Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

ceffyl przywiąż sobie spadochron taki jak odrzutowce mają do hamowania  😁 spoko, mój stoi już trzeci tydzień i też jak na niego patrze, to zimowe spacerki na oklep wybiłam sobie już z głowy  😜 Nie wiem, ile jeszcze będzie musiał tak stać, masakra jak mu odwala  🤔
faith mega wam pasuje ten kolor🙂
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
27 września 2014 21:12
Dżastin   a co twojemu?
ceffyl długa historia z niby-nakostniakiem, poślę Ci pw  😉
Eh, dawno mnie tu nie było.
arivle - wrzucaj więcej zdjęć tej maszynki! Jest cudna!
brzezinka - jeju, gratki, a ja tu chciałam się pochwalić moim 2 miejscem w mini LL 😀
faith - jak fioletowo! Obłędnie! Skąd masz ten bacik? Jest świetny  😍
wilczyk - wpadnij jeszcze do trójmiasta  😁  🚫 przepraszam, ale mnie to dręczy, co to jest na Twoim ramieniu?


A teraz muszę się Wam pochwalić. Dzisiaj startowałam na dwóch koniach, moim młodziaku i znajomej szajbuskę. Były to pierwsze zawody obydwóch koni.
Mój Młodziak w mini LL dostał 2 miejsce (dziewczyna miała dosłownie sekundę przewagi 😀), z LL-ki zrezygnowałam, nie chciałam już na tyle męczyć chłopaka, a i tak się spisał. LL-ka na szajbusce poszła na prawdę świetnie, niestety osoba rozstawiająca przeszkody zapomniała chyba ile to jest jedna foula, bo w szeregu tylko kuce się mieściły. Owi mi wyłamała, a później jakoś ją przepchnęłam. L-ka kompletnie nam nie poszła.
Co do mnie to nie wiem czy będę mogła jeszcze skakać. Po przejazdach kulałam, kazali mi iść do sanitariuszy. Okazało się, że wróciła mi kontuzja, mam pełno wody w kolanie i coś z wiązadłami. Jak na razie mam chodzić o kulach.

Damasz (runda honorowa - drudzy)


Owi
LL


L


Behemotowa gratuluję udanych startów! 🙂 Hahah, to tylko cała Polska do pokonania, ale może w wakacje przyszłe 😀 a na barku to tzw. tejpy, mam bark po dawnej kontuzji i trochę mi się przy przeciążeniach (trenuję pływanie) się odzywa. Quanta o tym na blogu swoim pisała kiedyś: http://quantanamera.com/czy-on-sie-skaleczyl-kiniesiotaping-i-chiropraktyka/
Dzastin  :kwiatek: dzieki! u was juz mam nadzieje ku dobremu idzie?🙂

Behemotowa a to Yorkowy jest, taniutki na dodatek 😀 zakupilam jak spedzilam kiedys 20 min chodzac po placu i szukajac swojego ktory upuscilam w ferworze jazdy:P Gratulacje startu!! chcialabym tez siwe pokazac w jakichs malutkich ujezdzeniowkach ale niestety nic nie ma w okolicy, musze poczekac do wiosny chyba o ile w ogole🙂
a ja dzisiaj doszłam do wniosku, że chyba jednak nie dogadam się z koniem którego wydzierżawiłam  🙄
Od próbnej jazdy wiedziałam, że ma problemy z zagalopowaniem na prawo, ale uznałam, że to problem do przerobienia.
Gorzej, że się okazuje, że on ma problem z galopami ogólnie. Bardzo się złości na zagalopowania, bryka. Jak już zagalopuje to zrobi dwa kółka i przechodzi do kłusa/stępa. Ani dosiadem ani łydką/batem/ostrogami nie da się go zmusić do dalszego galopu. Jak tylko zacznę zagalopowania, to potem kłus już też jest słaby bo pan koń ciągle jest w stresie, że zaraz będzie musiał galopować. Kładzie uszy do tyłu i capluje. Dzisiaj po próbie zagalopowania ze stępa strzelił mi mega barana, wystrzeliłam wysoko w górę i spadając w siodło wystawiłam ręce do przodu próbując uniknąć zderzenia mojej głowy z jego szyją i chyba skręciłam sobie kciuk...😵
A miało być tak pięknie, ech 🙁
.
Martuha jesli az tak reaguje to stawiam na problem zdrowotny/sprzetowo-zdrowotny. siodlo jak lezy? moze ciasne/za szerokie/cos uciska/wystaje/moze za dlugie i cisnie na nerki? to sie nie bierze zwykle samo z siebie takie brykanie i zloszczenie...
Martuha, no właśnie, a na oklep jak? Galopuje? Luzem bez siodła i jeźdźca galopuje? Może warto podrążyć to, co faith sugeruje...
Behemotowa, gratulacje! :kwiatek:

A ja dzisiaj znowu wsiadłam. I czuję, że to niesie jakieś efekty. Siedziałam bardzo swobodnie nawet w galopie, żadne kręcenie po placu w galopie czy ćwiczenia w kłusie nie sprawiały aż takich problemów jak zwykle, nie było też kłopotów z zagalopowaniami na dobrą nogę. Oczywiście nadrabiam swoje 10 lat kiedy to spadłam może z 5 razy i znowu sobie spadłam na najniższej kopercie jaka stała na placu 😂 Tym razem idealnie na nogi 😎

Galop 😍


Na drugą stronę


Coś tam przyzwoitszego (i tak nigdy nie zgram się z tym koniem w skoku...)


I luzik po jeździe


Zdjęcia z upadku mam w galerii klik1 klik2 😁
faith, też o tym pomyślałam ale jakkolwiek źle by to nie zabrzmiało to nie bardzo mnie to interesuje.
To nie mój koń, nie chcę go diagnozować (ale oczywiście zasugeruję to właścicielce) ani tym bardziej wkładać w niego tyle pracy, jeżeli okazałoby się, że to nie kwestie zdrowotno-sprzętowe. Po ponad 15 latach jeżdżenia na koniach wariatach/trudnych/młodych/z różnymi problemami chcę się skupić w końcu wyłącznie na sobie i swoich błędach. Nie chcę płacić za konia-wyzwanie. Szkoda mi czasu, którego i tak na jeździectwo mam niewiele.
Dżizas, chyba się starzeję... 😉
wilczyk kurde, a to tak ładnie wygląda, że myślałam już, że to jakiś tatuaż  😂  Dziękuję bardzo  :kwiatek:
faith wow, no to ja też chcę zgubić bacik 😀 to fakt, ja ciągle śledzę czy u nas nie ma czegoś ciekawego, ale najwidoczniej nie opłaca się robić zawodów ujeżdżeniowych jeśli nie startują same maszyny i robią wszystkie najwyższe elementy ujeżdżeniowe. Jednak takie zwykłe zawody są zbyt nudne dla potencjalnego widza w porównaniu do skoków, niestety. I dziękuję bardzo 🙂
Muchozol dziękuję bardzo  :kwiatek: konie teraz mają przerwę w pracy za to i później już same tereny aż do Hubertusa 🙂
maiiaF dziękuję bardzo  :kwiatek: eeee, jaki tam upadek, to była nagroda za skok, chciałaś szybko zsiąść by nagrodzić konia 😀 Tylko proszę nie spadaj więcej na nogi. Koleżanka jak tak spadła to skończyło się oderwaniem stopy od reszty stawów. Kostka po za nogą nie wygląda zbyt ciekawie  🙁
Sankaritarina, ooo no proszę, trening? 🙂 a foteczki? 🙂

Dżastin, jak łaciatkowa noga?
Dziewczyny, pytałam w innym wątku, ale zero odpowiedzi. Totalnie nie wiem, gdzie się z moim pytaniem podziać, więc zaryzykuję i zapytam tutaj.  Czy któraś z Was spotkała się z plamką potu, po treningu, wielkości dłoni mniej więcej, w momencie, gdy cały koń jest suchy? Dodam, że nie był zbyt chętny do ruchu podczas jazdy, dlatego się zaniepokoiłam. Przepraszam, że w tym wątku, mam nadzieję, że ktoś pomoże? 🤔 :kwiatek:




Moj tak ma, w okolicy szyi/lopatki ma taka plamke, gdzie czesto: caly kon jest mokry, a plamka sucha i na odwrot. Nie mam pojecia skad to sie bierze i o co chodzi. A siersc tam jest nieco jasniejsza.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
28 września 2014 21:55
Behemotowa, gratulacje :kwiatek:
Martuha a pod właścicielem albo trenerem koń robi tak samo? jak w terenie? ja też bym obstawiała jakiś problem zdrowotny, sprawdziłabym dopasowanie siodła, ponaciskała grzbiet. 
faith, Burza dzięki za troskę  :kwiatek: we wtorek jadę do stajni to zrobię kolejną foto-relację dla weta i to skonsultuję 😉 Nie wiem ile takie cholerstwo się wchłania, ale podobno tak ma być, że długo długo nic i nagle się samo zmniejszy, cały czas codziennie ładujemy na to wcierki, masaże nogi, spacerki, no cuda na kiju. Właścicielce stajni to już niezłą flaszke wisze za taką opiekę  😁 :kwiatek:
Dżastin, tak samo zachowuje się pod każdym z tego co wiem, ale ma lepsze i gorsze dni. W terenie/na oklep/na lonży go nie sprawdzałam jeszcze. Znamy się od 2 tyg dopiero.
eterowa dziękuję bardzo  :kwiatek:
Jeszcze dostałam jedno fajne zdjęcie:
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
29 września 2014 08:45
Behemotowa, niestety bardzo rzadko mam jakieś zdjęcia, ale to prawda jest cudny 😍 😉 Gratuluję startów!
faith, troszkę paker się z niego zrobił ostatnio, ale odpukać, dawno nie mieliśmy żadnej przerwy. Pokaż też trochę drugiego zwierza!
basia16816, poszukam więcej zdjęć, ale szczerze mówiąc nie sądzę, żebym coś jeszcze znalazła. A Lauda to ON 🙂
wilczyk, dziękuję! Co ty robisz w Krakowie, szkoła?
maiiaF, troszkę :kwiatek:
ceffyl, dziękuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia!
brzezinka, :kiwatek: i gratulację!

Mam jeszcze trzy, to pokażę  🏇
W ogóle to TRZECIA jazda ptysiowego na munsztuku, jestem bardzo dumna 🙂


My w sobotę jechaliśmy C klasę. Jestem zadowolona z jednego i drugiego, chociaż Kasia dała mi popalić. Pierwsze koty za płoty po mojej kilku letniej przerwie w startach  🙂

Dodaj, że tą C-tkę wygrałaś 😉
tulipan, w takim razie gratulacje! Wymarzony powrót!
Martuha, Oczywiście, że nie masz wpływu na sprawy weterynaryjne, ale na sprzętowe możesz mieć. Możesz też zrezygnować z dzierżawy i szukać innego konia.
A może być i tak, że koń jest nieujeżdżony, buntuje się i ma to wszystko w nosie (choć ten brak galopu później trochę mnie zastanawia...coś za dużo tu się dzieje, żeby to był tylko bunt).
Mój koń ma ostatnio podobne akcje - przy pierwszych zagalopowaniach ze stępa na 99% jest bryk, ale kilka kolejnych powtórzeń zagalopowań już tak nie wygląda, więc na razie się nie przejmuję.

tulipan, Oooo, i co sie nie chwalisz? 😀 Gratulacje! :kwiatek: :kwiatek:

