂
Obstawiam że mam L i są dla nas za duże. Gdyby to faktycznie była L, to nie ma problemu, wymieniam na M i wszystko gra 🙂 Gorzej jak jednak mam M i wtedy już nic z tym nie zrobię. 🙂


(zdjęcie zapożyczone z grafiki google
LatentPony, na ochraniaczach Veredusa jest wpisany rozmiar - u góry nad paskami (nad logo Veredus). Na każdym ochraniaczu jest wybite L lub M (poszukaj palcem, bo rozmiar jest wypukły)
nefryt, też mam te Veredusy dobre kilka lat, drugi biały komplet czeka, i prócz rozerwania paska ostatnimi czasy, to nic im się nie dzieje.
Klusek ma dużo mniej szlachetną nogę niż Piorek sadząc po zdjęciach, i pomykamy w rozmiarze L na przód i tył. Wielka szkoda, że już ich nie produkują - były za dobre 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
08 września 2014 11:43
LatentPony,
jak kupowałam w equishopie ochraniacze te właśnie, to było powiedziane,
że jest tylko jeden ich rozmiar - L.


Czy może się wypowiedzieć ktoś kto używał jak jest z ich żywotnością? I jak w ogóle się sprawują?

W ogóle zauważyliście, że te ochraniacze Lamicell Elite i ochraniacze John Whittaker, różnią się tylko logiem. Nice 😉

Teraz nie wiem które logo wolę 😀D Kto doradzi?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 września 2014 18:09
Pierwsza są mniej ordynarne 😉
Burza Cobrinha dzięki dziewczyny  :kwiatek:
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
13 września 2014 10:28
Aga_Leming,
zupełnie jak harrys horsy, tylko cena podwójna :/.
Ciekawe jak z rozmiarówką...
BR też ma takowe 😉

To się nazywa uniwersalna skorupka hehe
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
13 września 2014 10:51
Cobrinha,
raczej te zalinkowane przez aga_leming przypominają veredusy ujeżdżeniowe (revo),
skorupka jest nieco inna.
Mówiłam o tych wklejonych przez Dilayla 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
13 września 2014 11:09
Aaaaaaa,  🤣
Ale co fakt, to fakt, na rynku pełno klonów, różniących się jedynie logiem 🙂
Gillian   four letter word
13 września 2014 14:25
czy ktoś z Was prał ochraniacze magnetyczne Veredusa? te niebieskie 4-godzinne? pożyczyłam, koń wyfajtał w największym możliwym syfie porannego boksu. Help 🙂
Gillian, wkładkę do pralki, a te zewnętrzne w letniej wodzie, ręcznie, normalnie z jakimś płynem do prania 😉 Ja tak zawsze moje megnetiki piorę.
Gillian   four letter word
13 września 2014 18:35
ale one nie są rozłączane, to jest jeden ochraniacz.
30 stopni, piorą się bez kłopotu 😉
Normalnie do pralki na delikatne 30 stopni, ja je piore i zyja
Gillian   four letter word
13 września 2014 20:40
dzięki, muszę je ogarnąć bo wstyd oddać :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się