kącik skoków

branka, będziesz miała długość foule, będziesz miała i odległości w szeregach/liniach. Kucory są tak szkolone, żeby radzić sobie na różnych odległościach, bo nikt nie będzie przestawiał parkuru, bo dany kucyk 10 cm niższy. Miałam kiedyś w ręku taki skrypt z "ramowymi" odległościami dla kucyków, ale dawno zaginął. Na zawodach "dużych" odległości w szeregach skraca się o metr dla kucyków, ale to są zazwyczaj kucyki ok. 140. Trzeba sobie policzyć i obserwować, gdy ma się do czynienia z maluchem. I waśnie - przyzwyczaić do różnych odległości.
deborah, z tego, co pisali na fb wywnioskowałam, że ostatnie, ale widocznie źle wywnioskowałam. „…Niech choć na jeden dzień do Kadyn wrócą konie… niech choć na chwilę wróci dobry czas, gdzie konie widać było na każdym kroku…zapach czuć było już od wjazdu do miejscowości…”
Jeśli jednak nie ostatnie, to całe szczęście 🙂
lovesunrise, a mogłabyś link wrzucić do ich fb? Bo nie mogę znaleźć...
fanpage'a samej stajni nie ma, ale jest utworzony event 😉
https://www.facebook.com/events/361334217351244/?fref=ts
Ktoś, ja się zastanawiam, czy nie wpaść z aparatem, ale zobaczę jak mi się jeszcze tydzień poukłada 😉
lovesunrise, wyskakuje mi "zawartość chwilowo niedostępna". Czy Kadyny mają jakąś stronę www? Czuję sentyment do tego miejsca, bo prawie wszystkie konie, na których  uczyłam się jeździć to kadyniaki no i kurs IRR tam robiłam 😉

Ktoś, mi ten dodatkowy termin totalnie nie pasuje (nie mam co zrobić z przedszkolem 😉), wybieram się dopiero 18-19.10 na hipo.
anai, hm, dziwne 🙄 jeśli chodzi o www, to nie znalazłam, jedynie ten event na facebooku. no to wpadaj na otwarte 4 października 🙂 ja jadę ze swoim potworem 😉 weź na facebooku wpisz w wyszukiwarkę "Kadyny Cup", powinno wyjść 😉
Nie wiem czy pisze w dobrym topic'u ale myślę, że mi pomożecie. Problem jest w tym, że podczas lądowania po skoku 'dostaje ogromnego garba'.  Jak podczas odskoku i fazy lotu jestem prosta jak drut to na koniec garbie się, aż oczy bolą. Wiem, że rada jest prosta: 'nie garb się' jak to powiedziała moja była instruktorka. Ale łatwo powiedzieć trudno zrobić. Możecie mnie wziąć za totalne beztalencie ale taka prawda, za nic w świecie nie mogę się wyprostować. A jak o tym myślę, to garbię się jeszcze bardziej. Pomożecie ? 😕
branka, będziesz miała długość foule, będziesz miała i odległości w szeregach/liniach. Kucory są tak szkolone, żeby radzić sobie na różnych odległościach, bo nikt nie będzie przestawiał parkuru, bo dany kucyk 10 cm niższy. Miałam kiedyś w ręku taki skrypt z "ramowymi" odległościami dla kucyków, ale dawno zaginął. Na zawodach "dużych" odległości w szeregach skraca się o metr dla kucyków, ale to są zazwyczaj kucyki ok. 140. Trzeba sobie policzyć i obserwować, gdy ma się do czynienia z maluchem. I waśnie - przyzwyczaić do różnych odległości.


Zmierzyłam. Liczyłam na 15m - takim tempem jakie bym widziała w najazdach wychodziło mi, że robi 5 fule. Położyłam więc drągi na 15 m, ale jak je jeździła to do ostatniego było mu ciut daleko. Jak przysunęłam o jakieś 30cm to wychodziło idealnie. Obszerną ma tę fulkę, na to jaki jest mały. A profesor z niego  taki, że hej  😍  fajnie mieć takiego kucka do nauki, niestety młoda niedługo z niego wyrośnie..
branka, tak właśnie bym "strzelała", że będzie ciut poniżej 3 m. Teraz już wiesz i co się naprzyglądałaś to twoje 🙂 A czy chcesz go skrócić czy "rozciągnąć" do tych regularnych 3 to już zależy na czym ci zależy 🙂
Kto dziś będzie w Drzonkowie ?
Od nas będą jechać z kilkoma końmi na te dodatkowe skokówki w Sopocie. Także jeżeli nic mi innego nie wypadnie to sie pojawię. W troche innej roli, bo z aparatem pofocic trochę. 😉
Uprzedzając ewentualne pytania, Smoku czuje się doskonale, tylko ja nie miałam czasu na niego wsiadać od dobrych dwóch tygodni, a nie lubie tak "z bomby". W planie mamy dopiero te kolejne, które są w kalendarzu.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
28 września 2014 19:48

margaritka haha, widzę, że nie ja jedna mam ostatnio problemy z mapa na parkurze. Kantarek chyba o wiele spokojniejszy w prowadzeniu jest ? Fajnie. Na czym go teraz prowadzisz  ?


cyganka 🙂 mysle, ze w koncu sie docieramy. mamy juz pomysl i probujemy go realizowac🙂 teraz tylko sie objezdzic 130 🙂 w planach mamy nawet cavialiade, ale co z tego wyjdzie - zobaczymy. 😀
Klami - u mnie z czasem na wsiadanie dokladnie to samo... Ostatnio siedzialam na koniu... na zawodach w Sopocie (2 tyg temu). ;]
margaritka - noo, co raz lepiej wygladacie, fajnie 😉
margaritka, czyli u was jak i u nas najlepiej ze wszystkich mozliwych kiełzn sprawdził sie cygan. 😉 Trzymam kciuki za realizacje planów.

