Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Mieszkam w Puszczy Kampinoskiej, mamy swoje klacze zimn i w porównaniu z tym co było nawet 5 lat temu to naprawdę są niedobitki. W naszej wsi i sąsiedniej było 50 klaczy zimn, teraz zostało naszych 2 i na sąsiedniej wsi 3. W 3 następnych wsiach z około 40 zimn zostały 4. I nie chodzi mi o jakość koni tylko o ilość. A Siedlce, Garwolin, Wyszków, Ostrów, im jest lepiej do Aromeru dojechać. Podlaski związek wcześniej przeniósł aukcję z Moniek, a tam to była tradycja taka sama jal u nas Łąck.
          Nasza para klaczy zimnokrwistych!!! 🙂 Dzisiejszy ich debiut.
Relacja z aukcji w Józefinie - http://peckiel.pl/inne/jozefin-20-wrzesnia-2014/
W przyszłym tyg dopiszę bonitacje. Zapraszam 😉

[hr]

Og. CENT z (Wiomet z – Centra z po Bras z), ur. 2012-01-05, hod. Wojciech Święćkowski (BŁ), wł. Andrzej Mikulak (WR), 83 pkt bonit., czempion
Og. GONER z (Hekspert z – Liliana z po Markus d’Oosthof z.fr.), ur. 2012-03-08, hod. Przemysław Wargocki (WR), wł. Zbigniew Włodkowski (WR) - 82 pkt bonit., I wiceczempion
Og. NEPTUN z (Freddy ard.szw. – Newada z po Synek z), ur. 2012-01-19, hod. i wł. Waldemar Karasiński (WR) - 82 pkt bonit., II wiceczempion
Czempion piękny koń, reszta na moje oko średnia..
Czempion bardzo fajny koń.

A ja wlepię naszego Bastiona ( Bonita -Igon) bo go tu jeszcze nie było 🙂
Jaki byŁ czempion Kozienic ?
Czempion Jogus
Wice czempion Aspirant
Ooo, Joguś półbrat naszej gniadej 🙂.
🏇 Brawo  👍
Mój najnowszy nabytek, CALINE DE LA CHIERS (Spirou de Cousteumont ard - Mascotte Des Fagnes ard po Eclair ard)
Urodzona: 20.06.2012 , prosze o ocene 🙂
PauliL b. ładna bo do mojej Omegi podobna :P ale widać, że będzie od niej dużo potężniejsza 😉 (nie sugeruj się moim zdj. profilowym bo na nim jest moja była klacz Alga 🙂 )
Nasza Alma na II Świecie Hodowców w Górkach/k. Garwolina.
Relacja z Zabajki - http://peckiel.pl/inne/zabajka-4-pazdziernika-2014/ Zapraszam.

Og. BRENDON z (Rubis 144 ard.fr. – Brendy belg. po Biko van Groenenberg z.belg.), ur. 2012-04-09, hod. Mateusz Kaca (OL), wł. Andrzej Pelc (RZ), wymiary: 168-224-30,0, bonitacja: 15-5-14-6-7-8-7-8-14=84 pkt, czempion
.
słuchajcie, czy mamy wątek odnośnie "prac" polowych koniem?

tak się zastanawiam, może by zakupić woz konny i np zwozić drewno koniem? albo zmontować "odnieżarkę" w konia?  to realne?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
19 października 2014 09:52
Chyba był taki wątek, muszę pomyśleć jak on się mógł nazywać.  😀
szukałam jako "prace polowe" "praca koniem" itp i nic nie znalazłam.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
19 października 2014 10:01
o mam, http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,87553.0.html

edit. odgrzebałam wątek i napisałam do moda o dodanie do tytułu "prace polowe" bo faktycznie trudno go było wyszukać.
Mam do was pytanko, jakie siodła macie na swoje zimnioczki? 🙂
Mam do was pytanko, jakie siodła macie na swoje zimnioczki? 🙂


Mój ziemniak mieści się bez problemu w Stubben Parzival rozstaw łęku 31 🙂
Mam do was pytanko, jakie siodła macie na swoje zimnioczki? 🙂


Ja mam wintec'a wide

Mój ziemniak mieści się bez problemu w Stubben Parzival rozstaw łęku 31 🙂


tak z ciekawości - mogła byś przesłać zdjęcia? zarówno konia - jakiej postury, jak i siodła - ono na pewno ma łęk 31?
My tydzień temu byliśmy na hubertusie 😉

Dostaliśmy flo, i 10 kg marchwi, nie było jak ich zabrać do domu  🙁 ale 3/4 worka zjadła na miejscu

Edit:
Any, tak to jest na pewno Stubben Parzival, z wytłoczonym numerem 31 🙂
Ostatnie zdjęcie pokazuje jak siodło leży na koniu 🙂
RatiNa, aż trudno uwierzyć :P pierwsze co mi przez myśl przeszło to, że może było kiedyś poszerzane 😉
RatiNa, ale ono chyba i tak leży pod górkę przynajmniej na tych zdjęciach tak wygląda 🙂
Inna sprawa, że starsze siodła miewały tylko wąskie tunele a łęki zdarzały sie konkretne 🙂
Burza tak naprawdę nie mogę się dowiedzieć z którego roku może być to siodło, chociaż bardzo mnie to interesuje. Wielokrotnie już pisałam o rozszyfrowanie numeru i cisza.
Czy siodło leży pod górkę?
Nie wydaje mi się (mogę się mylić), tamte zdjęcia były robione na szybko i tylko poglądowo.
Wstawiam kolejne dwa zdjęcia, wydaje mi się że jest ok, bo mega wygodnie mi się w nim jeździ. 3 godziny w tym siodle to sama przyjemność 🙂
RatiNa, według mnie siodło strasznie na łopatce leży, powinno być cofnięte do tyłu i to może by wyjaśniało tak mały rozstaw łeku 😉
A swoją drogą bardzo fajna kluska 🙂
RatiNa, według mnie siodło strasznie na łopatce leży, powinno być cofnięte do tyłu i to może by wyjaśniało tak mały rozstaw łeku 😉
A swoją drogą bardzo fajna kluska 🙂


wiem że masz rację, ale jak cofnę siodło do tyłu to i popręg zapina się nieco dalej od nóg, ale nawet po 30 minutowej jeździe wraca na swoje miejsce.
to nie wina popręgu a raczej za wąskiego siodła według mnie 😉
nie ma dość miejsca i siodło siłą rzeczy przesuwa się tam, gdzie jest bardziej wąsko.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
22 października 2014 17:21
Cobrihna ma rację, popręg powinien być mniej więcej na szerokość dłoni od końskich łokci a skoro wędruje razem z siodłem do przodu to znaczy, że coś nie gra. Jeśli siodło się zsuwa przez koński "bebzon" - wtedy trzeba zainstalować podogonie a jak za wąskie to trzeba kombinować.
no też dlatego jeżdżę teraz z podkładką owczą, przez co mogę przesunąć siodło do tyłu i jest nieco lepiej 🙂
zdjęcia są z przed roku. Ze zdjęć z hubertusa widać że siodło jest już dalej 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się