Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)

In.   tęczowy kucyk <3
02 października 2014 23:36
Libeerte, o skracaniu linkow mowi sie tu od kad ludzie zaczeli uzywac smartphonow do czytania forum. Watek o zmianach na forum wisi przyklejony. Nie wiem, po co sie czepiasz, jak widac wielu uzytkownikow chce zmian.
Libeerte, moim zdaniem z jednej strony nie ma chęci do zmian, bo tak jak jest teraz nie jest źle, a z drugiej strony jest apatia - bo skoro praktycznie nie jest możliwe wprowadzić jakąś zmianę, to po co próbować?

Za krótko tu siedzę, żeby mnie apatia dopadła, więc jeszcze proponuję zmiany - z nadzieją, że jednak kiedyś coś się zmieni.

I o ile automatyczny skracacz linków rzeczywiście wymaga czegoś więcej niż uprawnień moda, to już listę rzeczy o których trzeba pamiętać można zrobić np. poprzez stworzenie wątku i podwieszenie go. Taki wątek mógłby być zablokowany, z tylko jednym postem z tą listą rzeczy. Zmiany wprowadzałby twórca wątku albo mod. No i powiedz mi, czy to byłoby źle gdyby coś takiego było? Czy wymagało by to dużo pracy żeby coś takiego zrobić i później utrzymywać? Czy byłaby z tego jakaś wartość? Moim zdanie 2x NIE i 1x TAK 😉
(Dopisek: z tą listą rzeczy to mi się pomieszało z [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,20214.msg2194169.html#msg2194169]tym[/url], stąd taka propozycja nie wiadomo skąd)

Więc jeśli marudzę, to zawsze staram się marudzić konstruktywnie. Nie piszę "wkurza mnie to czy tamto", tylko "wkurza mnie to czy tamto, więc może zróbmy tak i tak". Nie zawsze się daje wprowadzić zmiany, ale czasami się daje ale nie ma chęci albo motywacji 🙁

Co do zmian w silniku forum - tutaj potrzebne byłyby trzy rzeczy: 1) ktoś kto umie to zrobić 2) ten ktoś musiałby mieć zaufanie zarządców/właścicieli forum 3) musiała by być chęć zmian ze strony zarządców. Obawiam się, że największy problem byłby z 2 i 3 🙁 Chyba, że się mylę? Z 1 przypuszczam, że byłby najmniejszy problem, wśród 21838 użytkowników (nie wiem ilu aktywnych...) na pewno są jacyś programiści.

Co do zarabiania - to by trzeba zapytać Quanty czy jest na plusie z reklam czy na minusie. Jak na minusie to miałbym rozwiązanie, ale trochę się boję proponować zmiany 😉

Poza tym Libeerte, czy rzeczywiście wszędzie o tym piszę? Staram się przypomnieć co też ostatnio proponowałem ale jedyne co sobie przypominam to sprawa promocji wrzucanych przez sklepy (zamiast zwykłych użytkowników). Może i jest jak piszesz a ja tego nie zauważam - będę wdzięczny za wskazanie konkretnie o co ci chodzi (może być na PW). 

Nie mam ci za złe, że się na mnie wkurzasz. Każdy ma prawo do swojego zdania. I chociaż wolałbym nikogo nie wkurzać, to tak się chyba nie da. Najbardziej lubię, jak się na mnie wkurzają ale tak konkretnie na coś. Wtedy mogę się nad tym zastanowić i jak przyznam rację to coś z tym zrobić.

Sorry za elaborat. Chyba nie powinienem pisać tak późno 😉
Nie pamiętam konkretnych postów, ale jakoś tak kojarzę, źe jak widzę, że na forum to powinno się coś zmienić, to na 99% wiem, że to Ty napisałeś 😉 Od dłuższego czasu tak jakoś po prostu mam. Tylko widzisz, piszesz, że można coś zrobić, to może napisz do modów/admina i powiedz jak coś zrobić, albo sam to zrób? Moim zdaniem modzi mają wystarczająco dużo roboty, a oni nie siedzą na forum 24/7, mają też swoje życie.
Ja myślę, że forum działa dobrze. Nigdy nie będzie idealnie i chociaż nie wiem jak byśmy się starali, to zawsze znajdzie się ktoś, kto zapomni skrócić linku, nowa osoba, która nie czyta nawet regulaminu... (to do listy rzeczy o których powinniśmy pamiętać).
R-v też za darmo nie powstała, ale w portfele innych nie zaglądam. Wiem tylko tyle, że modzi pracują tutaj najlepiej jak mogą i nie mają z tego korzyści, a poza forum mają prace. Doba ma tylko 24h 😉

