Siodło skokowe

juliakulia, uważaj, bo za duże siodło to naprawdę żadna frajda. Ja moje HB miałam zrobione idealnie pod tyłek i wrażenie było mega. Wsiadałam w HB koleżanki, na mnie sporo tybinką za wielkie i było fajnie, ale już nie tak idealnie. Jak przyszło moje siodło po pierwszych poprawkach to wiedziałam że to jest to 😉 W siodle dopasowanym siedzi się zupełnie inaczej.
Jednak jakość mnie zaskoczyła 😉 wiesz trzeba wsadzić swoje 4litery żeby się przekonać  🤣
zkonmiprzezzycie   Jeździec klasy Grand Prrrr...:)
22 sierpnia 2014 10:14
Te co widzę to Siegfried MF Spezial, Scandica, Siegried Extra... jakiś Colombo może ale nie przemawiają wyglądem do mnie :P Prestige Golden Star, Henri de Rivel close contact ale nwm jaki model :P Lemetex Alpina, Zaldi Derbi's i Santa Cruz jakieś jeszcze ale czekam na zdjęcia jeszcze... Które z nich było by najlepsze? Szukam siodła do skoków, ale żebym mogła jeszcze w nim popracować ujeżdżeniowo bez większych problemów bo jeździłam w Kiefferze Norbert Koof chyba i łydki nie mogłam cofnąć ani trochę więc takiego nie szukam :P Które z wymienionych wyżej byłoby najlepsze? 🙂


Z tych siodeł
stubben sigfried mf spezial - bardzo dobrze mi się w nim skakało, ale tylko skakało do jazdy na co dzień za bardzo ortopedyczne i za twarde
trochę lepiej Passier Marcus Ehning- ale mi na konia nie pasowało
prestige golden star- na pewno mniej trzymający w skoku niż stubben mf spezial, ale wygodny- plus- wygodne siedzisko, większa swoboda na skoku
zaldi star - zbyt śliska skóra- jakoś nie mogłam się w nim odnaleźć




Obecnie od roku jeżdże w Ruiz Diaz i jest BOSKIE <3
plusy:
-skórzane
-system wymiennych łęków
-średniej wielkości klocki
-idealne dla osób z długimi nogami

minusy:
-troche zbyt miękkie ( muszę zakładać pod twardą podkładkę, gdyż z futerkiem czułam się jak na trampolinie)
Myślę że ma u mnie dożywocie

Witajcie  😉

w kwietniu tego roku stanęłam przed trudną decyzją. Od dłuższego czasu zastanawiało mnie, czemu kobyłka chodzi co najmniej średnio i czy to może być kwestia siodła. Na szczęście mam koleżankę, która wie, jak dopasować siodło i mnie bardzo zmartwiła. Moje siodło okazało się za małe na kobyłkę - za wąskie, blokujące w łopatkach. Ehh więc musiałam podjąć decyzję: brać kredyt i kupować nowe siodło czy pożyczyć od kogoś inne czy co w ogóle robić..
Zdecydowałam się na kupno. Pojawił się kolejny problem: jakie siodło wziąć (wiedziałam tylko, że skokowe i że mój budżet wynosi max 3 tys zł). Obczajałam używane, ale bałam się brać cokolwiek w ciemno. Najpierw brałam pod uwagę DAW-MAG, ale w końcu trafiłam na fajny sklep z siodłami. Facet zgodził się przyjechać do mnie z xx modelami i poprzymierzać na kobyłkę  😅 😅 przywiózł mi mnóstwo siodeł: kieffery (trochę nie ten przedział cenowy), prestige używane, DAW-MAG, Wintec i jeszcze jakieś.
Przymierzyłam wszystkie, ale moja kobyłka chyba nie do końca foremna jest, bo prawie żadne nie pasowało. Byłam otwarta na wybór siodła, nie musiało być koniecznie skórzane, a Winteców byłam ciekawa, bo nie miałam z nimi do czynienia. Koleżanka na pro light fb i dała mi się przejechać. Poza tym, że jak dla mnie trochę blokowało, to było super.

Na Grubą pasowały tylko dwa: bodajże DAW-MAG Hubert i Wintec pro jump. Z tym, że wintec  leżał po prostu idealnie. Więc chcąc nie chcąc w maju stałam się szczęśliwą właścicielką Winteca pro jump  😅

Moja opinia o tym siodle: SUUUPER! A teraz konkrety:

Plusy:
- cena
- wygoda (miękkość, dobrze usadza, nie czuję skrępowania jak w pro light fp)
- wymienne łęki (idealnie dopasowało się do mojego konia, wzięłam model bez systemu cair)
- odczepiane klocki - można je dopasować do siebie!
- łatwość utrzymania - wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką i jest czyste
- nie nagrzewa się w lecie (słyszałam kiedyś takie opinie)
- ja zaczęłam w nim dużo lepiej siedzieć niż w poprzednim (jakiś stary model Siodlarza)
- mimo, że tyłek mam na 16,5 to nogi na 17 i wzięłam 17. Nie żałuję!
- dobrze trzyma na skoku (do 110cm jak na razie 😉 )
- system szybkiej wymiany przystuł
- waga: jest nieporównywalnie lżejsze niż poprzednie!

