Daw-Mag

Hmmm.. To chyba zdecyduję się na klasyczne.. Oby GP było dobrym wyborem i lepiej trzymało od Prestige Green Star  🤣
Lula727, zapomniałam dodać, że ja mam Mściwoja a nie GP.
Które siodełko lepsze: daw-mag GP czy milenium? Koleżanka ma na sprzedaż milenium i nie wiem czy się nie skuszę  🙂. Jakie są różnice między nimi  :kwiatek:?
Dramuta12, każda d*pa lubi co innego 😉 W standardzie millenium ma krótszą i bardziej wysuniętą do przodu tybinkę, a klocki kolanowe większe i wyższe. A tak naprawdę to zależy od siodła, bo każde szyte na zamówienie będzie miało innej wielkości siedzisko, klocki, tybinki, przeszycia... Ja wolę GP bo nie lubię dużych klocków kolanowych a tych za łydką nie trawię w ogóle - ale na pewno można spotkać gp gdzie ktoś sobie zażyczył klocki 6 cm z przodu i z tyłu.
Mam siodło w kolorze london od lipca, dzis założyłam czarne dzinsowe bryczesy i po 2h jazdy mam czarne siedzisko;/ mozna to zareklamowac?
Bryczesy napewno  😁
Używam popręgów Daw Maga, ujeżdżeniowego jak i skokowego 😉 Obydwa są naprawdę super jakości, nie było z nimi żadnych problemów. Jeżdżę również w siodle Daw Mag Grand Prix, ale jest to chyba jakaś starsza wersja (??) jeśli takowa istnieje, wygląda ono nieco inaczej niż na zdjęciach ze strony producenta. Ma ono już z 5 lat. Pomijam już to, że skóra jak dla mnie jest świetnej jakości chociaż w wersji zwykłej. Siodło dla mnie mega wygodne, nie każe mi siedzieć tak czy inaczej, trzeba samemu utrzymać dobry dosiad co jest dla mnie dużym plusem. Podczas skoku nie krępuje mnie. Ogólnie bardzo polecam tą firmę 😉
Ktoś się orientuje ile bloczki kolanowe kosztują w daw-mag?


330zł. 😵.... Dzisiaj dzwoniłam ,bo chcę wymienić z dużych (5cm ) na małe (3,5cm)...
Ma ktoś może porównanie DM millenium i grand prix? Które bardziej trzyma w skoku?
Czy ktoś wypowie się na temat Millenium? Jak usadza i czy jest godne polecenia? :kwiatek:
Wyroby daw mag to jest jakaś porażka, kontakt z kierownikiem czy też dyrektorem jest beznadziejny. Facet jąka się jak piip obiecuje wiele a potem człowiek dzwoni i dzwoni i gówno z tego wszystkiego wychodzi. Moja żona kilka razy odsyłała do nich siodła i ciągle było coś nie tak. Nie wiem jak tak można postępować z klientem,
Pomijam fakt kiepskiej jakości farbującej skóry.... Żenada
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak kultury
ash   Sukces jest koloru blond....
24 grudnia 2014 23:38
victor, z łaski swojej przestań przeklinać i w kilku wątkach oczerniac firmę daw mag.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
25 grudnia 2014 08:19
Dramuta12 z obu wymienionych lepsze jest Grand Prix. Jeździłam w obu modelach i w GP łatwiej utrzymać równowagę i jak dla mnie jest wygodniejsze.
victorku, kochany, jakiś czas temu napisałeś:

Jak ktoś potrzebuje jakiś dodatkowych info odnośnie popręgów Daw-Mag to mogę coś podpowiedzieć, bo tam pracuje i wytwarzam te popręgi. 😎


Czyżby cię z firmy wywalili? Teraz się mścisz?
Livia   ...z innego świata
25 grudnia 2014 10:05
Czy ktoś ma może westowe siodło Daw-Maga i mógłby powiedzieć ile ono mniej więcej waży? :kwiatek:

edit: już się dowiedziałam, że ok. 20 kg 🙂
Livia-dziś niosłam synowi 20kg  makulatury do szkoły  😵. Nie wyobrażam sobie nosić siodła w tej wadze.
Ja mam siodlo ważące 20kg. Da sie. Tylko wózek trzeba sobie sprawić. 🙂
Czy ktoś wypowie się na temat Millenium? Jak usadza i czy jest godne polecenia? :kwiatek:


