NACHRAPNIKI - typy, zastosowania, różnice, spostrzeżenia ...

DressageLife, co to za naczółek? Handmade? Śliczny jest  😍
Anai jak znajdziesz to daj cynk, tez potrzebuje.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
17 lipca 2014 21:34

anai ja zamawialam u p. Marka - nigdzie nie moglam znalezc sznurkowego hanowera wlasnie tak zapinanego
angeel u nas kineton totalnie niewypalil 😉
margaritka, sznurkowy hanower  (do tego symetryczny) to  rzeczywiście rzadkość, ale żeby zwykłego meksykana nie było?  Trochę załamujące. Drogi był nachrapnik od p. Marka?


Edit: W tym ogłowiu BR jest taki nachrapnik: http://br-konie.pl/oglowie-grantham/produkt/22/  to czemu nie można go kupić osobno? nie rozumiem.
Zamówiłam w końcu nachrapnik meksykański zapinany dwustronnie w daw magu, właśnie przyszedł, jest super i nic nie dopłacałam za modyfikację, także polecam!!!
Ha! ja tez bede zamawiac, jaki rozmiar bralas Anai na swojego?
Wzięłam cob, on ma wąski pysk. Będę za godzinę w stajni, przymierzę, ale wydaje mi się, że będzie jak najbardziej ok. Co fajne, dostałam go razem z tym górnym paskiem, więc może służyć zarówno do ogłowia symetrycznego jak i zwykłego.
To ja chyba zamowie pony... a moglabys mi zmierzyc jak bedziesz miala chwile dlugosc paskow do wpiecia? w sensie tych symetrycznych🙂 z gory bardzo dzieki :kwiatek:
Te górne paski do podpięcia mają 12 cm.  Sam nachrapnik, tę część dolną zapięłam na dziurkę 4 i jeszcze 3 zostały.  Natomiast w  części górnej musiałam dorobić 1 dziurkę, bo było ciut za luźno.  Ale konik chodził dziś o niebo lepiej 😉
O to na pewno wezme pony, dzieki!🙂😉))
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
25 sierpnia 2014 14:57
Ktoś chciałby pożyczyć nachrapnik hanowerski cob/full  :kwiatek:?
Może ktoś się orientuję gdzie znajdę sznurkowego hanowera full, oprócz P.Marka ? Najchętniej stacjonarnie w Warszawie, bo zależy mi na czasie.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
11 września 2014 21:14
ach muszę się podzielić radością 🙂 🙂 🙂 🙂 💃 💃
Przyszło do mnie wreszcie ogłowie z hanowerem i miałam dziś pierwszą jazdę. Pierwsze lata Lilianna chodziła na kombinowanym, potem na zaciskowym ze skośnikiem (bardziej jej odpowiadał) i tak się bujałyśmy. Było okej.

a dziś na tym hanowerze... szok! Nie miałam pojęcia, że zmiana będzie tak wyraźna. Lila jest ciężka do rozluźnienia, a tu na wstępie lekka, miękka na obie strony, maszerująca sobie do dołu. Cudo!!!

Trzymać proszę kciuki, żeby tendencja się utrzymała, a nie był to tylko efekt zmiany. Jeśli tak zostanie, to będę miała złotego konia 😅

Problem mam jeszcze z dopasowaniem, muszę pokombinować i popróbować, ale jestem mega zadowolona🙂
taggi, zostaje, zostaje.. 🙂
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
11 września 2014 22:02
kurde to jestem w szoku. I zastanawiam się, czemu to jest tak mało popularny nachrapnik. Wszędzie zdecydowana większość kombinowanych, czasem jakiś meksykański... hanowerskie zdarzają się rzadko.

