Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
07 października 2014 20:59
alnama Dziękuję Ci bardzo :kwiatek: Uwielbiam zdjęcia na papierze i coś czuję, że na 50 się jednak nie skończy  😁
CzarownicaSa no to nie wiem... U siebie jak wyłączę numerację to przy kolejnych "enterach" już się nie pojawia, są myślniki.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 października 2014 21:12
U mnie też są myślniki, ale takie z kilometrowym akapitem :/ Chyba to tak zostawię, mówi się trudno. Mam wrażenie, że sztucznie dodaje mi to strony.
emptyline   Big Milk Straciatella
08 października 2014 00:54
CzarownicaSa, no to przesuń akapit! Zaznacz tekst, na górze, nad stroną jest linijka (jeśli nie ma trzeba włączyć) i tam są suwaczki od zmiany akapitu. 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 października 2014 07:24
Emptyline jesteś boska! A ja ułomna 😁 Dzięki :kwiatek:
emptyline   Big Milk Straciatella
08 października 2014 09:16
CzarownicaSa, przestań, jaka ulomna! Ja dużo w Wordzie pracowałam swego czasu po prostu.
Kupiłam iPada 1 , czy pasuje do niego jakaś klawiatura ?
Alaska dokładnie Ci nie wytłumaczę, ale działają odciążająco na mięśnie, w jakiś sposób je...no, odciągając. Sama byłam parę razy klejona, ale z zaleceń trenera, więc nie wgłębiałam się zbyt dokładnie. 🤣 Ale sporo dają, biorąc pod uwagę to, że w kilku dyscyplinach są zabronione na zawodach. Konie też się zakleja, o ile dobrze się orientuję  😉


edit: Często używane przy kontuzjach, żeby mięsień odpoczął lub przy dużych obciążeniach na dane partie mięśni.


Działają też pro-ukrwiennie na wybrane partie - mój rehabilitant robił wtedy z nich taką siateczkę krzyżujących się skośnie pasków i rzeczywiście pobudzało to krążenie w tym miejscu. I odwrotnie - poprzez ucisk można ograniczyć dopływa krwi. W sumie to on był zakochany w tych taśmach, jeździł na przeróżne szkolenia, także takie prowadzone przez specjalistów od akupunktury i akupresury. W sumie kinesitaping mocno się teraz rozwija, wygląda nieprzekonywająco a czasami wręcz głupio, ale działa (IMO) 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
08 października 2014 11:51
Jak to jest z opłatą celną za przesyłkę ze Stanów? Chciałam zamówić produkt ze sklepu w USA, ale niekoniecznie chcę zapłacić jego potrójną wartość za przesyłkę.
Czy ktoś mądry może mnie oświecić, jak to jest z okularami fundowanymi (?) przez pracodawcę? Praca 5 dni w tygodniu, po 8 godzin dziennie, wyłącznie przed komputerem, ale na umowę o dzieło - przysługuje coś czy nic?
Czy Polski Bus jadący do Torunia zatrzymuje się na tym samym dworcu autobusowym co PKSy? Przystanek jest dworzec autobusowy, a przesiadkę mam na dworcu autobusowym PKS, nie wiem czy to to samo miejsce, czy więcej jest tych dworców?
Heval, Polski Bus w Toruniu zatrzymuje się na dworcu PKS 😉
maiiaF, dziękuję! Już się bałam, że w środku nocy bym musiała biegać po mieście 🙂
A bezpiecznie tam u Was? Czy na dworcu się zbiera jakieś szemrane towarzystwo?
emptyline, wydaje mi się, że smartini gdzieś pisała jak można obejść te opłaty celne, może napisz do niej PW?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 października 2014 19:03
Ktoś potrafi mi krótko i treściwie opowiedzieć do czego i jak działają takie plastry ortopedyczne? znalazłam też pojęcie: Kinesiotaping
Widuję dość często ostatnio, że mają ludzie pooklejane tak czy to kolano czy przy ramieniu i inne miejsca. Ktoś mi wytłumaczy jak to działa, może ktoś miał i powie czy działa ?  👀