In., nie czepiam się konkretnie skracania linków. Sama je skracam i wiem o tym, to ułatwia czytanie, ale to można zrobić samemu. Nie widzę problemu w dopisaniu kilku literek w poście.
Libeerte, ale (już nawet zaakceptowane) propozycje zmian "wiszą" od lat... trzech??? Modzi nie mają nic do rzeczy. Administrator - quanta, zdaje się też nie. Jej "siła wykonawcza" - root - owszem. Ale w praktyce od dawna techniczna obsługa forum nie działa. Przykład: sławetny "Kącik komputerowy", w którym niektórzy jakoś mogą pisać - ale reszta nie może tego przeczytać (bo "się zacięło"😉. Zgłaszać sobie można do upadłego.
Ale kto pamięta voltę, ten cieszy się, że forum jest. Niedoskonałe - ale zasadniczo funkcjonuje bez zacięć.
Tylko... u starych bywalców "propozycje zmian" wywołują uśmiech szeroki 😀
Nawet nie został zrealizowany postulat, żeby regulamin uzupełnić o te nieszczęsne linki.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 października 2014 08:56
halo przez Twój post aż weszłam zobaczyć co słychać na starej, "dobrej" volcie.. Oczywiście nic nie słychać a ja nie mogę się zalogować bo nie pamiętam hasła - chyba że stare konta zostały usunięte? W końcu już kilka lat minęło odkąd przenieśliśmy się tutaj  😉
kujka   new better life mode: on
03 października 2014 09:04
smarcik, niektorych kont nie ma (np mojego)

Na voltahorse nie dzieje sie kompletnie nic.
Co do zarabiania - to by trzeba zapytać Quanty czy jest na plusie z reklam czy na minusie. Jak na minusie to miałbym rozwiązanie, ale trochę się boję proponować zmiany 😉

No taaa... Te liczne banery i pop-upy  😉
Więc gdzie widzisz Piotrku reklamy?
halo, no i ja to doskolane rozumiem, dlatego wkurzają mnie wieczne posty "zmieńmy to i to, dopiszmy to i tamto". Jak ktoś wyjdzie z inicjatywą, potrafi to zrobić to proszę bardzo 😉

[quote author=Piotrek link=topic=785.msg2194194#msg2194194 date=1412289541]
Co do zarabiania - to by trzeba zapytać Quanty czy jest na plusie z reklam czy na minusie. Jak na minusie to miałbym rozwiązanie, ale trochę się boję proponować zmiany 😉

No taaa... Te liczne banery i pop-upy  😉
Więc gdzie widzisz Piotrku reklamy?
[/quote]

Tylu propozycji zmian na stronie co Piotrek, nie podrzuca nawet marketingowiec od projektów IT w mojej firmie 😁 Cóż, reklam na re-volcie tyle, że więcej się chyba nie zmieści, przykre 😁
Libeerte, mundialowa, OK, możliwe, że jestem najbardziej aktywną osobą pod tym względem. Postaram się trochę ograniczać 🙂


halo, no i ja to doskolane rozumiem, dlatego wkurzają mnie wieczne posty "zmieńmy to i to, dopiszmy to i tamto". Jak ktoś wyjdzie z inicjatywą, potrafi to zrobić to proszę bardzo 😉


Według mnie to administracja (Quanta? root?) powinni zacząć - chociażby napisać, że szukają pomocy. Gdybym ja był administratorem i jakiś nieznany gość nagle napisał do mnie, że chce zmieniać kod forum, to byłbym co najmniej nieufny.

Ale żeby nie było, że sieję defetyzm, to napiszę do Quanty.