Wszystko zalezy "od tylka". Mnie Millenium kompletnie nie pasuje, bo ma wezsze siedzisko niz GP.
Za to mam swoje GP i kocham je baaardzo  😍 Co prawda czekajac prawie 3 miesiace na siodlo mozna oszalec, ale siodelko jest cudne, no i kolorystycznie takie jak chcialam 🙂
dzięki za odpowiedź :kwiatek:  teraz zastanawiam się miedzy Grand Prix a Elastic Professional Prestiga.. Lubie miękkie siodła i boje się, że daw mag okaże się za twardy na moją pupe 🙁
Oli zapraszam na jazde próbną🙂 z pewnościa nie zawiedziesz się miękkością GP 🙂 mam wersje deLuxe więc na prawde jeśli masz ochote to wpadaj usadzić tyłek, daleko nie masz 🙂
Livia, 20 kg to chyba większość? moje też tyle wązy...przenieść z siodlarni na konia (parkuje pod dzwiami/obok :P albo kawałek to nei problem. gorzej je założyć jak kon wysokości nie westowej,
a jak ma dodatkowo pad (tez pare kg) i sakwy... oj to już silny facet albo 2 osoby :P

kurcze, a ja ciągle mysle nad ujeżdzeniówką dm...i tyle mam fajnych czapraków... tęsknie 🙁
moze widzieliście gdiześ w dobrej cenie ? 😉
[quote author=horse_art link=topic=45975.msg2262958#msg2262958 date=1420839893]
Livia,

kurcze, a ja ciągle mysle nad ujeżdzeniówką dm...i tyle mam fajnych czapraków... tęsknie 🙁
moze widzieliście gdiześ w dobrej cenie ? 😉
[/quote]

Ja mam (w zasadzie miałam, pojechała wczoraj na testy) w stanie idealnym sylwester w wersji super (najwyzszej) puściłam za grosze jak na stan siodła.. jak nie bedzie pasowało i  wróci to wystawie ponownie,
w zasadzie chialam dominus (ze wzgledu na klocki wieksze - ale to chyba efekt wizualny? bo w opisie po 5 cm oba?)
ale przede wszystkim tybinke - ja z tych niskich raczej...

ale...daj znać prosze jesli wróci 🙂
mam 158 w kapeluszu i całkiem dobrze mi się siedziało 🙂
Ja chciałam zapytać o dwa siodła Daw Maga.
Millenium i Oskar. Które z nich będzie się nadawało na skoki L i P ewentualnie?
To nie ten wątek ale myślę też o Kentaur Fenix więc jak ktoś miał styczność to będę wdzięczna za info  :kwiatek:
Oskar ma chyba glebsze siedzisko niz Millenium, przez co powinien bardziej "trzymac".
Jezdzilam w dwoch Fenixach. Pierwszy, starszy - super, bardzo dobrze mi sie w nim skakalo. Natomiast drugie bylo zupelnie inne od tego pierwszego, mimo ze ten sam model. I juz nie bylo takie fajne 😉
A ogółem z tych trzech, które było dla Cb najlepsze? :P i nwm czy fenixy występują w dwóch wersjach czyli chodzi mi o to czy nada się dla wykłębionego konia.I skóra jak porównywalnie? Bo miałam styczność i z ta i z tą firmą tylko kentaur był starszy i skóra była już troszkę zjechana mimo to nic nie puszczało itd, a daw mag był młodszy i w znacznie lepszym stanie. :P
Wszystko zalezy od rozstawu leku, te co jezdzilam to jedno (starsze, wygodniejsze) bylo dosyc szerokie, natomiast to drugie (duzo mlodsze, ale dla mnie mniej wygodne) bylo waskie. Millenium osobiscie mi nie pasuje, w odroznienu od GP. Takze z tych 3 najlepiej jezdzilo mi sie w tym starym Fenixie. Co do jakosci skory to wszystko zalezy od tego, ktora wersje (Daw-Maga) wybierzesz.

Tak wygladal ten nowszy Fenix:
[img]http://www.equisboy.cz/user/shop/big/1502(1).jpg[/img]

A ten starszy tak:
A to mi chodziło o tego nowego :P Więc odpada i zostaja tylko te dwa Daw Magi, więc które pomoże mi "ulepszyć" dosiad? :P
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
12 stycznia 2015 11:57
Ja Ken-Taura mogę polecić z czystym sumieniem 😉 Tak jak i Daw-Maga z resztą. Sarenka, póki nie wsiądziesz na wszystkie trzy ja bym nie odrzucała żadnego 😉 Bo co tyłek to inne wrażenia 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się