kącik skoków

BlueHorse - Ty tez glebe zaliczylas?!
Witaj w klubie  😁 😀
Ale pośmiać się można niezłe z mojej gimnastyki 🙂
Normalnie zawody owocne w gleby 😀
No jakby nie patrzeć - nie czułam się samotna 😉
Noo zdjecia niezle sa :P Ktosina tez jest klatka po klatce 😉
Ja akurat nie spadlam 😉 Chociaz z naszego teamu na 4 zawodnikow byly 3 gleby (z czego jedna dziewczyna spadla 2 razy) ;p Wyjatkowo duzo ludzi spadalo.
xxagaxx, "zatrzymałam się" na czasach kiedy 60 do L to były przede wszystkim konkursy dokładności. Były rundy honorowe w kłusie, albo w dwóch turach, nagrody losowane albo zupełnie bez nagród - flotka dyplom, zdjęcie i z uśmiechem do domu. 😉
Jak miło dostałam maila z godzinami rozpoczęcia konkursów w piątek  😲

Dava   kiss kiss bang bang
19 września 2014 09:05
Polacy na Vienna Masters 2014  😍

Tym bardziej kibicuje, bo z mojej stajni startują tam dwie osoby, a wczoraj w Bentley Gold Tour CSI2* Michał był 6  😅
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
21 września 2014 17:33
Skrzyczyński wygrał dziś GP na CSIO w Arezzo, gratulacje! 😅
Wyniki:
http://eventcontent.hippoonline.de/941/sta_erg/O-10_ergENG.htm?style=longines
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
23 września 2014 12:09
halo halo! co tu tak cicho? wstawiam filmik z pierwszych zawodow po dwumiesiecznej przerwie🙂
Moj cukierek :


Troche nerwowo jechalam, chcialam pokazac go jak najlepiej, i wiadomo jak to zawsze wychodzi, rozprezalnia mala , koni pelno, skok i ladowanie komus na plecach a on sie takich rzeczy boi, i spina sie wtedy, pozniej potrzebuje troche czasu w parkurze zeby sie wjechac...

deborah   koń by się uśmiał...
23 września 2014 21:25
margaritka, pomoc teamu jak widać bezcenna 😉

Koko podziawiałam już na fb. Niezmiennie zachwyca!
To i ja się wcisnę:
LL


oraz moje pierwsze w życiu ( zresztą Chicca też ) L

Wiem, że 1 i 2 porażka, a do 4 wcisnęłam foule , ale to drugi dzień i koń mi się tak podjarał że nie mogłam uregulować tempa aż do 5 przeszkody ...
Perlica, jak na moje to powinnaś bardziej pilnować wychodzenia na skoku, bo bardzo często zostajesz za ruchem, przez co koń obrywa plombę i nie wygląda to za ciekawie. ale ogólnie gratulacje 😉
lovesunrise, ja to wiem,bo ciągle trener mi to powtarza 🤬, ale mam taki odruch po koniach wyścigowych że nie idę do konia i na skoku też wracam za wcześnie w siodło i koń obrywa po ryju. Jest i tak lepiej niż rok temu  😵


Wybiera się ktoś do Warki w ten weekend?  🙂
Minosia, ja, standardowo
Minosia, ja od piątkowego popołudnia również jestem.
Perlica - mam wrazenie ze to bardziej kwestia zbyt szybkiego wracania w siodlo, przez co zostajesz tez reka, niz samego "nie zabierania" sie z koniem na skoku. Chyba by Ci sie przydalo troche gimnastyki bez wodzy, zeby nie lapac potem rowniwagi na rekach 😉 Tak mi sie wydaje, ale ja tam na koniach sie nie znam ;p
deborah, a co u ciebie i CB? Dawno nie pokazywałaś nic z treningów/startów - wszystko ok zdrowotnie, mam nadzieję?
crazy Trzeba było się odezwać, że jedziecie  🤬  bym pokibicowała  😉 
Zuzu. , gabb. to my jedziemy tylko w niedziele,  może uda nam się poznać.  🙂  jakie konkursy jedziecie?
Perlica, co prawda oglądałam tylko L i ze mnie jeździec taki, że odzywać to się nie powinnam, ale jak dla mnie to zostawanie z ciałem wynika z twojego dosiadu. Cały czas lecą Ci do przodu łydki, im bliżej do przeszkody tym bardziej, plus ciało ucieka Ci w tył z prostująca się w łokciu ręką. Z takiej pozycji żeby wyjść do skoku musisz się cała bujnąć, co zajmuje sporo czasu i zostajesz.

