Podróże

Dzionka już chyba rozpakowana? Ja właśnie się pakuję  🏇

Jakieś ciekawostki z Tbilisi? Jakie wrażenia z łaźni?
Lena, oj już prawie zapomniałam, że byłam w Gruzji, tyle się tu w Warszawie dzieje... W Tbilisi wzięliśmy sobie łaźnie tylko dla nas we dwoje na godzinę, do tego peeling i masaż - tylko ostrzegam, że trzeba się total na golasa położyć na kamieniu i obcy pan bez ceregieli cię tam obsługuje 😁 Byliśmy w tej łaźni z kopułami, widać na pierwszy rzut oka. W Tbili jest super knajpka Cafe Kala się zwie, obok niej jest KGB - oba miejsca z pycha jedzeniem i winem. W Tbilisi jest ogród botaniczny, ale absolutnie nie polecam - za sucho tam teraz, wygląda marnie. Nie pamiętam czy będziesz w Batumi? Tam jest genialny ogród botaniczny z dostępem do morza, polecam! Po Tbilisi w ogóle warto połazić, popatrzeć na ludzi i pozaglądać w mało uczęszczane uliczki. Koniecznie przejdź się Aleją Rustavelego w nocy, robi ogromne wrażenie! Z knajpek jeszcze super jest Pur Pur, nie pamiętam uliczki, ale można wygooglać. Super klimat i pycha kawa, dają też obiady. Gdzie będziecie spać w Tbilisi? Polecam bardzo hostel Iriny przy Marjanishvili.
Weź mi jeszcze raz napisz swoją trasę, to coś może polecę 🙂
Śpimy bardzo blisko Rustaveli Ave, więc na pewno się tam wybierzemy. Po zmroku też chciałam koniecznie się na Narikalę wdrapać (tramwajem 😀).
Do Batumi nie wybieram się, trasa Kutaisi-Akhaltshikhe-Vardzia-Tbilisi i okolice.
Byłaś może w Mtshkecie?
Lena, Narikala fajna, my weszliśmy na nogach 🙂 I jeszcze okolice pałacu prezydenckiego (obciachowego swoją drogą) też przyjemne. Park europejski tam jest i gigantyczny zespół kościelny z fontannami - robi wrażenie. Byliśmy w Mtshkecie. To jest 15-20 minut z Tbilisi, ale na miejscu nic ciekawego... Taki skansen bardzo dokładnie odnowiony przez UNESCO - chodzi się trochę jak po muzeum i mało czuć prawdziwe życie. No ale warto zobaczyć, jak wam starczy czasu. A w góry jedziecie? Dla mnie to była najlepsza część wyprawy 🙂 Achalciche jest brzydkie i nudne, rozumiem że to tylko na nocleg przed Vardzią? Droga do Vardzi jest piękna, zapiera dech w piersiach!
Dzięki. Achal. to tylko baza wypadowa do Vardzi. Najbardziej wkurzają mnie sprzeczne informacje na temat godzin marszrutek do/z Vardzi, a w hotelu nikt nie mówi w żadnym języku poza gruzińskim :/
Co ty, nie przejmuj się takimi rzeczami 🙂 W Gruzji dogadasz się po chińsku, bo każdy będzie chciał ci pomóc 🙂 My po prostu szliśmy na dworzec i mówiliśmy pytająco - Vardzia? No i kierowcy sami nas kierowali do dobrej marszrutki i pokazywali na kalkulatorze albo komórce godzinę odjazdu i cenę 🙂 Kiedy ruszasz?
W piątek lecę do Kutaisi 🙂
tani nocleg w centrum paryza mozecie cos poleciec? 😉
Już za 9 dni jedziemy do Bułgarii. 😅 I przed jeszcze spędzimy cały dzień na zwiedzaniu Poznania. 🙂
emade
Tani czyli ile ?
Jeden z tanszych noclegow juz tutaj kiedys podawalam : w 3 dzielnicy (Republique) jest hotel albo nawet hostel przy ulicy Rue des Fontaines du Temple. Pokoje jedynki i kilkuosobowe. Niektore z prysznicami. Raczej czysto, natomiast dosc surowo. W zamian lokalizacja ok.
tani nocleg w centrum paryza mozecie cos poleciec? 😉


