PSY

Tet gratulacje. Nie miałam pojęcia, że rodzą się białe. Szkoda, że mieszkasz tak daleko, bo bym chętnie się z Tobą skonsultowała w sprawie mojej suki i jej niektórych zachowań.

Wojenka Kapral to takie moje psie marzenie, ale nie wiem czy dom z dwójką małych dzieci by się dla niego nadawał.
On jest wykastrowany? Mogłabyś coś i nim więcej napisać?

Klamka zapadła w sobotę dygam na dogtrekking z moim starszym dzieckiem i oczywiście psem 😉 ciekawe jak damy radę, bo pierwszy raz bez męża. Jak zrobią nam jakieś twarzowe foty to wstawię. Honey dawaj zdjęcia z biegu 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 września 2014 21:10
Wykastrowany. Cwany kombinator. Chętny do pracy, łapie wszystko w lot. Kotów już nawet nie zjada. Ma dobry aport, najarany na piłkę i frisbee, chętnie się szarpie. Szybki, skoczny, bez instynktu samozachowawczego  😁. Fajnie by się spisał w dogfrisbee, myślę, że i agility. Mentalność 4 miesięcznego szczeniaka  🙄, cały czas by się chciał bawić. Wymaga twardej ręki. Do ludzi łagodny, z psami coraz lepiej się dogaduje.
Wobec dzieci mógłby być nieostrożny w zabawie(idzie taranem po wszystkim).
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
18 września 2014 21:12
I niebieeeeskiiii. Pies ideał. Mówiłam przecież 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 września 2014 21:38
Moja idealna ruda suka go leje...Jednak rude to wredne...Ale też podobno jaki pan taki kram...hmmm
A tak w ogóle to jednak zdecydowanie wolę suki!

To ja nie wiem czy mam twardą rękę, na pewno bardziej niż mój mąż. U nas test suki też byłby konieczny, bo jednak stała wojna w domu to nic fajnego. Ciekawe jakby się z dzieciakami sprawdził i czy byśmy podołali jego temperamentowi.
Moja koleżanka chętnie przyjmie mopsa lub psa do niego podobnego. Więcej w wątku o adopcjach, bo nie chcę zaśmiecać tutaj.
Zora90, nie, to zawody dla psów z rodowodem PZK
ushia   It's a kind o'magic
19 września 2014 08:51
moja suka tez by lala psa gdyby nie to ze ona wzy 6kg a on ponad 15  😁 ale sie stara  😂

imie na "c": "Call Me in Trouble" Albo "call of the Guerra" - tylko wyjdzie z tego "zew wojny"  😉

ale jestem za Człowiekoposzukiwaczem 🙂
Call Me Maybe powinien się nazywać 😉
Wpadam z kolejnym pytaniem  :kwiatek:
Od samego początku jak blondi u nas jest zauważyłam, że cały czas ma "gluty/śpiochy" w kącikach oczu. Nie jest to na zasadzie zaropiałe oczy czy coś w tym stylu, w ogóle nie wygląda to na ropę, zazwyczaj zwykłe przezroczyste, ale nie na samym oku tylko już na sierści w kącikach. Same oczy ma czyściutkie, zero podrażnień, nic jej się nie skleja po nocy. Te "glutki" są malutkie, ale no widoczne i jak zauważę to jej delikatnie przecieram głowę, a za jakieś 15 minut jest to samo. Poczytałam na forum, że u astów często zdarzają się jakieś choroby, ale no mi to na chorobę nie wygląda specjalnie... zwłaszcza, że no nie wygląda to na ropę a raczej jakiś kurz usunięty z oka. O czymś to morze świadczyć? Od razu dodam, że Mila uwielbia się tarzać w ziemi, wsadzać głowę w każdy zakurzony zakamarek. Może to być przyczyną?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 września 2014 12:53
Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie: od kurzu, brudu, pyłków takie syf się zbiera.Możesz kropić oczy kropelkami ze świetlika albo solą fizjologiczną.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
19 września 2014 13:42
Dawno mnie nie było ale mam małe porównanie - półtora roku

"Troszkę urosłem, ale wciąż jestem słodki!"  😍
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 września 2014 13:44
Grzecznościowo szukam porady. Teściowa ma psa, dorosłą już sukę. Suczydło mieszka w domu z ogrodem, więc dostęp do podwórka ma praktycznie cały czas. Niestety mimo wszystko potrafi załatwić się w domu. Ostatnio na swoje posłanie. Bywają okresy, że w ogóle tego nie robi, ale bywają i takie, że dzieje się to na potęgę. Jakie mogą być przyczyny takiego zachowania i jak oduczyć sukę takich zachowań?
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
19 września 2014 14:20
Raczej choroba niż braki wychowania
Pochwale sie moimi dziewczynami 🙂



Jednoczesnie mam pytanie o lektury dotyczace szkolen. Mozecie cos polecic?
Wiem,ze najlepiej wybrac sie do szkoleniowca,ale niestety do listopada zadne szkolenie sie u Nas nie zaczyna 🙁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
19 września 2014 14:27
Dziękuję, przekażę niech przejdzie się z nią do weterynarza. Zastanawiam się tylko nad tym czy może to być jakaś choroba na tle neurologicznym? Dodam, że suka do niedawna tylko sikała co mogłoby wskazywać na problemy z pęcherzem, ale od jakiegoś czasu również kupy robi w domu.
Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie: od kurzu, brudu, pyłków takie syf się zbiera.Możesz kropić oczy kropelkami ze świetlika albo solą fizjologiczną.

dziękuję 😀  wolałam się upewnić, bo zaczęło mi się wydawać dziwne, że po 15 minutach znowu ma te gluty.

