czapsy i buty

Tylko, ze ostatnio gdzies czytalam, ze skora licowa sie rozdwaja i nie jest wytrzymala.
lovesunrise ja brałabym czarne to może w czerni nie ma tego problemu z przecieraniem 🙂 A jak wypada rozmiarówka ? 38 to standardowe 38 ? I ile trwa realizacja zamówienia na sztyblety.pl ?
Szczerze mówiąc Start nie wyglądają najgorzej, zwłaszcza model Professional, no nie wiem tylko jak z jakością.
Nie:-) możliwe,  że komuś właśnie chodziło o dwoinę licową, która powstaje w procesie rozwarstwiania skóry. Buty ze skóry naturalnej licowej bydlecej będą na pewno najbardziej wytrzymałe, wiem z doświadczenia.
vodka, rozmiarówka wypada tak jak się nosi 🙂 ja wzięłam swoje 36 i jest idealne. no właśnie nikt nie mówił, że czarne się przeciera 😉 realizacja, jeśli mają na stanie Twój rozmiar to myślę, że po max. tygodniu powinnaś już je mieć, a jeśli nie mają, to będą szyć na zamówienie i jakoś półtorej tygodnia 🙂
Dzięki bardzo 🙂 Już piszę do nich maila no i chyba się skuszę na PBK 🙂
U nas są i Starty i PBK, sprzedają się regularnie jedne i drugie. Reklamacji w ciągu ostatniego roku było... hmm... 2. Po jednej na firmę. I to takie rzeczy raczej możliwe do przewidzenia - w jednych z powodu nieodpowiedniego użytkowania odkleiła się podeszwa, w drugich odpadł nap przy suwaku (trzymał bardzo mocno i przy silniejszym pociągnięciu się oderwał).
Moim zdaniem w takich sytuacjach nie jest to nic nadzwyczajnego i jak najbardziej obie firmy mogę polecić. Ze skórą nic się nie dzieje.
Dworcika dzięki bardzo za odpowiedź, bardzo pomocna 🙂 To teraz w sumie kwestia wyglądu bo cenowo też podobnie wychodzą. Zamawiam więc PBK i mam nadzieję, że posłużą mi długo 🙂
W bergo jest promocja na buty, ja skorzystałam i kupiłam sztyblety York Elegance za 149zł. Cudów się nie spodziewam, bo to jednak niższa półka, ale mam nadzieję, że się nie zeszmacą tak od razu. Na razie mogę powiedzieć że bardzo podoba mi się ich kształt. Zgrabne są 🙂 Miał ktoś te buty i może coś o nich powiedzieć?
Czy tylko w moich hippicach roma puszczają szwy ? Do tej pory działały bez zarzutu, na prawdę fenomenalne, a tu dzisiaj schodze z konia i widzę wielką dziurę z tylu łydki. Puściły szwy między guma z tylu a skóra..
Czy jakaś firma robi czapsy w rozmiarze 37/30 lub najlepiej 38/30?
martyna0112, PBK. ja zamawiałam podobny rozmiar 😉
🏇Czy jakaś firma robi czapsy w rozmiarze 37/30 lub najlepiej 38/30?


hippica roma 😉
Dzisiaj przyszły sztylpy Pascuello, model postawowy ze skóry licowej:



Poprzednio miałam sztylpy z firmy PBK, które musiałam sprzedać, bo przytyło mi się i zrobiły się za ciasne.
Jeśli chodzi o wykończenie, tamte były lepiej wykonane.
Te też nie są najgorsze - jednak ich wytrzymałość wyjdzie w praniu.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 września 2014 10:15
Muszę się zacząć powoli rozglądać za zimowymi sztybletami. Macie coś sprawdzonego. Jestem mega "zmarźluchem" i potrzebuję czegoś ciepłego, ale musi to być maks do kostki 🙂
Jara ja polecam co prawda oficerki ale bardzo ciepłe z decathlona 😀
Przewinęły się Wam gdzieś sztyblety Hippica w promocji? Najchętniej model sznurowany z zamkiem z tyłu lub z zamkiem z boku.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 września 2014 15:16
Jara ja polecam co prawda oficerki ale bardzo ciepłe z decathlona 😀


A ja co prawda napisałam, że musza być krótkie 😉
Ja również się wtrącę ,z moimi rocznymi Hippicami  😉 Komplet : sztylpy oficerkowe z naturalnej skóry i sztyblety Elite . Jak je dostałam (zamawiałam z pasi-konika) były mega "spuchnięte" w kostkach ,były u kaletnika i teraz wyglądają całkiem normalnie  🤣 Zdjęć w lepszym świetle nie posiadam ,może na dniach postaram się zrobić jakieś lepsze  🙂
Co myślicie?
Czy te:
[img]http://sklep.hippica.pl/media/products/84541621f9b68c6ca93453c39aea6e0b/images/thumbnail/big_czapsy_skora_naturalna.jpg?updated_at=1364499420[/img]
http://sklep.hippica.pl/czapsy-skora-naturalna.html

i te:

http://sklep.bergo.pl/czapsy-oficerkowe

sztylpy to jest to samo??

