Kącik Ujeżdżenia

Ktos byl? ogladal na zywo MP?? Jak wrazenia? Poopowiadajcie troche!
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 września 2014 11:33
Isabelle, ja wiem, że to nie wątek od tego, ale 1. jakie to zdjęcie jest ładne  😍 2. rozwijasz się! 3. pomyśl nad kalibracją obiektywu, bo wydaje mi się, że masz FF - zdjęcia nie są ostre tak, jak powinny być i widzę, że aberrację też masz sporą  😕
Czy ktoś z Was jedzie do Bogusławic 20-21.09 i ma może miejsce w pokoju? Zadowolę się również podłogą 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
11 września 2014 22:44
Czy można wystartować w ujeżdżeniu ze strzemionami freejump??  👀
Takimi dokładnie:
rybka   Różowe okulary..
12 września 2014 21:06
Ronin.   Każdy orze jak może.
12 września 2014 22:25
Czy jakiś przepis zabrania startu z napierśnikiem zapobiegającym zsuwaniu się siodła do tyłu ?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 września 2014 17:45
Czy jakiś przepis zabrania startu z napierśnikiem zapobiegającym zsuwaniu się siodła do tyłu ?


PRZEPISY DYSCYPLINY UJEŻDŻENIA - 2014
Artykuł 428 - RZĘDY

Punkt 4.  Środki pomocnicze. Wytoki, napierśniki, ślinianki, różnego rodzaju wypinacze, czarne wodze, ochraniacze lub bandaże, okulary, kaptury i inne tego typu środki pomocnicze są niedozwolone pod karą eliminacji, z wyjątkiem wyciszających zatyczek do uszu, które mogą być użyte w czasie dekoracji.
Moja Mloda Dama na 3 w zyciu czworoboku 🙂
Powiedzcie mi, proszę, jak to jest z normą czasu w programach ujeżdżeniowych? Czy jest ona przestrzegana i czy na zawodach towarzyskich bardzo na to patrzą? :kwiatek:
Według mnie wcale nie patrzą. Chyba, że ktoś rzeczywiści dramatycznie ten czas przedłuży. Miałam kiedyś KUR za długi na jakiś regionalkach i nikt nie zwrócił uwagi. Na towarzyskich pewnie tym bardziej słabo przestrzegają. 

Powiedzcie mi, proszę, jak to jest z normą czasu w programach ujeżdżeniowych? Czy jest ona przestrzegana i czy na zawodach towarzyskich bardzo na to patrzą? :kwiatek:
Norma czasu w programach jest podana, żeby organizator zaplanował listę startową i jest na podana właśnie do celów informacyjnych 😉
W kurach czas jest liczony, jeśli jest za krótki lub za długi odejmowane są punkty od oceny artystycznej😉
No to mi ulżyło 🙂
Bo mam kobyłkę, która z jednej strony jest elektryczna bardzo mocno i muszę ją wiecznie skracać i pilnować żeby mnie przewiozła, ale z drugiej strony efekt dało to taki, że nasze przejazdy może i wyglądają względnie nie najgorzej, ale są o minutę za wolne  🙄
Dzięki za info! :kwiatek:
Szafirka, serio nie mieścisz się w normie czasu na czworoboku o minutę? Przecież te normy są hmm... mocno realne nawet dla kucy, którym trochę dłużej zajmuje zazwyczaj przejechanie czworoboku.
Również nie wyobrażam sobie minutowego przeciągnięcia czworoboku... z reguły kończy się sporo przed czasem, nie po... 🤔
_Gaga, Na tyle przed czasem że zazwyczaj drugi koń daje radę ze 2 razy objechać czworobok i się przygotować przed wjazdem. Nie wiem co trzeba zrobić i w jakim tempie jechać, żeby skończyć po czasie.
rybka   Różowe okulary..
25 września 2014 11:39
Szafirka, może masz za dużo jakiegoś ruchu, sprawdź jeszcze raz czy aby szczególnie stęp nie jest za długi.
Oto wyniki z X Mistrzostw Polski w Paraujeżdżeniu.
http://www.bazakoni.pl/events,op-details,id-3674.html

Bardzo proszę, jeśli ktoś potrafi uzupełnić brakujące dane koni (daty urodzenia, rodowody, maści, zdjęcia), to proszę pisać tutaj, do mnie na pw lub zgłaszać aktualizacje do bazy.

