Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

juliadna   siwek czarnogrzywek <3
25 września 2014 18:20
Liczyłam ze temat przytkanie nas ominie ale jednak pogoda daje popalić.
Prosimy z Fuerczim o kciuki
Pogoda raczej ma mniejszy wpływ niż mielony owies, którym karmią u Was w stajni. Zawsze się zastanawiałam jak to możliwe, że konie tam nie kolkują?
Kciuki trzymam oczywiście.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
25 września 2014 18:29
Pogoda + mokra trawa ;(
Wiesz,mój koń się przedwczoraj przytkał i dobrze,że postanowiłam do późna siedzieć w stajni,bo bym nie zauważyła.Na szczęście przeszło po dwudziestominutowym spacerze,ale dostaje to samo jedzenie,co zawsze i jedyne co mogło mu zaszkodzić to felerny plaster siana.
juliadna, trzymam, głowa do góry, jest wet?
Dorcysia a co jest nie tak z gniecionym owsem ? Nie tylko u nas nim karmią, więc nie rozumiem troche insynuacji... Poza tym można karmic całym owsem.
Nie chodzi o karmienie gniecionym ale jak zgniecionym. Pamiętam jak byłam z Rozalką na konsultacjach, to jej wybierałam mąkę ze żłobu. Rok później podczas wizyty w stajni widziałam wózek z owsem. W dalszym ciągu owies bardziej ześrutowany niż zgnieciony. Oczywiście konie dostają go na sucho.
Ja jestem tutaj od roku, wg mnie owies wygląda jak zgnieciony, po prostu zgnieciony - taki sam jak poprzedniej stajni.
Żadnych kolek nie było do tej pory, więc widocznie nie jest to przyczyną, a koni mamy w tym momencie ok.30.

Można podawać owies moczony, Olimp tak dostaje.
Juliadna napisała, że koń jej się przytkał. Po mokrej trawie miałby raczej wzdęcia niż przytkanie.
Dwa razy zwróciłam uwagę na mocno zgnieciony/ześrutowany owies u was i to bardziej widzę jako przyczynę przytkania.


juliadna   siwek czarnogrzywek <3
25 września 2014 21:04
Juz tłumacze, Wet powiedział ze od trawy,  kilka dni lało, konie nie były na padokach, dopiero wczoraj wyszły.
Miał przyjechać tarnikować zęby, jednak miał spore opóźnienie, w tym czasie poszłam postępować przed stajnią z Fuerte, był osowiały, robił dużo rzadkich kup, jak nigdy.  Chciał sie tarzać na betonie i nie chciał marchewki, wrzuciłam go do boksu, jednak tam ewidentne pokazał ze jest cos nie halo. Wet jak przyjechał to mówi ze perustaltyka zdecydowanie wolniej działa, dzis dieta i przez kilka dni duzo delikatniejsze jedzenie.
Wiec mieliśmy szczęście w nieszczęściu z tym opóźnieniem. Co by było gdyby miał robione zęby a w tym czasie by go złapało..?
Kolebka słusznie zauważyła ze odpukać żadnej stricte kolki u nas nie było i mam wielką nadzieje ze nie bedzie.
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
25 września 2014 21:21
Juliadna trzymamy mocno! Będzie dobrze!  🙂

ja wpadam z relacją z dzisiaj 😉

Już po! 😀  żyjemy i w sumie chyba obie strony odreagowują 😉
Był Pan Piekałkiewicz, konio przelonżowany, doktor popatrzył, w stajni obmacał i diagnoza ...  przyznaję, że trzęsłam się w środku od wczoraj :/ 

Przechodząc do sedna sprawy. Belife miał dzisiaj nastawioną miednicę, kręgi grzbietowe i szyjne, aż po potylicę, zabieg zniósł dzielnie, ja trochę gorzej 😉

Poza urazem powyżej doszedł nam uraz międzykostnego w prawej przedniej, ale zapadła decyzja, że rehabilitujemy mimo wszystko.

