Technikum weterynaryjne

Czy ktoś może się orientuje jaka jest cena za Pielęgniarstwo i chów zwierząt towarzyszących na UP we Wrocławiu?
Czy może ktoś podać tytuły podręczników związanych z hodowlą zwierząt gospodarskich, których używa się na tym kierunku w szkołach średnich/policealnych?  :kwiatek:
Np Produkcja zwierzęca cz I i II wydawnictwo Rea
Dzięki pestka  :kwiatek:
Pisał ktoś z Was może teraz kwalifikacje R09 i pamięta co było w części praktycznej ? Mi sie niestety rok temu nie udało i teraz czekam na poprawkę
W czerwcu byla inseminacja krowy - wypisanie karty krycia, opisanie zabiegu inseminacji i podpisanie zdjec ze sprzetem i materialami inseminacyjnymi. Banal nad banaly, u mnie wszyscy wyszli po 20 minutach 🙂
Dziękuję za odpowiedź 🙂 Mam nadzieję że w styczniu też coś równie łatwego dadzą 😉 Ja rok temu w czerwcu miałam obrót stada, wyliczanie płyty gnojowej, ilości azotu itp. Mimo że tego nie mieliśmy na zajęciach odwołania nic nie dały, a zdały dwie osoby z 15. Dwa pozostałe egzaminy praktyczne na szczęście były formalnością 🙂
Ja też z tych co obliczali obrót stada i płytę gnojowa 🙂 obrót mieliśmy na zajęciach choć do dziś nie kumam do czego to służy a reszta to była czysta matematyka! U nas zdało 6 na 12 osób ktore przystąpiły do egzaminu
obrot stada to jakas masakra, mam zle wspomnienia, pilowalismy w razie wystapienia na egzaminie ale i tak wiekszosc z nas nie rozumiala co i jak 😀

A na r10 co mialyscie?
nerechta, na R10 mieliśmy wykonać analizę moczu, a na R11 badanie mięsa na włośnia.
Z tymi nie było problemu i my dodatkowo wiedzieliśmy co będzie na tych egzaminach więc na zajęciach to powtarzaliśmy aż do bólu 😉.
U nas na r.10 (mocz) też wszyscy wychodzili po 20 minutach, zdali wszyscy co chodzili na zajęcia! Za to na r.11 przy badaniu na włośnie jedynym problemem byl czas trzeba bylo nieźle zaiwaniac żeby zmieścić się w normie czasu!
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 października 2014 20:10
moge zapytać, co to za r10, r11 itp? Ja tez o technikum (zaocznym i dwa lata temu) ale nie kumam 😀
Od 2012 roku wszystkie zawody podzielili na kwalifikacje i teraz żeby być tech weterynarii trzeba zaliczyć 3 kwalifikacje r.09, r.10 i r.11. Więc teraz sa 3 egzaminy państwowe (pisemny i praktyczny do każdej kwalifikacji) a nie tak jak było wcześniej jeden egzamin na koniec szkoły.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 października 2014 20:18
ah tak, rzeczywiście, mówili nam o zmianach, ale raczej wspominali, bo w teorii nas to nie dotyczyło.
A te praktyczne są praktyczne czy nadal na papierze?
Na r.09 mieliśmy dalej na papierze, ale kolejne czyli badanie moczu i włośnie były jak najbardziej praktyczne
Martita   Martita & Orestes Company
02 października 2014 20:21
opolanka Przy R10 i R11 zadanie do wykonania. Trzeba zrobić do tego jakąś notatkę krótką z tego co się oreintuję.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 października 2014 20:26
to fajnie, że jest praktycznie, jakaś pozytywna zmiana 🙂
dzieki za wyjasnienia.
Czy znak ktoś dobre techniku policealne w warszawie w tym kierunku? I koniecznie z zapisami od semestru zimowego. Może uzbiera się jeszcze parę osób, które chciały by zacząć naukę od semestru zimowego?
Na ten semestr niestety nie dam rady się już zapisać, a zależy mi żeby zacząć naukę jeszcze w w tym roku szkolnym.
O, a mamy kogoś ze śląska tutaj? Ja się zapisałam do technikum w Chorzowie, jak na razie jestem zadowolona, ciekawie prowadzone zajęcia (choć dopiero drugie 😉).
A więc tak.... Szukam osób któe, będą chciały się zapisać do technikum policealnego w Warszawie od stycznia. W szkole przy Kijowskie jeśli uzbiera się odpowiednia ilość osób będzie stworzona grupa. Do tego szkoła prowadzi projekt podniesienia kwalifikacji zawodowych, z którego będzie można skorzystać w trybie stacjonarnym (piątek od 16 i sobota). 
Część maila ze szkoły dotycząca projektu:

"Słuchacze tego kierunku będą mieli okazje uczestniczyć w zajęciach ponadprogramowych, takich jak:
- obsługa sprzętu  USG,
- przygotowanie zwierząt do wystaw,
- szkolenie z zakresu prac w weterynaryjnym laboratorium diagnostycznym,
- obsługa programów komputerowych wspomagających hodowle zwierząt,
- czy kursy udzielania pierwszej pomocy zwierzętom.
-  !Wszystkie odbyte zajęcia będą potwierdzone odpowiednimi zaświadczenia, dającymi większą szanse na znalezienie lepszej pracy."

Więc jeśli was to interesuje albo znacie kogoś kto zastanawia się nad podjęciem nauki to dawajcie znać i zapisujcie się 😉 !
Przekazujcie info dalej może uzbieramy grupę 🙂 !
19AnEcZkA89

Zapisałaś się? Grupa rusza? Jesteś pewna, że ten projekt dodatkowy dotyczy wszystkich?
Tak zapisałam się, ale do tej pory nie dostałam od szkoły żadnej informacji. Będę tam niedługo dzwoniła to może mi powiedzą co jest z tą rekrutacją....
(...)
- obsługa sprzętu  USG,
- przygotowanie zwierząt do wystaw,
- szkolenie z zakresu prac w weterynaryjnym laboratorium diagnostycznym,
- obsługa programów komputerowych wspomagających hodowle zwierząt,
- czy kursy udzielania pierwszej pomocy zwierzętom.
-  !Wszystkie odbyte zajęcia będą potwierdzone odpowiednimi zaświadczenia, dającymi większą szanse na znalezienie lepszej pracy."
(...)

Hm.... program faktycznie.....  😵
"obsługa sprzętu USG" w sensie kliknięcia ON/OFF ???
btw jakie uprawnienia ma technik w laboratorium?
ja bym powiedziala ze zadne 🙂 Zajec z lab jest tak malo, ze na cuda liczyc raczej sie nie da. Sa roczne kursy na laboranta weterynaryjnego, ale tez wydaje mi sie, ze w profesjonalnych laboratoriach pracuja ludzie po studiach raczej niz po czyms takim.
Ale w gabinecie z odpowiednim sprzetem jak najbardziej taka wiedza sie przydaje.

Tania zapomnialas o glebii i jasnosci 😀
Laborantów jak na lekarstwo. Lab wolą tych ze średnim wykształceniem.
a to spoko, w takim razie warto 🙂
jeszcze zależy jakie labo😉 są takie co krzyczą dr przed nazwiskiem i obsługę takich maszyn co ja tylko z artów z nature znam 😂 😵
Odp mi ze szkoły i jest semestr zimowy tylko zaoczny więc nie obowiązują żadne dodatkowe zajęcia.
Jakie są odgórnie narzucone wymogi co do praktyk w czasie nauki? Zmieniły się u nas świeżo "władze" w szkole i nikt nic nie wie. Wiemy tyle,  że do końca semestru mamy zrobić praktyki w hodowli. Czy w każdej?  Ktoś wspomniał, że w hodowli bydła. Czasu coraz mniej, trzeba organizować  praktyki a ja nie wiem czego szukać. Proszę o pomoc 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się