NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

Każy wyciągnie jakieś wnioski- może to pomoże w przyszłej komunikacji 🙂
Czy jest jakaś opcja zablokować użytkownika, żeby nie mógł wystawiać ogłoszeń? Najlepiej zablokować IP (nie znam się na tym kompletnie  👀 ). W dalszym ciągu mam wielkie problemy z mylife2006... przelew poszedł 27.08. Pierwszy kontakt od wiadomości, że dostała przelew był 15.09, 16.09 pierwsza próba mydlenia oczu, że paczka poszła, 20.09 druga próba- popręg niby poszedł kurierem, 25.09 mąż wysłał, wieczorem dostanę numer przesyłki, dziś 29.09 po upierdliwych wiadomościach i telefonach wreszcie dostałam numer,przesyłka poszła dopiero dziś pocztą.Czekam na jej stan, bo podobno z tym też różnie bywa... Za te przejścia wstawiłabym ją na początek listy wraz z prawdziwym imieniem i nazwiskiem, żeby już nikt od niej nic nie kupował! mylife2006 Joanna Pasoń
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
29 września 2014 23:10
🤔 znów ma inny nick 🤔, makabra jakaś 👿
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 września 2014 10:57
moneczka, zablokowanie IP totalnie nic nie da, słyszałaś o czymś takim jak "zmienne" IP? Dostanie bloka na jedno, to sobie drugie skombinuje i nic nie zrobisz.
Własnie totalnie się na tym nie znam, ale nie potrzebujemy takich ludzi w środowisku... i tak kombinuje jak się jej pozbyć z forum, żeby już nikt się na nią nie nabrał  😵
A moim zdaniem aktualna lista nieuczciwych powinna być na pierwszej stronie tego wątku i dodatkowo w ogłoszeniach może jakieś info typu: Przed zakupami zajrzyj tutaj? (tu link do tego wątku)? Nie każdy wie, że taki wątek istnieje, a często dowiaduje się, że jest już po fakcie.. No nie wiem już sama, co myślicie?
Dokładnie. Zgadzam się z shilton, Ja nadal nie otrzymałam wiadomości od trener, odnośnie tych puślisk w opłakanym stanie.Kilka razy prosiłam o zwrot kasy i że chcę je odesłać.Totalnie mnie olała.Ogłoszenia nadal wystawia i ma w d.. gdzieś że komuś szmelc wcisneła nie zgodny ze zdjęciami i opisem.Dowody zamieściłam tutaj ale ile osób oszuka nim ktoś zajży tu? i ciekawe ile osób jeszcze otrzyma takie przesyłki jak ja ?
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 września 2014 16:33
A moim zdaniem aktualna lista nieuczciwych powinna być na pierwszej stronie tego wątku i dodatkowo w ogłoszeniach może jakieś info typu: Przed zakupami zajrzyj tutaj? (tu link do tego wątku)? Nie każdy wie, że taki wątek istnieje, a często dowiaduje się, że jest już po fakcie.. No nie wiem już sama, co myślicie?

To jest bardzo dobry pomysł, ale w złym wątku  😁
jak wstawiłam ostatnią listę nieuczciwych to prosiłam Ikarinę żeby wkleiła ją do pierwszego potsu, możliwe że zapomniała 😉
casines, miałam zepsutego laptopa i nie dałabym rady telefonem. Dasz mi jeszcze raz namiary na tą listę?

edit - mylfe2006 dostała bana. Na przyszłość, jeżeli się zdarzy, że natraficie na osobę, która po raz kolejny zakłada konto i oszukuje, to natychmiast dajcie mi znac - taka osoba dostanie bana, a jej ogłoszenia natychmiast zostaną usuniętę
Nie wiem czy ja dziwnie mysle, ale moim zdaniem lepiej nie ' banowac ' tych osob. Takowa osoba dostaje bana, nastepnie  zalozy kolejne konto 'x' to nie bedzie wiadomo czy ta osoba poprostu jest nowa, ale uczciwa czy jednak dostala bana i proboje znowu oszukac ? Co myslicie ? A i z tym nowym watkiem " ZAJRZYJ TU PRZED KUPNEM" jest moim zdaniem dobrym pomyslem, ale tez zeby nie bylo z tym duzo pracy  😀
Dancer, ja myślałam o tym ZAJRZYJ TU PRZED ZAKUPAMI na głównej stronie ogłoszeń 🙂 Nie jako nowy wątek.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 października 2014 11:12
Dancer, jak nie banować, to co zrobić? Zabronić sprzedaży? Umieścić ostrzeżenie w każdym ogłoszeniu? To też założy nowe konto. Zostawić i pozwolić dalej oszukiwać? Piszesz "nie banować", ale nie piszesz, co zrobić w zamian z oszustami... Część osób w ogóle nie wie, że jest tak dział jak forum, dla nich istnieją tylko ogłoszenia...
Facella, ale wiesz, tu faktycznie trochę racji ma Dancer 😉 banujesz, czy nie - ona i tak wstawia ogłoszenia, tylko stary nick jest bardziej znany, a nowy jeszcze nie... Duży problem z takimi osobami.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
01 października 2014 12:27
Nie wiem dokładnie, bo się na tym nie znam, ale może jest możliwość zablokowania komputera. Wiadomo IP może być zmienne, natomiast nie sądzę, by komputer zmieniała co chwilkę a one też mają swoje numery.
Myślę, że zablokowanie komputera też nic nie da, pójdzie do koleżanki, wystawi z pracy/szkoły.. Komputer dzisiaj ma każdy. A ogłoszenie da się dodać nawet z.. komórki 🙂
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
01 października 2014 13:22
Ale zawsze to jakoś utrudni komunikację, która jest bardzo ważna.
-bibi22-, do czasu przelewu 😎

