telefony komórkowe

Facella   Dawna re-volto wróć!
27 września 2014 12:30
Nie ładuje się. Podpinam kabel i zero reakcji, jak pogmeram kablem, to zapala się dioda, ale % naładowania nie rośnie. Albo rośnie do pewnego momentu i zaczyna szybko spadać, albo w ogóle w ułamku sekundy spada np. z 12% do 1%. Przez komputer też czasami nie widzi, że jest podłączony, ale jak już to do niego dotrze, to się ładuje raczej normalnie. Raz tylko było "ładowanie", a % leciał. A czasami po gmeraniu kablem ładuje się zupełnie normalnie, bez żadnego problemu, do 100%. Tylko ostatnio zdarza się to coraz rzadziej  🤔
Mam wrażenie, że w tym telefonie szybko siadają styki.. Miałam dokładnie taki sam problem, ale nic już z tym nie robiłam, bo zmieniłam telefon. Chyba musisz go oddać do serwisu 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 września 2014 14:43
Kurczę... Taniej mi wyjdzie pewnie kupić nowy telefon  😂 gwarancja mi się skończyła w czerwcu.
Też polecam Xperię. Mam ją od kilku dni i nie mogę przestać się bawić  😂 szkoda, że nie stać mnie w tej chwili na Z1, dlatego wybrałam M2. Kiedyś miałam tylko Samsungi, ale poprzedni telefon też był Xperia i już chyba tylko Soniacze będę chciała mieć. M2 ma design bardzo podobny do tych z linii Z, jest poręczny i łatwy do ogarnięcia. Chyba jedyne czego można się przyczepić to aparat, bo nie powala.
Lumia ma limit zdjęć w danym albumie - nawet pobieranych z FB?
Widzę, że doszło do 100 i... Dupa...
A mnie kurier w poniedziałek przyniesie Sony Xperię M2 😅 Jednak nie zdecydowałam się na żadnego z LG. Przy okazji, polecacie jakieś sklepy internetowe z ciekawymi futerałami/case'ami? 👀 Znalazłam parę fajnych na allegro tylko.
wymodelowana, jak zwykle polecam poszukać na Aliexpress 🙂.
Sisisa, dziękuję :kwiatek: Chociaż tyle tam tego jest, znalazłam tylko jedno, które całkiem mi się podoba, chyba jestem zbyt wybredna 😁
Też bym prosiła o jakieś fajne ubranka.  Narazie zamówiłam takie na allegro http://www.allegro.pl/show_item.php?item=4614067044 czekam aż do mnie przyjdzie. Zwłaszcza na tą folię na ekran, nie rozumiem dlaczego nie dają do telefonu porządnej folii na ekran. I polecam dokupić zaślepkę do wejścia micro USB,  bo M2 nie ma.

Pytanie do użytkowników Xperii,  jak ładujecie telefon to odłączacie dopiero jak będzie na full czy jak juz się pali zielona dioda to można odłączyć? Nie chciałabym baterii spierniczyć zbyt szybko.
Na allegro jest dużo dobrych ubranek, tylko trzeba trochę poszperać. Ja mam twardą obudowę na tył i polecam coś tego rodzaju zwłaszcza jak nosi się telefon w tylnej kieszeni. Mi zdarza się na niego usiąść, kilka razy uratowało to wyświetlacz.