margaritka haha, widzę, że nie ja jedna mam ostatnio problemy z mapa na parkurze. Kantarek chyba o wiele spokojniejszy w prowadzeniu jest ? Fajnie. Na czym go teraz prowadzisz  ?
Klami, Angeel, wszystkie macie rację.
Zawsze skakałam wyścigowo  a tam się nie oddaje wodzy tylko cały czas trzyma się konia na tempie. Dodatkowo wyścigowe młodziaki często kombinują więc dosiad jest asekuracyjny.
Łydka ucieka do przodu na dojeździe- to niezaleźne ode mnie , że jak się "podjaram" to wracają odruchy ( 16 lat jazdy w siodle wyścigowym) i nie myślę o prawidłowej postawie. Jeszcze rok temu miałam non stop łydkę na łopatce konia , teraz pod czas jazdy ujeżdzeniowej zaczynam siedzieć jak człowiek, ale jak pierwsze L moje i Chicca to i mózg odpadł na starcie 🙂
Potem na skoku od razu przysiadam konia ( dupą w siodło), robię to za wcześnie.

Jakieś ćwiczenia żeby mi to poszło łatwiej?
Chyba wizyta u psychiatry  😵

Przy gimnastyce nie ma tego problemu bo jak zrobię dobre wejście i pasuje to już tak się "nie jaram" , bo wiem że koń skacze praktycznie sam a ja mogę się skupić na dosiadzie i wtedy wychodzi, chyba że stoi 120cm na końcu gimnastyki to oczywiście przed tą przeszkodą wraca "zły dosiad".

W LL wygląda to dużo ładniej, bo i koń nie szedł mocno i ja nie była tak najarana to myślałam co robię 🙂
Jak się rozlicza odległości dla kucyków? Chodzi mi o kucyka kat B, mały ale z obszerną fulą. Chodzi o drągi na galop, małe kopertki, nic większego. Drągi na kłus ustawiałam na oko i dało radę, ale na galop nie mam pojęcia jakie odległości powinny być..
branka, zmierz sobie. Na płaskim. Taki galop jaki chciałabyś widzieć, odmierzony odcinek, np. 30 m i licz foule, i czy równo wypada. Powiedzmy, zrobi 10 równych - to masz 3 m (co dla malucha a z dużą foule jest całkiem możliwe), zrobi mniej czy więcej - to wprowadzisz poprawkę, obliczysz. Byle galop był taki, jaki chcesz mieć w najeździe.
wybiera się ktoś może na ostatnie w historii (chyba) Kadyny?😉
deborah   koń by się uśmiał...
26 września 2014 21:02
lovesunrise,  czemu ostatnie? słyszałam, że pierwsze  i nie ostatnie z nowym włascicielem?
😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 września 2014 21:34
...Sopot w ramach zawodów wkkw robi skokowe regionalki. ktoś się wybiera?
http://www.hipodrom.sopot.pl/pl/aktualnosci/dodatkowy-termin-regionalnych-zawodow-w-skokach
halo - dzięki, nie wiem czemu o tym nie pomyślałam, żeby tak prosto to zmierzyc  😡 Dla dużych koni znam odległości i widzę widzę jak trzeba cos zmodyfikować, ale z tak małym koniczkiem zgłupiałam. A są jakieś ogólne normy co do odległości dla kucy kat B (w sensie jak im się stawia na zawodach parkury)? Ten kucor chodził konkursy i w skokach i ujeżdzeniu, z tego co wiem dobrze sobie radził, zresztą zrobiony super, bo to widać, dziewczynkę na nim mam za to początkującą (jeździ ze mną już kilka miesięcy ale zaczynaliśmy prawie od zera), ale radzi sobie już dobrze w 3 chodach, robi podstawowe figury ujeżdżeniowe i chciałabym zacząć z nią  coś na drągach, przede  wszystkim dla jej większej świadomości powodowania koniem i dla urozmaicenia. Generalnie na skoki miała przyjeżdzać inna instruktorka, która na co dzień prowadzi treningi skokowe, ale na razie nie jest to możliwe, więc podstawy podstaw w postaci drągów, ew malutkich kopert myślę, że możemy zrobić, a jak to polubi i będzie chciała skakać, to wtedy ją przekażę komuś bardziej doświadczonemu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się