Tanio w centrum Paryża? Oksymoron. 😉
Emade, a ile to jest dla Ciebie tanio? Jutro będę się widzieć z koleżanką (Paryżanka), to mogę podpytać.
Kupiłam bilety do Talina na 4 dni! Ktoś był i moze cos polecić? Ew jakiś nocleg?



up, up, UP!

wylatuję w czwartek, ktoś był i może polecić jakieś fajne miejsca 🙂 ??
Chciałabym sprawić prezent bliskiej osobie, która wybiera się niedługo na wycieczkę po Ziemi Świętej. Pomyślałam o dobrym przewodniku, żeby można było sobie jeszcze przed wylotem poczytać. W związku z tym mam pytanie - jaki kupić, na co zwracać uwagę? W temacie przewodników jestem totalnie zielona, przed swoimi podróżami zwykle szukam informacji w Internecie. Będę wdzięczna za sugestie  :kwiatek:
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 września 2014 17:59
Był ktoś w Mediolanie i może polecić jakiś fajny hotel ?  :kwiatek:
subaru2009, ja byłam, ale spałam w hostelu. Fajnym 🙂

mery, aajj dopiero zajrzałam! Byłam tydzień w Tallinie, mogłam pomóc jakoś :/
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 września 2014 18:05
Dzionka hostel też może być jak najbardziej ! Możesz mi podać nazwę lub linka do tego hostelu ?  :kwiatek:
subaru2009, mogę jutro podać, jak mój W wróci do domu, bo to on ma konto na hostel world i zapisane nasze rezerwacje 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 września 2014 18:17
Byłabym mega dźwięczna  :kwiatek: :kwiatek: a pamiętasz może jaka była cena za dobę ? i to ze śniadaniem czy jakoś tak ? Będę baardzo wdzięczna 😉
subaru2009, ja też byłam w hostelu:
http://www.budgetplaces.com/pl/mediolan-hotel-10240-hotel-ambrosiana.html
Blisko metra i ze śniadaniami około 120 zł za osobe wyszło 2 lata temu 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
20 września 2014 16:35
dziękuje ! 🙂

Edit:

Z Mediolanu na razie rezygnujemy, poczekamy do stycznia, aż M wyrobi kartę zniżkową na loty 😉 , póki co stanęło, że na Sylw jedziemy do Ostravy. Ktoś był i może polecić jakieś fajne miejsca na obiad / drinka/ piwo ? 😉
A czy macie jakies sprawdzone strony z last minute? Chce jechac gdzies, gdzie ciepło, ale w obrębie Europy... od 1go października!
Turcja
bylam po 17.10 i bylo swietnie
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
25 września 2014 12:37
mery loter.pl , fly4free.pl , skyscanner.pl 🙂
Wróciłam z Bułgarii. I stwierdzam, że w sumie to bez szału. 😉 Jak dla mnie bez sensu wyjazd tam po sezonie, pogoda większość czasu niefajna, klimat podobny do naszego. Jednak jeśli już jechać to wolę Grecję, Hiszpanię itp., a Bułgaria to ewnetualnie w pełnię lata kiedyś wypróbuję.
flygirl, byłam na przełomie lipca i sierpnia...I w Polsce wtedy było cieplej. Nad morzem troszkę cieplej, ale w górach to nawet 12 stopni (ja wiem, to są góry 😀 ) Za to nad morzem często deszcz, burza itp. 🙂
Lena, wróciłaś? Jak było??
Wróciłam (niestety), było niesamowicie 🙂 Jakie tam są widoki...
flygirl-a w jakim rejonie byłaś? Ja z kolei byłam w środku lata i po powrocie do pl byłam w szoku jak tu zielono, ani skrawka spalonej, żółtej trawy 😉
U mnie padło na glowe i wybraliśmy..... Kanary, oh jeah 😉!

Lecimy na Lanzarote, zostać na tej wyspie czy sie przenieść na jakas inna??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się