strzyżenie / golenie koni

Dziewczyny jakie ostrze najlepsze na gęstą kucykową sierść? Mam ostera 10, wytrzymało cztery i pół golenia i padło, może jest coś co ma dłuższą żywotność/inny kształt lepiej łapiący długą sierść? Długość sierści to sprawa drugorzędna, mogę podgalać co drugi miesiąc jeżeli tylko noże będzą ok.
Co powiecie o nożach ceramicznych?
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
12 września 2014 21:03
[quote author=escada link=topic=36.msg2179650#msg2179650 date=1410465374]
Angel psy tnie się z wlosem.


Aa, ok 😀 To czemu maszynka psia, psiej siersci z wlosem nie chce zlapac?
[/quote]

Bo pies jest mieszanką yorka i maltańczyka i nawet fryzjerzy z profesjonalnymi maszynkami mają z nim problem. Ma bardzo cienki i miękki włos, który nawet z cięciem pod włos, kładzie się pod maszynką, lub maszynka się zapycha. Też byłam zdziwiona, ale za 2kg psa płacę jak za dużego, bo ma, cytuję" bardzo ciężki włos w pielęgnacji"

Ale co ma to wspólnego z wymiennymi ostrzami o które pytałam?
dempsey   fiat voluntas Tua
13 września 2014 11:15
coś dla inspiracji w sezonie strzyżenia 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
14 września 2014 18:59
Dziewczyny mam pytanie, gdzie zawozicie swoje noże do ostrzenia, w Warszawie?
Do Szlifu na Pl. Trzech Krzyży.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
14 września 2014 20:20
Szlif jest drogi- na targowej (chyba 33) jest super zakład w suterenie - prowadzi go starszy Pan i b. fajnie ostrzy noże 😉 jutro sprawdzę dokładny adres i godziny otwarcia - bo dawno nie ostrzyłam i nie wiem jak teraz ten zakład jest czynny.
Orzeszkowa, nieeee tylko nie to!  😉 Mamy w pracy taką z ceramiką, koszmar, KO-SZMAR.

A tak swoją drogą... golicie już? 👀
Jeszcze nie gole, czekam, az zarosnie calkiem, bo na razie jest na etapie linienia 😉
Angeel, oo to mnie uspokoiłaś, bo ja wciąż kompletuję derki...
ej_anka, 😁 az tak zle?

Ja ogolilam juz jedna kucke, dzisiaj gole druga i hucula, bo gotuja sie juz na jazdach. Na razie lece po calosci, przy drugim goleniu zostawie kocyki 😉
Ja też już kuca goliłam 🙂 Tez kudłacz pocący się i ciężko na jazdach już było kucce a schła wieeeeeeki... 🙂
bjooork, dawaj znać bo to lepszy dojazd niż centrum! 🙂