Moim zdaniem modzi mają wystarczająco dużo roboty, a oni nie siedzą na forum 24/7, mają też swoje życie.


Nie twierdzę, że jest inaczej, ale gdy były wybory nowego moda, to była propozycja, żeby wybrać 2 zamiast 1, na co wawrek [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,94128.msg2019660.html#msg2019660]napisał[/url]:
Z administracją forum zostało ustalone, że wybieramy JEDNEGO nowego moderatora. Na tę chwilę więcej naprawdę nie trzeba. Jeżeli jednak z czasem okaże się, że potrzebne jest większe wsparcie, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić kolejny nabór.


(to do listy rzeczy o których powinniśmy pamiętać).


Jeśli masz na myśli listę rzeczy z mojego poprzedniego wpisu, to mi się pomieszało z [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,20214.msg2194169.html#msg2194169]tym wątkiem[/url] 😉 


Przykład: sławetny "Kącik komputerowy", w którym niektórzy jakoś mogą pisać - ale reszta nie może tego przeczytać (bo "się zacięło"😉. Zgłaszać sobie można do upadłego.


Albo - aktualizacja informacji w katalogu stajni: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,92301.msg2082599.html#msg2082599


No taaa... Te liczne banery i pop-upy  😉
Więc gdzie widzisz Piotrku reklamy?


Miałem na myśli reklamy w ogłoszeniach. Zgadzam, się, nie ma ich dużo. Ale chodzi mi o to, że kwestie finansowe były podniesione jako (jak rozumiem) argument dlaczego nic się nie zmienia. Jeśli finanse są przeszkodą, to może (jednak zaproponuję 😉) np. zrobić zrzutkę?

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 października 2014 14:41
Libeerte, mundialowa, OK, możliwe, że jestem najbardziej aktywną osobą pod tym względem. Postaram się trochę ograniczać 🙂

Nie ograniczaj się, tylko zaproponuj Quancie, że wprowadzisz te zmiany, na pewno wszyscy będą Ci wdzięczni  😉 Bo to trochę tak jak z forumowymi koszulkami - co jakiś czas ktoś pisze w tamtym wątku "i co z koszulkami??" ale żeby zająć się zamawianiem to nie ma komu  😉

smarcik dobrze pisze 😉 Naczytaliśmy się tutaj dość "a może by tak..." i nam wystarczy. Chcesz, żeby coś się zmieniło - uderzaj bezpośrednio do odpowiednich osób.
A co do Twojej propozycji zrzutki... Nie wiem, jak sobie to wyobrażasz 🤔 Że każdy zakładający konto ma uiścić opłatę? Opłata od jakiejś ilości postów? Nie mówiąc już o trudnościach w załatwieniu tego od strony prawnej.
Gdyby ktoś chciał mieć zarobek z RV, to reklam byłoby tu od groma. Nie ma i w zamian nie mamy może wielu udogodnień, ale kto jest tu dłużej to się chyba przyzwyczaił 😉
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
03 października 2014 15:08
Gdyby ktoś chciał mieć zarobek z RV, to reklam byłoby tu od groma. Nie ma i w zamian nie mamy może wielu udogodnień, ale kto jest tu dłużej to się chyba przyzwyczaił 😉


a o jakich udogodnieniach mowa? Forum jak forum, dobrze że można pisać posty i czytać - więcej (mnie) nie trzeba  🙂
O udogodnieniach, o których co chwilę piszę Piotrek 😉
smarcik, zaproponowałem, na razie bez odpowiedzi 😉

mundialowa, wyobrażam sobie to tak, jak zrzutki na pomoc dla koni. Podaje się nr konta, cel zrzutki, ile kasy trzeba żeby osiągnąć cel. Kto chce to przelewa ile uważa za słuszne. Nie chodzi o zarobek, tylko o nie ponoszenie kosztów.