Co do baterii, nowe telefony, laptopy i inne sprzęty tego typu mają baterię innego typu.  Ważne jest, żeby rozładowywać baterię do około 30-20 proc, mniej też może być niekorzystne.  Jeśli ładujesz w nocy telefon to czill, bateria po naładowaniu nie pobiera więcej więc nie obciąża to jakoś specjalnie baterii.
O dzięki. Ja laptopa zwykle rozładowuję prawie całkowicie i potem ładuję na full 🤔
Ja swojego też 😉    Z lapka jak jest podłączony podobno najlepiej wyjąć baterię gdy się naładuje.  A jeśli lapek bez baterii nie będzie działał to nie przegrzewać jej, odłączyć i rozładowywać normalnie. 
Ile może kosztować wymiana baterii w Nokii Lumii 920? Moja bateria mnie już dobija, pada w zastraszającym tempie i nie wytrzymam z nią.  🤔
Oryginalna bateria powinna kosztować koło 80-100zł
agnesix, dzięki 😉 Ciekawe ile za robociznę biorą, bo niby są instrukcje, jak to zrobić, ale boję się, że coś rozwalę i wtedy już po gwarancji :/
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 października 2014 17:58
Ma ktoś Xperię E1? Ostatnio widziałam tanie nówki w sieciówkach RTV/AGD i zastanawiam się, czy warto. Mój LwW powoli umiera...
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
05 października 2014 17:59
fruity_jelly
Ja łąduję do 100% i staram się nie rozładowywać do zera.
No właśnie ja też staram się ładować do 100% ale czasami telefon się ładuje, a ja muszę zaraz wyjść i staram się poczekać przynajmniej aż się ta zielona dioda zapali. Podobają mi się te opcje oszczędzania słabej baterii i tryb STAMINA, w poprzednim Soniaczu tego nie miałam.
Baterie jonowe nie mają funkcji pamięci, nieoładowanie raz na jakiś czas nie powinna zaszkodzić. Ja od roku kożystam z ze swojego telefonu, ładuję jak chcę, czasami rozładowuję do 15 proc, a czasami podłączam na noc nawet jam mam 70 proc bo rano muszę mieć telefon sprawny i aktualnie mam pojemność bateri w 96 proc... Czyli pewnie jakieś 10 minut korzystania tylko zeszło w rok. Tyle, że ja mam baterię wbudowaną i wymienić nie mogę :/
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
07 października 2014 17:14
agnesix
Ja również mam wbudowaną (kto to w ogóle wymyślił?? 🤔wirek: ) i nie rozczulam się nad nią jakoś specjalnie, bywa że ładuję przez całą noc, innym razem tylko do połowy, bo muszę wyjść z domu itd.
Póki co telefon sprawuje się dobrze, bateria trzyma lepiej niż się spodziewałam, ogólnie nadal chwalę sobie moją Xperię SP 😉
Ja też mam wbudowaną. Zepsuła mi się ładowarka i zaczęła strasznie przerywać i własnie chyba to zabiło moją baterię :/
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
07 października 2014 20:46
Pytanie mam, może ktoś pomoże 🙂
Wczoraj dostałam telefon LG L90, przenoszę numer do sieci Play od 27.10. Wczoraj miałam możliwość korzystania z danych mobilnych Plusa, wszystko działało w porządku. Dziś włączyłam dane i nic, na stronie "jesteś offline", kod błędu: ERR_INTERNET_DISCONNECTED. Nie przypominam sobie żebym zmieniała coś w ustawieniach. Jaka może być przyczyna błędu i jak to naprawić?
Dziękuję za odpowiedź z góry :kwiatek:
A widziałyście gdzieś może etui typu kabura z jakimiś fajnymi motywami? Widzę tylko te w jednolitym kolorze i w sumie nie wiem - może inne nie istnieją? A wolałabym takie, żeby ekran chroniło a jednocześnie nie takie zwyczajne. 🙁
Ja do wbudowanej baterii akurat nic nie mam, szczerze mówiąc nie odczuwam różnicy między wbudowaną a wyjmowaną.


Ja widziałam, u nas w chińskim centum są 😀  to pewnie i na allegro coś by się znalazło ciekawego.
Mój Galaxy SIII wyzionął ducha, w związku z tym poszukuję nowego smartfona. Cena do 900zł, telefon potrzebny do pracy-  korzystania z internetu, odczytywania maili, pisania dokumentów itp. Jakieś propozycje? Wolałabym coś na androidzie.
jett   success is the best revenge
26 października 2014 09:05
Mi niedługo kończy się umowa i powoli rozglądam się za nowym telefonem. Co lepiej wybrać: Samsunga Galaxy S5 czy Iphona 5S? 👀 Nie miałam okazji żadnym się pobawić, więc może ktoś, coś mógłby doradzić  🙂
jett, jakis czas temu sama wybieralam telefon i stanelo ostatecznie na Samsungu S5 wlasnie. Jestem z niego na prawde bardzo zadowolona.
Anderia   Całe życie gniade
26 października 2014 09:26
Muszę się poskarżyć na Nokię Lumię 520. Cały czas coś się dzieje. Pękający ekran (już raz wymieniałam przez niecały rok posiadania, bo rozwalił się na amen...), zacinający się dotyk, samowolka w ustawianiu pewnych opcji... I odtwarzacz muzyki mega kiepskiej jakości. Naprawdę, wielu ścieżek po prostu nie słychać i brzmi to strasznie wybrakowanie. Moim hitem jest oszukująca bateria - pokazuje, że ma 80%, chociaż tak naprawdę bardzo, bardzo mało (w stylu 2%), a jak telefon się wyłączy z rozładowania, to weź człowieku zachodź w głowę, cóż to się stało.  🙄

No kurczę, ten telefon nie ma ciężkiego życia, wręcz przeciwnie. Jedyna "kontrowersyjna" sytuacja to stajnia - ewentualna styczność z kurzem, brudem itp... ale zazwyczaj przez większość mojego pobytu w stajni telefon leży sobie grzecznie na półce w pace albo w worku po kasku. Po prostu jest beznadziejny jakościowo i tyle.

Dziękuję, wylałam swoje żale. 😉
Iphone 6.... porażka. Jestem zawiedzona, że nie wyszła im ta 'produkcja'...
flosia, po czym tak stwierdzasz? Po tym, że się wygina? Ja np. nie mam zamiaru wyginać mojego telefonu, dlatego niedługo planuję iP6 kupić 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się