wrzody żołądka

Ja też będę robiła zamówienie na omeprazol najwcześniej w połowie sierpnia albo jakoś na początku września jeśli byłby ktoś chętny.
Ja będę zamawiała około 1 sierpnia i można się podłączyć, ale jakby ktoś miał potrzebę wcześniej i sam nie mógł zamówić to mogę pomóc.
Ja teoretycznie potrzebuje dość szybko, ale najpierw musze zapłacić rachunek za klinike wiec 1 sierpnia powinien byc ok  😉

EDIT: Ile płacicie za Acid Protect u weterynarza?
Zostało mi sporo omeprazolu, nie mam już konia który go zjada, chętnie się pozbędę! 😉
rewir, napisałam na face :kwiatek:
Za chwilę będę robiła zamówienie na omeprazol, czy byłby jeszcze ktoś chętny? było by wolne jeszcze 50 saszetek.
maab   road to hell
01 sierpnia 2014 09:41
Jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę się swoim zapasem podzielić, zostało mi sporo omeprazolu.
Pozdrawiam
Przez jak długi czas podawać Ulgastran??
Juz widze ze bardzo pomógł nam ten płyn, koń pierwszy raz odkąd go mam robi normalne kupy a nie krowie placki (to juz w skrajnej sytuacji, ale zawsze robił dziwne), jest żarty na wszystko, nie ziewa i dobrze sie czuje. Pytanie tylko czy podawać go stale czy nie?
Teraz przerwałam i podaje EMy oraz drozdze, w oczekiwaniu na omeprazol.
famka   hrabia Monte Kopytko
18 sierpnia 2014 07:36
Evson, możesz podawać go dłużej ale trzeba pamiętać że jak zaczynasz dawać omeprazol to należy odstawić na jakiś czas ulgastran
Byłby ktoś jeszcze zainteresowany zamówieniem omeprazolu z USA? 🙂
Chętnie odkupie omeprazol jak ktoś ma w nadmiarze. Potrzebuję około 30 saszetek.
famka   hrabia Monte Kopytko
20 sierpnia 2014 07:10
ja będę chciała zakupić ale to dopiero po 1 września
Chętnie odkupienia od kogoś 30saszetek omeparazolu, albo jeśli będzie ktoś zamawia z USA ablery to chętnie się dola że do zamówienia.
famka Ja robię zamówienie, możliwe że mogłabym poczekać do 1 września.  😉

Shantowa, akjus Jeśli zamówilibyście po 50 saszetek, albo znalazłby się ktoś chętny na pozostałe 40 saszetek (minimalna możliwa do zamówienia ilość saszetek to 100) to możecie się dołączyć do zamówienia. 🙂
Dzięki ale ja już zamówiłem 100 z USA.
Może następnym razem 😉
Byłby ktoś zainteresowany kupnem 50 saszetek abprazole plus z USA? Tyle brakuje nam do zamówienia. Cena to około 250zł.
Czy ktoś w najbliższym czasie będzie zamawiał abprazole plus z USA? Potrzebuje 100-150 saszetek...
pare z was pisało że podało np.rennie itp aby sprawdzic wrzody ,stąd moje pytanie po jakim czasie oczekiwac jakichkolwiek efektów/?
Kogo najlepiej wezwać na Śląsku do podejrzenia wrzodów?  :kwiatek:
famka   hrabia Monte Kopytko
23 września 2014 09:15
atri, po co najmniej miesięcznej kuracji
Czy ktoś zamawiałby jeszczeblub ma w nadzmiarze omeprazol  w saszetkach? Chodzi mi dokładnie o ten ze Stanów Abprazole Plus. Potrzebowałabym prawie 200 saszetek. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź. Kontakt najlepiej przez maila, bo jeszcze nie rozkminiłam do końca działania forum.
Zapomniałam podać maila grazyna@iv.pl. Z góry dziękuję za pomoc.
Czy wysłodki  melasowane mogą podrażniać wrzody a tym samym powodować koli?
famka   hrabia Monte Kopytko
29 września 2014 07:47
kaloe, mój wrzodowiec dostaje wysłodki całą zimę i według mnie to raczej w drugą stronę niż podrażnienia wrzodów i kolki
ale musisz obserwować jednemu pomaga innemu niekoniecznie  😉
Własnie jak klacz dostawała wysłodki niemelasowane to było ok ale jak zaczęliśmy ją karmić wysłodkami melasowanymi to po pewnym czasie zaczęła kolkować. Te koli też nie były od razu po pierwszym podaniu wysłodek melasowanych tylko po około 2- 3 tygodniach więc nie łączyliśmy kolek z wysłodkami melasowanymi . Natomiast teraz kiedy klacz ma zdiagnozowane wrzody drugiego stopnia zastanawiamy się co mogło podrażniać jej te wrzody . W tym czasie kiedy zaczęły się koli klacz chodziła 24 godziny na dobę na pastwiskach i żywiła się głównie trawą ale oprócz trawy codziennie dostawała niewielkie ilości wysłodek melasowanych. Teraz klaczucha jest w szpitalu dla koni na Służewcu i odkąd tam jest i dostaje tylko siano oraz odrobinę owsa do jedzenia jest wszystko ok, kolek brak.
kaloe równie dobrze mogła to być pogoda. Mam w stajni dwa wrzodowce i w podobnym czasie u nich widzę delikatne objawy, często jak sie bardzo dobrze zna konie widać że robią się "inne" co nie oznacza że pokładają się z kolką. Każdy z tych dwóch koni jest karmiony całkiem inaczej (moja klacz jest prawie wyłącznie na sianie, folblut bez treściwych nie wyrabia), więc nie biorę pod uwagę przyczyny żywieniowej, ale właśnie pogodę.
famka   hrabia Monte Kopytko
16 października 2014 09:38
czy u kogoś już coś się zaczyna dziać ? jakieś objawy tej pogody ?
zaczynam trząść portkami i panikuję, wiem wiem wdech wydech ale ten spadek ciśnienia jutro już mnie trochę przeraża :/
widzialam ze wiekszosc z was podaje omeoprazol  w.proszku  a co z pasta? bo slyszlalam ze podczas podawania  mozna  jezdzic i daje sie tylko dwa tygodnie
famka   hrabia Monte Kopytko
16 października 2014 10:12
atri, omeprazol w proszku  ?
cała kuracja omeprazolem powinna trwać od 4 do 6 tygodni w zależności od tego jakiego stopnia są wrzody
w czasie kuracji koń powinien być odstawiony od jakiekolwiek pracy
no.i.wlasnie.chodzi mi o to ze przy pascie nie musi i  wlasnie kuracja.trwa ok 10_14 dni
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się