Wyglądają zupełnie inaczej 🤔
Jakieś pół roku temu na oficjalnej stronie hippici były takie sztylpy jak z drugiego zdjęcia, a teraz jest tylko to co widać na pierwszym zdjęciaciu... Oczywiście te drugie wyglądają dużo korzystniej, ale nie wiem czy to jest kwestia beznadziejnego zdjęcia...

Koonio jak się sprawdzają Twoje sztylpy? Czy jesteś w stanie zidentyfikować swoje na zdjęciach powyżej?😉 I ile przez ten rok siadły?

Przejrzałam cały wątek i głównie mowa tu o sztylpach P. Krzysiek/PBK lub Hippica Roma, a czy ktoś jeszcze ma Hippica "sztylpy oficerkowe"?
wer ,moje sztylpy to te ze zdjęcia niżej 😉 Sprawują się świetnie ,po wizycie w stajni przecieram chusteczką dla niemowlaków i czyste  🤣 Po wypastowaniu to już w ogóle wyglądają jak nowe . Kupiłam rozmiar bardzo dopasowany ,więc prawie w ogóle mi nie siadły ,ale muszę napomknąć ,że moje były niestandardowo twarde po kupnie i jak skóra się lekko zmiękczyła to buty już zdążyły się ułożyć i tak zostało 😉 Nie oszczędzam - myję konie ,łażę po boksach i nawet ich nie czuję na nogach  😉 A zamki ... na szczęście jeszcze żyją.
Jeśli na co dzień używam sztybletów Hippica w rozmiarze 38, to w jakim rozmiarze powinnam zamówić wersję z futrem owczym?
Używałabym tych samych podkolanówek co zwykle + dodatkowa para skarpetek pod spód.
Nie do końca miałam pomysł, gdzie zapytać, także w razie czego proszę o odesłanie do dobrego wątku. Powolutku przymierzam się do zimy i jak co roku mam problem z butami, a raczej ze stopami. Termobuty kompletnie nie wypaliły, wkładki z filcu z owczą wełną i folią od spodu czy ciepłe skarpetki nie dają rady w sztybletach poniżej -5 stopni. Wobec tego mam pytanie, czy ktoś używał czegoś takiego lub podobnych wkładek? Jak to się sprawdzało?
Moona, ja bym wzięła raczej rozmiar większe. Jak dołożysz drugą parę skarpet, to futro nic nie da - noga będzie opatulona, a cała zabawa polega na tym, żeby dookoła nogi mogło zebrać się ogrzane powietrze, musi być nieco więcej luzu niż zwykle w bucie.
3 miesiące temu kupiłam sobie sztyblety ze skóry syntetycznej Norton "First". Szukałam czegoś taniego. Ogólnie sztyblety bardzo wygodne, łatwo się je wkłada, ale po miesiącu zwykłego ciurania raz w tygodniu + obóz 2 tygodnie kiedy je miałam całe dnie na stopie, odszedł mi wierzchni materiał i porobiły się dziury, do których wpada piasek, więc cały czas się powiększają. Buty do reklamacji, mam nadzieje, że to po prostu jednorazowy przypadek. Miał kiedyś ktoś styczność z tymi butami?
Dworcika, dzięki  :kwiatek:
Problem polega na tym, że jeśli będą za duże, to nie będzie się w nich ani wygodnie jeździło ani chodziło, a tego zdecydowanie nie chcę 😉
Jeśli nie uda mi się zdobyć opinii od osób używających sztybletów Hippici z futrem, to po prostu zamówię w rozmiarze standardowym i większym i te gorzej pasujące odeślę.

edit: Udało mi się zmierzyć rozmiar 38, czyli taki, jaki noszę standardowo. Są za małe, więc będę zamawiała rozmiar większe, tak jak sugerowałaś  🙂
vodka, Start to polska firma, jeżdżę w ich sztybletach rok lub dwa i jestem w miarę zadowolona gdyby nie pęknięcia, które pojawiły się tam, gdzie zgina się czubek buta. Na początku starła się też lekko skóra na czubku. Były używane też w deszczu itd., ale jednak...
Koonio:
-niewiele spadły, tzn ile? 
-zamawiałaś na wymiar czy z gotowej rozmiarówki?
-poproszę lepsze zdjęcia 🙂
klieen dzięki za odpowiedź, ja już zamówiłam PBK i w sumie póki co jestem zadowolona (ale ile ja tam z nich korzystałam 😀 ) Wyglądają pięknie, są mega wygodne, mam nadzieję też że posłużą mi trochę 🙂
To ja jeszcze napiszę o sztylpach PBK 🙂 Naprawdę polecam, jeżdżę w nich już 2/3 rok i nie jest um nic (poza tym, że przy suwaku poszły szwy, ale to koszt 30 zł u pierwszego lepszego szewca). Skóra jest jak nowa i można zamawiać na wymiar 😉
hej 😉
czy ma ktoś może sztylpy Fair Play "Future" ?
http://www.gnl.pl/dla-jezdzca/czapsy-i-sztylpy/sztylpy-fair-play-future.html
prosiłabym o opinie i ewentualne zdjęcia jak wyglądają na nodze 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się