Weszłam ostatnio do jadalni, w której urzęduje tylko i wyłącznie jamnik wraz ze swoją osobistą poduchą, a tu taka niespodzianka 😀
Tego jeszcze nie było, owszem siedzą obok siebie, ale nie na Soni poduszce...

Kurczak w jakim wieku pies? Zacznijcie od rtg kręgosłupa ledzwiowego...
agnesix, ciasno im trochę;]
ami_071, fajne dziewuchy!
arivle fajne porównanie,śliczny
ami grunt to mieć odpowiednie towarzystwo-dobrze kojarzę,że to niedawno przygarnięta suczka?
agnesix chyba musisz zainwestować w większe posłanko 🙂
My dziś zrobiliśmy 18 km w spacerowym tempie przy przeprowadzce koni i przy okazji powstało takie oto zdjęcie
No ciasno ciasno, bo to poduszka dla jamnika 😀 albo dwóch, a ast i jamnik to już trochę za dużo  😁
Na co dzień Milka nawet na swoim posłanku nie siedzi, woli leżeć na dywanie albo na samym parkiecie, a tu nagle takie zbliżenie z parówą.
zuza, o tu wreszcie jak dobek wygląda 🙂 Fajny jest!

Co do zdjęć z dogtrekingu, to z biegu (w sumie truchtu, bo gdzieś z połowy trasy) mam tylko awatarowe, w październiku mam zamiar się dorobić czegoś fajnego. Mam kilka zdjęć mojego faceta, ale nie wiem czy chce być tu upubliczniany 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
19 września 2014 21:24
Myślę o przejściu na barfa bo moje suchej nie lubi....

słyszałam kiedyś, że nie jest to doby pomysł m.in z powodu nie przyjemnego oddechu i zapachu psa ogólnie.

Jakie są za i przeciw?

szukałam w wątku, ale ciężko było znaleźć inf konkretne
zuza ale piękny dobek  😍 Sama rozważałam między amstaffem a dobermanem i jakoś Milka się napatoczyła.

Co do Milki, może ktoś ma ochotę zobaczyć mojego wariata jak na plaży kółka kręci  😁
Wklejam tak przy okazji, jakość bardzo słaba i w ogóle wszystko tak raczej na szybko tylko podglądowo dla cioci, która uwielbia asty i chciała ją chociaż zobaczyć na ekranie...
KLIK
sznurka- dziekuje  🙂
zuza - tak, dziewczyna jest z nami dopiero 3 tygodnie.

Jeszcze jedna Bella 🙂
agnesix, jest fantastyczna! Mam słabość do astopodobnych. I co do farfoli - u nas było to samo na początku. Wet doradził świetlik i obserwacje. Dziś nic w zasadzie się nie farfoluje :P

A co do imienia dla cattla - Catch me if you can 😉 Mało może ratowniczy, ale z waszych opisów rasy, to pierwsze mi przychodzi do głowy 😀
szczeniory wczoraj odrobaczone. ocenione przez weta na jakieś 5-6 tygodni i jakiś miks małego psa, jeden mu "smierdzi" jamnikiem szorstkowłosym.

NIGDY, ale to NIGDY nie widziałam robali w kupie u moich zwierząt po odrobaczeniu. a tu glizdy! wielkie, obrzydliwe, długie nitki takie. ale juz widzę "poprawę", bo nie mają gigantycznie wzdętych brzuszków, tylko zaczynają mieć normalne.

biedne maluszki. a są takie kochane. Przylepka czarna każdą możliwą chwilę chce spędzać wtulona we mnie.

czy mogłybyście podpowiedzieć jak nazwać te nasze szczeniaki rzeczne?
Isabelle, zostawiasz u siebie? Co z sąsiadem?

I kolejne pytanie - doszczepiacie dorosłe psy na zakaźne?
honey, jeszcze nie wiem. Póki co weterynarz powiedział, że są zdrowe i będziemy szczepić w tym tygodniu, więc od razu się dowiem co sądzi o doszczepianiu. Nie pomyslałam o tym nawet, nie mam zbytniego doświadczenia z wyławianiem szczeniaków 🙁

chcę je najpierw "doprowadzić do ładu", ogłosić i zobaczyć odzew. nie chcę wydawać zarobaczonych i niezaszczepionych.
a z sąsiadem póki co nic. wiem już kto to, dokładnie, bo się przyznał. I po swojemu sprawę załatwię 😉
Isabelle, proponuję Wodnik i Szuwarek 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się