Angeel, haha, to tak jak ja. Ostatni raz wsiadłam własnie na tych zawodach w Sopocie. 😉 Jako, że wsiąde dopiero w środę, to zawody w weekend odpadaja zważywszy na fakt, że Smoku się pod moja nieobecność głównie lonzuje.
Moj akurat chodzi, pomimo ze ja nie jezdze. Ale wsiadam jutro  😅 Wiec moze jednak Sopot w weekend... zobaczymy. Tez testowalam cyganke (na dwoch wodzach) swego czasu i o ile na plasko super mi sie jezdzilo, to na skokach juz nie dalam rady z koniem dojsc do porozumienia.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
28 września 2014 21:53
margaritka, no fajnie to wygląda, powodzenia 🙂
Ma ktoś może zdjęcia z Białego Boru?
Pewna kobyłka ma problem z odskokiem, najczęściej skacze z miejsca. Chciałam jej ustawić  korytarz taki gimnastyczny, żeby jej to ułatwic. Macie jakieś pomysły na taki szereg ?  I  byłabym wdzięczna za podpowiedź w jakiej odległości ustawiać wskazówke i jaka odległość  między przeszkodami na jedną, dwie fule ( przeszkody ok 80,90cm nie więcej) Wiem, ze  odległosci to indywidualna sprawa ale chciałam wiedzieć tak mniej więce, podczas skoków bede  to korygować 🙂
Kogo zobaczę w najbliższy weekend w Sopocie ??
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
02 października 2014 20:54
Wielu przystojnych wkkwistow?
p.s. 😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
03 października 2014 17:30
margaritka, jest postęp w Waszej pracy, jedziecie bardzo równo, ale za to Ty chyba bardzo asekuracyjnie siedzisz, trochę pospinana?

Perlica, mam wrażenie, choć filmiki nie wiedzieć czemu strasznie mi tną, że zostajesz za koniem - edit już inni też zauważyli, zdecydowanie asekuracyjnie i sztywno dojeżdżasz i skaczesz... pewnie skokowy profesor do którego miałabyś zaufanie by Cię tego po dupogodzinach oduczył 🙂

dywizja, jak nie wstawisz filmiku - ciężko zdiagnozować z opisu a i generalnie diagnozy online mogą się mijać z rzeczywistością... najlepiej mieć dobrego trenera po prostu

himont, skoki o których piszesz to problem najczęściej jeźdźca a nie konia, szeregiem tylko pogorszysz
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
03 października 2014 17:34
Taki dosiad pasuje mu najbardziej. Zostawiam mu dużo luzu.jak na płaskim mogę jeździć godzinami w pełnym tak w parkurze cały się spina od dosiadu. Ogólnie jest na dosiad bardzo wrażliwy. Zbyt mocne wyjście z ciałem - puszcza przód, zbyt szybki powrót w siodlo-puszcza tył. Jak mu się nie przeszkadza to lata jak samolot😉
aleqsandra, ale w skokach luzem też jest ten problem, a dlaczego uwazasz że można pogorszyć takim szeregiem ?
Co prawda skoki to za dużo powiedziane, raczej podskoki, ale tak się dziś z Edziem pożegnalnie bawiliśmy 😀 Drugi raz jeździłam bez ogłowia:



Największy problem jaki miałam na poczatku to utrzymanie galopu :P Ed jest przyzwyczajony ze jak puszczam wodze to zazwyczaj i klepię więc to oznacza że można przejść do stępa :P
xxagaxx, super! Miło się patrzy na niedoszłą kosiarkę skaczącą 😉
anai, Ed miał być kosiarką już hmm 3 razy? Tfu tfu, jak widać, nie wyszło 😀
aleqsandra, niestety nie jest to związane z koniem, bo ten mój 5 latek ( odpukać) nigdy nie odmówił mi skoku; taki mam nawyk , a to ciężko wyplenić, ale się staram...
Dodam jedno zdjęcie z zeszłotygodniowej Warki. Jako, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że były to nasze ostatnie, wspólne zawody to cieszę się, że udało załapać się na chociaż jedno zdjęcie 💃 Mimo, że nie były to bardzo udane zawody, jestem dumna z nas obojga, bo w sobotę spróbowaliśmy pojechać N - pierwszą od 2 lat i może nastukaliśmy trochę punktów, ale koń prowadził się bez zarzutów 🙂
Dodam jedno zdjęcie z zeszłotygodniowej Warki.  Mimo, że nie były to bardzo udane zawody, jestem dumna z nas obojga,


Ogólnie podobno ( tak piszą ) na tych zawodach pełnych niespodzianek , dragi sypały się ostro . 🤣

P.S Bardzo ładne zdjęcie ! 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się