Czeka nas 9 intensywnych tygodni, ale jestem pełna samozaparcia i zrobię wszystko, żeby było dobrze 🙂

Kilka dobrych osóbek zaoferowało pomoc, podziękuję oficjalnie już innym razem 😉
Dziękuję wszystkim za wsparcie i pomoc 🙂

TO JEST NASZ CZAS!  TRZYMAJCIE KCIUKI!
Fuerte, był osowiały, robił dużo rzadkich kup, jak nigdy. 
Wet jak przyjechał to mówi ze perustaltyka zdecydowanie wolniej działa


Ale chyba jeśli miał rozwolnienie to raczej było rozregulowanie, ale nie że wolniej działa... chyba wręcz przeciwnie - ale może sie mylę.
Tak czy inaczej dobrze, że już jest ok.

Swoją drogą nigdy nie zrozumiem, jak to jest... jeżdżąc trochę po stajniach zagranicznych, miałam okazję widywać różne rzeczy.
W wielu miejscach konie nie chodzą regularnie na łąki - co więcej, potrafią stać w stajni bite 6 dni a potem niemal na 48 na łąki raz w tygodniu, nie ważne czy trawa duża czy mała 😉 mokra czy nie...
nigdy się nie zdarzyło, by któryś z tego powodu niedomagał.
U nas się jednak i stopniowo przyzwyczaja do trawy i pilnuje w miarę regularności... co kraj to obyczaj 😉
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
26 września 2014 10:14
Cobrinha wiesz jak to mówią... Im bardziej dbasz tym bardziej masz pecha😉 to chyba od sztuki zależy, są takie że niczym nie zabijesz a są takie, że kichniesz przy nim i zdycha 😉. A kolki niestety zdarzają się wszędzie.
Nord, święte słowa.... 🙂

Cobrinha, Może przyzwyczajanie do trawy u nas, to tak jak w Anglii z derkami 😀
Z resztą, kto przyzwyczaja ten przyzwyczaja.... 😁 mieszkając w pensjonacie jeszcze robiłam takie "przyzwyczajające" popasy na wiosennej trawie, ale w domu tak nie robię - ale też nigdy nie jest tak, że konie stoją na piaskowym padoku bez żadnej objętościówki przez pół dnia.
Ale ja w ogóle w domu przestałam się cackać.  🏇

juliadna, Dobrze, że już ok! Warto sprawdzić każdą ewentualność (myślę tutaj o tym owsie bądź czymś takim). Widywałam karmienie partiami owsa tak zanieczyszczonymi, że aż człowieka mdliło, ale konie dostawały, bo taki sort.... albo kostkami siana tak zapylonymi, że rozwaliłaś kostkę i znad niej wypłynął kłąb dymu niczym wybuch. Właściciel konia nic nie wiedział, bo skąd.

ceffyl, No i już po nastawianiu 🙂 Dacie radę! Czego się nie robi dla ukochanego konia :kwiatek: Powodzenia!

My wczoraj mieliśmy trening..... Skoki to jest to. 💘 Uśmiech nie schodzi mi z twarzy do teraz. Wprawdzie na razie to tam defacto skakania nie ma 😁 a ja mam gorszą kondycję niż mój koń, ale... damy radę. Mam też nadzieję, że uda nam się mieć trening ujeżdżeniowy w przyszłym tygodniu.
ceffyl no widzisz! 🙂 mówiłam że będzie dobrze  😁 chociaż ja jakbym usłyszała jakieś "chrup" w kręgosłupie mojego konia to bym spłynęła na ziemie😀
juliadna dobrze że już jest ok i szczęście w nieszczęściu, że akurat czekałaś na weta🙂
Nord żebyś wiedziała.. a jak mnie to irytuje, jak ktoś trzyma konia w syfiastej stajni i nigdy nie choruje, a mój ma full pro opieke 24/7 i i tak potrafi jakiegoś syfa złapać  😫
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
26 września 2014 14:37
Wszystkim życzę dużo zdrowia!
Juliadna, dobrze, że już wszystko w porządku!
ceffyl najważniejsze to znać diagnozę i wiedzieć co robić! Teraz już tylko do przodu!

A my serdecznie pozdrawiamy kącik!


Arivle, pięknie się prezentujecie 🙂
Ja wpadam się tylko pochwalić, ze dzisiaj naszo rude na zawodach w JKS Pogorze wygralo konkursy klasy L i P. Cieszy tym bardziej ze konkurencja była niemała 😅
Cześć Kąciku!