ej_anka, ja czekam bo chcę od razu na stałe zaderkować a jeszcze ciepło. Jeszcze 2-3 tygodnie myślę.
Gillian   four letter word
15 września 2014 10:11
Ja czekam z goleniem bo jest jeszcze mocno ciepło. W tym roku to całkiem zagwozdka, koń przestawiony ze środka stajni (conajmniej 5 stopni cieplej niż na dworzu) do boksu angielskiego. Nie wiem jak ogolić, jak ubierać żeby mi nie zmarzł. Niby okno będzie zamknięte, ale na rozstrzelenie zostawione bo nowe drzwi i bardzo szczelne --> duszno a to kaszlaki. Nie wiadomo jaka zima, czy padoki będą czynne, ech. Pewnie znowu poczekam do listopada i dopiero ciachnę jak nadal będzie w miarę przyjazna temperatura.
Gillian, piąteczka 😉 dopiero co w derkach pytałam jak toto aktualnie derkować skoro w nocy otwarte okno i 9 stopni ale na szczęście znowu jest 19 🙂
Burza, no ja też a mój na razie mało co gubi. Muszę do wątku derkowego zajrzeć koniecznie, bo już świra dostaje z tym doborem, chyba że jakaś dobrs duszyczka zechcialaby się ze mną podzielić swoim sposobem i wypelnieniem na pw :kwiatek:
Gillian, jak ciezka praca na hali to j bym zostawiła łeb i nogi reszta out, a jak nie to low/trace clip?
Orzeszkowa, no dramat, a i skaleczyc tym łatwo. Nie wiem po co toto i komu.
Gillian   four letter word
15 września 2014 10:47
ej_anka, niby tak ALE - na hali b.ciepło, trzeba przejść dworem. W boksie chłodno. Na padoku jak na padoku - ziąb. Nie mam możliwości przebierania derek na wyjście/stanie. Kompletny brak konceptu w co gościa ubrać. I ja mówię o okresie grudzień - marzec, jak będzie zima, teraz to pikuś.
W zeszłą zimę nie było aż takiego kłopotu, bo stał w stajni prawie 3 miesiace z powodu grudy na padoku, ogoliłam całego, lekką derkę dałam i było optymalnie. A w tym roku jakoś się boję tego boksu na zewnątrz...
Gillian, najgorzej że nie ma o kto przebrać na padok... W takim razie wybierz z clipow coś, ja bym go machnela nawet tak bardziej niz trace clipem, sle masz racje, ze w takiej sytuacji się obawiasz całego machnac-ja też bym sie bała :/
Gillian   four letter word
15 września 2014 11:03
nie mam ani jednej derki z kapturem, czas się rozejrzeć :/ wielki koń, a zmarzlak. Okna mu nie zamknę bo się upiecze. Jak otworzę to zmarznie. A idź pan z tymi końmi 🙂
Sepia, to cię robią troche w jajo z tą ceną, ani u mnie ani w żadnym salonie z którym wspólpracuje nie bierze się więcej za rzekomo 'trudny włos'. Taki włos się normalnie tnie jak ma się mocny sprzęt i w miarę nowe ostrze. mam kilkanascie takich psów 😉 a przy dzisiejszej jakości sprzętu kupuję nowe ostrza co dwa trzy miesiące, poprzednie wywalam, bo nawet najlepiej naostrzone do połowy psów się nie nadają 😉
Burza, Gillian, warto sprawdzić, czy w stajni faktycznie jest tak chłodno - u nas (angielska drewniana, ocieplona wełną mineralną) w nocy w stajni jest znacznie cieplej, niż za dnia gdy nie ma tam koni, tak że ogolony kucyk w nocy stoi na razie goły. Ten co stoi na padoku ma plandekę na polarze. Goliłam po całości.
Gillian - ja mam problem troche w druga strone, bo moj kon stoi w baaardzo cieplej stajni i jest bardzo duza roznica temperatury miedzy stajnia a padokiem. I tez nie ma mi go kto przebierac. Wiec jak ubiore tak, zeby sie nie zagotowal w stajni, to na dworze zmarznie... :/
Angeel, takie ciepełko w stajni za zdrowe nie jest, nie tylko dla golonych koni. Może warto przedyskutować z innymi pensjonariuszami i właścicielami stajni kwestię otwierania drzwi/okien/wywietrzników etc?
Orzeszkowa - ja to wiem, ale niestety temperatura jest tu kwestia budownictwa. W tej chwili okna wyjete sa calkowicie, ale sa one tylko w skrajnych czesciach stajni, a moj stoi w samym srodku, tam gdzie jest najcieplej 🙁 Wywietrzniki sa, ale daja niewiele.
Ja już za moment golę, tzn. za jakieś 2 tygodnie, bo teraz nie mam czasu nawet wsiadać, więc koń ma przerwę. Chce golić, bo właśnie jest jeszcze dość ciepło, a koń już zaczął sierść zmieniać i w efekcie poci się biedny niemiłosiernie. 
Ciri ogolona już drugi raz w tym sezonie...  😵

Na jaką długość golą ostrza w maszynce BASS do koni? 1mm?
Sa dwa ostrza - 1 i 3 mm.
Ja już też myślę o goleniu, ale kurcze ta pogoda teraz tak dziwna, ze nie wiadomo nawet co z tym koniem zrobić. Nad ranem i nocą dość chłodno, ale stajnia zamknięta i raczej trzyma ciepło, po nagrzaniu się w ciągu dnia kiedy to jest ponad 20 stopni. Chyba mimo wszystko poczekam z goleniem jak już się zrobi trochę bardziej "jesiennie"
Angeel, :kwiatek:
Dziewczyny, kiedy mniej więcej golicie konie na zimę? Czy używacie derek stajennych ? Przy dużym mrozie jak grube derki używacie na padok ? Potrzebuję ogolić konia, a jestem laikiem w tym temacie, stąd moje pytania.
Plus pytanie, czy wiecie kto goli konie we Wrocławiu ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi! 😉
zgłupiałam. w dzień dość ciepło jak dla koni to temp marzenie, a tu dziś rano patrze i własnym oczom nie wierze -1 ! To mi wyjaśnia dlaczego mój koń stojący ponad pół dnia na słoneczku w przyjaznej temp. po jednym dniu w którym go nie widziałam zrobił się mamuciątkiem. Niestety jeszcze strasznie rzadkie włosy ma.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się