PSY

Dziewczyny z Warszawy - mam do Was małą prośbę🙂 Gabinet wet do którego chciałam chodzić na praktyki już nie przyjmuje studentów 🙁 ( za późno się zgłosiłam, bo do końca września nie wiedziałam czy dziekan przyjmie mnie na SGGW czy bd musiała wracać do Lublina). Stąd moje pytanie do Was - może miałybyście do polecenia jakiś gabinet/gabinety do których mogłabym się przejść i popytać czy nie przyjmują studentów na praktyki, najlepiej w okolicy Ursynowa, żeby nie spędzać 2 godzin na dojazd ?
Na czym śpią moje psy? Na łóżku  😁
Nie mają na czym w związku z tym, bo jezeli nie kładą się na płytkach,dywanie to wybierają fotel, narożnik bądź przytulają się razem na łóżku.  😉 Nigdy nie było zakazu wchodzenia i spania razem dla żadnego psa w naszej rodzinie. I tak chyba zostanie.
Szczeniaki w kojcu miały gruby materac z gąbki obszyty pluszem, na to kocyk. Ciumkały trochę, brzeg nadgryzły ale nie było zniszczeń. Jakieś grzeczne te nasze dzieciuchy, szok. :P

Wiklinowy kosz na 100% będzie gryzakiem.

Może takie podwyższane na nóżkach z kodurą rozciągniętą na stelażu ? Nie ma tam za do ugryźć za bardzo..

edit. Czy ktoś miał do czynienia z karmami Markus-Mühle ? Jakieś opinie?
Myślę o Markus-Mühle Black Angus Junior dla młodej... brzmi całkiem fajnie ale ja wybitnym znawcą składów i analiz nie jestem..  będę wdzięczna za zerknięcie okiem i opinię :kwiatek:

tutaj link do karmy na zooplusie http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/markus_muehle/black_angus/379918


Nesca lecznica vet na Strzeleckiego, Boliłapka na Polinezyjskiej, lecznica na Dereniowej 6, całodobowa na Kulczyńskiego 8a. wszystkie w odległości dłuższego spaceru od sggw.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 października 2014 12:56
k_cian, karma jest całkiem spoko, chociaż za tą cenę można kupić o wiele lepszego Lukullusa 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 października 2014 12:59
k_cian, ja karmię Markusem na zmianę z Hill'sem. Jako karma bytowa ok. Jak pies dużo pracuje, to już jest za słaba. Ale generalnie jestem zadowolona.
Teraz chcę przetestować Almo Nature.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 października 2014 15:14
Tylko takie zdjęcia z soboty dostałam
Wojenka dziękować  :kwiatek:
Kurczak_wtw, dziękuję :kwiatek: Jutro idę na polinezyjską🙂
Mam pytanie, czym może być spowodowane tak różne dawkowanie, moim zdaniem, podobnych do siebie karm mokrych?

http://ocanis.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=101&Itemid=137

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/exclusion_mokra/exclusion/387218

Będę wdzięczna za jakieś pomysły  :kwiatek: Waham się między jedną, a drugą...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 października 2014 19:17
Kleik, skład mają podobny, ale ilość białka i tłuszczu jest inna.

OCanis 12% białka 9%tłuszczu - bardziej kaloryczna
Exclusion 8%białka 4,5% tłuszczu
Dzięki, Jara. Nie sądziłam, że to powoduje aż tak dużą różnicę w dawkowaniu. Co sądzisz o tych składach? Którą byś wybrała?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 października 2014 19:34
O'Canisa bym wybrała, ma jednak więcej mięsa i oficjalnie napisali, że są też w składzie podroby. O'Canis to dobra firma. Chociaż w podobnej cenie do rozważenia jest też Lukullus oraz Terra Canis.

Moja suka alergiczka, dobrze zareagowała na suchą karmę Exclusion - tą ziemniaczaną 😉 z dodatkiem jelenia. W związku z tym szukam czegoś z ubogim składem, ale z dużą zawartością jeleniny. Nie ukrywam również, że wolę bardziej kaloryczną karmę niż mniej, ponieważ mój pies jest dość aktywny i mimo, że po sterylce to nie wykazuje jakichkolwiek tendencji do tycia (na szczęście!), a dodatkowo je dość mało.
Czy karmił ktoś z Was karmą Calibra ?
Calibra

Wydaje się, że skład ma całkiem ok. Waham się pomiędzy tą karmą a Lukullusem. Czy często przy przejściu na Lukullusa pojawiają się jakieś problemy żołądkowe ? Spotkałam się z taka opinią.

Dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Przeszłam na lukullusa z marszu i nigdy nie było żadnych problemów ze strony układu pokarmowego. Ja polecam i na razie trzymam się tego żarła  😉
Koszmar z tym wyborem karmy 🙂. Chciała bym wybrać jakąś na dłużej ale sama nie wiem co.Pies ogólnie nie ma żadnych problemów po karmach.Czasami pojawia się mały łupież ale to chyba nie związane z suchym jedzeniem.Wiem,ze było to wałkowane ze 100razy ale może mi ktoś jeszcze raz doradzić.Chodzi mi o suchą karmę w granicach 150-160zł za ok 13 kg (duży worek).Zastanawiam się teraz nad tym lukullusem,taste of the wild,purina pro plan,hill's sp.Dla dużego szczeniaka.I jeszcze jedno pytanie,lepiej karmić jedną długo (cały czas) czy coś zmieniać(smaki). Zakładając,że jest wszystko ok i pies dobrze wygląda po jednej.Teraz je Brit premium.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
08 października 2014 21:04
Uwaga Krakow!