Zajrzyj tu http://www.kinesiologytaping.pl/
metoda stosowana jest też podobno w weterynarii.
gdyby nie projekt, w którym pracuję i nie szkolenia wlaśnie z tego zakresu, to też bym pojęcia nie miała, że takie plastry w ogóle istnieją 🙂
Heval, a to pytaj Toruniaków, ja jak już się wybierałam w nocy na toruńskie dworce, to zawsze z kimś, więc nawet się nad tym szczególnie nie zastanawiałam 😀 ale nie zauważyłam jakiejś znaczącej różnicy jeśli chodzi o poczucie bezpieczeństwa w stosunku do swojego rodzinnego miasta, no i raczej mniej "szemranego towarzystwa" niż na warszawskich dworcach, bo i dworzec mniejszy i tylu podziemi brak... 😉
Długo będziesz czekać na przesiadkę?
maiiaF, aa przepraszam, myślałam, że z Torunia jesteś 😉 Ja w Warszawie bałabym się sama na dworcu w nocy, choć Toruń też mnie trochę niepokoi, jednak nocne podróżowanie w samotności jest mało bezpieczne. Ze trzy godziny chyba bym czekała :/
busch   Mad god's blessing.
08 października 2014 20:29
Heval, byłam kilka razy na dworcu w Warszawie w nocy i żyję 😉. Mówisz o Centralnym? Co prawda w hali głównej jest trochę nocujących żulików, ale są też cały czas patrole policji, po podziemiach też zawsze jakaś ochrona spaceruje. Na Zachodnim bywam wcześnie rano i też nigdy nie czułam się specjalnie zagrożona, o tej porze (5-6 rano) jest tam masa "obywateli", typu ludzie spieszący się do pracy, dostawcy świeżych bułek itd. Zwykle o tej porze, po całonocnej podróży, jestem zbyt zadżumiona żeby liczyć policjantów, ale mam wrażenie, że też cały czas spacerują...
Heval, raczej jest spokojnie 😉 Nie wiem czy ochroniarze na nocne zmiany pracują, ale chyba tak 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 października 2014 20:35
Emptyline ale że ja na to nie wpadłam! 😉

Czy ktoś się orientuje, ile kosztują prywatne lekcje tańca w południowych okolicach Warszawy? Konkretnie chodzi o Rock'n'Roll. Ze względu na zmiany Konrada nie dam rady chodzić na żaden kurs, pozostaje mi prywata... ale boję się, że mnie koszty przerosną :/
I podstawa- trzeba być z partnerem? Czy można sobie jakiegoś "pożyczyć"? 😁
Dzięki dziewczyny. Nawet nie tyle co nieprzekonywująco wyglądają dla mnie intrygująco. 😉
Mnie na szczęście poważniejsze kontuzje omijają póki co, a jak kiedyś dawno jedna mi się przytrafiła  to jeszcze takich cudów nie było.
Pomoże mi ktoś znaleźć arkusz konkursu chemicznego (kuratoryjnego) 2013/14 dla gimnazjum - etap szkolny? Szukam i szukam i widzę tylko regulaminy 🙁   http://www.ko.poznan.pl/?page=glowna
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 października 2014 15:27
A to nie to? KLIK
smarcik wielkie dzięki!  :kwiatek:  a tak swoją drogą gdzie to było? 😡
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 października 2014 15:39
Nie ma za co. Nawet nie wiem, weszłam w jakąś zakładkę "konkursy" i tam gdzieś znalazłam  😉
busch, ja też byłam i żyję 🙂 Ale fakt faktem na centralnym zdarzają się typki różne. Zachodni też zaliczyłam, jeszcze wschodni późną porą mnie czeka 😉

Libeerte, dzięki 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 października 2014 17:26
Ja mieszkam na wschodnim i wciąż żyję.

edit: Zabrzmiało to jakbym mieszkała na dworcu  😁 Chodziło mi o kamienicę tuż obok dworca wschodniego  😉
Ja mieszkam na wschodnim i wciąż żyję.



😁

Ja nie mówię, że tam źle jest. Byłam tylko raz, w środku dnia przez 5 min, bo wysiadłam i poleciałam do metra, więc nie jestem w stanie ocenić. 😉
Mam problem - nie pamiętam hasła na to konto(naana) i zmuszona byłam założyć nowe, żeby z niego prosić osobę, która byłaby skłonna pomóc mi w tym przypadku o to, by podała mi hasło. Problem taki, że nie wiem, do kogo się z tym zwrócić. Ktoś coś wie?  🤔 Teraz jestem na laptopie i automatycznie wyświetliło mi się, że piszę z tego konta.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 października 2014 06:57
naana, do quanty 😉

edit:

quantanamera
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się