Konie czystej krwi arabskiej

gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
07 października 2014 18:25
Tak napewno będzie siwa ,matka siwa w hreczke, ojciec gniady w paszporcie siwa .
OBIBOK to był film z maja /czerwca miała wtedy jakis taki okres buntu ,cały czas pracujemy w krótkich sesjach nad zachowaniem .
Obecnie to koń anioł ,nie sprawia żadnych problemów ,jest bardzo karna i posłuszna . Ja nagrywałam filmik to jej opiekunka moja mama .
Mama zawsze marzyła o arabie więc kupiłam go jej ,a teraz wspólnie się nim zajmujemy .

Tak przymam konie w przydomowej stajence ,mają otwartą stajnie i mały padok przed.
A codziennie wychodzą na inny padok ok 4 tysięcy metrów gdzie mogą chodzić po całości mam tam też ujeżdzalnie .
Nikt ze znajomych nie zwrócił uwagi na Dimer że moze być coś nie tak z nią ,dzięki za uwagi postaram się ściągnąć weta do końca tygodnia i ją przebadać .
A na kowala to ja czekam od 3 tygodni ale ciagle coś mu wypada a jednak mam spore zaufanie do niego wieć nie chce zmieniać .

Możecie mi powiedzieć jakie badania konkretnie warto by zrobić ?


Thilnen ekstra tereny 😀
BTW dzisiaj padło hasło, że dużo arabiarzy to kantarki itd. w sumie to jakoś nie zwróciłam uwagi, ale jak tak wejde na zdjecia.. 😉
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
07 października 2014 19:29
gajara18 na początek zrobiłabym morfologię i badanie kału na obecność pasożytów.
Thilnen ekstra tereny 😀
BTW dzisiaj padło hasło, że dużo arabiarzy to kantarki itd. w sumie to jakoś nie zwróciłam uwagi, ale jak tak wejde na zdjecia.. 😉

Przyznaję się do połowicznego grzeszenia naturalem.

Thilnem jak tam w ogóle u Was? Kiedyś śledziłam wpisy na blogu, ale adres zgubiłam wraz ze zmianą 'nośnika'.
Zachęcam !! 🙂
ok gosiuus ale dlaczego to wisi w wątku arabskim ?
Tak z czystej ciekawości zapytam, bo z arabami nie mam nic wspólnego, ale jakie są dawki żywieniowe dla konia tej rasy od odsadka do trzylatka? Normy żywieniowe są podawane na konie szlachetne i ciężkie, ale wiadomym też jest, że rasa arabska jest mniej wymagająca niż takie wlkp, xx, SP... (w końcu to konie, które potrafią żyć w trudnych suchych warunkach)
Dawki jak wg Pruskiego były by chyba przesadne 😉
Tak +/-, chcę tylko wiedzieć orientacyjnie 🙂
paladynka bo polecam arabiarzom 🙂 nie ogarniam całego forum i nie wiem gdzie miałabym wstawić, więc proponuję tutaj, dlaczego nie ?
gosiuus a nie wiesz nic czy bedzie w Jasminum w Siedlcach ? Bo miał być, ale z powodu choroby jej konia został odwołany  🙁
Nie wiem może przełożony na inny termin ... nie mniej Justyna wyjeżdża w grudniu do Karen na 3 mies. i to ostatnie spotkanie z Nią z Nami na kolejne pół roku.... zobaczymy się na wiosnę dopiero.
Rodzinka mojego Drakusa 😉

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
09 października 2014 20:03
Czy ktoś z re-voltowiczów jest teraz na Sportowych MPw Janowie? Jakby ccoś miłoby było kogoś poznać 😉 Wałach Hassim Bej to my 🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
10 października 2014 14:53
Mozii gratulacje 7 miejsca!!!  :kwiatek:
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 października 2014 17:33
Szamanka, dziękuję  :kwiatek: Jutro finały 🙂
Maceba w obiektywie Kingi Kłaptocz-Drapa
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
10 października 2014 20:23
Mozi gratki!
ganasz Maceba jest wielka  :kwiatek:



szamanka jak u Was?
Maceba ma czadową fotę 🙂
Witajcie...Rigo w nowym domu zaklimatyzował się dosc szybko..obecnie musze wymienic siodło(w ogłoszeniach jest moja ujeżdżeniówka)  i rozmyślam nad syntetykiem pro light ravenna ktoś uzytkował ?
A tu zdjęcie wariatuńcia  😜
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
11 października 2014 07:28
derby u nas spokoj i odpoczynek bo mnie rozlozyla choroba. Dzis jade 😀 nie wiem co sie uda ale poprobujemy troche na padoku i moze jakis godzinny teren. Lubie pracowac z Mlodym na gorkach - on tak sie stara zeby utrzymac rownowage, nie poslizgnac sie  💘

