Siodła z niższej półki, co polecacie?

_Gaga, jakiś używany prestige/stubben, a nawet szyte na miarę 😉 W jednym dobrym stubbenie siedziałam i dla mnie był wygodniejszy niż diamant, ale nie mogę sobie przypomnieć jaki to był model 😉
TheWunia, toć są kurierzy 😉
Podpytaj znajomych, może ktoś pożyczy jakieś siodło abyś mogła sprawdzić jak sięsiedzi
Bo rzeczywiście warto wsiać w kilka i sprawdzić które najlepiej pasuje pod tyłek , a potem szukać takiego samego modelu ze wskazaniem na dopasowanie do konia 🙂

Libeerte widzisz, a mi Stubbeny nijak pod tyłkiem nie leżą - czy skokowe czy ujeżdżeniowe. No nie i już  😉
Dlatego ile tyłków tyle opinii - trzeba sprawdzać samemu
Oj, ja stubbeny te niezbyt 😉 i kieffery mnie masakruja niestety... kentaury takie sobie, solidne ale czegos mi brakowalo...
Dla mnie najwygodniejszy do tej pory byl Euroriding i Legacy, teraz mam Canavesa, przyzwoity 🙂
Chyba mam podobny tyłek do Waszych 😉 bo w skokowym Stubenie nie cierpie jeździć. Czyli będę szukać jakiegoś Euroridinga 🙂

Edit: Ależ dużo tych euroridingów do sprzedania 😀 jaki model według was jest "najprzyjemniejszy": Achat, Diamant, Gold Opal czy Jade ??
a ja za to polecam Stubbena  😅 co prawda czekam na nówkę, prosto z fabryki, ale IMO model Aramis D to najwygodniejsza ujeżdżeniówka w jakiej w życiu siedziałam.  😍 do tego, jeśli szukasz używki, warto poszukać czegoś z Biomexem - naprawdę pomaga dobrze usiąść.
co do Isabellki - ja jeżdżę w niej aktualnie, ale uważam że to jest naprawdę fatalnie usadzające siodło... w tej cenie znajdziesz dużo więcej lepszych modeli. 😉
A co to Biomex ?  😡
A co to Biomex ?  😡


http://www.stubben.com.pl/stbben_biomex_nowa_technologia.php 😉

był to w zasadzie jeden z argumentów przeważających nad Equipe i Prestige, które też brałam pod uwagę.
Jak w porównaniu do Daw-Maga wypadają siodła Ryszarda Andersza?
Odysowa, znajoma ma szyte na miarę i sobie chwali 😉
Mam pytanie odnośnie siodła z ogłoszeń  :kwiatek:

http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/133143?q=&kategoria=13&rodzaj=19&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=2

Czy to tak jak w opisie Kieffer Aachen VS? wyszukiwarka wypluwa mi różne zdjęcia tego modelu, ale ten z linku ma klocek w stylu Norbert Koof...
Czy ktoś z was miał styczność z siodłami RYDER? 😉
Tak, ja 🙂 ujezzdzeniowka? ja bylam MEGA zadowolona, ale mialam inny model niz ten w ogloszeniach u nas 🙂 tyle ze dluga tybinka mocno i na mojego krotkiego konia nie nadawalo sie zupelnie.
No właśnie poluję na tą ujeżdżeniówkę, tylko czekam na rozmiar łęku, bo jak na razie to wiem, że "pasuje" na większość 🤔
Podobno 33 ale prosilabym o wymiar w cm.
faith, poprosilam juz jakis czas temu, niestety odpowiedzi nie dostalam 😉 mam nadzieje, ze sie doczekam 😉


Edit.
Juz sprzedane 🤔
Czy ktos uzywal siodel Lemetex?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
05 września 2014 09:21
libertee ja mam lemetex magic, bardzo sobie je chwalę a przeszłam gehennę z szukaniem siodła. Miękkie siedzisko, fajne poduszki, przede wszystkim fajnie usadza, może to dlatego, że ma elastyczna terlicę. Kupiłam używane, a śladu do dziś po nim nie widać. Mocna fajna skóra, tylko na siedzisku delikatniejsza (trzeba uważać). Jeździłam w stubbenach, kiefferach (mój tyłek bardzo cierpiał wówczas) wintecach (jakoś dziwnie mi było) i jednym kentaurze ujeżdżeniowym, ale w Lemetexie mój zadek ma raj. Mam konia na którego nietrudno coś dopasować, więc kierowałam się głównie własną wygodą.

a na marginesie pytanie:

co polecacie dla dziecka (rozmiar siodła 15-16)? siodło ma być wszechstronne i niedrogie do 1000-1200 zł, bo szybko rośnie i za dwa trzy lata znowu będę zmuszona zmienić siodło. Problem jest w kucku: płaski jak taboret (a więc panele klinowe), bez kłębu (rozstaw łęku 33), z dużym brzuchem (najlepiej regulacja położenia przystuł), krótki (ale mam nadzieję że siodło 15 nawet na klinach zmieści się na Nim). Myślałam nad winteciem, ale moje dziecko kompletnie się w tym siodle nie odnajduje. Może Rimini? tylko jak z jakością (trochę mnie odstrasza niska cena nowego siodła) i znalazłam opinie, że usadza fotelowo, ale może to kwestia rozstawu łęku, żeby siodło nie leciało na tył?