Minusy:
- no jest jeden.. jak dla mnie skórzane siodło to jednak "wygląda" a ten wintec taki niepozorny, zamszowy ;p

Na końcu chciałabym zaznaczyć, że nie mogę porównać tego siodła z innymi z górnej półki (prestige, stubben i inne), bo w nich nie siedziałam (a szkoda, pewnie bym się zakochała, ale fundusze nie pozwalają na takie marzenia), ale mając tyle kasy ile miałam to nie zamieniłabym tego siodła na żadne inne, szczególnie, że doskonale pasuje kobyłce (a to było najważniejsze) i mi 🙂
asiek13 jaki to sklep?
asiek13, KAŻDE siodło pasujące na konia i do jeźdźca będzie lepsze niż niepasujące. Laurkę wystawiłaś wintecowi ładną, ale... miałaś fart. Bo parę lat rozważań o wintecach na forum przekonuje, że sama wymiana łęków i przekładanie klocków to za mało. Że na bardzo dużo koni wintecki nie pasują i cześć.
Bo spotykam sporo osób, które kierując się m.in. takimi laurkami, kupują wintecki "w ciemno". A potem zonk - bo nijak dopasować się nie da.
Twoja wypowiedź byłaby cenniejsza, gdybyś określiła, jakie konkretnie cechy budowy grzbietu ma koń, na którym bez problemu ułożył się wintec.
Oj, przepraszam  :kwiatek: cyknę fotkę grzbietu jutro, bo nie do końca umiem określić jej budowę.

Jest hmmm.. dość szeroka w łopatkach, całkiem nieźle wykłębiona, nie ma jeszcze zbyt mocnych mięśni grzbietu (pracujemy nad tym), więc przy kręgosłupie ma malutkie dołki (teraz jest lepiej) i coś, przez co większość siodeł nie pasowało (tylko nie umiem tego fachowo określić, przepraszam): nad łopatkami przy grzbiecie po dwóch stronach miała wyrobione dość szerokie mięśnie, koleżanka mi mówiła, że to dlatego, że dłuuugo się bujała, nie pracowała zadem. I tam większość siodeł była za wąska i uwierała.

Wiem, że miałam szczęście, że pasuje na nią Wintec, chociaż jak pisałam wzięłabym każde siodło pasujące, byleby w tej kwocie, którą dysponowałam. Powiem szczerze, zdziwiłam się, że akurat ono leżało najlepiej! Wszystkie pozostałe niestety mniej lub bardziej ją gniotły.

Celowo też parę razy zaznaczyłam, że dla nas to siodło okazało się strzałem w dziesiątkę. Nigdy w życiu nie kupiłabym siodła w ciemno i nikomu tego nie polecam, wręcz całkowicie odradzam, bo aż strach patrzeć, ile koni jeździ w złych siodłach, bo ktoś kupił i nie ma czasu sprzedać i szukać dalej, a skoro koń chodzi to jest ok.  🤔
ja wolałam dopłacić facetowi 300zł (za paliwo), ale żeby przyjechał do mnie do stajni (miał kawałek - z Torunia pod Wrocław) i dopasował ze mną, doradził, pokazał różne modele, powiedział co uważa. A mając w głowie wcześniejsze komentarze koleżanki (tej, która mnie uświadomiła, że mam za małe siodło), sama patrzyłam, czy nigdzie nie ciśnie, leży prawidłowo itd itp. Decyzję podjęłam dopiero po przejechaniu się w nim, sprawdzeniu, czy jak siedzę to dalej jest ok itd..

tereska nie wiem czy mogę podać nazwę sklepu (jestem nowa), może na priv?
Bekas123   "Jeśli coś zaczołeś to to skończ"
28 sierpnia 2014 11:10
Ja posiadam siodło DAW-MAG GRAND PRIX i jest po prostu idealne!
Wcześniej miałam fair play'a i było po prostu ... -,- nie na widzę tego siodła! ... Dość,  że szybko wyblakło to jeszcze mnie parzyło na jeździe.. nie polecam.
Daw-Mag - mistrz! ;D kocham to siodło , kupiłam je rok temu używane w stanie idealnym ponieważ siodło nie pasowało na konia takiej dziewczyny która mogła sobie pozwolić żeby mi je sprzedac za 300 zł bo chciała się go szybko pozbyć.. xd i tak to kupiłam siodło daw mag gp zza 300zł nowe 😀 polecam polecam.

