M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Cześć re-voltowicze! 🙂
Z okazji przeprowadzki szukam wygodnego, dość niedrogiego i wystarczająco szerokiego łóżka dwuosobowego. Ktoś coś?  🙂
U mnie to minimum 180 cm i 2 materace bo waga moja i TŻ'a jest zbyt duża żeby spać na 1, poza tym przewracanie tak dużego materaca (kieszonkowego) graniczy z cudem i do tego można go uszkodzić. Co do materacy to polecam Janpol.
Jeśli chcesz przyoszczędzić to kup tańsze łóżko ale porządne materace.
Kilka lat temu upatrzyłam sobie w Ikei taką lampę http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40173664/
Podobała mi się tylko nie miałam jej gdzie postawić. Teraz mam gdzie więc jakiś czas temu po nią pojechałam...i wróciłam bez bo wydawała mi się jakaś taka tandetna.
Ale nadal szukam czegoś podobnego i w podobnej cenie. Bo wszystkie które mi się podobają są dla mnie za drogie.
Może coś widziałyście fajnego :kwiatek:?
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
22 września 2014 14:38
heroinx , widzisz, to kwestia indywidualna, jaka szerokość, bo ja z chłopem mieliśmy wcześniej łóżko 140cm i było ok, a teraz mamy 160 i jest za duże.  😁 ale tak jak adriena radzę kupić tanią ramę,  a na materacu nie oszczędzać. 
Dzięki za polecenie plakatowych stron - eplakaty.pl jest super, mam już kilka upatrzonych 😉

A ja chyba powoli wkraczam w etap, kiedy w moim nowym mieszkaniu widać jakieś zmiany 😜 Na razie mogę się pochwalić balkonem. Było tak:

Jest tak:

Trochę różowo, ale to pewnie i tak koncepcja przejściowa 😉 Na teraz planuję poustawiać jeszcze te latarenki z Ikei, bo promocja na nie jest.
Libella kot Ci ucieknie 😉 ładnie, może jeszcze jakaś większa donica z czymś zielonym?
Czy któraś z Was miała do czynienia z tą sofą http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S19874266/#/S59874373 ? Poszukuje czegoś do pokoju, co posłuży zarówno do spania jak i siedzenia. A może widziałyście coś podobnego?
Malaaa, ta sofa jest bardzo fajna - wygodna i duuuża 🙂 Na pewno byłabyś z niej zadowolona.
Wydaje mi się, że w tej cenie trudno będzie znaleźć coś ciekawszego
Malaaa ja śpię od kilku lat na tej sofie 🙂 Bardzo sobie chwalę. Jest wygodna do spania, bo duża. Tylko właśnie - jest duża, więc zależy, czy masz duży pokój. Ja rozważałam wstawienie takiej do salonu i okazała się zbyt duża. Fajne jest też to, że ma wymienne pokrycia - jak Ci się kolor znudzi 😉

Adriena myślałam o tym, nawet mam takie dwie donice, których chętnie bym się pozbyła, tylko się boję, że je zamrożę 😉 ale może, puki jest ciepło, to faktycznie je tam wyrzucę.
A kot sobie pod kontrolą tylko spaceruje🙂

Edit:
Mam jeszcze sypialnię po wstępnych zmianach. Było tak (przy okazji, na zdjęciach sofa, o której wyżej 😉)


Wyglądało to bardziej, jak pokój nastolatka niż jak sypialnia.
Teraz jest tak:


Malaaa ja na takiej z chłopem spałam przez kilka lat. Mieliśmy któryś droższy materac i było super wygodnie. Przez cały ten czas nic się nie odkształciło. Od czasu do czasu mamy też okazję spać na tańszej wersji i również jest jak najbardziej ok. 🙂
Libella jeszcze jest ciepło to możesz wystawić, ale możesz też na następny rok. Na pewno będzie się fajnie tam siedziało w takim otoczeniu.
Mam tez pytanie, jesteś zadowolona z tych białych szaf, bo to Ikea?
dzięki dziewczyny! No właśnie też mówiłam chłopowi, że za kwestię wygody odpowiada materac a nie samo łóżko więc jak dla mnie rama byle ładna i nie "płaska" czyli bez oparcia a tak to wszystko jedno. Grunt to materac. Co do szerokości również zgadzam się, że co człowiek to opinia ale byłam ciekawa Waszych. Ja osobiście im szersze łóżko tym lepiej. Jak się strzeli focha to można daleko uciec ;ppp
Tak, Ikea. Ciężko powiedzieć, bo użytkuję je od tygodnia 😉 ale na razie tak - Można je dostosować do swoich potrzeb (koszyki, półki itp). I idealnie wchodzą tam wszystkie pudła z Ikei.
Cześć re-voltowicze! 🙂
Z okazji przeprowadzki szukam wygodnego, dość niedrogiego i wystarczająco szerokiego łóżka dwuosobowego. Ktoś coś?  🙂