A nawet z tego wątku wynika, że większość osób mocno sobie chwali.

taggi, czy ja wiem czy mało popularny? Większość pingwinów jakich znam gwiżdże na hanowerze jeśli wędzidłow 🙂
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
11 września 2014 22:18
no ja nie znam zbyt wielu pingwinów. to może dlatego. ale ci, których znam, też jeżdżą w kombinowanych.
Dziś przyjrzałam się ogłowiom w siodlarni (ok. 20-30) i żadnego hanowerskiego. Ale w zasadzie co się dziwię... sama też dopiero teraz zmieniłam.
Tak czy inaczej, po pierwszej jeździe jestem baaardzo zadowolona🙂 choć pięknie do Lila w nim nie wygląda 😁 no i mam nadzieję, że mi się wyrówna, bo póki co skóra jest jeszcze niewyrobiona i mi się przesuwa to na lewo to na prawo. możliwe, że za słabo zapięłam, ale na razie poczekam, może jak się dopasuje do pyska, będzie stabilniejszy. a poza tym nie chcę jej zapinać mocniej, do czasu jak skóra nie zrobi się elastyczniejsza.
W Niemczech są bardzo popularne i faktycznie nawet tutaj wśród ujeżdżeniowców też. Kiedyś był czas, że praktycznie wszystkie konie chodziły na hanowerach, standardowy nachrapnik to funkcjonował głównie w wojsku. Niestety hanowery... wyszły z mody, fakt, nie na wszystkich koniach wyglądają "ładnie", a ta "ładność" bywa bardzo cenioną wartością we współczesnym jeździectwie, niestety.
U mnie Zombidło na hanowerskim pomyka 🙂
Dujardin na co dzień w hanowerze jeździ...

Może i nie są ładne,ale znakomicie rozluźniają i idealnie pokazują każdy problem z kontaktem,część kombinowanych dobrze je maskuje.
Czy dostane w jakims polskim sklepie oglowie z hanowerem, lepszej firmy ? wszędzie hkm, jednego wembleya widzialam, ale nie wiem czy warto ?
Kinia16322, zerknij na stronę BR - tam są dwa ponoć całkiem fajne 🙂
Daw Mag ? http://www.amigo-konie.pl/4716.html
Widziałam jeszcze marki hansbo,busse, premiere, ale nie wiem czy mozna je nazwac firmami z tej wyzszej polki
własnie jak napisałam tutaj, to znalazłam jedno BR, ktoś ma takie: http://br-konie.pl/premiere-oglowie-rouen/produkt/1196/ i ma moze zdjęcia na koniu ? 😉

Ja do Daw-Maga jestem uprzedzona, kupiłam puśliska DM i po 2 miesiacach wyglądały jak jakieś NNki  😵
ja je mam,zdjęć niet,ale sprawuje się bez zarzutu
To w takim razie zamowie 😉 tak realnie ile bede czekala na nie, jesli zamowie z ich strony ? 😀
Czy ktoś miał/widział takiego hanowera? Jak to się sprawdza w użytkowaniu, w działaniu? Pierwszy raz widzę takie jakby połączenie hanowera ze szwedem(?) 👀
Chciałam kupić hanowera dla sierścia, ale nigdzie nie mogę znaleźć jak wypadają rozmiarowo (chociazby Wembley i Daw-Mag) koniuch potrzebuje części nosowej o długości ok 23 cm, czy ktoś ma może regulowanego w części nosowej Wembley'a (http://www.gnl.pl/nachrapnik-hanowerski-wembley-ii-24h.html) , jeśli tak to w jaki rozmiar celować ?
Dziewczyny, pomocy potrzebuje. Za nisko mi ten hanower opadl, co? Podniesc wyzej? Mocniej zapiac?


Ktos - widzialam, ze masz kinetona. Jak wrazenia?
Czy ktoś bylby zainteresowany zakupem http://www.rideaway.co.uk/rambo-micklem-competition-bridle- ?? własnie się dowiedzialam że znajomy na koniec września wraca do PL z UK i ma możliwość zakupu i przywiezienia do Polski, być może przy zakupie kilku sztuk uda się wynegocjować rabat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się