PSY

Katharina   "Be patient and trust in the process"
26 września 2014 22:34
Yyyy i tak od rana do nocy  😵  😜  😍

Wpadam z takim trochę głupim pytaniem.
Czy pies (kundel berneński) mający średnio długą sierść, może nie mieć podszerstka? Ma tylko zwykłe 'włosy', ani grama podszerstka, który na dobrą sprawę jest nie tylko zimą. Ma 9 miesięcy, zmienia teraz futro na zimowe, bo linieje na potęgę, i co z tego, że zmienia, jak tam pod spodem nic nie ma? Jest taka opcja, że w ogóle go nie będzie?
Szczerze mówiąc, w tym temacie jestem zielona, bo dotąd miałam tylko collie szkockie i kundla (z podszerstkiem  :hihi🙂
Jest taka opcja. Flaty długowlose a też podszerstka nie mają. Niektóre śladowo po okresie zimowym, ale generalnie powinien być tylko włos okrywowy. A jak pryjemnie się to sprząta w okresie linienia - połowa mniej niż z labów i tym podobnych 😁 Może Twoje dziecię ma jeszcze coś z flata?  😜
Im dłużej go mam, tym bardziej się zastanawiam, kto może być ojcem  😁
A jak to jest zimą?  Nie marzną?
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
28 września 2014 07:43
Mam pytanie, bo szczerze zapomniałam jak to jest posiadać młodego psa po 16 latach.
Wczoraj Draco miał powtórkę szczepień na choroby zakaźne (po roku czasu). Tego dnia również odrobaczylam go. Prawdopodobnie już tu popełniłam błąd, że jednego dnia. W każdym razie po tych zabiegach i upływie około 5 godzin Draco zwymiotowal. U moich poprzednich psów nigdy takiej reakcji nie zaobserwowalam ale... no właśnie, może nie pamiętam. Czy w takim przypadku powinnam powtórzyć odrobaczanie?  (w treści nie było nic, wymioty jakby pianą)
Mysle ze to zalezy od tego, ile taka tabletka potrzebuje czasu aby sie rozpuscic i zostac wchlonieta do organizmu.

A jesli jestesmy znow przy szczepieniach, ja zawsze szczepilam na zakazne co rok. Niektorzy moi znajomi rowniez tak szczepia, a niektorzy co dwa lata. Bedac ostatnio u wetki, doradzila mi wlasnie szczepienie co dwa lata. I chyba sie dostosuje do tego systemu🙂
Potrzebuję rady 🙂 Jaki środek na pasożyty (pchły) w okresie jesień/zima. Jeśli chodzi o wiosna/lato super sprawdziało się foresto. A teraz właśnie zastanawiam się, czy obroża, jeśli tak, to jaka? Czy jakieś doraźne krople. Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć?
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
28 września 2014 09:29
poprostuja, ja przez cały rok stosuje FIPREX. Moje poprzednie psy przeszły przez kleszcze babeszjoze i stosuję to prewencyjnie. Preparat działa zarówno na kleszcze i inne badziewie.
Mieszkamy blisko parku także zapobieganie u nas wskazane.

Seven, właśnie sprawdziłam w książeczce Dragona jak to było. Do 3 lat szczepiony był co roku. Od 4 roku życia co dwa lata.
To wstrzelilam sie prawie idealnie 🙂 Toudi ma 5 lat, Zorka wlasnie 3 🙂
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
28 września 2014 12:56
Przedstawiam wam mojego szczyla 🙂

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
28 września 2014 13:45
Czy możecie polecić jakies outdoorowe posłanie dla psa? Grube, zeby nie ciągnęło od betonu. Duzy pies.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 września 2014 14:09
Relacja prosto z wystawy! Pixie Dziewczynki zdobyła najlepsze szczenie w rasie!
Czy możecie polecić jakies outdoorowe posłanie dla psa? Grube, zeby nie ciągnęło od betonu. Duzy pies.