edit:
a poza tym, może powiedzieć, że ma problemy z internetem, padać maila, telefon... i po sprawie :/ Cięzkie to, serio.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
01 października 2014 13:34
Wiem, że ciężkie ale przydałoby się jakoś powstrzymać oszustów, utrudnić im możliwość sprzedaży.
Najlepiej podać nick i nazwisko, bo nicka może zmieniać z nazwiskiem jest już ciężej, tylko nie wiem czy jest do końca zgodne z prawem. Niby jest możliwość ujawniania wizerunku i danych złodziei.
Mi się wydaje, że gdyby wszystkie oszukane osoby zebrały się i poszły na policję, to dopiero przyniosłoby jakiś efekt. Gdyby wszyscy się zebrali, to już nie byłaby "mała szkodliwość społeczna"
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
01 października 2014 13:38
Tylko sama chyba zdajesz sobie sprawę, że to raczej awykonalne 😫.
lostak   raagaguję tylko na Domi
02 października 2014 07:20
użytkownik horselover  zamieściłą ogoszenie, ustaliłyśmy cenę i to wszystko działo się miesiąc temu, 4 września... i do dziś nie doczekałam sie przesyłki.... może idzie na piechotę.  wstyd!!!!
Popręg niby JUŻ doszedł, ale uważajcie na nią, bo pewnie założy kolejne konto.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 października 2014 07:24
-bibi22-, zdarzało się również, że podawali inne nazwiska i imiona, nawet adresy.
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
02 października 2014 09:17
[quote author=stajenna🙂 link=topic=5367.msg2188869#msg2188869 date=1411581720]
Rozmawialysmy prywatnie i doszlysmy do porozumienia,ze ja oddaje pieniadze ,czaprak do mnie wraca.
[/quote]

Jednak nie doszłyśmy do porozumienia, pieniądze miały wrócić na konto do konca poprzedniego tyg. dziś mamy czwartek a na koncie dalej cisza... Pomimo logowań na re-volcie nie odpowiada na moje wiadomości, a ja już mam dosyć "szarpania się" z nią.
Łaciata   Forever in my heart ♥
02 października 2014 15:26
Cyklon -  w prawdzie nie doszło do zakupu, ale wolę ostrzec. Chciałam coś zakupić od tej użytkowniczki.Pisała normalnie wszystko było prawie dogadane, a jak poprosiłam o dodatkowe zdjęcia, bo nie byłam pewna do końca.... kontakt się urwał. Wchodzi regularnie na swoje konto, ale nie odpisuje mimo iż piszę do niej co jakiś czas.Teraz już daje sobie spokój. Minął już miesiąc 🙁
Facella, ale wiesz, tu faktycznie trochę racji ma Dancer 😉 banujesz, czy nie - ona i tak wstawia ogłoszenia, tylko stary nick jest bardziej znany, a nowy jeszcze nie... Duży problem z takimi osobami.



Wlasnie chodzilo mi o to, bardziej co pisze Libeerte  😉 Jesli sie nie zbanuje to wiadomo o kogo chodzi, niby moze zalozyc nowe konto i to jest najgorsze, ale jak raz sie uslyszy link to juz mniej wiecej sie kojarzy  😀
A ja mam takie pytanie.Raczej ten człowiek nie jest na naszym forum.Znacie może tego "hodowce" www.tinkery.pl stajnia Dar-Mar?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
03 października 2014 20:49
gege, ten wątek do pytania o to nie służy. Lepiej zapytaj gdzieś w wątku tematycznym/ wątku lokalnym.
kingaa32 - po poproszeniu o podanie swoich danych (dostałam tylko nr konta) a chciałabym mieć JAKIEKOLWIEK informację na jej temat, nie chciała nawet podać swojego nazwiska. Postanowiłam poprosić więc o wysłanie za pobraniem wyjaśniając, że ja mam kilka "pozytywów" na forum, więc ma większą pewność niż ja, odpisała:
"Wolę nie wysyłać za pobraniem bo niestety ostatnio wrocila mi paczka wyslana wlasnie za pobraniem🙂 Jeżeli chodzi o wplate na konto to przy takiej kwocie wystarczy sam numer konta, nie trzeba podawac danych🙂"
Nigdzie nie mogłam znaleźć informacji na temat tej re-voltowiczki. Żadnych postów przez nią napisanych i ani jednego pozytywnego komentarza od jej kupujących.
Sprawa wydała mi się bardzo niepokojąca, więc ostatecznie przelewu nie zrobiłam. A ona wreszcie nie odpisała na moją ponowną prośbę o podanie danych.

Czy ktoś miał do czynienia z tą re-voltowiczką?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się