Znów wpadam tylko na chwilę, ale liczę na to, że w weekend znajdę więcej czasu i poodpisuję każdemu z osobna.
A teraz chciałam tylko podzielić się nowiną, że mój Krzysiek wykorzystał pozwolenie na pierwszą dłuższą wycieczkę autem na wizytę w... stajni  😅

Myślałam, że będzie reagował na konie nerwami albo strachem, że nie wróci do jazdy w ogóle, a do koni - jeśli już, to w daleeekiej przyszłości, a tymczasem poprosił o możliwość zobaczenia swojej kobyłki i mam wrażenie, że parę minut spędzonych z nią bardzo mu pomogło. Koń był uwiązany, wszedł do niego tylko na chwilę, w miarę swoich możliwości poczyścił i wrócił do domu szczęśliwszy o całe niebo.
Ba, nawet Rudą chciał potrzymać, jak po goleniu wyprowadziłam ją na dwór, żeby zrobić fotkę. Asekurowałam, bo bałam się, że machnie głową, że się ruszy, spłoszy itd, ale... zrobił ten pierwszy duży krok i udało się  😅

Cieszę się jak cholera, niżej fotka - nie chciał pozować, ale widać i jego, i konia - wrzucałam już do wątku o goleniu:



Może w przyszłym tygodniu znów zdecyduje się pojechać do stajni na chwilę, ja nie będę prosiła, naciskała ani sugerowała, poczekam, aż sam coś powie na ten temat. I zobaczymy, co dalej.

Buziaki dla wszystkich kochanych duszyczek, które przez ostatnie dni przesyłały mi tyle energii i pozytywnych emocji 🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Zdjęcie - gigant (dozwolony rozmiar 800x800)
xxmalinaxx strasznie fajnie!! brawo dla Twojego mężczyzny  👍 a jak te akcje z paszą, uspokoiło się już?
uff, dziewczyny, jakis kontuzyjno-wypadkowy czas tu mamy ostatnio :/

Trzymam kciuki za wszystkich rekonwalescentow 🙂😉)

xxmalinaxx super super super, strasznie ciesze ze macie taki 'przelom' juz za soba 🙂😉 a rude z wzorkami wyglada bosko 😀 teraz oby do przodu i oby coraz lepiej 🙂

brzezinka gratulacje zawodow, piekne puchary 🙂😉)

arivle o kuuuurde, ale maszyna 😀 super, tyle miesni pracujacych, az milo popatrzec!🙂😉


A ja dorobilam sie nowych zdjec wiec was troszke pomecze 🙂 Mloda robi sie taka fajna jak przed wilczakami takze jezdzimy sobie i powoli wdrazamy nowe rzeczy - dragi, male przeszkodki, ustepowania... bardzo przyjemnie sie ostatnio siedzi na niej 😉
Przepraszam za ilosc  😡











faith, ale boski komplet  💘 . Siwa wygląda w nim bosko, a jeszcze nie widziałam, żeby ktoś miał nawet bat dopasowany 😀.

Giermek nadal stoi :/. Chodzimy na spacerki stępem i, o dziwo, mnie nie roznosi. Czekam teraz do powrotu właścicielki i będziemy pewnie wzywać weta.
W zamian jeżdżę sobie fajnego siwka od znajomego, ale niestety zdjęć na nim brak 🙁.
faith a jak drugie siwe? Jeździcie? Wrzuć jakieś fotki koniecznie 😉
Komplet idealny 😉
arivle Bardzo fajnie to wygląda. Masz coś jeszcze? Btw ślicznie jej w tym es'ie
brzezinka Gratulacje!
xxmalinaxx Super wieści! A jak tam u Ciebie-wsiadasz? Skoro kuń ogolony... 😉

A my w pn i wt znowu na treningi. Proszę o kciuki, żeby mój koń znowuż tak nie odwalał 😁. W domu sama nie wiem czy jest lepiej czy nie 🙄, mam wrażenie, że średnio, ale niby łatwiej przychodzą niektóre elementy. I weź tu zrozum babę 😂.
xxmalinaxx, Po każdym upadku należy wstać i chwała, że podjął próbę i wyszedł z niej zwycięsko. Zdrowia życzę!
arivle super wyglądacie! 🙂
brzezinka gratulacje!
xxmalinaxx super, gratulacje i trzymam kciuki, żeby dalej się wszystko układało.  🙂 A ruda śliczna jak zawsze
faith super siwa, kawał dobrej pracy  👍
A ja korzystając z tymczasowej przeprowadzki do Krakowa, robię objazd okolicznych stajni, ostatnio byłam u Juliadny i Fuercziego, bardzo mile przegadany dzień. Nawet miałam okazję się chwilę na nim powozić, strasznie fajny zwierzak! Jutro najpewniej jadę odwiedzić Gejbi, ogólnie, Kraków jest super 😀

wilczyk, ale super, że masz okazje sobie wsiadać!

