AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach

Magdzior, gdybyś coś wiedziała odnośnie zgody na start od naszej uczelni, to bardzo proszę o info :kwiatek: Chętnie nawet się z Tobą przejdę któregoś dnia 🙂
Dlaczego już o tym mówicie?  😀 w sensie jesli chce jechac w 2015 to mam juz to zacząć ogarniać?
a ktokolwiek z kulu bedze jechał ???, bo rok temu nie pojechałam niestety bo nikt inny nie chcial ;(



A nie możesz na doczepkę z UP jechac? Może z UMCSu też się ktoś znajdzie
nie bo musza byc przynajmniej dwie osoby z uczelni zeby tworzyc druzyne i byc branym pod uwage
3
By była drużyna liczona - 2  os
Liczą się najlepsze 3 os
Ale można startować indywidualnie ...
z UMCS-u  ktoś się znajdzie  😉
no tak tylko jak indywidualnie to moja uczelnia mi nie zpalaci .
Jasnowata ok chętnie🙂 jak tyk pojawią się regulaminy i będę wiedziała czy w ogóle mam co jechać to mozemy spróbować coś w tej kwesti podziałać😉
Czy orientujecie się czy AZS wspiera finansowo zawodników w tym roku? AZS UW.
Należy iść do AZSu i zapytać 🙂
Wiecie może gdzie można znaleźć regulamin AMP najlepiej na ten rok, a jeśli jeszcze nie ma to na poprzedni? Może była tu juz o tym mowa, ale nie mam czasu przeszukiwać całego w wątku
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
28 lutego 2015 08:54
Musisz poszukac na stronie amp. A jak nie ma na oficjalnej, to trzeba czekac... Aczkolwiek regulamin amp jest jeden, pozniej  w komunikatach pojawiaja sie tylko "detale"
Ja w tym roku pierwszy raz próbuję 🙂 Ujeżdżenie profi - z kim się spotkam na czworoboku?
ja mam nadzieje,że też uda mi się dotrzeć- na skoki. Jeżeli nie znajdą się jeszcze 2 osoby z moje uczelni to mogę startować, tylko nie reprezentuje uczelni czy jak?
robakt   Liczy się jutro.
28 lutego 2015 19:42
Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli, to pojadę ujeżdżenie amator 😉
Dokładnych regulaaminów jeszcze na ten rok nie ma bo sama na nie czekam, zwykle jakoś w marcu się pojawiały.

Malaaa a z jakiej uczelni jesteś? ja UP Lublin i możliwe, że też będę chciala jechać (mam dylemat skoki kontra wkkw, które jest w tym samym czasie w Facimiechu)

Gdy jest mniej niż 2 osoby z uczelni to po prostu nie punktujesz dla uczelni = uczelnia może być mniej skora do dofinansowania czegokolwiek.
3 osoby
Magdzior UMCS, a wszyscy jeżdżący są z UP 👿
Jak rozróżniali profi od amatora w ubiegłym roku? Moze chwyce sie na amatora...
rtk, ale skoki czy ujeżdżenie? Na skokach do III byli jeszcze amatorzy, a w ujeżdżeniu III to już klasyfikacja profi.
Ujezdzenie.
Ale aktualna III? Ja ja miałam ostatni raz w 2012r
rtk, ja nie wiem które to klasa a które licencja :P  W każdym razie to co się dostaje dożywotnio :P  Ja też miałam przerwę w startach w ujeżdżeniu, ale musiałabym jechać normalnie profi (C nigdy nawet nie jechałam :P ) więc startowałam tylko w skokach.
Tak jak aga mowi, klasa jest dozywotnio. Licencje na amp nie maja znaczenia.
Licencja jest dożywotnia , Klasę nadaje się w roku jej uzyskania na rok następny  😉
Serio? To ja już nic nie rozumiem.
W każdym razie jak miałaś kiedyś III w ujeżdżeniu to na AMPach musiałąbyś jechać Profi (tzn tak zawsze było), niezależnie czy to licencja czy klasa :P.
A co kogo obchodzi klasa ??? Podstawą jest posiadana licencja . To dokument określający poziom wyszkolenia zawodnika  . Klasę nadaje się po to żeby wiedzieć na jakim aktualnym poziomie startuje zawodnik. Przykładowo ,zawodnik w 2014 roku uzyskał  1 klasę i została mu ona nadana na rok następny , a w 2015 ma młode konie i startuje na poziomie 2 klasy , więc ma drugą klasę . A licencja odzwierciedla poziom nabytych umiejętności . Tzn , że zawodnik pokazał że jest wyszkolony na poziomie 1 klasy i za to dostał dożywotnio uprawnienia 1 stopnia ( czyli 1 licencję ) która odzwierciedla poziom nabytych umiejętności . I ta 1 licencja jest brana pod uwagę przy określeniu czy może startować w zawodach jakiejś rangi . ( z 1 licencją , można we wszystkim , z Olimpiadą włącznie  ) . Więc żadne AMP -y w określeniu warunków startów zawodników nie mogą kierować się aktualną klasą sportową tylko licencją sportową zawodnika , czyli uprawnieniami jakie posiada.

Czy to jest zrozumiałe  😉
Tak, na pewno klasa jest za wyniki w danym sezonie, licencja dożywotnio. I jeśli chodzi o skoki to III licencja rok temu to był jeszcze amator, zaś dwa lata temu już III licencja to było profi. W ujeżdżeniu nie mam pojęcia, mam nadzieję, że przynajmniej jeśli chodzi o skoki będzie w tym roku tak samo tzn. z III będę mogła jechać amatorów. Jeśli tak to przemyślę ten fakt i może się do Wrocławia wybiorę.

Ps. tutaj jest zeszłoroczny komunikat i tam czytam i właśnie zdałam sobie sprawę, że jeśli się wybiorę na skoki to nie będę mogła pojechać sobie treningowo również ujeżdżenie amatorów bo się nie łapię 🤔wirek: mimo, że ujeżdżenia nie jeżdżę.
Były takie AMPy, gdzie właśnie aktualna 3 KLASA "robiła" profi. Jak będzie w tym roku objawi regulamin.

Smok10, jak już tak dokładnie, to uprawnienia(!) III, II, I stopnia są dożywotnie. Licencję danego stopnia ma się na dany rok, gdy się ją wykupi 🙂
Były takie AMPy, gdzie właśnie aktualna 3 KLASA "robiła" profi. Jak będzie w tym roku objawi regulamin.

Smok10, jak już tak dokładnie, to uprawnienia(!) III, II, I stopnia są dożywotnie. Licencję danego stopnia ma się na dany rok, gdy się ją wykupi 🙂


No fakt , jak się nie wykupi licencji to się jej nie ma , a uprawnienia się ma.

Jest tylko jeden problem. Sprawa licencji i klas sportowych była tu tłumaczona z 1000 razy i dla większości dalej jest to czarna magia , więc komplikacja w tłumaczeniu o jedno słowo bardziej niż to potrzeba powoduje że przestaje to być czarną magią a zaczyna być czarną dziurą . Więc tłumaczenia muszą być proste jak ............... , wstaw sobie co chcesz. 😁

P.S To była czarna d..a organizatorów ,którzy nie mają bladego pojęcia jaka jest różnica między klasą a licencją i odzwierciedlili to w propozycjach . Takie to zawody .
Akademickie Mistrzostwa Polski to są zawody towarzyskie których organizatorzy mają takie pojęcie o dyscyplinie że zawodników mają za Dżokejów. 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się