Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

opolanka   psychologiem przez przeszkody
10 października 2014 10:12
naana, a nie możesz odzyskać hasła przez "nie pamiętam hasła"? powinno Ci na maila przyjśc.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 października 2014 10:46
A jakiej przeglądarki używasz na laptopie? W firefoxie i operze jest opcja odkrywania zapamiętanych haseł.
emptyline   Big Milk Straciatella
10 października 2014 10:57
smarcik, to mieszkasz w moich okolicach w sumie. 🙂
Heval, nie taki diabeł straszny. To tylko dworce i noc. Krzywdę ktoś Ci może zrobić i w biały dzień jak jest świrem. Ale może to ja po prostu tak mam, że owszem, jestem ostrożna, ale generalnie się nie boję.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 października 2014 10:59
emptyline Radzymińska 54/58 😉 Tzn mieszkam to za dużo powiedziane bo aktualnie mieszkam za granicą, po prostu mam mieszkanie  😉
emptyline, ja też się jakoś szczególnie nie boję, ale wiadomo trochę ostrożności nie zaszkodzi, warto wiedzieć, czego się spodziewać 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 października 2014 17:40
Mam problem z telefonem (htc chacha): dostaję mmsy od innych, ale moje mmsy nie docierają (do P. sporadycznie). Co jest nie tak i jak to zmienić?  👀
safie a sprawdzałaś, czy jest to problem telefonu? Czy kiedyś mmsy normalnie się wysyłały? Może spróbuj najpierw wejść na stronę operatora i skonfigurować to?
Czy kaczki można karmić chlebem  👀
Z tego co mi wiadomo to nie powinno się karmić kaczek chlebem, bułkami itp.
Też tak mi sie obiło o uszy, ale nie wiem dlaczego, bo u nas ludzie je karmią worami pieczywa..
Wydaje mi się, że chleb pęcznieje kaczkom w żołądku (ponieważ piją dużo wody) i dlatego jest on dla nich niebezpieczny.
No kurde przez ten tyłek tudzież cycki zapomiałam jak się wstawia gifa w avatar. 😵

Bierę i otwieram http://www.online-image-editor.com/ i zapisuję w jakim w formacie? Gif? png? jpg? (nieee) bmp? I co dalej?
chleb pęcznieje, jak jest czerstwy to potrafi się psuć bardzo szybko, poza tym powoduje kwaśnicę czy coś takiego, chorobę układu pokarmowego.
Lepiej karmić gotowanymi bez soli warzywami. Jakieś ziarno jak pszenica itp.
Julie, też już nie pamiętam (a miałam), ale na pewno gif. Z wymienionych tylko gif może być animacją.
Czy ktoś mi objaśni słowa tej, znanej ludowej piosenki?
.
1. Krakowiaczek jeden
miał koników siedem,
pojechał na wojnę,
został mu się jeden.

2.
Siedem lat wojował,
szabli nie wyjmował,
szabla zardzewiała,
wojny nie widziała.

3.
Krakowianka jedna
miała chłopca z drewna,
a dziewczynkę z wosku,
wszystko po krakowsku.

4.
Krakowiaczek ci ja,
krakowskiej natury,
kto mi wejdzie w drogę,
ja na niego z góry.

5.
Krakowiaczek ci ja,
któż nie przyzna tego,
siedemdziesiąt kółek,
u pasika mego.

6.
Krakowiaczek ci ja,
z czerwona czapeczką,
szyta kierezyja,
bucik z podkóweczką.

7.
Gra mi wciąż muzyka,
a kółka trzepocą,
jak małe księżyce
w blasku się migocą.

Chodzi mi głównie o dwie /trzy pierwsze zwrotki. Tak uczą jej nawet w przedszkolu a słów nikt nie słucha.
Chyba to drwina z krakowian?
Czy ktoś mi objaśni słowa tej, znanej ludowej piosenki?
.
1. Krakowiaczek jeden
miał koników siedem,
pojechał na wojnę,
został mu się jeden.