Juz kiedyś wrzucalam ale może jeszcze komuś sie przyda:
http://allegro.pl/lozko-tapicerowane-z-litego-drewna-140-x200-i4610736157.html
Ja kupiłam tu łóżko do pokoju gościnnego. Chciałam jak najtańsze i z zaglowkiem.
Do tego kupiłam gruby wygodny materac i jest super🙂
Rozmiary robią wszystkie.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 września 2014 20:33
Libella, co to są za szafy w sypialni? 🙂
edit: doczytałam, że IKEA (tak czułam). podrzucisz jaki to model? Ładne są.
Libella - ślicznie zrobiłaś! Bardzo przytulnie
Cierpienie dzięki  :kwiatek:

Opolanka szafy to chyba PAX HEMNES. To jest fajne, bo można sobie dowolnie zaprojektować środek szafy, chyba nawet gdzieś na stronie ikei 🙂
Ja za to zamówiłam 3 szafki do wc, koszt 1800zł więc całkiem sporo, no ale mają być z najlepszych materiałów.
Za 3 tygodnie montaż  🏇
Zamówiłam też szafkę na balkon, na mopa, miotłę i suszarkę na pranie, by to tak nie leżało na widoku. Będzie pięknie z nią 🙂

Wyliczył mi też ile wyniosą szafy do przedpokoju i wyszło ok 10tys.

Dziękuje za opinie :kwiatek: jeśli chodzi o pokój, to do małych nie należy,ale dla pewności jeszcze jadę dokładnie pomierzyć, czy na pewno zmieści się tam gdzie zaplanowałam. 4 dni do wprowadzenia, a w pokoju na razie tylko.. SZAFA  😵
Szafki w kuchni będę miała ustawion w kształt L.
Na krótszym boku wypadnie cały blat roboczy. Myślę, żeby nad nim zamontować tapetę magnetyczną. Ma ktoś może coś takiego w kuchni?
Obawiam się jak to się sprawdzi. Ciężko utrzymać w czystości?
Mam w sypialni tą szafę z Ikei prawie rok, do tego toaletkę i łóżko razem z materacem. Meble spisują się świetnie jestem z nich zadowolona 🙂 Szafa ma ten duży plus, że można w środku zamontować to co komu najbardziej pasuje. Ja mam kosze i półki. Nic się nie odkształca, nie odpryskuje, stoją stabilnie. Fajne meble.
Libella, pamiętasz może co to za kolor ścian?
Właśnie czeka mnie zakup materaca - już nie mogę wytrzymać najpierw sprężyny wbijające się w żebra, a teraz to.... Kupiłam jakiś z przeceny za 1200, niby lateksowy, 2x2m, ale pies go zerżarł. Nawet dobrze bo był beznadziejny...
Teraz będę szukać materaca podwójnego, jedna wersja dla mnie druga dla Mojego.
Kupowałyście coś takiego?
W Ikea teraz można wziąć materace łóżkowe na test 😉
Thymos tak, to Dryfujące kry 🙂
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
23 września 2014 17:20
Dziewczyny, czy któraś z nas ma meble podobne do tych produkowanych przez NATIVO? Chłop się uparł na te do naszego nowego mieszkania, a ja szukam czegoś identycznego ale dużo tańszego. Chodzi mi o narożniki. Ktoś coś wie? 😉
co do tej kanapy z ikei - jak się nie chce spać na pokrowcu, a się śpi przytulonym, to się rozjeżdża i robi się niewygodna dziura w połowie 😉
Nie widziałyście gdzieś jakichś podkładek na biurko, które nie będą ani przeźroczyste ani z obrazkiem mapy 🙂? Mam biurko-starocia holenderskiego i chciałabym je jakoś unowocześnić. 
Dzionka, ja przez jakiś czas miałam podkładkę z wyrywanymi kartkami, mega przydatne. Dostępne stety-niestety online
coś takiego
emptyline   Big Milk Straciatella
24 września 2014 16:53
Dzionka, Ikea ma taką. Od lat używam podobnej i jestem zadowolona.
Słuchajcie czy dwa dywany, tego samego koloru i kształtu (powiedzmy okrągłe) w jednym pokoju to kiszka? Na przykład jeden duży na środku pokoju a drugi mały pod stoliczkiem przy narożniku?

edit: i jeszcze jedno pytanie 😉 Nadal nie mamy mebli w salonie (nowych bo są stare do wymiany), prócz nowego narożnika. Chcę stolik pod tv, stół, jakąś komodę i stoliczek kawowy, no i może taki jakiś mały stolik pod laptopa (mam na niego dobre miejsce). Tylko że to wszystko trudno kupić w komplecie. Tak jak jeszcze stolik tv i komodę uda się wybrać to stół nam nie pasuje itd. Jak to wszystko pogodzić kupując osobno? czy stoliczek koło narożnika na przykład może być od czachy? Cholera - przydałby mi się dekorator wnętrz. Mój salon jest jakiś taki bezpłciowy. I jakoś nie mogę wymyśleć co z nim zrobić. Pomijam że teraz nie mamy kasy na meble ale lubię sobie zaplanować 😉
Muffinka a może spróbować efektu kontrastu? jakie są kanapy? jaki styl lubisz?
Ja osobiście to nie lubię kompletów, wolę ciekawe zestawienia różnych mebli.
cavaletti, emptyline, dzięki. O czymś innym myślałam, ale może nie muszę tego załatwiać podkładką. Wrzucę fotki pokoju jutro, może łatwiej będzie wa coś doradzić 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się