DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
31 marca 2009 21:37
gracja03 z czego chcesz zrobić wypinacze? jak chcesz je zrobić? Bo ja tez chciałam tylko takie żeby były dobre i koniowi odpowiadały 🙂


mam dwie koncepcje
I. zrobić je z "gumowej" linki
II. zrobić z linki w gumową wstawką

bardziej stawiam na opcję drugą
Jak coś wykombinuje to wrzucę tu fotki, narazie obmyślam jak to zrobić.
Zapraszam w kwestii nauszników 🙂
http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,2.210.html
Ok...nauszniki nie wyszły(juz teraz moge to stwierdzic)maja jedno ucho i nie umiem ich zszyc... 😵 ale,ale!!na dokonczenie czekaja owijki w kratke i poldekra do jazdy!!! 😅 juz mam wycięty kocyk tylko potrzebuje ortaljonu i bede przyszywac 💃 no trzeba by rzepa kupic do tych owijek... 🙄 wiec jak moj slomiany zapal nie spali sie za szybko to moze cos wstawie 😁
Ja zamierzam zrobić wypinacze ze starych długich wodzy i takiej gumki

co o tym myslicie?
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
02 kwietnia 2009 20:55
wiorek śmiało możesz te gumy wykorzystać, można tez kupić na metry taką gumę  w sklepach z gwoździami, śrubami i takimi metalowymi różnościami. U mnie jest taki sklep , można tam też kupić linki różnej grubości np. na kantarki , lonże czy uwiązy a także różnej wielkości karabińczyki. Wydaje mi się że kiedyś widziałam nawet na allegro takie rzeczy.
A ja się zastanawiam czy wypinacze mogą być w całości z takiej właśnie elastycznej linki?

Ale jak tak dalej pójdzie to sklepy ze sprzętem jeździeckim zbankrutują hihihihi
Mam pytanie ! Nigdy tego nie robiłam, ale myslałam o uszyciu podkładek. Jakiego użyć materiału, co włożyć do środka i gdzie to można dostać ?

Drugie pytanie, jak robić brzegi ?

Mnie do krawcowej daleko 😀
brzostkwinia- na wierzch polar albo bawełna- allegro
w środek flicelina np. 200g
obszycie- ja najpiersz obzywam jakies 1.5cm od brzegu zwykłym ściegiem a potem brzeki 'zamykam' zygzakiem  😉
wnetrze to np. to ?

http://www.allegro.pl/item599944566_flizelina_marki_permess.html


ps dzieki za info! 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
03 kwietnia 2009 08:03
brzostkwinia- na wierzch polar albo bawełna- allegro
w środek flicelina np. 200g
obszycie- ja najpiersz obzywam jakies 1.5cm od brzegu zwykłym ściegiem a potem brzeki 'zamykam' zygzakiem  😉


Flicelina służy do przyprasowania do tkaniny/dzianiny w celu usztywnienia, np kołnierza czy mankietów koszuli.
To o czym piszesz to ocieplina odzieżowa popularnie zwana owatą lub ovatą.
A ja jeszcze pozwolę sobie wtrącić moje uszy:
Dzieki za pomoc 🙂 Bede kombinować 😉

A tak przy okazji 😉 Jakiego materiału używacie na czapraki ?
Wkład ten sam ?
deborah   koń by się uśmiał...
03 kwietnia 2009 11:53
pianka i ocieplina. materiał bawełniany dosyć gruby.
Ja zamierzam zrobić wypinacze ze starych długich wodzy i takiej gumki

co o tym myslicie?

pytanie tylko :po co koniecznie chcesz wstawiac tam gumy? 🙄 W jakim celu?Jeszcze ta wygląda na super-elastyczną. Tym samym nauczysz konia że może sobie szarpac i szarpac- bo guma zawsze odpuści. Ja bym stawiała albo na całkiem sztywne wypinacze (pociągnie-dostanie po zębach- nie będzie próbował) albo na takie z gumowym kółkiem- ale stawialabym na te pierwsze 😉
Jak zrobic takie nieelastyczne wypinacze?Z jakich materiałów robił ktos?Byłabym wdzięczna za zdjęcia takich robionych wypinaczy :kwiatek:

O ile się nie mylę to takie gumy są przy jakiejś części w samochodzie (silnika czy czegoś tam) i wcale nie są takie elastyczne.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
03 kwietnia 2009 21:01
Ale takie całkiem sztywne chyba nie są najlepsze, chyba w każdych wypinaczach jest element z gumy.
Ja zrobiłam w całości z gumy ale dałam ją podwójnie stawiała większy opór, moja kobyłka nie wiesza się na wędzidle ani nie szarpie się z wypinaczami więc gumowe bardzo dobrze się tu sprawdzają.
Co do takich sztywnych szkoda mi pyskala mojego ogona, nawet w przypadku potknięcia guma zamortyzuję trochę szarpnięcie.
A macie może jakieś instrukcje jak zrobić podkładkę 😀 ?
Bo mnie zauroczyłyście tymi czaprakami i podkładkami, aż sama mam ochotę spróbować 😀  😍
morfisiowa- ale jaką podkładke?  😉 taką jak mattes czy 'podusie' ?
Taką jak mattes  🤣 😀
strasznie mi się podoba i marzy mi sie taka dla Tornada 😀 🙂
No i dobra, chwalę się moim ostatnim świeżuteńkim dziełem 🙂
Piękne.... 😉 Mam pytanie jak zszywasz nauszniki?Najpierw zszywasz przednią i tylnia częśc a potem uszy czy do pierwszej częsci najpierw uszt a potem tylnią częsc?Ja jakos pokręciłam i nie wyszły 🤔
NAjpierw robię "czapeczkę" a potem dopiero doszywam uszy 🙂
Aha dzięki😀
Monny   bez odbioru .
06 kwietnia 2009 21:09
A czy ktoś wie jak samodzielnie zrobić wodze Pessoa? Albo czy ktoś posiada, żeby podać wymiary?
Po co robić? Można tanio kupić w Decathlon.  😎

Ja zrobiłam pokrowiec na żel  :kwiatek:
Monny   bez odbioru .
07 kwietnia 2009 21:23
Po ile? W Poznańskim nic nie ma :/
a ja wydziergałam kolejne podkładki- łososiowe i fioletowe 😉
łososiowe- foto ani troche nie oddaje kolorku
Konianka zastanawiałam sie nad tym, tylko ze myslałam ze wszystkie wypinacze muszą mieć cos amortyzującego. no to w takim razie robie z samych wodzy
LOVELY   cudne 😉 ile czasu zajmuje Ci zrobienie takich podkładek?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się