Cyśka, ceffyl, juliadna, jeszcze raz kciuki za zdrowie kopytnych :kwiatek:

faith, ale ślicznie Siwej w fiolecie! No właśnie, pokazuj drugą siwą!

arivle, ale pakerrro 😀

brzezinka, wielkie gratulacje 💃

xxmalinaxx, świetna wiadomość! Małe-wielkie kroki są bardzo ważne. Teraz będzie już tylko lepiej. Powodzenia dla Waszej trójki :kwiatek:
Dzieki dziewczyny!🙂

Cyśka Bat glownie po to, ze jak go rzuce w trawe to widac z daleka! 😀 bardzo praktyczne rozwiazanie, nie trzeba potem lazic i szukac 😀
Fokusowa dzieki! drugie siwe musi sie najpierw ogarnac u nas na lonzy, miala dosc mocno stluczony klab jak przyjechala, wiec teraz dopiero zaczynamy ja wdrazac🙂 raczej nie bedziemy wsiadac jakos szczegolnie poki nie bedzie normalnie klusowac na lonzy na obie strony🙂 pza tym wiesz, Manti zazdrosna jak czort, musze porcjowac uwage:P
basia16816 na pewno jest poprawa, baby taka maja ze musza sobie powatpic 😀
wilczyk duzo jeszcze roboty przed nami, ale ja ja uwielbiam po prostu 😀
maiiaF obiecuje, ze cos dorzuce jak zaczniemy wsiadac, no ale M. jest numero uno zdecydowanie😀

Pokaze wam jeszcze te mniej jezdzieckie 😀









I jak tu jej nie kochac co?  💘
faith, basia16816, wilczyk, maiiaF, dzięki  :kwiatek:
Dziś równie udany dzień. Ruda debiutowała w dwufazowej N-ce, przejazd na czysto.  😅
I kilka fotek 🙂



ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
27 września 2014 19:13
Sankaritarina  dzięki  :kwiatek:  teraz czeka nas najtrudniejsze, bo jak tu krnąbrnego, nabuzowanego siwka w stępie utrzymać  🤣  coś czuję, że przy okazji i ja swoje umiejętności poprawię 😉 a skoki na nim mi się marzą ...
Dżastin efekty dźwiękowe jak i wizualne gwarantowane 😉  żebym konia nie trzymała to bym się pewno obaliła w jakimś kącie a tak musiałam twardą zgrywać
śmiało można stwierdzić, że z boku wyglądaliśmy jak nawaleni  😵  ale już po na szczęście  🙂
arivle święta prawda, u nas tak jakoś od razu po intensywniejszym treningu wylazło i bardzo mnie to cieszy w tej całej sytuacji 🙂  to też wynik szczęśliwego posiadania weta na miejscu, bo sama bym się nie dopatrzyła. A konisko Twoje przepiękne!  😍 
brzezinka Gratki wielkie  😀
xxmalinaxx  świetne wieści! Brawo! 😀
faith   😍  pięknie się prezentujecie 😀 
Cyśka  a co Wam? widzę, że coś przegapiłam ..  🤔  trzymam kciuki jak za nas trzymano 🙂  będzie dobrze!
mafiaF  dziękujemy  :kwiatek:  przydadzą się podczas rehabilitacji 🙂

a ja tak w skrócie dodam, że byłam wczoraj, ogon niepocieszony bo mu konie ze stajni wychodzą, a jego energia roznosi i sam być nie lubi, dzisiaj mu konie zostawiono, jutro znowu postoi sam, małymi kroczkami do przodu
Teraz wolne, a od piątku zaczynamy. Patrząc na wulkan energii jaki w nim siedzi aż się boję pierwszego wsiadania, bo jakby nie patrzył to nie jest grzeczny typ z dużym doświadczeniem a w ryzach go trzeba będzie utrzymać ..  🙄 
brzezinka, gratulacje!

faith, super się prezentujecie! Lubię patrzeć na wasze zdjęcia, zawsze nie mogę się nadziwić jaki zrobiłaś z siwą progres. Oby tak dalej 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się