Libeerte, Też mam Lemetexa Magic. Fajnie uszyte, dobrze wykonane, solidne siodło z bardziej ekonomicznej skóry. Czy ono tam ma elastyczną terlicę to ja nie wiem, ale jestem zadowolona. Profil wszechstronny/lekko ujeżdżeniowy. Nie powiedziałabym jednak, że ma miękkie siedzisko, ale na pewno nie jest to twarda deska. Tylko wydaje mi się, że one są raczej wąskie i na rynku wtórnym na szerokiego lemetexa nie liczyłabym.

Rudzik, Widziałam siodło podobne Rimini (a dokładniej Fair Play Light, jakoś tak) w użytkowaniu rekreacyjnym i źle nie wyglądało. Bardzo lekkie, całe syntetyczne. Nie zauważyłam, żeby miało jakieś osobiste tendencje do usadzania fotelowego. 🙂 Chyba forumowa Brzezinka ma jakiegoś syntetyka dla swojej córki (córka lat 8? mała w każdym razie) i właśnie na kucyka, więc może zapytaj.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
05 września 2014 11:28
Sankaritarina  dzięki. Dotychczas celowałam w winteca 250 bo rewelacyjnie leży na koniu, ale mojej córce nie leży, a niestety w tym wieku jak coś w czasie jazdy przeszkadza to łatwo może się zrazić. Może spróbuję z tym rimini pro light, jest tak tanie, że nawet gdyby miało leżeć i się kurzyć to nie będzie mi szkoda.
Rudzik, Sankaritarina, dziękuję za opinie, przyda się :kwiatek:
Rudzik ja mam Rimini od kilku miesięcy i bardzo sobie chwalę 🙂 Wygodne, nie usadza fotelowo. Wytrzymałe, łatwo się czyści.
Szukam siodła skokowego, używanego, na małego konia z okrągłymi plecami. Możecie coś polecić? Chciałabym zmieścić się w przedziale cenowym do 1000zł max, chociaż jeśli to będzie bardzo potrzebne, to poczekam trochę i odłożę więcej 😉 Sama szukam, ale nie wiem za bardzo na co zwracać uwagę 🤔
Libeerte, Norton Rexine CC, przecietnie 900 zl nowe. Z uzywanych Wintec Pro Jump na przyklad, ja mam 15'' z bialym lekiem na kucyka o plecach jak taboret i bardzo sobie chwale. Jesli zmiescisz sie wzrostowo/wagowo to celuj w siodla juniorskie robione ka kuce, beda mialy szerszy przedni lek i kanal miedxy panelami.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 września 2014 07:29
O Daslo rimini jest sporo informacji a co z daslo ravenna? Nada się dla krótkonożnych? Rozmiarowo wypada jak rimini?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
22 września 2014 07:38
na konia o płaskich plecach, wystającym brzuszku, niewykłębionego i nie przebudowanego zadem polecam siodła z panelami klinowymi, o dosyć rozwartym kącie nachylenia paneli i z szerokim kanałem. Zazwyczaj konie niewykłębione mają szeroki rozstaw łęgu, ale to sprawa bardzo indywidualna (między 32-34). U nas sprawdził się Wintec, mierzyłam 2000, 250 i Isabelę. Wszystkie dobrze leżały i ogromnym plusem jest to, że można wymieniać łęgi, co jest przynajmniej w Naszym przypadku istotne, gdyż koń (jak większość kuców) potrafi błyskawicznie przytyć odstawiony od pracy i nabiera tłuszczu na łopatkach, co automatycznie powoduje niedopasowane siodła.
No wlasnie problem polega tez na tym, ze ja mam ponad 170cm wzrostu i waze ponad 60kg :/ w juniorskie na pewno sie nie zmieszcze. Dziekuje wam, sprawdze te, ktore podalyscie :kwiatek: jak jeszcze cos komus przyjdzie do glowy, to bede wdzięczna za informację 😉
Jakie siodło skokowe dla osoby o długich nogach? Mam 176 cm wzrostu i ważę 55 kg. Jeździłam w wintecu 17,5 ale miałam wrażenie, że usadzał mnie fotelowo, ogólnie siodełko było wygodne. Mam wrażenie, że mniejsze siedzisko spowodowałoby wypad moich kolan "w kosmos" -.-
Ashura, pewnie dlatego usadzał Cię fotelowo, bo miałaś za duży rozmiar siedziska😉 Jeśli jesteś szczupła, masz małe 4 litery, to powinnaś raczej szukać 16.5 max 17 , tylko z tybinką przystosowaną do długich nóg 🙂
Czyli będzie mi Ciężko coś takiego pewnie znaleźć i zostaje szycie na miarę, czego właśnie się obawiam.
Ashura ja jestem identycznego wzrostu i wagi mniej więcej, fakt bardzo ciężko znaleźć coś dla długonożnych. W którmyś wątku zdaje się były wyszczególnione modele siodeł na krótko i długonożnych.
Libeerte, właśnie przeglądając promocje znalazłam na promocji siodło którym wspominała Orzeszkowa, za 650 zł
http://arcus-konie.pl/siodlo-norton-rexine-close-contact-p-9175.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się