Paleta a na niej coś z ekoskóry, lepszej opcji nie widzę 😉
Debiut Pixie w roli psa wystawowego i Kuby w roli handlera czyli pierwsze koty za płoty 😉

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 września 2014 18:59
dziewczynka, gratulacje od Katiji!

Ja też mam fote mojego osobistego multichampiona z tej samej wystawy 😁
Czy orientujecie się gdzie mogę kupić dość duże legowisko kryte dla psa? Wszędzie tylko widzę budki dla małych psów lub kotów?  :kwiatek:
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w ,,świecącym sprzęcie" ?
Chce coś kupić na wieczorne spacery lub pobyty w stajni. Na rynku jest tego sporo od świecących ledowych zawieszek, przez świecące nakładki na obroże i w ogóle świecące obroże. Szukam czegoś w miarę porządnego, ale w rozsądnej cenie. Ważne, żeby się to nie rozwaliło/odpięło/zgubiło na pierwszych krzakach. Ktoś coś poleci?  👀
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
28 września 2014 19:29
Po zakupach drogich, kupuje światełka rowerowe. Najlepiej z zapieciem na rzepa. Ok 20-25 zł. Próbowałam juz rożnych i najlepsze sa te tanie 🙂 obroze sa fajne ale drogie. Minusem zawieszek jest słaba widoczność na obroży. Lepiej przypinac do szelek, na gorze.

A na bardzo małe psy mogą byc tez te opaski na rower z ledami 🙂
ekuss   Töltem przez życie
28 września 2014 19:45
Jestesmy po pre-castingu do mam talent 🙂 Bella zdobyla serce reszty uczestnikow i grono fanow- nawet zdjecia sobie z nia robili 😀
Zobaczymy jak pojdzie nam dalej

tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
28 września 2014 19:51
Trzymam kciuki. Nie wiem co bardziej podziwiam, zrobioną pracę z psem czy ze mówisz po islandzku 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
28 września 2014 20:19
Suka wygląda na zadowoloną  🙂
ekuss, pochwalisz się co prezentowałyście? Gratki
Wystawowcom też gratuluję.
bajaderka-zorro, fajne ma stopy 😉
seven, co u was? Wybieracie się na pustynię błędowską?
dziewczynka, ekuss gratuluję 😀


Słuchajcie, mam dość poważna sprawę. Już po tym jak Milka trafiła do mnie dowiedziałam się, że wyjeżdżam na studia. Nie jest tak źle, Będę w domu za jakiś miesiąc na dłużej, potem w grudniu na prawie 3 tygodnie. Ale jak by nie było Mila zostaje pod opieką rodziców i brata.
I tu się zaczyna problem... Wszyscy domownicy mają dobry kontakt z Milką, ale to ja wyznaczam jej granicę, pilnuję żeby nie wchodziła do kuchni jak ktoś gotuje, żeby nie siedziała przy stole gdy jemy itp. No przyznać się muszę też do rozpuszczania jej bo może spać ze mną w łóżku i w granicach rozsądku pozwalam jej na wiele.
Ale problem dotyczy mojego brata. Dzisiaj Milka weszła do niego do pokoju i zjadła 5 gorzkich czekolad, które leżały na podłodze (tak wiem, głupota ludzka nie zna granic), po 10 minutach wszystko zwróciła. Po tym wydarzeniu Mila dostała klapsa od mojego brata. Ja takich metod nie uznaję, dla mnie klaps jest porażką tak samo do dzieci jak i do zwierząt ale to już inny temat. Mnie w domu wtedy nie było, dowiedziałam się przed chwilą jak wyglądała sytuacja. Nie dał sobie wytłumaczyć, że pies żyje obecną chwilą a nie przeszłością. Stwierdził, że doskonale wiedziała za co, ponieważ gdy zobaczyła papierki po czekoladzie była skruszona.
BARDZO PROSZĘ WAS O POMOC!!! Szukam aktualnie dobrych artykułów o psychice psa w czasie właśnie takich sytuacji. Ktoś mógłby coś podlinkować? To, że nie ma prawa sprzedawać jej nawet lekkich klapsów już mu wyjaśniłam, ale chciałabym  żeby poczytał i się trochę doszkolił...
Będę bardzo wdzięczna!
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
29 września 2014 09:44
Szczerze? Nie wierze w edukacje kynologiczna w weekand. Nie da rady, ludzi szkoli sie trudniej niż psy.
Kup mu książkę "Zwykły niezwykły przyjaciel" Zofii Mrzewinskiej. Moze poczytać tez to http://www.owczarek.pl/szczeniak_w_domu
Mysle, ze na czytanie Konrada Lorenza albo Drochera nie ma czasu 🙂 .
[quote author=honey ]
seven, co u was? Wybieracie się na pustynię błędowską?
[/quote]