...

Post trafił nie tam gdzie powinien, proszę o usunięcie.
Mam nagranie tylko muszę wrzucić na yt, to wtedy wstawię tutaj. Pewnie coś robię źle, bo ujeżdżeniowiec ze mnie żaden ;p

Edit : uświadomiłam sobie jeszcze, że plac mam szerszy niż czworobok, bo mam 25m na ok 60,więc to tez pewnie ma znaczenie dla czasu przejazdu 🙂
Przed chwilą jechałam znowu i w L przejechałam w chyba 5 min i kilka sekund, a norma jest 4min 45s,a P dałam radę w 4 min 10s a norma jest 3min 45s
To chyba już lepiej?  :kwiatek:
Mam pytanie :kwiatek:

Oglądam wyniki zawodów z sobotnich ZR i ZT w Aromerze i mam pewne wątpliwości co do przepisów, jak to w zasadzie jest, kto i gdzie może startować i na jakich zawodach może startować.

Gabriela Jaworska-Mazur startowała w powyższych zawodach jako amator na koniu: Bobbi Brown w klasach L3 i P1.
W Bobrowym Stawie na tym samym koniu startowała w klasie L jako zrzeszona.

Zawodniczka jest zarejestrowana w Stowarzyszeniu Klub Jeździecki Legia Kozielska i posiada l klasę sportową w ujeżdżeniu PZJ.
Czyli może stratować na każdych zawodach towarzyskich jako amator?
tuch, oczywiście, ze zawodnik nawet z klasą mistrzowską może startować w konkursie towarzyskim (pod warunkiem, że zawody spełniają określone warunki ,ale to nie na temat). W tym przypadku możliwe, że koń nie posiadał licencji WZJ koniecznej do startów w konkursach regionalnych. Często tak jest, że chcąc sprawdzić jak koń będzie się zachowywał na zawodach lepiej jest pojechać na nim konkurs towarzyski, niż wykupować licencję, którą - w przypadku niesprawdzenia się konia - w sumie będzie można sobie wsadzić... do siodlarni 😉
Dziękuję :kwiatek:
Czy w każdym kraju tak jest? Czy w DE też? Wydawało mi się że tam zawodnik nie może startować "poniżej swojej rangi".
tuch, nie mam pojęcia, nie sędziuję ZR w Niemczech 😉 a na zawodach międzynarodowych nie ma konkursów towarzyskich
Oczywiście nie mam na myśli zawodów międzynarodowych.
Chodzi o towarzyskie zawody krajowe. Czy  innych krajach europejskich zawodnicy posiadający klasy sportowe mogą jednocześnie startować jako amatorzy?
tuch, jak pisałam nie mam pojęcia ponieważ nie sędziuję takich zawodów...
Powiedzcie, a raczej napiszcie mi proszę, czy używanie ostróg jest dozwolone we wszystkich klasach w ujeżdżeniu? Jedyna informacja, jakiej doszukałam się w przepisach ujeżdżenia, to "Na zawodach krajowych we wszystkich konkursach z wyjątkiem MP, PP dopuszcza się jazdę bez
ostróg.". Dobrze rozumiem, że wobec tego można ich używać nawet w klasie L?
Pytam, bo jechałam w ostatnią niedzielę zawody towarzyskie (L i P) i miałam ostrogi, a po przejazdach dowiedziałam się, żebym sprawdziła, czy we wszystkich konkursach mogę je mieć, bo chyba nie.
:kwiatek:
Szafirka, do niedawna ostrogi we wszystkich klasach były obowiązkowe. Dziś są jak najbardziej dozwolone od L o ile spełniają wymogi (długość, kształt, rodzaj).
Ok, super, dziękuję bardzo za informacje :kwiatek:
sei   . let's grow old together & die at the same time .
05 października 2014 19:52
są już gdzieś zdjęcia z MPMK-A? kto był osobiście? jestem ciekawa opinii na temat kilku koni 🙂
Na fb stragony i na www.stragona.pl
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się