Pozatym zamowilismy podogonie i nowy popreg takze siodlo w koncu powinno siedziec na miejscu przez cala jazde, a Mlody musi sie pogodzic z faktem ze cos go w ogon bedzie uwierac  😂

derby czy paczka dotarla?  👀

Alicja pamietam tego koniucha z ogloszen i nie wiem co Ty z nim zrobilas ze tak sie zebral w sobie? Ja tez dbam o Mlodego a wciaz taki malo arabski 🙁
Alicja żywioł 🤣
szamanka to kwestia czasu -poczuje się pewniej to nadrobi zaległości 🏇
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
11 października 2014 07:51
ganasz oby tak bylo 😉 narazie myslelismy tylko zeby go zaszczepic, odrobaczyc i odkarmic przede wszystkim. Martwilam sie socjalizacja ze stadem, tym nieszczesnym strumykiem a wszystko samo sie wyprostowalo z czasem  🙂 Jedynym moim zmartwieniem teraz jest brak dowodzacego samca w stadzie a Mlody tez sie wpycha jak najblizej samicy alfa i walczy ostro 🙁 Co najlepsze to zaden kon mu sie nie odwraca tylem - to Mlody wali zadem na kazdego zbyt blisko podchodzacego osobnika  😂
szamanka ale czym tu się martwić? Mocny charakter ma, to dobrze.
szamanka, po odrobaczeniu "kopnij w obornik" sprawdź, bo jak długo nie był odrobaczany to może mieć dużo pasożytów i odrobaczanie trzeba będzie powtórzyć. I jeżeli nie miał zróbcie badanie krwi.
Arab tak ma, że z czasem weźmie stado w posiadanie 😀iabeł:
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
11 października 2014 08:27
hihh szamanka moja to jest też dla B tyranem czasami ihihihi


(tak paczka doszła, dziękuję  :kwiatek🙂

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
11 października 2014 08:42
ganasz obornik "kupki" sprawdzam na biezaco, bo wiem ze jedno odrobaczanie moze byc za malo, ale narazie jest ok. Badania krwi mamy zamowione na listopad bo wtedy "wpada" z wizyta wet z przemysla (okolicznych nie chce).
Watpie zeby Mlody przejal stado, ale myslalam ze juz jak inni odpuscili to i on odpusci a tu to on glowny prowodyr  🤬


Moj zarlok  😍 💘






Szamanka...siwy jak przyjechał,odrazu(przyjechał w piątek wieczorem a w poniedziałek) był wykastrowany,miał zrobione zęby,kopyta,szczepienie (za jednym zamachem jak kastracja)..za kilka następnych dni byl odrobaczany.odrazu dostał paszę(pavo ) ,olej,witaminy i drożdze..oraz 3x w tyg siemie lniane.Więc to tylko tyle z mojej strony,reszta to poprostu jego osobisty wdzięk i talent  😍
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
11 października 2014 20:26
Piękne te wasze araby - szamanka twój też już bardzo dużo się zmienił od czasu jak jest u ciebie - poprawił się, jeszcze niech tylko zgubi brzuszek

Co prawda - nie udzielam się za dużo, ale często zaglądam i jestem na bieżąco  🙂

Przypomnę się z El Zirem. Z racji pogody i jesiennych kolorków zrobiłam dziś aktualne zdjęcia.










i dowód, że konie też lubią grzyby 🤔wirek: (tu resztki kani) 




szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
12 października 2014 12:20
elwarka cudny siwy - siwieje zupelnie inaczej niz moj  😍 Brzuszek dopiero nabralismy wiec teraz popracujemy nad jego wyrzezbieniem 😉

Ja wczoraj z Mlodym dosc intensywnie, ale rozpierala go energia niesamowicie. 1,5 godziny na ujezdzalni. Zatrzymania, galop ze stepa, klus do stoj, no troche cudowalam 😉 Pozniej godzina terenu a Maly i tak darl do przodu jak nigdy, nie bylam w stanie wysiadywac klusa  😜 Musialam zatrzymywac, czekac az dwojka przed nami odjedzie spory kawalek i pozwolic Malemu galopowac. Nakrecal sie bardzo szybko, zwlaszcza pod gore. Mlody wrocil mokry od szyji po kopytka, zadek suchy, ale ogon caly teren w gorze 😀

Ciesza go tereny i mozliwosc wyciagniecia galopu i najlepiej bez innych koni , bo z nimi musi isc z tylu 😂




Elwarka- no ładny ten siwy  :kwiatek: najbardziej zad mi się podoba 🙂 okrąglutki,my mamy zad słaby.liczę na to,że w trakcie pracy jakoś się zaokrągli...
Pozytywny wysyp siwków!
To jest to, co me oczy kochają najbardziej.

Ilu zatem mamy przedstawicieli tej maści?
Na pewno naliczyłam trzy konie...

Rude dwa?
Gniade też trzy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się