lepiej nie kupować siodła w ciemno! , najlepiej zapłacić  kaucje i wziąść na przymiarkę 😀 
asiek13 jak to możliwe to ja bym również poprosiła namiary na ten sklep, akurat do Torunia mam z 40km a tuz po nowym roku również czeka mnie wymiana siodła
Czy rozpoznaje ktoś może  taki znaczek: ? Siodło skokowe z klockami na rzepy.
Hm, to nie euroriding stary?
Dokładnie
faith,   :kwiatek: Na pewno euroriding. Nie wpadłabym na to,  szukałam siodeł o nazwie z literką "s" 😉
edit. A po obejrzeniu modeli,  to stary achat. Dzięki!
Nie ma sprawy 🙂
Witam, czytam i czytam i już sama nie wiem, które siodełko wybrać. Ale od początku.
mam 172 cm wzrostu, długie nogi z długą kością udową. Obecnie skaczę w  starym daw magu hubert 17,5, który ściąga mnie do tyłu, rakieta pomaga ale tylko trochę. Masakra w porównaniu z nowym Hubertem.
Szukam skokówki, która ratuje, jest bezbieczna, niektórzy mówią zabudowana,
półgłębokie siedzisko,
nie pozwala wychodzić przed konia tuż przed przeszkodą - komenda czekaj czekaj cały czas w głowie (nowy hubert fajnie trzyma ale jest wszechstronny)
ławki raczej szerokie.
Koń mocno atakujący przeszkody z dużą siłą wybicia, bardzo elastyczny ale jak się nakręci ciężkie są zwroty i przytrzymania (siodło wtedy musi mnie trzymać, że tak się wyrażę).
Zastanawiam się nad ch&w daw maga.
Jakie inne marki i modele powinnam brać pod uwagę. Bardzo dziękuję za pomoc. Wszystkię wskazówki i rady są dla mnie bardzo cenne.
Bekas123   "Jeśli coś zaczołeś to to skończ"
02 września 2014 01:31
Pascal: jednym z moich najlepszych siodeł jak dla mnie powiedzmy w tym kontekście"ratuje", "trzymie" jest daw-mag grand prix wszechstronne z profilem skokowym ,antypoślizgowa skóra 🙂😉) Polecam to siodło, jest wygodne,antypoślizgowa skóra daje pełną przyczepność a doskonałe siedzisko może być używane prawie do wszystkiego . 🙂
Pytanie dotyczące Equipe Emporio Jumping: jak zachowuje się ta skóra będąca na tybinkach (na zdjęciach wygląda dość... dziwnie)? Jak oceniacie wygodę, cenę? Osobiście mam model Equipe Emporio Dressage i jestem bardzo zadowolona, dlatego zastanawiam się nad kupnem nowego Emporio Jumping. Polecacie?
Czy dostane coś podobnego do Michela Robertsa? Najlepiej do 3 tysięcy.
Albo co polecicie bardzo miękkiego ,pomagającego?
No i doczekałam się 😀!. Wczoraj kurier przywiózł szyte dla mnie i mojego konia Voltaire model Lexington. Skóra i wykonanie 😍.
Witam 🙂
Chciałam Was spytać czy miał ktoś doczynienia z siodłem z decathlonu, marka fouganza....
Bardzo ciekawi mnie co sądzicie o tym siodle 🙂
Voltaire  😍 😍 😍 ale Ci zazdroszczę. Ile czekałaś na uszycie?
Ja w końcu kupiłam sobie siodlo  😅
Dramka, chwal się co 🙂
Voltaire   😍 😍 😍 ale Ci zazdroszczę. Ile czekałaś na uszycie?

Tylko 3 miesiące 🙂. Jeszcze czekam na popręg i napierśnik 🙂. Przyznam, że skokówka jak i ujeżdżeniówka są 😍.
Czy w DM oskarze da się poskakać do 130? To wszechstronno-skokowe i tak się zastanawiam czy da się coś "większego" w nim poskakać 🙂.
Passier Vielseitigkeitssatel Richtung Springen Modell "P"  lub Passier PSP czy jednak Stubben MSF Siegfried?
Miał ktoś styczność z siodłem Kentaur Triton?
Miał ktoś styczność z siodłem Kentaur Triton?


albo z equipe synergy ?🙂
Ja miałam i Tritona i Synergy na testach😉 Triton miał tak malutkie tybinki, ze w sumie niewiele moge o nim powiedzieć bo nie mogłam w nim normalnie usiąść (zreszta w Titanie miałam ten sam problem...) ale siodlo bardzo ładne😉
Synergy mi pasowało fajne wygodne siodlo ale finalnie wybrałam Emporio bo wyszło taniej a równie wygodnie mi sie jeździło😉
Ja mój zadek wożę w daw mag-u Mściwoj Kiecoń, na żadne inne siodło za żadne skarby bym sie nie wymienił 😀 !!🙂
Grand Prix przy tym się chowa moim zdaniem.

Polecam każdemu te skokówke
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się