Dzieki, dobrze 🙂 Troche po staremu, troche po nowemu 😀 Na pustynie sie wybieramy 😀 Modle sie tylko o bezdeszczowa pogode 😉
Zora90, jeżeli chodzi o flaty to nie. Nie nadają się może do tego, żeby zostawić je zimą na pół dnia na podwórku (nie testowałam co prawda, ale... 😉 ) ale spacery i wszelkie wypady nawet przy dużych mrozach znoszą świetnie. Po 2h zazwyczaj ja wymiękałam 😉 a Toska w nosie miała mrozy. Najbardziej dokuczają kule ze śniegu między opuszkami i na firankach. Ale na to nie ma wpływu występowanie podszerstka czy też jego brak.
Kąpiele Tochal uskutecznia jeszcze w grudniu. Przy minusowych temp powietrza raczej jej nie pozwalam, ale póki jest te +5 to może wchodzić do woli. Tfu tfu na razie nie było skutków ubocznych. 😉

bajaderka-zorro, jaki czupurek! 😀

dziewczynka, ekuss, wielkie graty 🙂

Alaska, tet,  ja w zeszłym roku kupiłam na czarnucha taką za 13zł? To nie jest jakaś kosmiczna cena a obroża świeci nawet w trybie "na mokro" 😉 Przetestowana przez znajomą wcześniej i na swojej potwierdziłam, że nawet po polowaniu na kaczki, gdzie pies zwyczajnie pływa 😉 obroża nadal sprawna. Jedyne co to musiała wyschnąć, żeby się wyłączyć. Nie wiem czy to przypadek bo podobnie działało to w kilku obrożach znajomych. Na pewno nie jest przeznaczona do wody 😉 nie mniej myślę, że to warty uwagi detal.edit. - jeszcze jeden detal, znajomej z labkiem przy szarpięciu psa naderwał się materiał przy uszku więc raczej stosowałabym jako dodatkowy gadżet na szyi niż podstawową obrożę. No chyba, że pies zawsze chodzi na luźnej smyczy. 😉




k_cian a to dobrze. Ja go absolutnie nie zostawiam na pół dnia na dworze, także pytałam wlasnie pod kątem dłuższych spacerów.  Co do kulek miedzy opuszkami- znam ten ból,  u naszych collie kulki osiągały czasem taki rozmiar, że po 10 minutach spaceru pies nie może chodzić.
Ale dziad linieje niesamowicie, nie wiedziałam, że bez podszerstka też można mieć tyle włosów 😁
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
30 września 2014 09:12
ekuss wow, gratki, daj znać gdzie będzie można Was oglądać



Vientuś pozdrawia:
k_cian o super a podzielisz się gdzie taką nabyć ?  👀
Alaska ja przez allegro kupowałam. 🙂

Zora90 o widzisz, a flaty generalnie gubią owszem, ale w stosunku do choćby labów - tyle co nic. Teraz szczony więcej gubia bo wymieniają puch na stałe. Zobaczymy czy u nich też tendencja się utrzyma jak dorosną. 🙂
Flacie futro ma tendencje do szybkiego schnięcia i nie przemakania. Więc dobrze izoluje, jest zwarte i przylegające. W sumie w kazdym przypadku włos może być trochę inny i inaczej chronić... ciekawa jestem, czy Twojemu faktycznie też ani zimna woda ani chłód nie będą przeszkadzały.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się