Chcę zorganizować spotkanie z Zofią Mrzewińską. Spotkanie ma byc pokazem i uzupełniającą prezentacją jej nowej książki ( która nawiasem bardzo polecam, zwłaszcza właścicielom szczeniąt) "Zwykły niezwykły przyjaciel". Termin, miejsce i koszt nie znany, wszystko zależy od tego ile osob byłoby chętnych. Mysle, ze spotkanie moze byc okazja do zadania wielu pytań, nie tylko z zakresu książki.

Gdyby ktoś był zainteresowany, prosze o priv.
http://mostamazingviews.com/dog-works-at-airport-making-people-happy/
Widziałyście jaki ciekawy sposób wykorzystania psa tropiącego. 🙂
Kurcze, szukam w necie suchej karmy dla szczeniaka rasy dużej i jest tego tyle, że ni jak nie mogę się zdecydować.
Mógłby ktoś bardziej doświadczony polecić coś ze średniej półki?
Dziewczyny urodziły się 26.08, to mieszanka sznaucera olbrzyma z kimś tam.... Myślę, że na przełomie października i listopada będą już u mnie. Nie wiem czy to ważna informacja, suki będą mieszkały na dworze.
czy Ktoś z Revoltowiczów wybiera się na Lubelski Dogtrekking??? https://www.facebook.com/events/708482009231146/728060490606631/?notif_t=plan_mall_activity  🙂
Nigna   Warto mieć marzenia...
09 października 2014 19:10
Ja chciałam przedstawić moją nową sunie na tymczasie 😀 Jej dzieciaki już znalazły domki została prawie rasowa w typie charta młodziutka sunia 😀
Przecież to lis najprawdziwszy  😀
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
09 października 2014 19:22
Ja bym powiedziała ze prawdziwy Dingo. Piękna
Nigna   Warto mieć marzenia...
09 października 2014 19:44
W takich warunkach niunia żyła... Bez wody, jedzenia i budy. Okropnie chuda... Teraz zakopuje się w kołdrę i udaje że jej nie ma żeby nikt jej znowu na dwór nie wyrzucił 😀 ! A uszy faktycznie ma jak Dingo ! Wiedziałam że "kogoś" mi przypomina...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 października 2014 19:45
Nigna, super! Widziałam ją i jej szczeniaki! Brata nawet namawiałam na adopcję 🙂
Nigna, przepiękna! Super, że udało ją się odpiąć z tego łańcucha. Maluchy też boskie, nie dziwię się, że szybko domki znalazły. Trzymamy kciuki za sunię!
Wspaniała 😉

Nie szuka ktoś do adopcji suki w typie ttb? Drobna dziewucha, około 7 lat, człowieka zalizałaby na śmierć, niestety nie toleruje innych psów (to tekst rejestratorki z krakowskiego schronu, już nie raz się przekonałam, że z wiedzą pracowników na temat konkretnych psów jest... różnie, więc ciężko powiedzieć na ile problem jest złożony).
Suka aktywna, wpatrzona w człowieka.
Taka o panienka:
[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10456257_757451010972071_598383675480711023_n.jpg?oh=b8b4d8ae9bfbbcf42b439bfb2de70b8b&oe=54F7C224&__gda__=1420932973_d2b2a671400b5ed4916c2333b73cf653[/img]
[img]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10430854_757450924305413_2951609732646388706_n.jpg?oh=6d8f2fc84796dc660f92b3098ab2065c&oe=54C4F7E4&__gda__=1425431438_6575a5e8b6f609178de72aab9df1cbb1[/img]
Przeszłam na lukullusa z marszu i nigdy nie było żadnych problemów ze strony układu pokarmowego. Ja polecam i na razie trzymam się tego żarła  😉


honey, dzięki za opinię, chyba się zdecyduję na tego Lukullusa  :kwiatek:.
On się jakoś dobrze przechowuje ? Obstawiam, że przy moich 12 kg psiego szczęścia, to duży wór starczy mi na jakieś 3 miesiące. Teraz kończymy dużego TOTW-a i on się b.dobrze przechowuje, więc może z Lukullusem też będzie ok.
Lukullus ma chyba mniejsze "dawkowanie", ale ja i tak karmię na oko. I to jest worek 15kg, na moją mniejszą sukę taki wystarczał na ponad 4 miesiące, teraz mi schodzi jakoś 1,5 miesiąca, więc nie wiem czy po czasie wietrzeje czy nie, ale nie mam uwag 😉
Ale uważaj, bo niektórzy narzekali na niechęć psów, czy nadmierną produkcję bąków  😀 Ale jak to z każdym żarłem suchym w sumie. Moje wszystkożerne, więc ja zawsze idę na żywioł i zamawiam duże wory.
Tak chwalicie tego Lukullusa. Czy Lukullus junior też jest równie dobry?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się