Kuce - wszystko o

Wiecie może czy da się gdzieś kupić czambon w rozmiarze pony?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
22 września 2014 16:36
corralline, chodzi Ci o gumowy? Bo jeśli tak to wątpię.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
22 września 2014 16:42
gumowy zawsze można podciąć i związać. Koszmarek jest ze skórzanymi dla małych kucy  😁
Kayra   Kucusiowy wariat :P
22 września 2014 16:45
subaru2009, koszmarek to jest ze wszystkim dla nich 😀 Porządnego popręgu nawet nie mogłam znaleźć 😀
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
22 września 2014 16:47
o wędzidle nie wspominam ... podwójne łamane by mi się przydało 11,5 :P
emptyline   Big Milk Straciatella
22 września 2014 16:55
subaru2009, jest sporo takich.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
22 września 2014 17:00
To w takim razie idę szukać 😀 A sprzedam wielokrążka i pojedyncze😉
emptyline   Big Milk Straciatella
22 września 2014 17:07
Na szybko z tego co mam na półce, Horze, Api, Busse - różne grubości, różne łączniki, nawet z kauganu jest.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
22 września 2014 17:12
Wędzidło 11,5 to pół biedy pełno tego jest! Mój ma 10,5... Takie to dramat ;/ Nic nie mogę dopasować, wszystko za duże i za grube :<
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
22 września 2014 17:15
kurde, a może faktycznie to 10,5 i było ? Bo pamiętam że ultra problem był .. to może faktycznie 10,5 :/ Dzisiaj ojciec mi przywiezie i sprawdzę
edzia69   Kolorowe jest piękne!
22 września 2014 17:43
Też szukam małych wędzideł, poszło więcej kuców do pracy i mam dość wiecznego dopasowywania ogłowi. Niestety jakoś tych małych kiełzn jak na lekarstwo.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
22 września 2014 18:06
edzia69, horse house jest jako taki wybór 10,5.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
22 września 2014 18:20
Dziękuję bardzo, już zaglądam.
emptyline   Big Milk Straciatella
22 września 2014 22:12
Kayra, no z 10,5 jest problem z grubością głównie.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
22 września 2014 23:56
ok, jednak mam 10,5 ..  😎
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
23 września 2014 21:03
A my z Misia byłyśmy na zawodach :-)

A ile w klebie ma Emaus? Czy to on jako zrebol był tak fajnie zbudowany z dłuuuga szyja i ogólnie wygladal jak mini duży kon? Bo pamiętam z felina takiego malucha j prof Kolstrung był bardzo dumny z niego🙂
TROL nie powiem Ci ile ma w kłębie, bo nie mierzyłyśmy, na moje oko ze 125 cm, ale moje oko bardzo mylne jest jeśli chodzi o wysokości 😉 a jeśli prof. Kolstrung pokazywał Ci konkretnie Emausa na felinie to jest to ten sam koń, bo to właśnie kuce z felina są 😉

edit

a jako źrebol wyglądał tak 🙂 http://skroc.pl/emaus
edzia69   Kolorowe jest piękne!
26 września 2014 13:25
Subaru dziękuję za kiełzno, jest dokładnie takie jakiego szukałam.
Zygzak, kuce fajne budową, ale ten drugi wygląda jakby był brudny. Dziwię się, że się tych myszato-bułano-dziwnych z rasy nie pozbywacie. Ja unikam jak ognia.
emptyline   Big Milk Straciatella
26 września 2014 13:44
edzia69, ja np. te 'brudasy' lubię. A ten Mistral wygląda jakby miał siwieć.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
26 września 2014 13:50
Kwestia gustu rzecz jasna. Ludzie jednak jak widzą coś myszato-bułano nieokreślonego od razu widzą w takim kuca konika polskiego, te są zaś śmiesznie tanie. W interesie naszej przynajmniej hodowli jest unikanie takich połączeń.
edzia "ja tu tylko sprzątam" 😉 jestem od opieki, a nie od hodowli 😉 a Mistral docelowo będzie siwy właśnie 🙂
edzia69   Kolorowe jest piękne!
26 września 2014 14:52
Zygzak, no wiem, raczej chodzi mi o podejście osób odpowiedzialnych za rasę. Dawno można było już gen prymitywny wyeliminować przy odrobinie chęci. My używamy sporo koni z karym genem. Zapłakałabym się jakby mi się myszol urodził.
Ja trafiłam swoje 11,5 podwójnie łamane z wąsami bez problemu-jak i całą resztę wędzideł w tym rozmiarze.
Dla mnie koszmarem jest kupno ochraniaczy na kuca 120 z krótkimi nogami-zazwyczaj shetlandy które znajdę są jakieś takie...brzydkie  😁

mam horze brighton shetland i horze tendon. te pierwsze mimo wszystko ciut za duże na przody,za to w drugich oderwały się rzepy po 2 miesiącach.
podsumowując-koszmar jakiś z kupnem sprzętu dla kucy,chyba jestem skazana owijki  😉

bonusowo my,dosyć pokracznie i rozpaczliwie,ale jakoś tam sobie jeździmy troszkę po placu,troszkę w tereny,przepraszam za jakość:

i z zawodów,tu z córką powyższej klaczy,co prawda kucka już sprzedana,ale regularnie stwora odwiedzam:
No to ten sam Emaus 🙂 fajne konisko będzie z niego jak już zmężnieje 🙂
A jak tam Graham się miewa ?
a dobrze chyba 🙂 raczej nie narzeka 🙂 ostatnio mało pracuje z tego co wiem, ale codziennie na trawce siedzi po kilka ładnych godzin, więc chyba nie jest mu źle 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
26 września 2014 16:45
edzia doszło ? Super 😉 cieszę się bardzo
Nasz Trufel jest wstrętną, niegrzeczną bestią. Ale jest przy tym tak diablo inteligentny... bardzo spontanicznie wzięłam dziada "przelonżowałam" w stępie i kłusie, może z 10 minut jak nie mniej. Kilka dni później spróbowałam znów. Nie dość, że dziad pieknie trzyma kółko, nie wyrywa, nie wchodzi, trzyma tempo to jeszcze... reaguje na komendy głosowe. Jestem zdumiona. Nigdy nie zdarzył mi się "koń" tak łapiący o co chodzi w lonżowaniu, żeby podczas pierwszej "sesji" na kantarze i bez lonżownika wiedział o co kaman...

muszę Malucha zmierzyć, może dziś nawet. da sie w ten sposob pi razy drzwi utrafić rozmiar pierwszego kiełzna?
no to mam kłopot.
Nasz kuc wcale nie ma metra w kłębie.
ma maksymalnie jakieś 80-82 cm.

Jak zrobić takiego pierdka pod siodło? ile może maksymalnie ważyć jeździec?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się