Burza, Aaaaa, nie ma mi kto zdjęć robić. Z resztą - nie ma niczego ciekawego do focenia 😁 jak zaczniemy wyglądać normalnie to się pochwalę 😂

arivle, No, no, fajnie pracujecie 🙂
epk miłe zaskoczenie z tą wygraną  🙂

Dzięki Dziewczyny  :kwiatek: Z Kasią czeka mnie sporo pracy i jeszcze więcej wyjazdów, żeby się ogarnęła bo spala się okropnie. Już sam transport jest dla niej okrutnie stresujący. Natomiast Szymek spisał się świetnie, jestem z niego bardzo dumna  💃
kujka   new better life mode: on
29 września 2014 12:10
tulipan, gratulacje! Masz wiecej fot z przejazdow? Szymon jest uroczy, zawsze chcialam miec konia z waska lysina 🙂

arivle, dobrze kojarze, ze sie Laudzie z poczatku nie podoba munsztuk? On  jest chyba niezly delikates, nie?


My wlasciwie od pierwszej jazdy na munsztuku problemow nie mielismy. Z reszta slowo problem nie dotyczy gilsonowej pracy juz w zadnym kontekscie od paru ladnych miesiecy 🙂 Ostatnio np zrobilismy (chyba oboje pierwszy raz w zyciu 😉 ) serpentyne z lotnymi zmianami. Problem? Not at all 🙂 Jestem przedumna. Wrzucam jakies munsztukowe sprzed 2 tygodni (czyli jak jeszcze bylo cieeploooo 🙁 🙁 ).

[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10675687_10202833359775183_6371095897406827190_n.jpg?oh=623af6c9220bfadc74b26f5a9343cbcb&oe=54863376&__gda__=1421366819_23eed9ebfd4a8983a9f0f4476f47edcd[/img]

[img]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10665190_10202833844867310_1238178025091365566_n.jpg?oh=3d1eca4b50b69f2778819ec66634a0f2&oe=54D04767[/img]
kujka ja stanowczo domagam sie wiecej zdjęć! Jesteście ogromnym "motywatorem" na forum razem z Quanta! 😅
Dżastin jak sie Bandi czuje?
Tulipan gratulacje! 🙂

ja przyszłam się przypomnieć z Rudym i prosić o kciuki. Od tygodnia jest sztywna/kuleje. Nic nie jest spuchniete, ani nie grzeje, jutro czeka nas wizyta weta...
i zdjecie z zeszlego tygodnia:
ash   Sukces jest koloru blond....
29 września 2014 18:49
tulipan, gratki!!!!!
kujka, o ja!!! domagam się więcej zdjęć. Oczu nie można od Gilsona oderwać. Uwieczniaj na fotkach, bo warto!

Wpadam na chwilę pochwalić się, że nasze stadko wreszcie razem. Książę ponownie zakochany, czyli sprawdza się że stara miłość nie rdzewieje.
tulipan, gratulacje skromnisiu! 🙂 a Kaśka też już C śmiga? Bo mi się tak ciągle z młodziakiem nie wiem czemu kojarzyła.

kujka, radość z Twoich postów bije jak woda z fontanny 🙂 a ja zawsze z największą przyjemnością oglądam zdjęcia z żucia... nie wiem czemu  😡

ceffyl, będziemy Cię łapać  😀

Losia, kciuki są 🙂 mocne takie 🙂

A ja się bujam i różne fajne rzeczy robię. Z moją kochaną siwą chyba uda się powspółpracować dłużej i jakieś małe parkurki skaczemy więc może, może... ze skokami to mam jak rasowa baba - chciałabym a boje się  🤣


Pozdrawiam 🙂
Dziękuję  :kwiatek:

kujka Gil wygląda super  👍
Cejloniara Kaśka ma 9 lat, tylko że do niedawna skakała  😉 W domu i w stresie  😁 to i ponad C wychodzi. Jednak myślę, że jeszcze dłuuuugo nic wyżej na zawodach nie pojedziemy.

Szymon

Katarzyna
O jakie masz ładne zdjęcia  😀iabeł:
Szkoda, że Kaśki nie widziałam - P. mi tylko mówił. To kiedy kolejne? Machnice?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się