2.
Siedem lat wojował,
szabli nie wyjmował,
szabla zardzewiała,
wojny nie widziała.
.

Chodzi mi głównie o dwie /trzy pierwsze zwrotki. Tak uczą jej nawet w przedszkolu a słów nikt nie słucha.
Chyba to drwina z krakowian?


1) no wziął 7 koni i 6 mu zastrzelili - wojna przecież była
2) ja znam inna wersje - ta jest bzdurna jakaś

Siedem lat wojował
Szabli nie ŻAŁOWAŁ
szabla pordzewiała
Wojenkę widziała
No właśnie z tym nie wyjmowaniem/wyjmowaniem mi nie pasuje. Bo jeśli obowiązuje wersja jaką podałam to jest to piosenka krytykująca krakowiaczka. Że cwaniak, tchórz i głupek( bo konie pogubił) .
A ztym chłopcem z drewna i panną z wosku, to o co chodzi?  👀 To pasuje do mojej wersji, że krytyczna/prześmiewcza.
I inna piosenka:
Wio koniku a jak się postarasz
Na kolację zajedziemy akurat.
Tobie owsa nasypiemy zaraz
A ja z miski smaczną zupę będę jadł.

Zachęca do sypania owsa zmęczonemu koniowi.  😉
jeżeli to coś wniesie, ja znam również wersję Tani, tej drugiej nie słyszałam.
jeżeli to coś wniesie, ja znam również wersję Tani, tej drugiej nie słyszałam.

Ja też znałam tę pierwszą. Przypuszczam, że pierwotnie piosenka powstała w celu wyśmiewania "krakowiaczków".
Tylko nie pojmuję po co się jej do dziś uczy.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
13 października 2014 14:31
Taniu też znam twoją wersję i tylko 2 pierwsze zwrotki.
Mam na komputerze książkę w formacie rar. Ściągnęłam Winrar żeby ją otwierać. Mogę co prawda otwierać pojedyncze strony ale nie mogę ich przerzucać ani przybliżać. Jest jakiś inny lepszy program ale wytłumaczy mi ktoś jak mam się tym obsługiwać? 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 października 2014 15:29
Wypakuj wszystkie pliki do jednego folderu zamiast każdą stronę osobno.
Ale wypakowałaś wszystko, czy w winrarze otwierasz pojedyncze? Trzeba kliknąć na plik prawym klawiszem na ikonkę pliku i wybrać "wypakuj tutaj", albo "wypakuj do folderu". Po rozpakowaniu będziesz mogła przeglądać te strony po kolei jak zdjęcia (chyba, że to PDF a nie JPG).

Edit - smarcik mnie przegoniła :kwiatek:
Wypakowałam i nadal się nie da przewijać.. Mam Windowsa 8 jakby to miało znaczenie..
Sonkowa, a w jakim formacie są te pojedyncze pliki?
JPG .
Sonkowa, no to powinnaś je móc otworzyć normalnie w Przeglądarce Fotografii Windows, strony przerzucać strzałkami na klawiaturze...
Okej, już zrobiłam. Dziękuję Wam bardzo!  😀
[quote author=elle link=topic=20.msg2200356#msg2200356 date=1413150916]
jeżeli to coś wniesie, ja znam również wersję Tani, tej drugiej nie słyszałam.

Ja też znałam tę pierwszą. Przypuszczam, że pierwotnie piosenka powstała w celu wyśmiewania "krakowiaczków".
Tylko nie pojmuję po co się jej do dziś uczy.
[/quote]

Bo jest łatwa do zapamiętania, skoczna, ma łatwe słowa, i pasuje do dziecięcych zabaw.
Tak jak bezsensowne jest "kółko graniaste" albo stary niedźwiedź, - to zabawa, ja sie ńie doszukuję drugiego dna...
czy to nie jest jakiś wirus, naciągactwo? Do konta nie mam dostępu, nie jestem właścicielem internetu. Pojawia się to tylko, gdy chcę wejść na str. główną fejsa
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się