strzemionko, np. to o czym pisała halo. Dasz radę pisać w wątku komputerowym? 😉

kujka   new better life mode: on
04 października 2014 09:10
Po raz kolejny: dar
Mundrzenie sie tej uzytkowniczki gdziekolwiek jest wrecz smieszne, zwazywszy na to jakim brakiem elementarnej wiedzy zdazyla sie juz tu wielokrotnie popisac. Niestety mundrzyc sie chyba lubi...
Uwieeeeelbia..rowniez totalny brak autorefkeksji nad wlasna glupota i nigdy nie przychodzi jej do glowy, ze serio prawi straszne kocopoly. Wszyscy sie na nia uwzieli i juz! 😎
Mnie tam jednak troszkę wkurza, że na jakiekolwiek propozycje zmian odpowiada nam echo.
Co prawda jest lepiej niż na voltahorse, gdzie jak się sypnęło, to leżało wysypane w nieskończoność - tu przynajmniej forum DZIAŁA. Z drobnymi wyjątkami, które zawsze się mogę zdarzyć, ale działa.
Za to jest wiele takich, faktycznie, drobnych rzeczy, które nam by zwiększyły komfort korzystania z forum, a modom odciążyłoby barki i które można byłoby wprowadzić. I nic - echo od dawna.

Ponoć forum jest dla ludzi, a nie ludzie dla forum.
W sumie fajnie by było, gdyby ktoś po prostu wszedł raz na miesiąc - dwa i po prostu tutaj posprzątał, pobawił się w małą kosmetykę. Myślę, że nie potrzebujemy admina, który by siedział non stop, ale żeby przynajmniej raz na jakiś czas można by było coś tutaj zmienić, poprawić, naprawić, wprowadzić jakiś ciekawy pomysł.
BTW - kącik komputerowy chyba się "odwiesił" - tzn strona 37 dalej wyświetla się tylko do połowy, ale za to pojawiła się strona 38 i póki co działa 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
04 października 2014 23:05
A mnie wkurza galeria szmat. Bo jest tyle fajnych zdjęć, a nie jest aktualizowana. I żeby nie było, NIE MAM pretensji do quanty, że nie ma ochoty/czasu/pomysłu, ale po prostu szkoda, że sprawa umarła i coś długo odżyć nie może.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 października 2014 16:00
Ja nie wiem, czy mnie Luna_s20 wkurza, czy już załamuje... IRY jeszcze nie przebiła, ale idą łeb w łeb.
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
05 października 2014 16:07
Facella a ja uważam, że jednak trochę przesadzasz porównując do siebie te dwie Panie.

Nie porównuj osoby chorej z nieodpowiedzialną (zagubioną) 🤬.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 października 2014 16:08
Porównanie nawet nie jest moje, tylko się do niego odniosłam.
I z tym nie moim porównaniem to chyba chodzi o zaciętość i zahukanie w swoich przekonaniach, bez względu na to, z czego się owa zaciętość wywodzi, głoszone treści schodzą gdzieś na drugi plan. Tak ja to odbieram.
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
05 października 2014 16:15
Oki zgadzam się, każda z nich idzie w zaparte, choć znam kilka osób trzymające u siebie po jednym koniu. Moje gadania odniosły podobny skutek, jak grochem o ścianę.
Wątek o śmierci Przybylskiej. Wiem, że o zmarłych się źle, ale... Żadna z niej aktorka była, ot ładną, bez talentu. Naprawdę umarło ostatnio wiele bardziej wartościowych ludzi zasługujących na osobny wątek. I tak wkurza mnie to.
pokemon, i dlatego jej wątku żałujesz? To załóż tym bardziej wartościowym ludziom osobne wątki, zamiast wkurzać się tym istniejącym...
już lepiej taki wątek niż o suszonych jabłkach - ten to ma dopiero dużo sensu, nie?
Pursat   Абсолют чистой крови
06 października 2014 22:19
A nie było przypadkiem zbiorczego wątku? Takiego jak "In memoriam" na Końskim?
Mnie tam wątek o jabłkach bardziej zainteresował, ale to dlatego że nie wiem kto to Ania Przybylska. Ale jeśli to był ktoś znany i jej śmierć porusza - to nie widzę problemu z takim wątkiem. Na forum i tak jest bałagan, ale na tyle znośny, że jak dla mnie jeden wątek mniej czy więcej nie robi różnicy,
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się